Jak učinit Amazon Echo a Google Home soukromým a zabezpečeným

Statistiky naznačují, že do konce roku 2017 bude v USA pravidelně používáno více než 35 milionů „inteligentních reproduktorů“, jako jsou Amazon Echo a Google Home..

Není divu, že tato spíše futuristická zařízení jsou tak populární; mohou dělat spoustu věcí a vše, co musíte udělat, je požádat je - styl Star Trek.

Zde je jen malý seznam věcí, které mohou Echo a Google Home udělat pouze pomocí hlasového příkazu:

 • Přehrávat hudbu
 • Vytvářejte seznamy úkolů a nákupní seznamy
 • Objednejte si taxíky
 • Objednejte něco od Amazonu (v případě Amazonu Echo a Alexy)
 • Ovládejte inteligentní domácí zařízení včetně světel, systémů ústředního topení a dveřních zámků
 • Vyhledejte věci online - od časů kina po sportovní výsledky až po zprávy o počasí
 • Řešení matematických problémů

Tato zařízení umístí (poměrně účinného) osobního asistenta do domácnosti za nízkou cenu. Jejich popularita je pochopitelná - až na to, že taková moderní technologie je sama o sobě docela přesvědčivá.

Ale to vše přichází za cenu - a tou cenou je soukromí. Od uvedení zařízení na trh jsme zaznamenali nárůst okolních obav o bezpečnost a soukromí Amazon Echo a Google Home.

Nastavit Amazon Echo jako soukromý; Krok za krokem

amazon echo

 1. Přečtěte si FAQs pro Amazon Alexa. I když nejste někdo, kdo má tendenci tyto věci číst, s něčím, co se tak hluboce integruje do vašeho domácího života, měli byste opravdu.
 2. Zvažte pravidelné mazání historie nahrávání Alexa. To může mít nepříznivý dopad na to, jak se o vás vaše zařízení dozví - ale pokud dáte přednost soukromí, je to pravděpodobně menší problém.
 3. Zkontrolujte nastavení nákupu hlasu nebo úplně zakažte hlasový nákup. Nejedná se konkrétně o soukromí, ale může vám ušetřit nějaké peníze, pokud máte děti, které si uvědomí, že mohou použít váš nový přístroj pro domácnost k objednání věcí!
 4. Zapněte tón „konec žádosti“, abyste mohli slyšet, když Alexa přestal poslouchat požadavek.
 5. Pokud zařízení nepoužíváte, použijte ztlumení.

Nastavit Google Home jako soukromý; Krok za krokem

 1. Seznamte se s oblastí Moje aktivita v online službách Google. Všechny vaše interakce se společností Google jsou zde uloženy, což umožňuje odhalit, jak moc o vás webový gigant ví. Je zde také vaše domácí aktivita Google a možná ji budete chtít občas vymazat.
 2. Použijte ztlumení a pravidelně kontrolujte (pomocí světel na zařízení), zda vaše zařízení poslouchá. Zařízení můžete například nechtěně ztlumit například během prašnosti.
 3. Zkontrolujte svá nastavení, abyste s Googlem sdíleli pouze ty informace, které vám vyhovuje.

Učinit Amazon Echo „soukromým“

Pokud se mě jeden z mých IT poradců zeptá, jak udělat Amazon Echo soukromým, moje instinktivní (a upřímná) odpověď by byla: „nezískejte jednu.“ Totéž by platilo pro domovskou stránku Google..

Aby tato zařízení mohla účinně vykonávat svou práci, musí neustále poslouchat. Potřebují „slyšet“, když řeknete „Ahoj Alexa“ nebo „OK Google“. Pokud máte doma jedno z těchto zařízení Amazon nebo Google, vše, co říkáte kolem něj, je pingováno na jejich cloudové servery „velkých dat“. , pomáhat těmto obrovským společnostem dozvědět se více o vás a vašich každodenních návycích do minuty. (V případě domovské stránky Google zůstanou informace v zařízení místní, dokud nezazníte „OK Google“.)

