Jak vytvořit vlastní přepínač VPN kill ve Windows pomocí Comodo

Mnoho lidí používá nejlepší služby VPN, aby se ochránili před násilníky v oblasti vymáhání autorských práv, ale při takovémto trvalém nebezpečí je připojení VPN omezeno, takže přenos BitTorrent je vystaven světu, aby viděl.

Někteří poskytovatelé VPN, jako například Private Internet Access, Mullvad a VPNArea, (pro nejlepší VPN v roce 2018 podívejte se na naše recenze VPN) obsahují ve svých klientech VPN přepínač zabíjení na internetu (VPNArea dokonce obsahuje přepínač zabíjení na aplikaci) a diskutovali jsme o jiných řešeních problému dříve.

Existuje však i další přímější způsob, jak - pomocí vlastního firewallu použít svůj vlastní přepínač zabíjení (buď globální, nebo pro aplikaci).

Použití vestavěné brány Windows Firewall

Ve Windows 7 je docela snadné nastavit přepínač zabíjení pomocí vestavěného Firewallu.

Ve Windows 8.x jsou věci složitější, protože Centrum sítí a sdílení neumožňuje změnit typ sítě z domova na veřejné. Také se nám nepodařilo získat Windows 8.1 pro zobrazení našeho připojení OpenVPN v Centru sítí a sdílení.

První problém lze vyřešit podle těchto pokynů a měl by fungovat dobře pro připojení PPTP a L2TP. Druhé se nám však nepodařilo vyřešit, a tak jsme se obrátili na Comodo Firewall.

Zbytek tohoto tutoriálu předpokládá, že používáte OpenVPN (nemělo by záležet na tom, zda prostřednictvím vlastního VPN klienta nebo základního open source klienta).

Používání Comodo Firewallu

Comodo Firewall je samostatný samostatný firewall, který na rozdíl od základního systému Windows, který monitoruje pouze příchozí připojení, také monitoruje všechna odchozí připojení (velmi užitečné pro blokování virů, které infikovaly počítač před vytáčením), a komerčního softwaru, který má rád „zavolat domů“ z ověření jeho pravosti).

Comodo Firewall si můžete stáhnout zde. Aby níže uvedený postup fungoval, je třeba po instalaci Comodo vypnout bránu Windows Firewall.

1. Určete fyzickou adresu své VPN

Když je vaše připojení OpenVPN aktivní a je spuštěno, Start -> zadejte „CMD“. Na příkazovém řádku zadejte příkaz ipconfig / all a procházejte jej, dokud neuvidíte část označenou TAP-Win32 (nebo adaptér TAP-Windows). Poznamenejte si fyzickou adresu a ponechte okno otevřené pro reference.

cmd

2. Vytvořte novou síťovou zónu.

a) Spusťte Comodo Firewall a pokračujte v pokročilém zobrazení (ikona vlevo nahoře) -> Firewall -> Síťové zóny. Klikněte na malou šipku v dolní části okna Comodo a vyberte Přidat -> Nová síťová zóna

comodo 1

b) Zadejte novou zónu odpovídající název a klikněte na OK.

comodo 2

c) Vyberte novou zónu vytvořenou sítí, Přidat -> Nová adresa

comodo 3

d) Vyberte Type: Mac Address a zadejte fyzickou adresu, kterou jste si poznamenali v kroku 1. Klikněte na OK.

comodo 4

3. Vytvořte sadu pravidel

a) Navigujte v Comodo na Firewall -> Pravidla a klikněte na „Přidat“.

comodo 5

b) Pojmenujte nový soubor pravidel a klikněte na Přidat.

comodo 6

c) Vyberte následující nastavení:

 • Akce: Blokovat
 • Protokol: IP
 • Směr: dovnitř nebo ven
 • Zdrojová adresa: libovolná adresa
 • Cílová adresa: libovolná adresa

comodo 7

Klikněte na OK.

d) Vytvořte další dvě pravidla s následujícím nastavením:

 • Akce: Povolit
 • Protokol: IP
 • Směr: Ven
 • Zdrojová adresa: Síťová zóna / vaše zóna
 • Cílová adresa: libovolná adresa

E) Opakujte znovu s následujícím nastavením:

 • Akce: Povolit
 • Protokol: IP
 • Směr: In
 • Zdrojová adresa: libovolná adresa
 • Cílová adresa: Network Zone / nově vytvořená síťová zóna (v našem příkladu VPN Zone)

Nyní byste měli vidět 3 řádky ve vašem souboru vlastních pravidel - 2 zelené, následované 1 červeným (v pořadí uvedeném níže) - pořadí, ve kterém se tato pravidla objevují, je důležité, protože je to pořadí, ve kterém jsou použita. Pořadí můžete změnit přetažením pravidel myší, nebo výběrem pravidla a použitím 'Move Up' nebo 'Move Down' z menu (šipka dole).

comodo 8

4. Použít pravidlo na programy

a) Přejděte na Firewall -> Aplikační pravidla a buď vyhledejte aplikaci, kterou chcete použít VPN (pokud již pro ni bylo nastaveno pravidlo Firewallu), nebo „Přidat“ nové (pro rozbalovací nabídku klikněte na šipku ve spodní části okna).

comodo 9

b) „Vyhledejte“ umístění programu, který chcete použít (pomocí libovolného filtru Skupiny souborů nebo Spuštěné procesy)

c) Klikněte na přepínač „Použít sadu pravidel“ a vyberte sadu pravidel VPN. Klikněte na ok. Zde jsme aplikovali sadu pravidel na Google Chrome, ale lze ji použít také na programy, jako je uTorrent.

5. Vyzkoušejte aplikaci a ujistěte se, že vše funguje.

Zjistili jsme, že bylo nutné restartovat počítač.

Global Kill Switch

Místo toho můžete věci udržovat jednoduché a zvolit si přepínač „globální“ zabíjení, který sníží veškerý přístup k internetu vašeho počítače, pokud nebude připojen k vaší VPN. Chcete-li to provést, přejděte na Firewall -> Globální pravidla a přidejte stejná 3 pravidla, o kterých jsme diskutovali v kroku 3 „Vytvořte sadu pravidel“. Ty mohou být v rozporu s existujícími pravidly Firewallu, z nichž některé mohou být odstraněny (zde může být potřeba trochu pokusu a chyby).

Pro více informací o tom, jak zůstat v bezpečí online, se podívejte na našeho nejlepšího vpn pro Windows 10 průvodce.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me