Přehled ARCTIC a recenze Accelero Hybrid III

V této recenzi a příručce ARCTIC Accelero Hybrid III vám ukážu, jak ji sestavit s AMD Radeon RX480, podívat se na některé výsledky benchmarku a zhodnotit, zda stojí za to získat jeden, pokud se díváte na nadšence all-in- jedna možnost chlazení vodou.

PROFESIONÁLOVÉ

  • Skvělá společnost se skvělými výrobky
  • Vlastní záruka na chlazení GPU vylučuje záruku
  • Vizuálně neatraktivní
  • Chladiče VRM nejsou nejlépe navrženy

NEVÝHODY

  • Některé špatné body
  • Pojď sem

O společnosti ARCTIC

ARCTIC (původně Arctic Cooling) je švýcarská společnost, která působí již od roku 2001 a poskytuje řešení pro nadšené chlazení pro jednotlivce z celého světa. Nebudu je podrobovat jejich důkladnému přezkumu, protože na to existuje spousta společností, jako jsou Linus Tech Tips a JayzTwoCents. Společnost však byla natolik laskavá, že nám poskytla čtyři edice Accelero Hybrid III - 140 mm, které můžeme použít s naším důlním zařízením Ethereum. Accelero Hybrid III je řešení AIO GPU pro vodní chlazení, které vám umožní získat všechny výhody chlazení vodou, bez potíží s nádržemi a možností kapání.

Protože jsem v domácím počítači provozoval Freezer i30 déle než tři roky, s velkým výkonem a bez degradace, měl jsem velké naděje na Accelero Hybrid III. Jsem rád, že mohu říci, že to nezklamalo.

Ceny

Accelero Hybrid III hodiny za 99 dolarů. Ve srovnání s jinými řešeními chlazení na trhu je to stejný park jako u jiných nabídek a také vodní bloky. Samozřejmě, u vodních bloků musíte mít připravený celý chladicí okruh, zatímco s tím je do značné míry zapojeno.

ARCTIC Pricing

ARCTIC také prodává řadu dalších vodních chladicích řešení a vzduchových chladičů se zlepšeným výkonem ve srovnání s běžnými verzemi.

Instalace videa

Podívejte se na video níže a zjistěte, jak snadné je sestavit Accelero Hybrid III.

ARCTIC tvrdí výrazně chladnější teploty (až 42-46 ° C), stejně jako výrazně klidnější provoz. Během tohoto přezkumu jsem měl to potěšení z toho, že obě tato tvrzení jsou nejen pravdivá, ale chladič také výrazně splnil moje očekávání! Podívejte se na video výše a podívejte se na všechny tyto pro sebe.

Podpěra, podpora

Celkově byla podpora poskytovaná týmem ARCTIC fantastická. Největším poklesem bohužel bylo, že neposkytují obecné pokyny pro grafické karty. I když to pro mě nebyl problém, pro ty, kteří poprvé používají chladič AIO, by to mohlo být problematické. Naštěstí je na YouTube spousta tutoriálů zaměřených právě na toto.

Instalace a testování

Celkově jsem zjistil, že proces montáže Accelero Hybrid s RX 480 je velmi jednoduchý úkol, který mi trvalo zhruba 30 minut (vyjma 60minutové doby schnutí tepelného lepidla).

Začnete s demontáží řešení chlazení materiálu. Na RX480 to platí následovně. Šest malých šroubů pro plastový kryt. Čtyři šrouby pro chladicí blok GPU. 11 zadních šroubů a dva přední šrouby pro chladič a ventilátor. Až se dostanete na PCB, budete muset vyčistit hlavní čip GPU papírovou utěrkou.

Sestava chlazení vody RX480

Po dokončení demontáže můžete zahájit montáž vodního chlazení AIO. Nejprve sestavte desku plošných spojů s vodním chladicím blokem a přizpůsobeným zadním chladičem. Nyní naneste na GPU malý svazek tepelné směsi / pasty. Vyrovnejte blok, desku plošných spojů a chladič a přišroubujte je pomocí dodaných šroubů, pružin a podložek. Ujistěte se, že jste dotáhli každý šroub o několik otáček najednou a otáčeli se ve směru hodinových ručiček. Musíte to udělat, aby tepelná směs byla rovnoměrně distribuována a aby blok a chladič řádně seděly. Po smontování opatrně zkuste a přesuňte chladicí blok kolem, abyste se ujistili, že dobře sedí.

Nyní budete muset přidat chladiče VRM. Bohužel, pro RX480 poskytují obecnou sadu. Chcete-li zjistit, kam musí chladiče jít, můžete se podívat, kde jsou tepelné podložky na původním chladiči. Zjistěte, kam umístíte jednotlivé chladiče a vytvořte si diagram (mentální nebo na papíře). Každý chladič naneste malým množstvím tepelného lepidla, ujistěte se, že zůstane na svém místě a neblokujete s chladičem žádné elektrické součásti. Jakmile je tepelná pasta suchá, můžete přidat chladicí ventilátor chladiče VRM.

Připojte fanoušky a nyní můžete do svého systému vložit GPU.

Výkon

Testoval jsem výkon ARCTIC Accelero Hybrid III pomocí několika různých benchmarků a našeho vlastního „testu“ - těžby Ethereum. Jako měřítka jsem použil: PassMark a 3D Mark. Výkon skladu byl 74 ° C a 81 ° C, zatímco u systému AIO to bylo jen 38 ° C a 40 ° C.

Nejspolehlivějším testem je však těžba Ethereum. Ethereum Mining vyžaduje, aby byl váš GPU spuštěn na 100%, 24/7. Neprováděla jsem zátěžový test, protože by se zaměřil spíše na výkon GPU než na chlazení. Samozřejmě můžete použít lepší chladicí výkon k dosažení lepšího výkonu GPU.

Výkon Accelero Hybrid III - RX480

Výsledky ukazují, že Accelero Hybrid poskytuje zdaleka vynikající řešení chlazení. Bohužel nemám žádná řešení pro chlazení vodou, která by byla srovnatelná s výsledky, ale podle výsledků; Doporučil bych to všem. I když je rychlost ventilátoru nastavena na 10%, teplota nepřekročila 45 ° C! Kromě toho systém také běžel značně tišší. Pokud váš počítač není uzamčen ve skříni, nikdy byste jej nechtěli spustit tak vysokou rychlostí, že je to docela ohlušující.

Ostatní produkty

Kromě chlazení GPU (vzduch i voda), ARCTIC také prodává řešení pro chlazení CPU a paměti a příslušenství, které vám pomohou. Rovněž prodávají držáky monitorů, sluchátka a několik dalších položek. Pokud se chcete na něco z toho podívat, přejděte na web ARCTIC.

Závěr ARCTIC

Celkově je Accelero Hybrid III od ARCTIC skvělým řešením, které chcete dosáhnout lepšího a klidnějšího chlazení na vašem GPU. Ať už to bude AMD Radeon RX 480, jako pro mě, nebo jiný podporovaný GPU. Nedoporučoval bych to však, pokud plánujete používat AIO na více než komponentách, protože to může být chmurné a vlastní chladiče VRM jsou osobně obrovským protivníkem. V takovém případě je pravděpodobně lepší použít vlastní systém chlazení vodou. Ale na závěr, pro jednu nebo dvě GPU je Accelero Hybrid III fantastický a ARCTIC má také spoustu dalších chladicích systémů AIO s pravděpodobně srovnatelným výkonem.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me