Přehled procesu kontroly VPN společnosti ProPrivacy

Úvod do našeho procesu kontroly

Zde na serveru ProPrivacy.com jsme propagovali formát kontroly VPN a řadu postupů, které jsou nyní kopírovány bezpočtem dalších menších webů. Naším cílem je učinit každou revizi co nejkomplexnější, nejobjektivnější a vědeckou.

Za tímto účelem rozebíráme a analyzujeme všechny klíčové prvky, které vytvářejí nebo narušují dobrou službu VPN. Rovněž zkoumáme jedinečné funkce a další aspekty sítě VPN, které ji odlišují od jejích konkurentů, a pokusíme se posoudit, zda tyto funkce skutečně zvyšují skutečnou hodnotu nabídky služby..

Samozřejmě, s tolika faktory, které je třeba vzít v úvahu, je konečné posouzení každého recenzenta nutně subjektivním rozhodnutím. Krása, že takové komplexní recenze, je, že všechny aspekty služby jsou podrobně popsány.

To znamená, že vy, naši čtenáři, byste měli mít všechny informace potřebné k tomu, abyste mohli vyvodit vlastní závěry o jakékoli VPN, kterou jsme zkontrolovali.

Účelem tohoto článku je poskytnout podrobný a transparentní přehled našeho procesu přezkumu. Doufáme, že čtenářům poskytne informace o tom, jak posuzujeme kvalitu VPN, a může poskytnout šablonu pro hodnocení služeb VPN pro sebe.

Vezměte prosím na vědomí, že náš proces přezkumu se postupem času vylepšil a vylepšil a že některé starší recenze od autorů, kteří již s námi nejsou, nemusí vyhovovat našim současným standardům. Naším cílem je v následujících měsících tyto staré recenze postupně ukončit.

Po rychlém souhrnném seznamu nejdůležitějších VPN představíme VPN. Ideálně to rychle vysvětluje pozadí a historii VPN. U novějších a méně známých sítí VPN to může být jednoduchá rekapitulace závěrů recenze.

Ceny a plány VPN

Vždy dobré místo pro start! Obecně zdůrazňujeme cenu za měsíc, pokud se platí měsíčně, a cenu za měsíc, pokud se platí ročně. Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o druhou cenu, roční cenu zaplacenou měsíčně, kterou používáme na našich webových stránkách k porovnání služeb typu „like“.

Mnoho sítí VPN v současnosti nabízí jednoduchý platební plán pro všechny velikosti. Některé nabízejí řadu plánů, z nichž každý nabízí jinou úroveň služeb. V tomto případě dáváme přehled o tom, co každý plán nabízí a co to stojí.

Vysvětlíme také, jaký plán jsme se rozhodli přezkoumat. Obecně se pokusíme zkontrolovat nejpropracovanější dostupný plán, abychom mohli posoudit všechny nabízené funkce.

Dále diskutujeme o všech nabízených bezplatných pokusech a / nebo zárukách vrácení peněz a upozorňujeme na skrytá omezení, která mohou mít.

Nakonec v této části uvádíme seznam platebních metod přijímaných sítí VPN. Zejména upozorňujeme na potenciálně anonymní způsoby platby - mohou zahrnovat bitcoiny, ukládací karty nebo dokonce hotovost zasílanou poštou.

Každá taková diskuse by měla být doprovázena opatrností, že bez ohledu na to, jak anonymně platíte, poskytovatel VPN vždy zná vaši skutečnou adresu internetového protokolu (IP). Pamatujte: VPN poskytují soukromí - nikoli anonymitu.

Funkce

Tato část začíná seznamem funkcí VPN, které inzerovala tato VPN. To zahrnuje:

 • Počet krajů, kde VPN provozuje servery
 • Kolik současných připojení je povoleno (tj. Kolik zařízení můžete používat VPN najednou)
 • Podporovány protokoly VPN
 • Zda je povoleno P2P (torrenting)
 • Jakékoli nestandardní, neobvyklé nebo jedinečné funkce

Následuje krátká pozorování výše uvedených rysů, po které následuje přezkoumání jakýchkoli nestandardních prvků, které recenzent cítí, potřebují další vysvětlení nebo posouzení.

