Jak udržet Mac v bezpečí – Kompletní průvodce zabezpečením Mac

Teorie, že uživatelé Macu jsou v bezpečí online, probíhala navždy. Je nám líto, ale musíme vám sdělit, že tomu tak není! Zatímco Mac jsou v některých aspektech bezpečnější, žádný systém není při připojení k internetu vůbec bezpečný.

Naštěstí jsme pro vás vytvořili tuto příručku, která udržuje váš počítač Mac v bezpečí. Níže vám dáme deset bezpečnostních tipů pro Mac, které můžete implementovat bez ohledu na vaše schopnosti.

Contents

10 hlavních tipů pro zabezpečení Mac

Zde je 10 hlavních věcí, které byste měli implementovat, pokud máte málo času. Bez jejich provedení by mohl být váš Mac skutečně ohrožen.

1. Použijte bránu firewall

Zapnutí brány firewall blokuje nežádoucí příchozí síťová připojení. Mnoho lidí si myslí, že Apple to umožňuje jako výchozí nastavení, ale není tomu tak vždy.

Chcete-li zapnout bránu Mac Firewall, postupujte takto:

 1. Přejděte do předvoleb systému > Bezpečnostní & Soukromí
 2. Klepněte na kartu Firewall
 3. Klikněte na ikonu zámku
 4. Chcete-li kartu nakonfigurovat, zadejte své uživatelské jméno a heslo

Další užitečnou možností je povolit tajný režim kliknutím na tlačítko Možnosti brány Firewall a poté klepnutím na tlačítko Povolit tajný režim v dialogovém okně. Díky tomu bude váš počítač ve veřejných sítích neviditelný.

2. Povolte automatické aktualizace

Chcete-li chránit počítač, je nezbytné povolit automatické aktualizace. Vývojáři společnosti Apple neustále pracují na aktualizaci makra. To zahrnuje reakci na všechny vznikající útoky, na které by váš počítač mohl být zranitelný.

Aktivace automatických aktualizací je velmi jednoduchá - stačí otevřít systémové předvolby a kliknout na App Store, kde můžete upravit nastavení aktualizace.

3. Používejte silná hesla

Je nezbytné používat silná hesla pro uživatelské účty.

Chcete-li to provést, přejděte zpět do části Obecné zabezpečení & Nastavení ochrany osobních údajů.

Měli byste také použít správce hesel, abyste pomohli vytvořit silná a jedinečná hesla. Doporučujeme 1Password, ale diskutujte o tom později v této příručce.

4. Zakažte automatické přihlášení

Vypněte tuto funkci pro zvýšení bezpečnosti, zejména pokud používáte přenosný Mac. Pokud někdo ukradne váš Mac, deaktivace automatického přihlášení pomůže chránit vaše soukromá data před zlodějem.

Pokud byste chtěli zkontrolovat sílu vašeho hesla nebo zkomplikovat heslo (ale snadno zapamatovatelné), podívejte se na náš článek: https://proprivacy.com/password-strength-checker/

5. Zakažte spouštění nebezpečných aplikací

Na kartě Obecná nastavení můžete upravit a autorizovat, které aplikace lze v počítači Mac spustit. Nejbezpečnější možností je povolit spouštění aplikací pouze z App Store.

Pokud však chcete dosáhnout větší svobody, můžete si vybrat, že budete spouštět aplikace od vývojářů známých společnosti Apple i z App Store.

6. Povolte FileVault

Je nezbytné povolit FileVault. Když je zapnutá, můžete šifrovat všechny soubory ve vašem uživatelském účtu. Chcete-li je dešifrovat, musíte zadat heslo svého účtu nebo obnovovací klíč, který jste vytvořili při zapnutí FileVault.

7. Zakažte Javu

Jednou z nejlepších funkcí je možnost deaktivace Java. Java je plná bezpečnostních děr. Pokud Java nepoužíváte pravidelně, vypněte ji. Pokud to nelze spustit, nemůže kódům umožnit vytvořit v počítači Mac bezpečnostní mezery.