Zúčastněné společnosti se netají skutečností, že analyzují způsob používání těchto zařízení. Díky tomu mohou sestavit podrobný obrázek toho, co se zařízení v budoucnu pravděpodobně zeptáte. To je skvělé pro funkčnost - ale pro soukromí, ne tolik…

Nyní se individuální přístup k soukromí liší. Někteří lidé mají rádi způsob, jakým je online reklama vždy tak přesná. Jiní považují tuto přesnost za podivnou a znepokojující. Pokud spadnete do druhého tábora, pravděpodobně nemáte v úmyslu nainstalovat zařízení, které vám trvale poslouchá doma!

Amazon Echo a Domovská stránka Google: Zvyšování soukromí

S ohledem na výše uvedené budeme ve zbývající části této příručky předpokládat, že vlastníte Amazon Echo nebo Google Home, nebo máte v úmyslu si ji pořídit, a jste již spokojeni s kompromisy v oblasti ochrany osobních údajů, kterým se jednoduše nemůžete vyhnout, pokud se rozhodnete některou z nich použít. těchto zařízení.

Dokud přijmete, že již věříte Amazonu nebo Googlu a jakýmkoli třetím stranám, se kterými spolupracují, co můžete udělat pro to, aby byl váš Amazon Echo nebo Google Home soukromý, jak to může být?

Nejprve uvádíme několik tipů, které se vztahují stejně na obě zařízení:

 1. Nezapomeňte, že pokud nejsou zapnuta nebo vypnuta, tato zařízení vás vždy poslouchají (a kdokoli jiný mluví u vás doma). Nejmoudřejší přístup není říkat před nimi nic, co byste ve veřejné sféře s radostí neřekli. Pokud byste to neřekli na veřejnosti nebo na veřejné webové stránce, měli byste přemýšlet o tom, že to řeknete před chytrým řečníkem dvakrát..
 2. Buďte selektivní ohledně toho, které online účty používáte s vámi Amazon Echo nebo Google Home. Více než 3 000 aplikací (dovedností) je k dispozici pouze pro Echo. I když každý z nich, který používáte, přidává do rozsahu toho, co vaše zařízení může udělat, také to snižuje vaše soukromí. Z tohoto důvodu neaktivujte více aplikací a online účtů.
 3. Ztlumte mikrofon, kdykoli chcete zastavit poslech Amazon Echo nebo Google Home. V obou případech je funkce ztlumení aktivována fyzickým tlačítkem na samotném zařízení. V době psaní žádné zařízení nenabízí ztlumení hlasu. Je nemožné si představit, že je to něco jiného než záměrné. Pokud nedůvěřujete zúčastněným společnostem, možná budete chtít zařízení dokonce odpojit - to však vzbuzuje problém, proč by někdo zařízení koupil, pokud by ho nepohodlně používaly!
 4. Seznamte se s tím, jak vyčistit požadavek a historii nahrávání na vašem zařízení (více o tom později).

Dále máme několik tipů specifických pro každé zařízení.

Závěr

Samotnou povahou zařízení Amazon Echo a Google Home je to, že by neměly být soukromé. Vyměňujete si soukromí za účelem pohodlí a čím více o vás Amazon a Google vědí, tím přesněji vám tito „domácí asistenti“ pomohou.

Ale stejně jako vyhledávače a sociální média je vedlejší produkt sdílení tolik, že zúčastněné společnosti získají podrobný obrázek o vašem každodenním životě a zvycích. Tato „velká data“ jsou pro ně a jejich inzerenty nesmírně cenná.

Pro některé bude používání takového zařízení vždy příliš daleko nad linií ochrany osobních údajů. Otázkou by nemělo být, jak učinit Amazon Echo (nebo domovskou stránku Google) soukromým, ale jak učinit jejich používání trochu soukromějším. Tipy výše vám pomohou udělat právě to.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me