Vezměte prosím na vědomí, že věci, jako jsou protokoly VPN, jurisdikce, možnosti podpory, technické zabezpečení, softwarové funkce, jako jsou přepínače zabíjení a ochrana proti úniku DNS, a to, zda VPN může odblokovat Netflix nebo BBC iPlayer, jsou podrobněji rozebrány později v recenzi. Proto zde nejsou uvedeny.

Nestandardní funkce

Každý nestandardní prvek má vlastní podnadpis. Funkce je vysvětlena a recenzent posoudí, jak je to skutečně užitečné. Mezi příklady patří „dvojitá VPN“, Tor over VPN, podpora neobvyklých protokolů VPN, inteligentní DNS, přesměrování portů a podpora technologií proti cenzuře a zmatení..

Soukromí

Tato sekce poskytuje především co nejpodrobnější pohled na zásady protokolování poskytovatele a analýzu toho, jak může země, ve které je VPN založena, ovlivnit soukromí uživatelů..

Právní situace

Při pohledu na zemi, ve které je VPN založena, se posuzují příslušné zákony na ochranu soukromí, zákony o dohledu, zákony o uchovávání údajů a obecné úrovně vládního dohledu (legální nebo jiné). Upozorňujeme, že některé země s docela rušivými zákony o dohledu pro poskytovatele internetového dohledu (ISP) a telekomunikační operátory tyto zákony nepoužijí na služby VPN. Toto je uvedeno tam, kde je to možné.

Je třeba zdůraznit, že zákony o dohledu mohou být velmi obtížné posoudit. Často jsou záměrně vágní a prolétají se šedými oblastmi, které u soudu nikdy nebyly testovány. Tato situace je výrazně ztížena při jednání se zeměmi, jejichž jazyk recenzent nemluví. Nejenže jsou zákony přeložené jen zřídka, ale většina online debat o nich probíhá v cizím jazyce.

Kromě toho vlády často vynakládají velké úsilí, aby skryly množství dohledu, které skutečně provádějí. Naši recenzenti přesto potřebují hodně času a úsilí, aby zjistili, co mohou v dané situaci udělat.

Procházíme také jednotlivé zásady ochrany soukromí VPN pomocí hřebenu s jemnými zuby, abychom přesně určili, jaké protokoly nebo jiné informace o svých uživatelích shromažďují. To zahrnuje poznámky o tom, kdy VPN může legitimně učinit vysoce vyhledávaný, ale hodně zneužívaný požadavek na uchovávání „bez protokolů“.

Recenzenti také provádějí průzkum s cílem odhalit další skutečnosti týkající se soukromí VPN. To může zahrnovat komentáře zaměstnanců během rozhovorů na jiných webových stránkách, důkaz o narušení dat a důkaz o tom, že VPN v minulosti uspěla nebo nedokázala chránit soukromí svých uživatelů. Můžeme také kontaktovat podporu VPN pro další informace.

Zpracovatelé plateb

Jedním z právních aspektů, kterým jsme se v minulosti nezabývali, ale kterým se chceme zabývat ve všech budoucích revizích (pokud je to možné), je to, kdo je zpracovatel plateb. Mnoho sítí VPN používá společnosti třetích stran ke zpracování kreditních karet a dalších plateb (včetně plateb kryptoměny). Pokud tyto společnosti sídlí, mohou mít dopad na soukromí.

Pokud zvolíte konkrétní VPN, protože je založena mimo některou z pěti zemí, nemusí být potěšeno, že vaše platby jsou zpracovávány americkou společností, a proto podléhají kontrole NSA..

Stojí za to zdůraznit, že nákup předplatného VPN není nezákonný ve většině světa, nebo dokonce považován za jakýkoli "podezřelý." Jako fanatici na ochranu soukromí však věříme v informování našich čtenářů o všech potenciálních problémech s ochranou osobních údajů.

