Jak snadno nastavit důlní soupravu Ethereum pomocí gpuShack

gpuShack je společnost, která se věnuje pomoci průměrnému lidu vstoupit do světa těžby GPU, konkrétně těžby ZCash, Monero a Ethereum. Za tímto účelem poskytuje vše od hardwaru po software, a já vše zahrnu v této recenzi. Jeho klíčovými prodejními místy jsou však jejich důlní soupravy GPU a jejich jedinečný operační systém - ethOS. Vzhledem k tomu, že ethOS je tak fantastický kousek firmwaru, udělal jsem to hlavně v etapě. Nechápejte mě špatně, ostatní aspekty gpuShack jsou také skvělé, ale ethOS je jejich vlajkovou lodí, a to právem.


gpuShack Produkty a ceny

gpuShack nabízí na prodej mnoho položek, které vám pomohou s těžbou ZCash, Monero a Ethereum. Jak již bylo zmíněno, ethOS je jeho hlavním prodejním bodem a na co se v této recenzi zaměřuji. Kromě toho však také prodává rám pod širým nebem, startovací balíčky, repasované GPU a některé menší doplňky.

Těžební balíčky, ethOS, repasované GPU a příslušenství jsou pro peníze velkou hodnotou a já k nim upřímně nemám co říct. I když si nejsem jistý, proč etos digitální stahování a verze SSD jsou stejné ceny, takže pokud dokážete počkat několik dní na doručení, můžete také získat "volný, uvolnit" SSD při nákupu ethOS. Rám pod širým nebem je však další věcí. I když je to fantastický kus zařízení, myslím, že je to poněkud drahé na to, co to je, ale své výhody a nevýhody kryji o něco později.

Ceny gpuShack a ethOS

Všechny nákupy mají záruku, takže se můžete cítit bezpečně, že nedostanete špatný obchod. Kromě toho nabízí gpuShack také záruku snížení ceny. Pokud najdete stejnou značku a model za levnější, do 30 dnů získáte rozdíl a vrácení 5 $ vám! Navíc obyvatelé USA získávají dopravu zdarma. Celosvětově to může jít až do výše 50 $ + zvyků, takže se ujistěte, že máte nějaká čísla, jinak byste mohli přeplatit. Kromě toho poskytují slevu 25 $, pokud platíte bitcoiny a můžete dokonce obchodovat se svými starými GPU za slevu!

Celkově gpuShack získává své cenové místo a jsem rád, že dokonce darují 1–2% ze zisku na charitu!

Jak postavit důlní soupravu Ethereum

Žádné nastavení těžařské soupravy Ethereum by nebylo kompletní bez demonstrace všeho v akci. Takže si užijte naše video o tom, jaké to je sestavit těžební soupravu pomocí open-air frame gpuShack, nastavení ethOS a získání těžby.

Dobývací rám pod širým nebem

Začněme tedy tím, co to je. Je to rám, který vám umožní rychle sestavit důlní soupravu. Má sedadlo pro váš PSU, rychlý a bezpečný držák pro vaši základní desku a umístění pro vaše GPU s opěradlem, aby se zabránilo jeho visení (typická situace s domácími soupravami). Po pravdě řečeno, pokud máte všechny komponenty, můžete sestavit kompletní soupravu do 30 minut. Pokud navíc používáte ethOS, můžete těžit za pouhých 60 minut navíc. Navíc je stohovatelný, takže pokud můžete snadno vytvořit důlní věž Ethereum / GPU.

Bohužel, jak můžete vidět na našem prvním soupravě na obrázku výše, můžete snadno vytvořit něco podobného s komponentami z jakéhokoli průměrného hardwarového obchodu. Pokud byste provedli další výzkum, mohli byste dokonce najít velmi podobné prvky a stále udržovat nízké náklady. Je pravda, že to bude trvat déle, ale pro mě to trvalo přibližně 4-5 hodin. Na dolu jsem dokonce přidal fanoušky na záda, abych pomohl proudění vzduchu, a proto nechali fanoušky GPU běžet pomaleji a tišší. Je pravda, že jsem měl standardní problém nechat GPU viset kabelovými svázkami.

Pokud by však gpuShack provedl následující vylepšení, stálo by to za cenu 200 dolarů.

 • Vestavěná správa kabelů. Jsou velmi snadno zdrojové a implementovatelné a nadbytečná kabeláž díky GPU je vždy problém.
 • Místa pro montáž ventilátoru by byla skvělá. Nejen, že montážní ventilátory pomáhají proudění vzduchu, ale pokud máte vodní chlazení AIO (vyrobené na míru nebo jako R9 Fury), nemusíte přijít na to, jak namontovat řešení.
 • Mírně větší hloubka rámu tak, aby pojala i ty největší jednotky PSU
 • Větší výška, v závislosti na vašem PSU, může být při používání pásových stoupaček trochu inteligentní montáž GPU nad PSU.

Podpora gpuShack

gpuShack je evidentně malá společnost. Proto by nemělo být žádným překvapením, že jejich podpora je omezena na e-maily a Twitter. Nicméně, kdykoli jsem jim zaslal zprávu s problémem, vždy odpověděli během 24-48 hodin, dokonce i o víkendech! Jeho podpora byla informovaná, vstřícná a nikdy nevtíravá. Tolik, že jsem se od nich skutečně naučil spoustu nových informací a šťastně jsem pokračoval v rozhovoru, i když byl obchod uzavřen.

Tým gpuShack / ethOS najdete také na mnoha těžebních komunitách, jako je hlavní fórum těžby Ethereum. Pokud tedy máte problémy s ethOS, hledáte tipy na optimalizaci nebo chcete-li mít obecnou diskusi, můžete se v komunitě cítit jako doma..

