Je ve škole legální VPN?

VPN ve škole - proč?

Když děti chodí do školy, často jim je zakázán přístup na stránky sociálních médií na školní síti Wi-Fi. Jedná se především o to, aby se digitálně „předávaly poznámky ve třídě“. Webové stránky sociálních médií, jako je Facebook, Instagram a Snapchat, mohou být ve škole velmi rušivé, ale vždy existují rodiče, kteří dávají přednost tomu, aby jejich dítě mohlo posílat zprávy..

Někteří rodiče se rádi přihlásí ke svému dítěti během dne a ne každý rodič si může dovolit platit za to, že jejich dítě má data nebo telefonní smlouvu. Pro tyto rodiče mohou být kurýrní služby dostupné na platformách sociálních médií skutečným požehnáním - ale pouze pokud jejich děti mají přístup k těmto službám během dne.

Většina lidí se může zdát triviální, ale schopnost dát svému dítěti vědět, že běžíte pozdě, aby je vyzvedla, a že by se neměli bát - nebo požádat, aby se setkali v obchodě za rohem, aby se ušetřil čas - je důležitější, než si myslíte. Vzhledem k jednoduché ekonomice a omezením, které administrátoři školních sítí kladou na služby a webové stránky, nemají někteří rodiče v tomto ohledu takové štěstí jako ostatní.

Z tohoto důvodu se mohou rodiče obrátit na VPN. S VPN mohou děti obejít internetová omezení uložená na službách škol. To umožňuje jejich dítěti přístup k blokovaným webům, aby zůstaly snadno kontaktovány během kampusu.

VPN ve škole

Je to legální?

Školy využívají VPN téměř určitě a mohou určitě přistát s dítětem v potížích se svým učitelem. To je mnohem pravděpodobnější, pokud si všimnou, že zneužívají svou moc a vstupují na omezená místa, když jsou ve školních prostorách. Školy blokují sociální média, herní weby, streamingové weby, obsah pro dospělé - a mnoho dalších druhů služeb - záměrně tak, aby se děti nerozptýlily ani si prohlédly materiál nevhodný pro věk..

Se zařízením podporujícím VPN může dítě obejít všechny tyto bloky, což znamená, že by potenciálně mohly dělat spoustu věcí, které nechtěly dělat ve školních hodinách. Zodpovědné dítě by mohlo být dostatečně rozumné, aby pomocí VPN mohlo poslat zprávu svým rodičům zpět, až bude kontaktováno; jiné děti však mohou hrát Minecraft (jiné hry jsou k dispozici) ve škole - nebo ukázat videa svých přátel - což vede k zadržení a zabavení jejich telefonu nebo zařízení.

Přesto je pravda, že ve většině zemí není používání VPN nezákonné. Ve skutečnosti existuje jen velmi málo zemí, kde je používání VPN zakázáno zákonem a mohlo by vaše dítě mít potíže. Na druhé straně existují určitě věci, které vaše dítě může udělat s VPN, které by jim mohlo přistát v rozporu se zákonem...

Odblokovat Omezený obsah ve školách nebo na vysoké škole

Mnoho škol omezuje WiFi, takže určité webové stránky jsou pro své studenty blokovány. Ve školách je samozřejmě nejdůležitější vzdělání. Domníváme se však, že by školy měly podporovat studenty, aby odpočívali ve studijních přestávkách nebo prostojích, a přístup k jejich oblíbeným online službám jim to umožní. Pokud jsou ve vaší školní síti WiFi omezeny weby, VPN vám může pomoci odblokovat následující služby a další!

  • Odblokujte Netflix ve škole
  • Odblokujte SnapChat ve škole

Může dítě porušit zákon pomocí VPN?

Použití VPN není ve většině zemí nezákonné a není konkrétně zakázáno používat VPN ve škole. V závislosti na zemi, ve které žijete, však existují věci, které by dítě mohlo udělat s VPN, což by mohlo být nezákonné. V některých zemích blokují poskytovatelé internetových služeb jménem vlády materiál LGBT, sexuální obsah, hazardní hry (a další nábožensky nekompatibilní obsah) nebo politicky sporný obsah webových stránek..

Když dítě používá VPN, může mít přístup nejen k obsahu blokovanému školou, ale také k obsahu blokovanému poskytovateli internetových služeb a vládou. Z tohoto důvodu je možné, že dítě mělo přístup na webové stránky blokované vládou, a tento akt (namísto použití VPN) by je mohl dostat do vážných problémů s úřady.

Dítě používající VPN

A co v USA?

Dokonce i v USA může technicky zdatné dítě používat proxy, aby se nedostalo k ničemu. Dítě by mohlo použít VPN ve snaze skrýt svou identitu, což by mohlo umožnit hrubé chování, jako je šikana na internetu. Je to však opět nezákonné chování, k němuž se dítě účastní - a nikoli použití samotné VPN.

Je používání VPN ve škole nezákonné - závěr

Pokud může rodič nebo zákonný zástupce věřit svému dítěti, že nebude ve škole zneužívat VPN, je to efektivní způsob, jak obejít bloky webu. Důležité je, aby rodič / zákonný zástupce zdůraznil důvěru, kterou svěřují svému dítěti, a vysvětlil, že používání VPN pro cokoli jiného, ​​než je kontaktovat, by je mohlo dostat do mnoha problémů, a to jak ve škole, tak mimo školu.

Na konci dne, pokud je dítě chyceno pomocí VPN ve škole, může to vést k zabavení telefonu a možná budete muset mluvit s učitelem vašeho dítěte. Pokud dítě prokáže, že není schopno zvládnout odpovědnost za přístup k blokovaným webům, pravděpodobně budete muset změnit heslo ve službě VPN, abyste zabránili přístupu vašeho dítěte. Jinak mohou být chyceni pomocí VPN znovu, což povede k další akci školy.

Obrazové kredity: Monkey Business Images / Shutterstock.com, thodonal88 / Shutterstock.com, wavebreakmedia / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me