Sledování webových stránek

Webové stránky běžně sledují návštěvníky pomocí nástrojů, jako je Google Analytics. To je pochopitelně populární, protože poskytuje velký přehled o tom, jak návštěvníci interagují s webovými stránkami. To umožňuje majitelům webových stránek vylepšit design svých webových stránek, což samozřejmě pomáhá zlepšit zisky.

Takové sledování je však velmi invazivní na soukromí návštěvníků webových stránek. To je ještě horší, když sledování provádějí třetí strany, jako je Facebook. Tito jedinečně identifikují a sledují vás, když procházíte web, abyste si vytvořili podrobný profil. Tento profil se pak používá k cílení na vás pomocí vysoce personalizovaných reklam.

Sledování webových stránek pomocí VPN nijak neohrožuje soukromí vašich relací VPN. Máme však pocit, že rozsáhlé sledování webových stránek společností, které slibují péči o vaše soukromí, je velmi špatná forma. Také je málo inspirovat důvěru v poskytovatele, v podnikání, kde je důvěra vše.

Všechny nové recenze (jedná se o novou funkci, a proto není součástí starších recenzí) budou obsahovat sekci o tom, jak rozsáhlé je sledování webových stránek VPN. To lze snadno zjistit pomocí doplňku prohlížeče Privacy Badger od Electronic Frontier Foundation (EF). Informace lze snadno prezentovat pomocí snímku obrazovky aplikace Privacy Badger a doprovázet názory recenzenta na výsledky.

Sledování 1

Tato VPN dělá docela hodně sledování webových stránek...

Sledování 2

... zatímco tohle ne

Stojí za zmínku, že pokud se obáváte sledování webových stránek obecně, můžete podniknout svá vlastní opatření, abyste tomu zabránili.

Je VPN zabezpečená?

Spojili jsme tuto sekci s ochranou osobních údajů, ale nyní je obvykle rozdělujeme do samostatných sekcí, aby každý subjekt získal plnou úvahu, kterou vyžaduje. V této části se zabýváme technickou bezpečností a zejména používaným šifrováním VPN.

Při posuzování šifrování VPN se zaměřujeme na šifrování OpenVPN. To je proto, že:

 1. OpenVPN je jediný protokol VPN, o kterém víme, že je plně bezpečný. IKEv2 je také považován za bezpečný, ale je do značné míry netestovaný.
 2. Téměř každá VPN nabízí OpenVPN. To nám umožňuje srovnávat jako u VPN napříč.
 3. Péče, kterou poskytovatel přebírá podrobnosti o šifrování OpenVPN, je silným ukazatelem péče, kterou přebírá zabezpečení obecně.

Díky zabezpečení OpenVPN je ďábel v detailu. Co je ještě více šokující než počet VPN, které nemohou být obtěžovány, aby to bylo správné, je počet VPN, které tam prostě nemohou poskytnout tyto podrobnosti..

Diskuse o protokolech VPN a šifrování nitty-gritty OpenVPN je nezbytně nutná.

Náš šikovný šifrovací diagram OpenVPN také používá systém semaforů k okamžitému posouzení bezpečnosti VPN, které by i těm nejmodernějším z nich snadno pochopili.

Pro technické zabezpečení VPN je také důležité, zda zabraňuje únikům IP a zda jeho software obsahuje přepínač zabíjení. Těmto bodům se budeme věnovat podrobněji později v recenzi, ale měli by zde být také zmíněny.

Webová stránka

Stručná diskuse o našich celkových dojmech při návštěvě webových stránek poskytovatele. Vypadá to hezky? Poskytuje se mnoho skutečně užitečných informací? Lze informace snadno najít? Je to snadné pochopit? Poskytuje užitečné zdroje a průvodce nastavením? Najdete zde také cokoli týkající se webových stránek.

Podpěra, podpora

Tato část popisuje možnosti podpory. Nabízí VPN podporu live chatu? Pokud ano, kolik hodin denně je tento počet zaměstnanců obsazen? Pokud ne, jak dlouho trvá přijetí odpovědi e-mailem?

Vždy se obraťte na podporu a snažíme se na ně vrhnout složité otázky! Poté podáme zprávu o tom, jak se jim daří.

