Naše Ultimate Mining Rig – měděné trubky a obrovské fanoušky!

Začalo to jednoduše. Chtěl jsem vytvořit těžební soupravu s připojenými fanoušky, abych ji mohl spustit tišší a chladnější.

Proměnilo se v plnohodnotný projekt, ve kterém jsem skončil stavbou konečné těžební soupravy s velkými fanoušky a měděnými trubicemi - většina kabeláže prošla měděnými trubkami (samozřejmě můžete použít i jako běžný počítač). Ukážu vám, jak můžete, a co je připraveno pro verzi 2!

Dokončená verze 1

Podívejte se na video a podívejte se na verzi 1 v akci. Pokud chcete vidět, jak byl postaven, přečtěte si článek a zjistěte, jaká vylepšení v budoucnu provedu.

Nejsem si jistý proč, ale rozhodl jsem se, že chci, aby byla moje nová souprava také krásná, a přirozeně (!) Mě do hlavy přišly měděné trubky. Jedna myšlenka vedla k další a samozřejmě jsem se rozhodl, že kabeláž by měla být vedena také měděnými trubkami, aby bylo vše velmi uklizené. Nyní je čas naplánovat!

Plán

Před provedením tak masivního projektu byl čas naplánovat. Vytáhl jsem důvěryhodného Autodesk Inventor a začal plánovat. Naštěstí se mi podařilo získat téměř všechny materiály, které jsem potřeboval, z GrabCADu nebo z knihovny Autodesk. Proto to prostě přišlo na všechno. Měl jsem papírový plán o tom, kam půjdou všechna vedení a kam vstoupí a vystoupí z rámu. Také jsem potřeboval vytvořit čtyřcestný spoj, který by musel být frézován CNC, protože bohužel pro tento standard neexistuje měděná trubka.

Budování důlní soupravy

Stejně jako u každého projektu je vždy něco, co vám při CADingu chybí. Naštěstí byl plán, který jsem vytvořil, poněkud flexibilní a hotový produkt stále vypadá skvěle! Jedním z klíčových rozdílů, které můžete spatřit, je to, že jsem původně plánoval používat chromové spoje, které se používají k vytváření zobrazovacích jednotek. Nakonec jsem si však uvědomil, že je mnohem účinnější a lepší používat standardní spoje z měděných trubek.

Sourcing nástrojů & Materiály

S plánem na místě zůstalo jediné, co bylo zdrojem materiálů a sestavením. I když to dělám, aby to znělo snadno, získávání materiálů je relativně snadné a můžete mít vše během týdne. Věřte mi však, když říkám, že shromáždění není. Poté budete mít noční můry o kabeláži.

Trubky a hliníkové spoje

Měděné trubky a konektory jsou snadno zdrojové. Jedná se o standardizované velikosti a budete je moci najít ve většině obchodů s hardwarem. Bohužel hliníkové kusy mohou být složitější. Naštěstí mám přítele s CNC strojem a do 2 dnů jsme vytvořili 8 rohových kusů pomocí souboru CAD, který jsem vytvořil. Tyto soubory nahraji brzy na GrabCAD, ale můžete je také použít 3D tisk nebo dokonce dřevo.

Budete také muset vytvořit děrování a štěrbiny v měděných trubkách, abyste mohli přidělit vstup / výstup drátu, montážní šrouby a opěrky GPU. Můžete to udělat pomocí stupňovitého vrtáku, nebo je můžete profesionálně obrobit za zhruba 100 $. Kromě toho budete potřebovat nějakou ocelovou vlnu k čištění trubek, řezačky trubek a nějaké PVC pásky.

Měděné Trubky

Části počítače & Software

Budete muset shromáždit všechny součásti počítače, které budete potřebovat. Protože používám tento rám a buduji ho jako důlní soupravu, tak jsem se rozhodl pro nákup. Více informací o těžbě Ethereum si můžete přečíst zde. Také pro operační systém jsem nakonec použil ethOS, protože je perfektní, pokud chcete těžit Ethereum, Monero nebo ZCash.

Části počítače

Fanoušci

Co se týče chlazení pro verzi 1, byl Noctua natolik laskavý, že mi poskytl osm 140mm ventilátorů a chladič CPU. Nejen, že jsem velmi spokojen s výkonem obou těchto produktů, ale také dokonale ladí s barevným schématem! Kromě toho mi také poskytli antivibrační úchyty, což mi umožňuje běžet fanoušky tiše a bez přenosu vibrací na rám.

Fanoušci Noctua

Pro verzi dvě přidám AIO chlazení vodou se svolením Arktidy.

Elektrické vedení

Vzhledem k tomu, že žádný z konektorů (parní kolíky ventilátoru) nemůže zapadnout přes měděné trubky jako celek, musím si vytvořit vlastní kabeláž. K tomu budete potřebovat vše od rukávů, přes špendlíky, kryty a dokonce i smršťování. Zjistil jsem, že Mod-One má spoustu skvělých možností a obsahu, ale nemusí být nutně nejlevnější.

Pokud jde o nástroje, budete potřebovat zapalovač, nůžky / odizolovače drátu, krimpovací nástroj a páječku.

Všechno přichází společně

Krok 1: Vytvoření základny těžebních zařízení

Jakmile byly všechny materiály na místě a měděné trubky byly obrobeny, nastal čas zahájit montáž. Nejjednodušší metodou je začít s připojením CPU a PSU. To bylo relativně snadné. V některých případech bude spojení mezi měděnými trubkami a spoji mírně volné, takže k vytvoření těsného uložení použijte nějakou PVC pásku nebo elektrickou pásku.