V předvolbách zabezpečení prohlížeče můžete vypnout Javu. V prohlížeči Safari přejděte na Nastavení > Zabezpečení a zrušte zaškrtnutí karty Povolit Javu.

8. Vyžadovat heslo na Wake / Screen Saver

Pokud máte MacBook, zvažte otevření zabezpečení & Podokno soukromí z předvoleb systému a nastavení pole Vyžadovat heslo na "ihned". Když je zapnutá, budete se muset znovu přihlásit ke svému přihlašovacímu jménu, abyste se mohli přihlásit ke svému účtu poté, co váš počítač Mac přejde do režimu spánku nebo po aktivaci spořiče obrazovky.

9. Povolte dvoufaktorové ověření

Dvoustupňové nebo dvoufaktorové ověření je systém, ve kterém vaše přihlášení ke službám nebo webům vyžaduje více než jen vaše uživatelské jméno a heslo. Vyžaduje také číselný kód. Tento dvoustupňový kód se vám obvykle zasílá prostřednictvím textové zprávy nebo telefonního hovoru. Hackování představuje další výzvu pro hackery.

Služby, jako je Gmail od Googlu, mají tuto funkci, ale musíte ji povolit, aby ji mohla používat. Můžete ji zapnout pro služby a weby společnosti Microsoft, jakož i pro Dropbox. Ověření ve dvou krocích může znamenat mírné nepříjemnosti v uživatelském prostředí, ale zabezpečení, které získáte, daleko převažuje nad malými problémy..

10. Nainstalujte a nakonfigurujte aplikaci Anti-malware

Stále více malware se zaměřuje na Mac (i když stále nikde poblíž úrovně, s níž se uživatelé Windows potýkají). OS X obsahuje výkonný, neustále spuštěný a přesto neviditelný nástroj proti malwaru nazvaný Xprotect. Přesto byste měli příležitostně spustit aplikaci, jako je Malwarebytes, a prohledat soubory. Pokud vás zajímá úplná ochrana malwaru, přečtěte si náš článek o odstraňování a ochraně malwaru.

Zabezpečení sítě Mac

Jedním z největších nebezpečí používání počítače Mac nebo jakéhokoli jiného počítače je online.

Není tedy divu, že jsme kopali věci do bezpečí sítě.

Chcete-li nakonfigurovat možnosti sítě, klikněte na nabídku Apple v levém horním rohu obrazovky. Otevřete System Preferences a vyberte Network.

Ovládání síťových připojení

Pokud máte odborné znalosti, můžete si sami nastavit pravidla pro síť a připojení. Bohužel pro většinu z nás tomu tak není. Níže uvedené aplikace vám pomohou sledovat a zabezpečit vaše připojení.

Ruce pryč!

Ruce pryč! tajně monitoruje všechny aktivity všech aplikací běžících na pozadí. Jakmile se aplikace pokusí spustit bez předchozího pravidla, Hands Off! vás upozorní upozorněním. Tato zpráva obsahuje všechny relevantní informace o operaci a žádá vás, abyste se rozhodli. Dokud na oznámení neodpovíte, Hands Off! blokuje provoz a chrání vás.

Little Snitch

Little Snitch je firewall pro příchozí připojení. Odhaluje všechny odchozí pokusy o připojení k síti a zajišťuje, že vaše soukromá data neopustí váš počítač. Nabízí stejnou úroveň kontroly pro příchozí připojení.

Murusi

Murus je nástroj pro správu brány firewall. Nemáte zkušenosti s bezpečností, abyste mohli používat všechny funkce této zjednodušené a uživatelsky přívětivé aplikace. Velkou výhodou Murusu je vestavěný grafický nástroj pro editaci pravidel, který můžete použít k vytvoření přizpůsobených sad pravidel pro každou příležitost.