Uvědomte si, že neočekáváme, že zaměstnanci přímého chatu budou mít vysoce detailní technické znalosti. To by bylo nespravedlivé. Očekáváme však, že složité otázky budou předány někomu, kdo má více znalostí, a odpoví přiměřeně včas (s ohledem na úřední hodiny, na nichž je VPN založena).

Proces

Stručný popis procesu registrace, včetně poznámky o tom, kolik osobních údajů je požadováno / požadováno.

Klienti stolního počítače

V ideálním případě se podrobně podíváme na všechny vlastní klienty VPN nabízené poskytovatelem pro systémy Windows, MacOS a Linux. V praxi ne všichni naši recenzenti v současné době mají přístup ke všem těmto platformám. Plány jsou připraveny na zlepšení této situace v budoucnosti, ale prozatím recenzenti prozkoumají veškerý software, který mohou.

Klienti jsou testováni uvnitř virtuálních strojů (VM) pomocí čistě nainstalovaných operačních systémů. Tím se zabrání problémům, jako jsou konflikty TAP, a usnadní se vyhledávání nesrovnalostí - například instalace klienta s nepodepsanými ovladači..

Typickým formátem je zveřejnit snímek obrazovky každého okna / karty používaného softwarem a zvýraznit cokoli, co je v zájmu blízkého textu. Pokud je to možné a vhodné, testujeme každou funkci.

Zabijte spínače

Testujeme software ve virtuálním stroji (VM). Pokud má klient přepínač zabíjení, provedeme na něm několik jednoduchých testů. Odpojení a opětovné připojení internetového připojení hostitelského počítače je dobrý způsob, jak simulovat, zda zabíjení funguje pro standardní výpadek sítě VPN..

Spínače zabíjení mohou být reaktivní nebo založené na bráně firewall. Přepínače reaktivního zabíjení zjistí, že došlo k přerušení připojení k serveru VPN, a poté se vypne vaše internetové připojení, aby nedošlo k úniku. Existuje však nebezpečí, že během mikrosekund může dojít k úniku IP k detekci výpadku sítě VPN a vypnutí internetového připojení.,

Přepínače zabíjení založené na bráně firewall řeší tento problém jednoduše směrováním veškerého internetového připojení přes rozhraní VPN. Pokud síť VPN není spuštěna, nemůže do zařízení vstoupit ani jej opustit žádný provoz. Fire-based kill-switche jsou proto lepší než reaktivní, ale jakýkoli switch kill je lepší než žádný!

Nyní ... zabíjení založené na firewallu samo o sobě přichází ve dvou typech. První druh je implementován v klientovi, a proto nebude fungovat, pokud dojde ke zhroucení klienta. Druhý druh upravuje pravidla brány firewall systému Windows nebo OSX tak, aby i když dojde k selhání softwaru VPN, nebude možné do zařízení vstoupit ani ukončit provoz. Jediným problémem s touto metodou je to, že by mohlo přinejmenším teoreticky způsobit konflikty, pokud používáte bránu firewall jiného výrobce.

Neexistuje snadný způsob, jak zjistit, zda je přepínač zabíjení čistě aplikace reaktivní nebo založený na bráně firewall (kromě dotazu na poskytovatele VPN). Můžeme však vyzkoušet, zda se jedná o přepínač zabíjení na úrovni systému na úrovni brány firewall, a to tak, že vynútíme zavření veškerého softwaru a ovladačů VPN pro simulaci havárie. Pokud připojení k internetu stále není k dispozici, jedná se o přepínač zabíjení na úrovni systému.

Výkon (testy rychlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Testy rychlosti

ProPrivacy.com nedávno představil nový rychlý testovací systém rychlosti, který poskytuje vědecký a objektivní způsob měření a porovnávání výkonu VPN rychlosti. Ke každému výsledku testu jsou připojena veškerá pozorování, která může recenzent mít.

Průměrné celosvětové výsledky stahování jsou naší základní mírou rychlosti VPN.

