Odblokujte Facebook pomocí VPN

Facebook je největší a nejoblíbenější online sociální sítí na světě. Může se pochlubit 1,79 miliardy aktivních uživatelů a počítat. Pro mnoho lidí se stala nedílnou součástí jejich každodenního života. Je to nejdůležitější - ne-li jediné - místo, kde dohání přátele, čte nejnovější zprávy a sleduje místní události. S jednotlivci, kteří každý den průměrují 13,8 návštěv, můžete vsadit, že pokud náhle ztratili přístup na stránky, budou se snažit zjistit, jak odblokovat Facebook.

Pokud čtete tento článek, myslím, že jste jedním z těch nešťastných lidí.

Neboj se! Ať už vaše pracoviště nebo škola zakázalo platformu sociálních médií, nebo žijete nebo navštěvujete zemi, která ji cenzuruje, existují způsoby, jak tuto bariéru překonat. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak se snadno a rychle a (hlavně) bezpečně připojit k Facebooku!

Jak odblokovat Facebook pomocí VPN

Nejlepší způsob, jak odblokovat Facebook, je nepochybně pomocí VPN.odblokujte Facebook pomocí VPN

Pro ty, kteří jsou ve virtuálních privátních sítích nová, jim to stručně vysvětlím. VPN umožňují připojení k internetu prostřednictvím serveru provozovaného poskytovatelem VPN. Po připojení budou všechna vaše data šifrována. Výsledkem bude, že vy a vaše aktivity online procházení budete před poskytovatelem internetových služeb účinně skryti. A co víc, protože všichni dobří poskytovatelé VPN mají servery po celém světě, můžete se rozhodnout, že vaši polohu umístíte do země mimo vaši vlastní.

Podrobnější informace o tom, jak VPN fungují, naleznete v Průvodci VPN pro začátečníky ProPrivacy.com.

Pokud jde o používání VPN k odblokování Facebooku, jde o tyto jednoduché kroky:

  1. Zaregistrujte se u svého preferovaného poskytovatele VPN.
  2. Stáhněte si a nastavte klientský software do svých zařízení.
  3. Vyberte místo (kde je jen na vás) a připojte se.
  4. Otevřete na svém zařízení Facebook nebo si stáhněte aplikaci Facebook, pokud ji ještě nemáte.
  5. Užijte si nově odblokovaný přístup na Facebook!

Na jaké poskytovatele VPN byste se měli přihlásit, je zcela na vás a vašich konkrétních potřebách. Chcete použít službu VPN pro jiné účely než pro přístup na Facebook? Pokud chcete použít VPN pouze pro Facebook, můžete si naopak prohlédnout náš seznam nejlepších VPN pro Facebook.

Další způsoby odblokování webu Facebook

Tor

Jednotlivci mohou odblokovat Facebook přístupem na web prostřednictvím bezplatného softwaru s otevřeným zdrojovým kódem Tor, který vás dostane k anonymitě online co nejblíže. Tor je skvělou volbou pro odblokování Facebooku, pokud jste aktivista, oznamovatel nebo někdo jiný, kdo vyžaduje zvýšenou anonymitu internetu. Doporučujeme Tor uživatelům, kteří hledají přístup k Facebooku ze silně cenzurovaných zemí, nebo pokud existuje odblokování Facebooku nějaký prvek nebezpečí. Společné používání VPN a Tor zlepší vaši online bezpečnost, takže je to možná možnost zvážit. Je důležité mít na paměti, že ne všechny VPN pracují s Torem, takže pokud to chcete udělat, budete potřebovat Tor VPN službu..

Tor se nedoporučuje pro každodenní uživatele, kteří prostě chtějí odblokovat Facebook ze školy nebo ze své kanceláře. Tito jednotlivci by měli lepší využití rychlejší a uživatelsky přívětivější VPN.