Bohužel, protože kabeláž prochází soupravou, nemůžete slepit těžební soupravu až do samého konce.

Krok těžby Krok 1

Krok 2: Připojte základní desku, PSU a GPU

Když byla základna sestavena, zkontroloval jsem, zda se mi podařilo upevnit základní desku k plošině stabilním způsobem. Uvědomil jsem si, že antivibrační držáky Noctua chromax jsou pro tuto práci perfektní. Jejich typické přípojky fanoušků byly také ideální pro měření normálních vibrací z jednotky PSU. Milovala jsem skutečnost, že obě tyto barvy odpovídaly barvě mědi, i když to bylo neúmyslné.

Krok těžby Krok 2

Jakmile jsem dokončil základní část, nastal čas přejít na montáž GPU. Jedním z faktorů, které jsem při návrhu CAD nezohlednil, byla délka prodlužovacích kabelů PCI. To znamená nedostatek délky. To znamenalo, že jsem musel snížit výšku opěradla i přední polohy zavěšení. Naštěstí to bylo velmi snadné a vyžadovalo pouze řezačku trubek.

Nakonec však, aby přední část měla stejnou celkovou výšku jako ventilátory, musela jsem přidat další T-spoje a další vodorovnou příčku.

Krok 3: Sestavte celý rámeček

Další krok je relativně snadný, sestavte zbývající část vnějšího rámu a ujistěte se, že věci jsou co nejblíže symetrické a rovné úrovni.

Krok těžby Krok 3

Až s tím budete spokojeni, připojte fanoušky do zadní části, jak je vidět na obrázku výše. V tomto případě budete muset začít zapojovat, protože všechny dráty ventilátoru budou muset projít měděnou trubicí. Když to děláte, ujistěte se, že máte systém anotace různých vodičů (např. Barev nebo čísel), takže pokud jde o připojení kabelů, udělejte to správně a nezkratujte systém..

Krok 4: Zapojte GPU

Toto je nejtěžší krok. Zatímco v CAD jsem testoval, že 36 měděných vodičů by se měděných trubic dostalo více než snadno, nezohlednil jsem rukáv, nikoliv zmenšený průměr v ohybech. Proto dráty nemají uvnitř měděných trubek žádné rukávy.

Zpočátku jsem všechny dráty ořízl na stejnou délku a rukávy jsem zakončil. Pak jsem je nechal projít měděnými trubkami, dokud nedosáhli výstupu. Pak jsem umístil jednotku PSU na místo a každou z nich odřízl na požadovanou délku. Pokud jste své dráty neoznačili, budete muset každému z nich dát malý tah, abyste zjistili, který z nich je který, abyste správně zapojili kolíky.

Také jsem do měděných trubek umístil feritové kroužky, abych omezil elektrická pole.

Krok těžby Krok 4

Krok 5: Otestujte systém

Jakmile jsem měl všechny kabely na místě, byl čas vyzkoušet systém. Pro testování jsem použil starý počítač, takže kdyby se něco pokazilo, neplýtval bych drahým vybavením.

Začal jsem s fanoušky. Bohužel jsem měl nějaké problémy s konektory rozpadajícími se uvnitř trubek, což vyžadovalo, abych rozebral celou sekci ventilátoru. V budoucnu spojím vodiče namísto použití prodlužovacího kabelu.

Pak jsem testoval každý z vodičů GPU se starým 7950. Naštěstí to všechno fungovalo perfektně. V budoucnu budu používat některé hřebenové hřebeny, jen aby dráty vypadaly hezčí poblíž GPU.

Krok těžby Krok 5

Krok 6: Konečné shromáždění

Se vším, co fungovalo, byl čas sestavit celou soupravu. Byla to ta nejjednodušší práce, protože vše, co vyžadovalo, bylo vzájemné spojení trubek a konektorů.
Krok těžby Krok 6

Strep 7: Vaše sestavení těžebního zařízení je dokončeno

Jakmile jsem dal test, který jsem provedl závěrečný test, aplikoval jsem na klouby malé množství super lepidla. Ujistil jsem se, že lepidlo používám jen v kloubech, kde nebyly žádné dráty, abych jim zabránil jíst jimi. Také jsem se vyhnul některým základním uzlům, takže kdybych musel něco opravit, mohl bych to snadno rozebrat.

Celé těžební zařízení však můžete slepit, pokud chcete. Při použití malého množství tepla by se klouby měly snadno rozpadnout.

A je to; krása je úplná.

Ultimate Mining Rig Cover

Konečný výsledek nejenže vypadal skvěle, ale s fantastickými fanoušky Noctua jsem také dosáhl vynikajícího chlazení a výrazně nižších provozních teplot.

Verze 2 brzy přijde a zde jsou změny, které provedu.

  1. GPU budou chlazeny pomocí systému Arctic Cooling Accelero Hybrid III.
  2. 100% kabeláže bude přes měděné trubky
  3. Kabelové hřebeny pro dráty
  4. Výrazně zmenšená velikost

Pokud se o tom chcete dozvědět, přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a sledujte nás na našich sociálních sítích.
Máte zpětnou vazbu? Dejte mi vědět v komentářích.

Milujete projekt a nápad? Sdílejte to se svými přáteli!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me