Radio Silence

Radio Silence je super malá aplikace pro monitorování sítě. Pomáhá vám chránit vaše soukromí a zabránit aplikacím v odesílání citlivých dat na pozadí. Používání této aplikace nemá žádné vedlejší účinky na výkon počítače Mac a neodesílá vám vždy vyskakovací oznámení.

Firewall v systému Mac

Řízení síťových připojení je jedna věc. Musíte se také ujistit, že se nic nevplížilo. Proto je použití firewallu nezbytné.

Všechny verze počítačů Macintosh přes 10.4, zvané Tiger, měly systém brány firewall založený na Unixu, který chránil uživatele před škodlivými útoky. Apple to pojmenoval ipfw. Spravoval příchozí a odchozí připojení, nechal uživatele projít nebo je blokovat. Tyto systémy brány firewall uspořádaly provoz podle typu, původu a cíle.

V další verzi Mac OS (Leopard) Apple aktualizoval ipfw o nový doplněk nazvaný Application Firewall, aby spravoval síťové požadavky aplikací. Když program požádá o síťový provoz, soketový filtr zkontroluje právo to provést. Pokud program není na seznamu, OS X vás požádá o povolení pokračovat.

Při aktivaci výchozí brány firewall doporučujeme také použít některou z výše uvedených bran firewall. Jsou to užitečné, protože se jedná o jejich specializované podnikání, takže s větší pravděpodobností zastaví nechtěný provoz.

VPN

Je to jedna věc, abyste se ujistili, že nic špatného nevstoupí a neodejde z vaší sítě. Je to další způsob, jak udržovat vaše spojení v soukromí.

VPN (Virtual Private Network), šifruje vaše data. Tím se skrývá před nechtěnými očima. Používání VPN má také mnohem více výhod, například neomezené globální streamování. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si naše podrobné srovnání nejlepších VPN pro Mac.

Ochrana dat

Nyní, když máte síť pod kontrolou, je čas vzít vaše soubory do rukou. Při ochraně dat však buďte opatrní. Pokud uděláte věci nesprávně, můžete se nakonec uzamknout ze svých souborů. Než tedy začnete, nezapomeňte zálohovat svá data (i když byste je měli pravidelně zálohovat).

Kromě souborů FileVault a TimeMachine, uvedených níže, můžete také zvážit rezervaci MiniTool.

FileVault

K šifrování dat použijte FileVault.

Co je FileVault?

FileVault je program pro šifrování disků v operačním systému Apple, macOS. FileVault používá 128bitové šifrování AES s 256bitovým klíčem k uzamčení disku a všech souborů na něm.

Proč byste měli používat FileVault?

Pro přenosná zařízení se důrazně doporučuje šifrování vašich osobních údajů, aby byla zajištěna vaše data a soubory. To může být užitečné v mnoha případech, zejména když se někdo snaží získat neoprávněný přístup. Pokud navíc Mac ztratíte nebo ztratíte, vaše data budou v bezpečí.

Je FileVault bezpečný?

Pokud ztratíte heslo a klíč pro obnovení, vaše data budou navždy nepřístupná - nebudete moci obnovit žádný ze svých souborů. Šifrování FileVault je tak silné, že by to trvalo 100 000 let, než se rozbije, takže je nemožné ho hacknout.

Apple vám pomůže uložit klíč pro obnovení do jeho zálohy. Tím se snižuje riziko ztráty. Pokud jste však zapomněli nebo máte tendenci ztratit, FileVault nemusí být pro vás.

Jak zapnout FileVault

  1. Z nabídky Apple otevřete Předvolby systému a přejděte na Zabezpečení & Soukromí.

  2. Vyberte kartu FileVault a klikněte na malou ikonu zámku v levém dolním rohu a poté zadejte heslo správce.

  3. Poté kliknutím na tlačítko „Zapnout FileVault“ spusťte proces nastavení.

  4. Pokud má váš Mac více uživatelů, musíte povolit přístup FileVault pro každého z nich.

  5. Najděte bezpečné místo pro vaše 24místné alfanumerické heslo a klikněte na Pokračovat.

  6. Můžete požádat Apple o uložení vašeho klíče pro obnovení. Pokud se tak rozhodnete, budete muset odpovědět na tři bezpečnostní otázky. To vám pomůže spojit se s Apple a autorizovat se.