Webové proxy

Zdarma webové proxy jsou další možností pro odblokování Facebooku. Nicméně, stejně jako Tor, použití proxy - ať už HTTP nebo SOCKS - má své nevýhody. I když jsou rychlé a efektivní, mají tendenci být nestabilní a postrádat šifrování a další bezpečnostní protokoly. Ti, kteří chtějí odblokovat Facebook z práce nebo školy, mohou být v pořádku. Naopak nestabilita a pochybná bezpečnost bezplatných webových serverů z nich činí špatnou volbu pro jednotlivce, kteří hledají přístup na Facebook ze zemí, kde je platforma zakázána..

Přečtěte si náš důkladný článek o rozdílech mezi servery proxy a VPN, abyste zjistili, který je pro vás lepší.

Země, kde je blokovaný Facebook

Od počátku byl přístup na Facebook omezen ve více než deseti zemích po celém světě. Platforma sociálních médií však aktivně blokují pouze tři země:

  1. Čína: Facebook je v Číně od nepokojů Ürümqi v roce 2009 zablokován kvůli aktivistům, kteří využívají platformu jako součást své komunikační sítě. Od té doby byl nahrazen copycatem (a silně vládou regulovaným) Renrenem.
  2. Írán: Facebook byl v Íránu po volbách v roce 2009 zakázán kvůli obavám, že opoziční hnutí byla organizována na platformě sociálních médií.
  3. Severní Korea: Facebook - spolu s každou další platformou sociálních médií - je v Severní Koreji blokován. To je do značné míry způsobeno tím, že většina obyvatel země nemá přístup k internetu.

Pokud navštěvujete nebo žijete v těchto zemích, vaše schopnost přístupu na Facebook přes VPN se liší. K prvním dvěma můžete přistupovat relativně snadno pomocí kterékoli z našich doporučených sítí VPN pro Čínu nebo Írán. Severní Korea však není tak snadno narušitelná jako čínská Velká brána firewall nebo íránské cenzory. V době psaní není znám žádný poskytovatel, který vám umožní přístup na Facebook ze Severní Koreje. Navíc kdokoli, kdo se pokusí získat přístup k Facebooku ze Severní Koreje, i s povolením, bude potrestán přísnými tresty.

Jak odblokovat Facebook ve škole a práci

Kvůli rušivé povaze Facebooku, mnoho kanceláří, univerzit a základních škol zakázalo to (stejně jako jiné platformy sociálních médií) ze svých sítí.odblokování Facebooku

Tyto bloky jsou obvykle realizovány s nejlepšími úmysly. Profesoři chtějí, aby jejich studenti věnovali pozornost během vyučování, a šéfové nechtějí platit svým zaměstnancům za to, že se dívali na kočičí GIF. To znamená, že je nesmírně frustrující, když chcete během přestávky dohnat svůj zdroj na Facebooku, jen když narazíte na digitální zeď.

Nejlepší řešení? Chcete-li se připojit k síti VPN a změnit svou IP adresu na adresu mimo vaši pracovní nebo školní síť. A co víc, protože je to pouze síť, která vás cenzuruje, a nikoli země, ve které žijete, můžete se připojit k serveru VPN ve stejné zemi. To je dobrá věc, protože těsná blízkost VPN serveru obvykle vede k vyšším rychlostem, což je vždy pozitivní při prohlížení Facebooku!

Odblokování závěru na Facebooku

Ať už je platforma sociálních médií blokována na vašem pracovišti, ve škole nebo navštěvujete nebo žijete v zemi, která cenzuruje web, existuje několik důvodů, proč byste se měli snažit odblokovat Facebook. To, jak byste měli postupovat, je zcela závislé na motivu. Web proxy může stačit pro lidi, kteří chtějí obejít malý blok zavedený jejich šéfem nebo profesory. Tor je vysoce doporučeno pro ty, kteří hledají přístup na Facebook z míst, kde by mohli čelit trestu. Sítě VPN mezitím vytvoří rovnováhu mezi rychlostí, použitelností a zabezpečením.

Ať už je váš důvod k odblokování Facebooku jakýkoli, doufáme, že tento průvodce z ProPrivacy.com vám pomůže najít nejlepší způsob, jak rychle a bezpečně přistupovat k populární sociální síti..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me