Jaký vliv na vás mají právní zásady VPN?

Každý ví, že by si měli přečíst dlouhou nudnou právní zkratku, která doprovází téměř všechno, co děláme v moderním světě. Ale kdo ano? Konec konců je velmi nudný a je často psán ve tajemném jazyce, který se zdá být navržen tak, aby odrazil všechny ale nejtvrdší legální masochisty!

Problém, pokud jde o VPN, spočívá v tom, že tento legální žargon se často omezuje na jádro skutečné služby, za kterou platíte. Ačkoli je to užitečné i pro šifrování nezabezpečených veřejných připojení Wi-Fi a pro přístup k webovým službám s omezeným přístupem, většina z nás používá VPN především k ochraně naší anonymity a považuje to za svou nejdůležitější funkci.

S vědomím tohoto stavu téměř všichni poskytovatelé VPN hlasitě prohlašují výhody své služby při udržování online anonymity na svých předních stránkách. Nicméně, když se podíváte na mnoho z jejich ToS (Smluvní podmínky, také běžně nazývané Podmínky) & Podmínky nebo Podmínky použití) zjistíte, že podmínky buď paušálně odporují těmto nárokům, nebo je kvalifikují v míře, která je činí bezvýznamnými.

Tento rozpor mezi tím, co se tvrdí, že je v nabídce, a tím, co je při pečlivém prostudování malého tisku skutečně v nabídce, je důležité zvážit právní politiku VPN před registrací jejich služeb. Existuje řada běžně uváděných tvrzení, která vyžadují zvláštní pozornost průměrného uživatele VPN.

Zaručené soukromí

Téměř všichni poskytovatelé VPN slibují, že nebudou předávat osobní údaje uživatelů nebo podrobnosti o jejich internetových aktivitách žádné třetí straně. Pokud však zkontrolujete jejich ToS, rychle se ukáže, že v případě soudního řízení (předvolání k soudu, soudní příkazy apod.) Nemají na výběr, ale musí je předat, aniž by odpálili víčko..

Už jsme to řekli dříve na ProPrivacy a řekneme to znovu. Jediným způsobem, jak může společnost VPN skutečně zaručit vaše soukromí, je neudržovat žádné záznamy. Žádné protokoly = nic, co by bylo třeba předat v případě soudního řízení (nebo ještě horšího zabavení firemních serverů VPN orgány - stalo se).

Neuchovávejte žádné protokoly

I když poskytovatel VPN tvrdí, že neuchovává žádné protokoly, stojí za to zkontrolovat ToS a zjistit, co přesně tím myslí. Jedním z běžných problémů je to, že ačkoli mohou být protokoly nakonec zlikvidovány, často jsou předem uchovávány na krátkou (nebo ne tak krátkou) dobu. Například, HMA dělá hodně ze skutečnosti, že to neudržuje žádné záznamy, ale studie jejich ToS ukazuje, že jsou uchovávány po dobu 10 dnů, což je docela dlouhé období a určitě dost pro právní kroky, které mají být podniknuty k tomu, aby byly předány přes.

Další, i když menší, určuje, které protokoly a záznamy jsou zahozeny a které nikoli. Zatímco většina sítí typu „no-logs“ zlikviduje záznamy o online aktivitách uživatele, některé stále zachovávají podrobnosti, jako je IP, ze kterého se uživatel připojil, čas a připojení, které sice nejsou pro většinu kritické, ale i několik podrobností mnoho pro některé.

Podobně většina poskytovatelů VPN vede záznamy o platebních údajích svých zákazníků. I když je to zjevně užitečné pro takové věci, jako je průběžné používání sledování fakturace a problémy, a pravděpodobně pro mnoho lidí není velkým problémem, existují zde poskytovatelé (například soukromý přístup k internetu), kteří prokazují svůj závazek k soukromí uživatelů tím, že ničí platební záznamy, jakmile transakce je dokončena (správa využití atd. přiřazením jejích klientů náhodným, nevysledovatelným uživatelským číslům).

Záruka vrácení peněz

Je běžnou (ale v žádném případě neuniverzální) praxí poskytovat záruku vrácení peněz, která obvykle může vydržet cokoli od dne nebo tak do měsíce. To, co se myslí touto zárukou, se však může značně lišit, takže pokud ji plánujete používat jako bezplatnou zkušební verzi k odhlášení od poskytovatele služby ToS, je třeba věnovat velkou pozornost.

Zatímco některé sítě VPN jsou rádi, že poskytnou službu zpětného odběru peněz za službu „bez dohadování“, jiné vám peníze vrátí pouze v případě, že vás váš technický tým nepřipojí ve stanoveném čase. I když s tím samo o sobě není nic špatného, ​​je důležité, abyste si před registrací byli vědomi jakýchkoli omezení (často skrytých docela hluboko v právní politice společnosti). Co považujeme za trestuhodné, jsou společnosti, které ve svých prohlášeních uvádějí, že nespokojenost způsobená pomalými rychlostmi nebo jinak špatnou službou není důvodem pro vrácení peněz.

Porušení autorských práv

Přiznejme si, že mnoho lidí používá VPN, aby si mohli stáhnout torrent torrentů. Někteří poskytovatelé VPN to mlčky povolují, zatímco jiní aktivně poskytují vyhrazené servery VPN pro daný úkol! Mnoho z nich, zejména v zemích, jako jsou Spojené státy nebo kde jsou autorská práva přísná a aktivně vymáhaná, má přísné zásady proti a budou upozorňovat na to, že pokud bude i nadále detekováno, bude vám z jejich služby vyloučeno..

Problém je znát popularitu stahování torrentů, mnoho sítí VPN s přísnými politikami proti pirátství tuto skutečnost neinzeruje velmi dobře, raději skrýt své politiky v ToS kvůli strachu ze ztráty potenciálních zákazníků. Další informace o zabezpečení při torrentování naleznete v našem nejlepším průvodci VPN pro torrent servery.

Jiné věci

Nahoře jsou hlavní věci, o kterých si myslíme, že byste měli dávat pozor. Většina poskytovatelů VPN se zpravidla snaží odškodnit absolutně všechno, i když národní a mezinárodní legislativa nahradí vše, co je napsáno v ToS společnosti..

Mnoho společností si také přeje, aby splnily zásady „neomezené rychlosti“ a „neomezené šířky pásma“ pomocí zásad „spravedlivého použití“, které najdete pouze v případě, že důkladně prozkoumáte jejich ToS. I když skutečnost, že takové podmínky vůbec existují, je nepříjemná, musíme ještě narazit na poskytovatele, který je skutečně vynucuje, a proto je nepovažujeme za něco, čeho by se příliš obávali.

Závěr

Doufáme, že jsme zdůraznili, proč je velmi důležité, abyste si sbalili rukávy a skutečně si přečetli drobný výtisk při rozhodování, který poskytovatel VPN je pro vás to pravé. Není to moc legrace, ale protože se obtěžujete chránit svou identitu především pomocí VPN, je dobré se ujistit, že poskytovatel VPN se podobně zajímá o vaše soukromí.

Tím nechceme říci, že všichni poskytovatelé VPN mají špatné právní zásady. Ve skutečnosti někteří berou ohled na problémy, jako jsou zákazníci a mají ToS, které to zálohují. Máme článek o našich oblíbených poskytovatelích VPN typu „no-logs“, který najdete zde.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me