  7. Po dokončení zodpovězení bezpečnostních otázek stiskněte tlačítko Restartovat.

Šifrování dat může být velmi pomalý proces. Šifrování trvá každých 50 GB v závislosti na výkonu počítače Mac 5–15 minut. Nejlepší způsob je nechat ho běžet v noci. Průběh můžete zkontrolovat, pokud v Zabezpečení přejdete zpět na kartu FileVault & Soukromí.

Chcete-li vypnout FileVault, obráťte pořadí výše uvedených kroků. Dešifrování bude trvat stejně dlouho jako šifrování. Celá věc závisí na velikosti vaší jednotky, rychlosti jednotky a výkonu počítače Mac. Během šifrování / dešifrování se váš počítač může zdát pomalý, ale nebojte se.

Opravte bezpečnostní díru

Pokud nejste přesvědčeni o zabezpečení FileVault a stále se obáváte, že vás někdo napadne, můžeme vám pomoci.

Když počítač Mac přejde do režimu spánku, má potenciální bezpečnostní díru. Je to proto, že hesla potřebná k dešifrování FileVault jsou uložena v jeho paměti. V podstatě by to někdo mohl probudit a získat klíč bez přihlašovacího hesla.

Pokud jste paranoidní ohledně zabezpečení, můžete provést následující.

UPOZORNĚNÍ: Při každodenním používání budete muset dvakrát zadat přihlašovací heslo a počítač Mac bude při probuzení z režimu spánku trochu pomalejší.

Nepovinná podpoložka

 1. Otevřete terminál (najdete jej ve složce Utilities nebo jej vyhledejte pomocí Spotlight)
 2. Zadejte: sudo pmset -a destroyfvkeyonstandby 1 hibernatemode 25
 3. Stiskněte klávesu Enter a restartujte počítač Mac

Tento příkaz způsobí, že váš počítač Mac přejde do pohotovostního režimu místo režimu spánku. V pohotovostním režimu se obsah paměti uloží na disk a počítač přejde do režimu hlubokého spánku. Příkaz také říká počítači, aby v pohotovostním režimu nedržel klíč FileVault v paměti.

Chcete-li tuto funkci vypnout, znovu otevřete terminál a zadejte: sudo pmset -a destroyfvkeyonstandby 0 hibernatemode 3

Poté stiskněte klávesu Enter a restartujte počítač.

Stroj času

S FileVault budou vaše data v bezpečí. Musíte ji však také zálohovat. Je zbytečné vědět, že jsou vaše data v bezpečí, pokud je váš notebook odcizen, pokud je nikdy nedostanete zpět.

Co je to Time Machine?

Time Machine je zálohovací software vyvinutý společností Apple a distribuovaný jako součást makra. I když existuje spousta dalších možností zálohování, TimeMachine je ideální pro majitele Mac.

Jak funguje stroj času?

Time Machine provádí hodinové zálohy za posledních 24 hodin, denní zálohy za poslední měsíc a týdenní zálohy za každý předchozí měsíc. Zálohování vytváří místní snímky vašeho počítače Mac. Denní snímek je uložen každých 24 hodin. Spustí se po zapnutí nebo restartování počítače.

Je to jako spousta zálohování, ale Time Machine zálohuje pouze změny, které jste provedli v souborech. Ukládá více verzí každého souboru. Pokud například upravíte dokument 50krát, budete moci obnovit 15. verzi.

To je důvod, proč to Apple nazývá Time Machine: protože se můžete vrátit v čase a podívat se na historii souborů.