Kromě toho, pokud používáte ethOS, pak mají IRC kanál, ke kterému se můžete připojit, a přátelští členové se tam budou snažit asistovat, měli byste mít nějaké problémy, nebo by chtěli nějaké tipy na zlepšení výkon vašeho soupravy.

Jak nainstalovat ethOS

Registrace a stahování

Registrace pomocí gpuShack je neuvěřitelně snadné a funguje stejně jako jakýkoli e-shop. Jakmile si zakoupíte ethOS, dostanete e-mail s pokyny ke stažení a to je vše.

Instalace a nastavení

Po stažení ethOS budete muset zapsat na SSD. V databázi znalostí jsou jasné pokyny a toto bylo znovu dokončeno během několika minut.

Zpočátku budete muset zahájit soupravu pouze s jedním GPU připojeným a připojeným k vašemu primárnímu x16 slotu plnou rychlostí. Doporučil bych k tomu použít stoupač PCIe x16 - x16. Jakmile to zveřejníte a vy jste, uvidíte, že to automaticky začne těžit.

ethOS Home

Nastavte si místní a globální konfigurační soubory, jak uznáte za vhodné, a pak začněte přidávat GPU jednotlivě, abyste zajistili, že je pokaždé spouštíte, abyste se ujistili, že funguje dobře. Pokud jste stateční nebo hloupí, můžete okamžitě přidat všechny GPU, ale to by mohlo vést k dalším problémům s řešením problémů.

Sledujte své důlní zařízení pro ethereum

Jakmile nastavíte svoji soupravu, budete ji muset sledovat. Zvláště pokud je mimo pracoviště. Bohužel, na rozdíl od Windows, nemůžete nainstalovat Team Viewer pro sledování vašeho zařízení. Existují však dvě další metody: SSH a monitorování webových stránek.

S SSH se můžete přímo přihlásit do svého zařízení a odtud spravovat všechna nastavení a provádět příkazy, jako kdybyste jej pravidelně používali. Úplné pokyny, jak to nastavit, jsou k dispozici v jejich znalostní bázi.

ethOS SSH Přístup

Bude vám také poskytnut odkaz, který vám umožní zobrazit všechny vaše soupravy online a sledovat jejich základní statistiky. Skvělým příkladem je Virosas, který je klíčovým členem komunity ethOS.

ethOS Online Monitoring

Optimalizace vaší soupravy

Jakmile bude vaše souprava nastavena a spuštěna, je nyní čas optimalizovat. Přestože v našem průvodci Ethereum Mining pokrývám mnohem více tipů, triků a optimalizací, operační systém ethOS má zabudovaný velmi šikovný příkaz k přetaktování.

 1. Otevřete novou instanci terminálu
 2. Zadejte aktualizaci a vyhledejte hodiny jádra a paměti vašich GPU. Pokud jsou všechny vaše GPU stejné, bude váš úkol snazší, protože pomocí globálních příkazů můžete nastavit proměnné a budete muset také provést méně testů stability.
  Například naše RX480 mají základní hodiny 1266 MHz a paměťové hodiny 2000 MHz.
 3. Zvyšte své základní hodiny o 10Mhz zadáním níže uvedeného řádku do vašeho konfiguračního souboru (s číslem MHz nahradit to, co je relevantní pro vaši soupravu):
  globalcore: 1276
 4. Ve vašem terminálu spusťte putconf && ethos-overclock použít změny. Použijte show miner pro sledování výsledků. Pokud nastavení běží po dobré období bez problémů se stabilitou nebo teplem, přejděte k dalšímu kroku
 5. Zvyšte své paměťové hodiny o 10MHz zadáním následujícího řádku do vašeho konfiguračního souboru:
  globalmem: 2010
 6. Znovu sledujte stabilitu. Opakujte kroky 3 až 5, dokud váš systém havaruje.
 7. Pokud dojde k chybě, obnovte původní hodiny a sledujte stabilitu po dobu 24 hodin, abyste se ujistili, že nedošlo k hardwarovým chybám.
 8. Pokud neexistují žádné hardwarové chyby, zadejte jako cíl poslední čísla hodin, se kterými jste byli spokojeni.
 9. Během procesu nezapomeňte také nastavit globalfan a maxgputemp.

ethOS vs PiMP OS

K dispozici je také další operační systém, věnovaný rychlé a snadné těžbě - PiMP. To je přenosná platforma pro okamžitou těžbu - dříve, než si do hlavy vezmete nějaké vtipné myšlenky. PiMP je levnější o pár dolarů, ale je zamýšlen jako univerzální těžební platforma. I když mají také příkladné konfigurace, protože s tím můžete těžit cokoli, nastavení může trvat trochu více času a potíží. Pokud plánujete těžbu širokého spektra mincí (nebo alespoň testování), doporučuji držet se ethOS.

Závěr

líbilo se mi

 • Rychlé a snadné nastavení
 • Dělá to, co říká na cínu
 • Kvalitní podpora a pokyny
 • Fantastické monitorovací nástroje
 • Bezplatný těžební bazén díky Alpereum!

Nebyl jsem si tím tak jistý

 • Rámeček by mohl udělat s některými vylepšeními, aby stálo za jeho cenu

nesnášel jsem

 • Nic

Celkově je gpuShack fantastická malá společnost a za ethOS nemáme nic jiného než chválu. Pokud uvažujete o spuštění vlastního těžebního zařízení nebo těžební farmy GPU, pak byste bez něj neměli jít!

Pokud máte vlastní recenzi gpuShack, dejte nám vědět v komentářích.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me