Password Strength Checker – Jak si vyrobit silné heslo

Mít a silné heslo je nesmírně důležité (nebo silný správce hesel).

Ještě důležitější než používání služby VPN!Kontrola síly hesla

Nevěříš mi? Pokračujte ve čtení této příručky.

Nejprve však použijte tuto kontrolu síly hesla podívejte se, jak silná jsou vaše hesla!
(Nebojte se, že nezaznamenáváme žádné kontroly / údaje o síle hesla)

Heslo Meter

Podrobné skóre přijde sem

O tomto nástroji Kontrola síly hesla

I když je to celkem základní, naše kontrola síly hesla dělá dobrou práci při kontrole síly vašeho hesla. Kliknutím "ukaž mi proč", uvidíte, jaké faktory jsme analyzovali a jaký význam mají pro sílu vašeho hesla. Přestože, jak vysvětlím níže, žádná kontrola síly hesla není ideální, měla by však poskytnout dobrý údaj o tom, zda hesla, která používáte, by měla být upgradována či nikoli..

I když tento nástroj ve své podstatě neanalyzuje proti slovníkovým útokům (více viz níže), bere v úvahu počet podobných znaků (např. Malá písmena) před sebou, což je dobrá indikace použitých slov.

Navíc, protože nemáme k dispozici žádná data o vašem systému nebo osobnosti, nemůžeme zkontrolovat, zda vaše hesla, která by mohla souviset s vámi a hádala.

Skutečná síla hesla - jsou přesná kontrola síly hesla?

Stručně řečeno, ne. Náš nástroj je jednoduchý a nesnaží se jakýmkoli způsobem prolomit vaše heslo (což by byl skutečný test). Kromě toho najdete mnoho dalších kontrolerů síly online a pravděpodobně získáte nekonzistentní výsledky s většinou z nich. Ve skutečnosti to prokázali vědci na Concordia University v Montrealu.

Takže byste měli ještě jeden používat? Ano! Přestože se získané výsledky mohou lišit, kontrola síly hesla dává dobré údaje a jak ukazuje průzkum společnosti Microsoft, může lidem pomoci přimět lidi, aby používali silnější hesla. Přesně proč se vás snažíme vzdělávat na toto téma.

Co vytváří silné heslo?

Silné heslo by mělo mít vysokou úroveň entropie. Laicky řečeno je to množství nepořádku, které je přítomno. Vaše heslo by mělo být nejen vyplněno náhodnými čísly, znaky a písmeny, ale mělo by být také dlouhé. Vysoce kvalitní generátory hesel, jako je KeePass, vám pomohou vygenerovat přesně tyto druhy hesel.

Praskání heslem

Metody praskání hesla

Možná vás zajímá, jak jsou prasklá hesla. Musíte hledat tři hlavní metody. Budu používat 4místný visací zámek k vyzkoušení a reprezentaci těchto teorií.

Brute-Force Attack

Útoky hrubou silou jsou v podstatě nejjednodušší, ale zabírají nejvíce času. Zahrnuje cyklování přes každou možnou možnost v rychlém sledu. S naším visacím zámkem by to začalo na 0000, pokračovalo na 0001, pak 0002 atd., Dokud nedosáhne 9999 nebo jej neotevře - celkem 10000 možných kombinací.

Zatímco s visacím zámkem by to vyžadovalo spoustu času, s běžnými nástroji, jako je John Ripper, by průměrný domácí počítač měl toto prasklé daleko za minutu.

Proto je důležité používat různá čísla, písmena a znaky. Pokud například víte, že heslo obsahuje pouze malá písmena, musíte pro každou pozici vyzkoušet pouze 26 možností. Pokud to může mít nižší a vyšší, automaticky se zdvojnásobí na 52. S čísly se to zvýší na 62. Takže pokud namísto pouhých čísel měl náš zámek také malé a velké znaky, museli byste vyzkoušet maximum 14776336 (62 ^ 4) kombinace, aby to prasklo. Počítač by to rozbil za pár sekund, ale neměl bys šanci!

Slovník Attack

Slovníkové útoky fungují podobně jako útoky hrubou silou. Kromě hádání jednotlivých znaků však bude také vyzkoušet slova z daného slovníku (obvykle zúžený tradiční slovník).

V případě našeho visacího zámku bychom mohli mít numerický slovník, který obsahoval následující položky 0000,1111, 2222, ..., 9999, 42, 69, 1234 a možná několik běžnějších číselných kombinací. Protože máme tendenci vybírat si snadno zapamatovatelná hesla, útoky na slovníky mohou být výrazně rychlejší.

Sociální útok

Sociální útoky berou v úvahu váš systém a osobní informace a snaží se urychlit proces útoků na slovníky. Řekněme, že jsem věděl, že se váš pes jmenuje Pickle, vaše máma Jane a že jste se narodili 1. 7.1980, dala bych těmto údajům vyšší prioritu.

S visacím zámkem bych okamžitě hádal první 1980. Pak bych se přestěhoval do tvých matek rok narození nebo možná do roku, kdy jsi přijal Pickle. Pokud tyto nefungují, mohl bych také vyhledat výrobce visacího zámku a zjistit, zda mají výchozí kombinaci, se kterou dodávají, a zkuste to.

Celkově, pokud máte jednoduché heslo, nebude to dlouho trvat!

Síla hesla XKCD

I když to není úplně přesné (protože neúčtuje za praskání slovníku), tato komiksová entropie s heslem XKCD pomáhá reprezentovat některé běžné mylné představy o síle hesla.

Tipy pro zabezpečení heslem

Zde je několik jednoduchých tipů, které vám pomohou s heslem sílu a bezpečnost:

  • K ukládání a vytváření extrémně silných hesel použijte správce hesel
  • Nikdy si nikam nezapisujte svá hesla (zejména ne do souboru slov s názvem hesla.doc!)
  • Pravidelně měňte hlavní hesla
  • Nepoužívejte stejné heslo dvakrát
  • Nenechávejte zařízení bez dozoru
  • Nikdy s nikým nesdělujte své heslo
  • Vyhněte se strašlivým, klišé a nadužívaným heslům!

Opakování kontroly síly hesla

Vzhledem k tomu, že se každý měsíc objevují zprávy o úniku a prasknutí hesel, nikdy nebylo důležitější mít silné heslo. Doufejme, že tento krátký průvodce vám pomohl porozumět více o síle hesla a poskytl vám pomoc a informace potřebné k tomu, abyste zůstali bezpečnější online (a samozřejmě máme dobré heslo díky naší kontrole síly hesla).

Pokud si přejete dostávat více podobných zpráv každý týden, nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho zpravodaje.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me