Jak používat stroj času

Nepovinná podpoložka

 1. Připojte paměťovou jednotku k počítači Mac.
 2. Mělo by se zobrazit upozornění s dotazem, zda chcete jednotku používat s Time Machine. Klikněte na Použít jako záložní disk.
 3. Pokud se upozornění nezobrazí, otevřete Předvolby systému > Stroj času.
 4. Vyberte záložní disk, vyberte úložné zařízení, do kterého chcete zálohovat, a klikněte na Použít disk.
 5. Můžete si zvolit šifrování záloh. V takovém případě budete potřebovat heslo, abyste k nim měli přístup.

Nastavení sdílení Mac

Váš počítač Mac může sdílet data mnoha způsoby, nejen s jinými počítači Mac. To může být užitečné v některých případech, například při práci na dálku. Pokud však v počítači Mac otevřete port, musíte se postarat o jeho zabezpečení, abyste se vyhnuli možným útokům.

Chcete-li nakonfigurovat nastavení sdílení, otevřete Předvolby systému a klikněte na ikonu Sdílení.

Obrazovka

V podnikových prostředích může technická podpora tuto možnost zapnout, aby mohli vidět vaši obrazovku a možná provádět vzdálené opravy nebo aktualizace. Počítače se systémem Windows a Linux mohou také použít tuto možnost pro přístup na obrazovku vašeho Mac. Pokud tuto možnost podpory nepotřebujete, ujistěte se, že je vypnutá.

Soubor

Soubor umožňuje ostatním počítačům v síti dosáhnout systému souborů vašeho počítače. Technicky je systém sdílení souborů také využíván službou Back To My Mac, která vám umožňuje přístup k souborům Mac z jiného Mac přes internet. Pokud žádnou z těchto služeb nepoužíváte, vypněte soubor.

Tiskárna

To sdílí jakoukoli tiskárnu připojenou k počítači Mac s dalšími počítači v síti, včetně počítačů se systémem Windows a Linux. Pokud tiskárnu nepoužíváte, nastavení vypněte.

Vzdálené přihlášení

Vzdálené přihlášení je o nastavení připojení k počítači Mac pomocí SSH / SFTP. Technici používají toto nastavení pro vzdálenou práci. Pokud ji nepoužíváte, vypněte ji.

Internetové sdílení

Internet Mac můžete sdílet s jiným Macem. Historie tohoto nastavení sahá až do 20 let, kdy lidé používali vytáčený internet. Je to stále bezcenné, takže ji vypněte.

Bluetooth

Pokud tuto funkci zapnete, bude váš Mac schopen odesílat a přijímat soubory do az jiného zařízení s podporou Bluetooth, například z mobilního telefonu. Apple iPhone a iPady nemohou sdílet soubory tímto způsobem (ačkoli mají také Bluetooth). Je tedy pravděpodobné, že jej použijete, pouze pokud máte telefon se systémem Android. Pokud jste tuto funkci nevynechali, pravděpodobně ji nepotřebujete.

správa uživatelů

Pokud nejste jediný, kdo používá váš počítač, musíte se ujistit, že ostatní, kteří mají přístup k vašemu počítači, ho nemohou poškodit..

Pokud používáte počítač jako jediný, můžete tuto sekci přeskočit.

Co znamená víceuživatelský význam?

Správa uživatelů vám pomůže sdílet počítač s ostatními, aniž by jim umožnila upravovat vaše citlivá data. Je to jedna z velkých výhod, že jste uživatelem Mac.

Rodiče mohou také pomocí správy uživatelů řídit účty svých dětí vytvořením pravidel a omezení.

Jak spravovat více uživatelů

Chcete-li spravovat více uživatelů, otevřete Předvolby systému a klikněte na Uživatelé & Skupiny. Vlevo můžete vidět uživatele počítače. Pokud kliknete na znaménko Zámek v levé dolní části okna, můžete nastavit nové uživatele.

V části Možnosti přihlášení můžete nastavit rychlé přepínání uživatelů. To znamená, že pomocí několika kliknutí myší můžete přejít na profil jiného uživatele. Klikněte na Zobrazit rychlé přepínání uživatelů. Přepnutí trvá méně než dvě sekundy v závislosti na tom, kolik aplikací je v každém účtu otevřeno.

