Jak smazat svou historii vyhledávání Google

Přiznejme si to: existuje jen několik věcí, které jsou trapnější než vaše historie vyhledávání Google. To je důvod, proč pravidelně vymazáváte historii svého prohlížeče v případě, že někdo požádá o použití počítače, pouze aby zjistil, že vaše poslední vyhledávání bylo "tajemná rána na paži" a fórum pro milovníky létání draka je prvním webem, který se objeví, když píšou dopis "k".

Vymazáním historie vašeho prohlížeče si můžete tyto věci uchovat ve svém malém tajemství, správně?

Špatně.

Co kdybychom vám řekli, že vymazání historie vašeho prohlížeče ve skutečnosti vaši historii vyhledávání Google neodstraní? Toto vymazání historie vašeho prohlížeče odstraní pouze to, co je uloženo na vašem osobním počítači, a nijak neovlivní historii, kterou Google uložil na svých serverech?

A co je horší, co kdybychom vám řekli, že Google má historii vyhledávání lidí uloženou až od roku 2005?

Ano, řekl jsem "2005".

Nechte to klesnout na minutu.

Jste hotoví s hrůznými záblesky zpět ke všem trapným věcem, které jste tehdy pravděpodobně hledali? Dobrý. Poté přejdeme k tomuto definitivnímu průvodci z ProPrivacy.com, jak natrvalo smazat historii vyhledávání Google, abyste mohli odstranit velký kus vaší digitální stopy, zlepšit své soukromí online a - díky bohu - se zbavit těch kriminálních hodné vyhledávání navždy.

Jak stáhnout svou webovou historii Google před odstraněním

I když to nevychloubají, Google má funkci, která vám umožní stáhnout celou historii vyhledávání před jejím smazáním. I když se to může zpočátku jevit jako poněkud podivná funkce, plní funkci nad rámec sentimentality, kterou se podrobněji věnuji v této příručce. Prozatím jsou zde uvedeny jednoduché kroky, které musíte stáhnout a uložit historii vyhledávání Google:

 1. Přejděte na stránku Moje aktivita ve svém účtu Google.
 2. Klikněte na svislou elipsu v pravém horním rohu a poté klikněte na "Další aktivity Google."
  Archiv Google
 3. Posouvejte stránku dolů, dokud se nedostanete k tématu "Stáhněte si svá minulá vyhledávání." Klikněte na "Vytvořit archiv."
 4. Vyberte data, která chcete zahrnout. Automaticky vybere vše, ale pokud se jedná pouze o vyhledávání, která vás zajímají, najdete ji na čtvrtém konci.
 5. Přizpůsobte si formát archivu. Volitelné typy souborů jsou .zip, .tgz a .tbz, zatímco vaše velikost archivu může být 1 GB, 2 GB, 5 GB, 10 GB nebo 50 GB.
 6. Vyberte preferovaný způsob doručení. Můžete si ho nechat poslat jako odkaz ke stažení e-mailem nebo jej přidat na Disk, Dropbox nebo OneDrive.
 7. Klikněte na "Vytvořit archiv." Zkontrolujte svůj e-mail nebo zálohu online a ujistěte se, že byl archiv přijat.

Jak smazat a deaktivovat vaši historii vyhledávání Google

Nyní, když je vaše historie vyhledávání Google bezpečně zastrčena v e-mailu nebo online zálohování, můžete konečně začít mazat a deaktivovat tuto funkci. Provedeme vás jednotlivými kroky krok za krokem ve dvou níže uvedených částech.

Smažte svou historii Google

Chcete-li vyčistit protokoly aktivit, postupujte podle těchto čtyř kroků:

 1. Vraťte se na stránku Moje aktivita. Klikněte na svislou elipsu a vyberte "Smazat aktivitu pomocí."smazat historii vyhledávání Google
 2. v "Smazat podle data," vybrat "Pořád."
 3. V sekci přímo pod, odejděte "Všechny produkty" vybraný. Pokud chcete pouze odstranit něco konkrétního, můžete tak učinit v této rozbalovací nabídce. Důrazně doporučujeme, abyste vše smazali!
 4. Klikněte na "ODSTRANIT". Klikněte na "OK" na další stránce, když společnost Google vyzve k přehodnocení.

Pokud bude úspěšný, na stránce Moje aktivita byste již neměli vidět žádné protokoly.

