Jak zůstat v bezpečí s bitcoiny

Zvýšení hodnoty bitcoinu nevyhnutelně vyvolalo zbrusu nový průmysl v oblasti počítačové kriminality. Online zločinci se zaměřují na naivní uživatele internetu ve snaze přimět je, aby ztratili své bitcoiny.Zabezpečení bitcoinů malé

V tomto článku jsou uvedeny nejoblíbenější podvody související s kryptoměnou, které vám pomohou oddělit zrno od plev při obchodování s bitcoinovými transakcemi.

Falešné bitcoinové výměny

Kdykoli narazíte na reklamu, která slibuje, že vám bitcoiny prodají za nízkou cenu, uvědomte si, že by vás to mohlo pokoušet nalákat na nepoctivý web pro výměnu kryptoměn. Při návštěvě burzovní služby byste se měli podívat především na to, zda využívá HTTPS. Pokud webová adresa začíná protokolem HTTPS, znamená to, že všechny interakce webového prohlížeče a služby jsou šifrovány a zcela zabezpečeny. V případě, že se jedná o HTTP, je použití tohoto druhu výměny nebezpečné.Falešné bitcoinové výměny

Dalším znakem falešné služby je výměnný podvod typu PayPal. Tyto webové stránky nabízejí webový formulář, do kterého můžete zadat svůj e-mail PayPal a částku peněz, kterou plánujete utratit. Poté se objeví QR kód pro potvrzení transakce. Namísto přijímání bitcoinů vám však účet PayPal ukradne.

Rogue bitcoinové peněženky

Je o něco obtížnější rozpoznat nepoctivé bitcoinové peněženky, protože primárním cílem každé peněženky je ukládat BTC spíše než obchodovat. Tento druh podvodu tedy není obecně zaměřen na okamžité peněžní zisky. Ve skutečnosti se vás nejčastěji snaží přimět k instalaci malwaru, který dokáže ukrást citlivá data.Rogue bitcoinové peněženky

Chcete-li zjistit podvodné peněženky, hledejte podezřelé znaky. Zeptejte se lidí, kterým důvěřujete, pokud již službu využívali. Zkontrolujte online recenze a skóre.

Pokud je bitcoinová peněženka aplikace ke stažení, zkontrolujte, zda neobsahuje rizikový kód. Weby jako VirusTotal mohou prohledávat softwarové binární soubory na výskyt známých infekcí pomocí dvou tuctů antivirů současně.

Phishing

Phishing je pravděpodobně nejčastější podvod v online světě. Jeho cílem ve vztahu k bitcoinu je přimět vás k návštěvě nepoctivého webu maskovaného jako známá a legitimní služba. Při návštěvě pseudo služeb vám hrozí nejen ztráta bitcoinů, ale také ohrožení všech citlivých dat spolu s odcizením vaší identity.Krypto phishing

Může se zdát, že škodlivá e-mailová zpráva typu phishing pochází z výměnné nebo peněžní služby, kterou používáte. Cyber-podvodníci mohli získat vaše osobní údaje po velkém porušení dat, jako je notoricky známý hack Yahoo.

Obecným vodítkem je vyhnout se kliknutí na hypertextové odkazy uvnitř e-mailů. Škodlivý hypertextový odkaz se může zdát zcela originální. Nakonec vás pomocí několika přesměrovacích kroků přivede na web ovládaný hackery. Chcete-li se vyhnout tomuto nebezpečí, zadejte adresy URL přímo do prohlížeče nebo použijte své záložky.

Měli byste také přistupovat k e-mailovým přílohám s přílohami, které často dodávají viry, jako je ransomware.

Podvodníci mohou také použít webové reklamy nebo černé SEO k nasměrování k návštěvě falešné bitcoinové výměny nebo peněženky, zatímco výrazy Googling jako „Koupit bitcoiny“ nebo „Bitcoinové burzy“. Pomocí VirusTotal znovu zkontrolujte, zda jsou webové stránky bezpečné.

Schémata bitcoinových Ponzi

Některé webové stránky nabízejí lákavé nabídky BTC. Vypadají příliš dobře, aby to byla pravda. To proto, že jsou. Na základě jejich nároků můžete svůj BTC zvýšit hned příští den. Toto je typické Ponziho schéma. Jakmile odešlete bitcoiny, je pravděpodobnost, že se vám vrátí i počáteční množství, velmi nízká.Schémata bitcoinových Ponzi

Tyto webové stránky obvykle zahrnují programy doporučení, které umožňují jejich členům vydělávat peníze z nových zákazníků. Odkaz na doporučení v adresách URL na sociálních médiích by proto měl fungovat jako varovný signál. Odkazy na doporučení vypadají takto: website.com/?ref=826.

Falešné sliby o těžbě v cloudu

Těžba v cloudu se týká modelu, ve kterém se jednotlivci sdružují a dávají peníze na pronájem bitcoinových těžebních zařízení. Tato myšlenka je skvělá a zcela legitimní. Ale podvodníci zahajují své podvody, aby přilákali zájemce a nakonec poskytli nižší návratnost investic, než aby dodrželi své sliby.Falešné sliby o těžbě v cloudu

Abyste se vyhnuli podvodům s těžbou v cloudu, pečlivě prozkoumejte možné ukazatele rizika. Drž se dál od služeb nabízených prostřednictvím odkazů na doporučení. Ujistěte se, že web je otevřený a čestný, pokud jde o to, jaký fond je využíván pro těžbu, kdo jej provozuje a o výši příjmů, které můžete získat. Profesionální služba bude obvykle zahrnovat řídicí panel pro řízení procesu a sledování všech operací.

Osobní krádeže obchodování

Krádež bitcoinů přesahuje svět online. S novou legislativou a kontrolou nad obchodováním s kryptoměnami v určitých částech světa mohou mít občané problémy s nákupem a prodejem bitcoinů obvyklým způsobem. Tyto výzvy stimulovaly bitcoinovou ekonomiku k zahájení migrace offline. Obchodníci se začínají setkávat tváří v tvář výměně.V obchodech s krádeží osob

Řada případů ukazuje, jak riskantní může být výměna bitcoinů typu peer-to-peer. V dubnu 2017 byl podnikatel z Indie okraden, když se pokusil koupit BTC za atraktivní nízkou cenu. Setkal se s údajnými prodejci v nákupním centru. Podvodníci pak unesli a okradli ho.

Poučení, které si z tohoto druhu offline incidentů v počítačové kriminalitě můžete osvojit, je, že je nejlepší zdržet se osobního setkání s neznámými lidmi a vyměňovat si BTC, zejména při přenášení velkých částek peněz.

Bitcoin Security: Závěr

Svět bitcoinů roste. Pokud se chystáte být součástí, doufejme, že výše uvedené kroky vám pomohou zůstat v bezpečí při obchodování a používání BTC.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me