Správa uživatelů je více než jen nastavení účtů a pomoc jim při přepínání míst v počítači Mac. Existuje mnoho důvodů pro nastavení více uživatelských účtů. Například:

1. Odstraňování problémů

Pokud máte problémy s často používanou aplikací, možná ji budete muset vyzkoušet v čistém prostředí. Představte si například, že jste svůj prohlížeč používali šťastně roky, pak nainstalovali nový doplněk a celá věc byla prasklá. Nejste si jisti, zda se jednalo o doplněk nebo zda jste omylem stáhli malware do svého počítače. Chcete-li jej otestovat, můžete si vytvořit účet „testovacího uživatele“ a tam problém analyzovat. Pokud to funguje dobře, víte, že problém musí být ve vašem běžném uživatelském účtu.

2. Buďte uživatelem, který není administrátorem

Být uživatelem s plným přístupem není vždy nejbezpečnějším způsobem používání počítače. Prostě si prohlédněte bezpečnostní příručku NSA týkající se bezpečnostních omezení v počítačích Mac. Na druhou stranu může být žádost o přístup správce k instalacím aplikací bolestí, pokud jste uživatelem bez oprávnění správce. Jako takový byste mohli vytvořit účet „pouze pro správce“ s plnými právy správce a nechat jej přihlášený. Ke své obvyklé práci můžete použít svůj běžný účet a pokud potřebujete udělat libovolného správce, můžete rychle přejít na účet pouze pro správce. práce.

3. Účet pro prezentace

Pokud používáte Mac k pravidelným prezentacím, možná budete chtít zabránit aplikacím, které vás upozorňují a narušují váš výkon. Tomu se lze vyhnout vytvořením účtu pro prezentace. Znamená to také, že můžete nechat svůj nepořádek skrytý před publikem!

4. Hraní

Vytvoření čistého účtu pro hraní vám může poskytnout vylepšený výkon, a tak zpříjemnit herní zážitek.

5. Oddělte svůj pracovní a soukromý život

Někdy musíme přinést práci domů, ale to neznamená, že musíte smíchat svůj pracovní a soukromý život na počítači Mac. Díky samostatným uživatelským profilům můžete zajistit, aby byl zachován výkon každého profilu. Pokud potřebujete dosáhnout přesného souboru, můžete tak učinit rychlým přepnutím.

Mac viry - městská legenda?

Může můj Mac získat viry? Potřebuji antivirovou ochranu? Na tyto jednoduché otázky nelze odpovědět. Mac jsou vyzbrojeni Xprotectem uvnitř OS a stále existuje méně virů pro Mac než pro Windows. Čísla se však zvyšují v důsledku rostoucí popularity počítačů Mac.

Nedávná zpráva naznačovala, že malware Mac v roce 2017 vzrostl o 270%. Macworld sestavil seznam malware a bezpečnostních nedostatků, kde můžete vidět celou řadu virů Mac. Přesto je Mac operačním systémem Unix, takže je stále jedním z nejbezpečnějších operačních systémů. Kromě toho se Apple neustále snaží zvyšovat bezpečnost svých produktů.

Nejlepší antivirový software pro Mac

Kaspersky Internet Security je náš oblíbený antivirový software pro Mac. Kromě nalezení virů vám umožňuje volně procházet web, aniž byste se museli obávat, že na váš počítač zaútočí něco škodlivého. Skenování může být trochu pomalé, ale výsledkem je podrobná zpráva. K dispozici je také fantastická funkce Bezpečné peníze pro ochranu online plateb.

Správa hesel

Nastavení a zapamatování silných hesel není snadné. Pro složitá, ultralehká hesla jsou nástroje pro správu hesel, jako je Apple Keychain, skvělou pamětí.

Apple Keychain

Co je Keychain?

Keychain je cloudový nástroj pro správu hesel od společnosti Apple. Je zabudován do iOS a macOS. KeyChain pomáhá uživatelům vytvářet, organizovat a dosahovat jejich hesel.