Zakázat protokolování aktivity Google

Chcete-li společnosti Google zabránit ve sledování jejich budoucích aktivit ve vyhledávači, zakažte tuto možnost pomocí následujících kroků:

 1. Návrat na stránku Moje aktivita. Klikněte na svislou elipsu a vyberte "Ovládací prvky činnosti."zakažte sběr dat Google
 2. Přejeďte modrým přepínačem vedle "Web & Aktivita aplikace" doleva.
 3. Objeví se vyskakovací okno, které říká "Pozastavte web & Aktivita aplikace?". Důkladně si přečtěte poskytnuté informace a klikněte na "PAUZA."
 4. Pokud bude úspěšný, přepínač vedle "Web & Aktivita aplikace" bude šedá a bude jasně uvedeno, že aktivita byla pozastavena.
 5. Pokud budete stránku dále procházet, zobrazí se vám možnosti pozastavení "Historie polohy," "Informace o zařízení," "Hlas & Zvuková aktivita," "Historie vyhledávání YouTube," a "Historie sledování YouTube." Pokud jsou spínače šedé, nechte je. Pokud jsou modré, pozastavte je posunutím doleva.
 6. Pokud bude úspěšný, všechny přepínače budou nyní šedé a budou jasně uvádět, že aktivita byla pozastavena.

Na rozdíl od smazání historie vyhledávání lze deaktivaci protokolování vaší aktivity na Googlu změnit. Od toho však čtenáře odradíme, protože vše, co skutečně ztratí pozastavením všech výše uvedených funkcí, je personalizované výsledky vyhledávání (a veškerá cílená reklama, která s tím souvisí)..

Proč bych měl vymazat svou historii Google?

Pokud vám důvody v úvodu této příručky nepostačují k tomu, abyste vás přesvědčili, abyste smazali historii prohlížení natrvalo, a potřebujete další přesvědčivé informace, máte tu.

Díky vaší historii vyhledávání Google o vás ví všechno. Zná každý obrázek a odkaz, na který jste klikli, každý web, který jste navštívili, a vše, co jste kdy zadali do jejich vyhledávače..

Použitím těchto dat - které shromažďují a ukládají více než deset let - dokážou sestavit neuvěřitelně přesný obrázek o vás. Patří sem váš věk, pohlaví, jaké jazyky hovoříte, odkud jste, vaše koníčky a zájmy, kterou školu jste navštěvovali, a ještě mnohem více. Pomocí tohoto profilu vám mohou pomoci cílit na konkrétní reklamy a nasměrovat vás na určité weby.

Nezní to příliš paranoidně, ale to šlápne docela daleko na orwellovské území. Co když to obrovské množství informací o vás někdy skončí ve špatných rukou? Dlužíte to sobě, abyste přijali nezbytná bezpečnostní opatření a zajistili, že vaše online prohlížení je co nejbezpečnější a soukromé.

Další způsoby, jak zlepšit vaše soukromí online

Smazání historie vyhledávání Google je pouze špičkou ledovce pro ochranu soukromí online. I když se podrobně zabýváme tím, jak zlepšit vaše soukromí online, v Průvodci Ultimate Privacy Guide na webu ProPrivacy.com, zde uvádíme několik tipů, které si můžete od tohoto článku vzít:

Použijte anonymní vyhledávač

Google je nepochybně králem online vyhledávačů, ale není to jediná možnost. Nenavrhuji, abyste používali jako Yahoo! nebo Bing, tady. Raději vás vyzývám, abyste se podívali na vyhledávače, které nesledují ani neuchovávají záznamy o vaší vyhledávací činnosti, jako je StartPage nebo DuckDuckGo..

Odstraňte nepoužívané účty

Každý má staré účty z fór, online nákupních webů a podobně, na které zapomněli nebo které opustili. Je to nebezpečný krok, jako by někdo dokázal proniknout do jednoho z těchto účtů, mohl by jej snadno použít k proniknutí do důležitějších účtů, jako je váš Gmail nebo Facebook. Doporučuji proto využít historii stažených z vyhledávání Google, kterou jste stáhli (řekl jsem vám, že by to mohlo být užitečné!) A zkontrolovat stránky, na kterých máte staré účty. Poté je můžete zpětně smazat a smazat.

Zaregistrujte se do služby VPN

Jakmile bude funkce Moje aktivita Google čistá a deaktivovaná, můžete svým budoucím činnostem při prohlížení online nabídnout další dávku zabezpečení registrací u poskytovatele VPN. Dobrá služba (jako je ExpressVPN nebo NordVPN) bude používat špičkové šifrování a dá vám k dispozici řadu různých serverů po celém světě.

V sekci ProPrivacy.com najdete podrobné recenze VPN, kde najdete ideální VPN, nebo si přečtěte naši stránku o VPN pro začátečníky, abyste se dozvěděli vše, co potřebujete vědět o tom, co jsou a jak fungují..

Jak odstranit svůj závěr historie vyhledávání Google

Vzhledem k tomu, že gigant vyhledávače ukládá vaše data po více než deset let, je na čase, abyste své historii vyhledávání Google dobře vyčistili. Smazáním a deaktivací funkce Moje aktivita se nejen odstraní cílená reklama a zbaví se veškerých stop vašich náročnějších vyhledávání, ale také se výrazně zlepší vaše online soukromí. Další informace o tom, jak vylepšit zabezpečení online, si můžete přečíst v našich průvodcích. Nebo, pokud máte nějaké vlastní tipy, které můžete přidat, pomozte svým čtenářům tím, že je necháte v okénku s komentářem níže.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me