Jak používat Keychain

Chcete-li ukládat svá hesla, zapněte KeyChain tak, že v zařízení iPhone nebo iPad otevřete Nastavení. Otevřete iCloud a přejděte dolů a klepněte na Keychain pro aktivaci přepnutím přepínače.

Pokud jste tak dosud neučinili, budete muset nastavit heslo pro klíčenku iCloud. Pokud jste ji dříve nastavili, musíte se ověřit pomocí jiného zařízení. Tato funkce vám pomůže dosáhnout všech vašich zabezpečených dat bez ohledu na to, jaké zařízení používáte.

Náhodně generovaná hesla

Pokud vám došli nápady na hesla nebo si jen chcete zajistit, aby vaše heslo bylo co nejbezpečnější, má Keychain pro vás fantastickou funkci - generátor hesel. Chcete-li použít:

 1. Otevřete Keychain Access na obrazovce Aplikace a vyberte svou kategorii.
 2. Klikněte na tlačítko plus (+) ve spodní části obrazovky. Ve vyskakovacím okně je spousta možností, jako je testování hesla. Kliknutím na znaménko klíče vpravo otevřete Pomocníka hesel.
 3. Použijte Password Assistant ke generování památných písmen a čísel, pouze čísel, náhodných hesel nebo hesel kompatibilních s FIPS-181 různých délek. Lišta kvality vám ukáže úroveň zabezpečení vašeho hesla.

Nejlepší správce hesel pro Mac

Pokud nejste spokojeni s vaší klíčenkou vašeho počítače Mac nebo se zajímáte o něco více, podívejte se do našeho průvodce po nástrojích pro kontrolu hesel. Stručně řečeno, jsou to nejlepší alternativní možnosti:

 • 1Password
 • Dashlane
 • LastPass

Sledování počítače Mac

Pokud jste někdy ztratili svůj Mac nebo iPhone, budete vědět, že je to strašný pocit. Je to ještě horší, pokud se ukradne. Naštěstí existují nástroje, které vám pomohou najít / načíst.

Najděte My Mac

Co je najít můj Mac?

Find My Mac je služba Apple, která umožňuje majiteli najít ztracený produkt a v případě potřeby jej vzdáleně vymazat.

Jak zapnout funkci Najít můj Mac

 1. Přejděte do předvoleb systému.

 2. Klepněte na podokno iCloud.

 3. Přejděte dolů a zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko Najít můj Mac.

 4. Pokud není funkce Najít můj Mac zapnutá, klikněte do pole a po zobrazení výzvy ji zapněte kliknutím na Povolit.

Jak najít Mac

Pokud jste Mac ztratili, přejděte na iCloud.com. Uvidíte mapu zobrazující všechna vaše zařízení v okolí. Informace o svých zařízeních můžete zobrazit kliknutím na Všechna zařízení. Informace zahrnují podrobnosti o tom, zda je zařízení online nebo offline a kdy bylo naposledy použito.

Kliknutím na zařízení získáte přístup k různým možnostem: Play Sound, Lost nebo Erase.

Přehrávání zvuku je užitečná volba, pokud je váš Mac v blízkosti, ale nemůžete ho najít.

V utajení

Undercover je software vytvořený ke sledování a sledování chybějících Mac na dálku. Může dokonce pomoci získat zpět ukradený stroj. Načtete jej na pozadí vašeho počítače a budete neustále sledovat svou polohu.

Poznámka

Odinstalace Undercover je téměř nemožná: pouze administrátor může odstranit z Mac.

Mac Security: Sečteno a podtrženo

Bezpečnost Mac se v posledních letech hodně změnila. Uživatelé počítačů Mac nyní musí věnovat zvýšenou pozornost bezpečnosti svých zařízení, a to i vzhledem k rostoucím hrozbám. Pokud chcete, aby byl váš Mac v těchto dnech co nejbezpečnější, je důležité investovat do jeho zabezpečení a udržování.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me