Tento živý graf je užitečný pouze pro naše špičkové VPN. Snímek obrazovky přesný v době, kdy byla recenze napsána, může pro ostatní VPN stačit.

Doba vyhledávání DNS je dobrým měřítkem toho, jak rychle uživatelé vnímají své připojení, protože ovlivňuje dobu načítání webové stránky. Rychlejší vyhledávání = rychlejší načítání webové stránky (tj. Nižší je lepší).

Testy Purevpn Sped 2

Doba připojení VPN měří dlouhou dobu mezi zasažením "připojit" v klientovi VPN a navázat připojení VPN. Pravděpodobně je to nejméně důležité z těchto měření rychlosti, ale nikdo se neradi baví.

Testy Purevpn Sped 2

Pokud je to možné, všechny nové recenze použijí nový formát testu rychlosti a poskytnou analýzu různých dosažených měření. Z různých technických důvodů však někdy budeme muset ustoupit od našeho staršího formátu testů rychlosti.

Testy těsnosti IP

Na webu ipleak.net také provádíme základní testy úniku IP. Patří sem testy úniku DNS IPv4 a IPv6 a testy těsnosti Ipv4 a IPv6 WebRTC.

Pokud však při používání VPN vidíme naši skutečnou IP adresu nebo IP adresu patřící našemu skutečnému poskytovateli internetových služeb, pak to není dobré. Připojení k zámořskému serveru VPN může pomoci vyniknout únikům IP.

Příklad Ip úniku 2

Výše uvedený příklad ukazuje špatný případ úniku IPv6. Výsledek DNS IPv4 správně ukazuje, že jsem v USA připojen k serveru VPN, ale webové stránky mohou vidět moji skutečnou adresu IPv6 ve Velké Británii prostřednictvím pravidelného úniku DNS a WebRTC. Selhat!

V budoucnu plánujeme přechod na použití baterie mnohem komplexnějších nástrojů pro detekci úniku IP otevřených zdrojů vyvinutých společností ExpressVPN. V současné době však ipleak.net poskytuje dobrou baterii základních testů.

Tyto testy jsou prováděny v soukromém / anonymním režimu, aby se zabránilo problémům s ukládáním výsledků do mezipaměti. Jsou také prováděny v nemodifikovaném prohlížeči, který podporuje WebRTC, takže můžeme testovat úniky WebRTC (Firefox, Chrome nebo Opera).

Bereme na vědomí, že v současné době existuje problém s našimi testy IPv6 (DNS i WebRTC). Důvodem je, že někteří z našich recenzentů nemají schopnost IPv6, a proto nemohou tyto testy provádět. Pro tento problém však vyvíjíme řešení a brzy doufáme, že budeme mít definitivní řešení. Upozorňujeme, že IP adresy RFC pro soukromé použití jsou pouze místní IP. Nelze je použít k identifikaci jednotlivce, a proto nepředstavují únik IP.

Také provádíme rychlé testy BBC iPlayer a US Netflix. Jedná se jednoduše o přihlášení k britským a americkým VPN serverům, poté o návštěvu těchto webových stránek, abychom zjistili, zda můžeme přistupovat ke službám. Někdy je nutné požádat o podporu VPN, aby se zjistilo, zda mají speciální servery, které neblokují.

Jiné platformy

Zde najdete rychlou diskusi o všech platformách podporovaných sítí VPN. Může to být prostřednictvím vlastního softwaru nebo manuálního nastavení. Platformy obvykle zahrnují stolní platformy (např. Windows, MacOS a Linux), mobilní platformy (např. IOS, Android), směrovače (obvykle směrovače DD-WRT) a rozšíření prohlížeče.

Mobilní aplikace

Pokud jsou k dispozici vlastní mobilní aplikace a recenzent má přístup k příslušné platformě, podrobíme jim důkladný pohled se snímky obrazovky zde.

Rozšíření prohlížeče

Poskytovatelé stále častěji nabízejí rozšíření prohlížeče „VPN“. Toto jsou téměř vždy rozšíření proxy, nikoli skutečná rozšíření VPN. Mohou však být užitečné a všem podobným funkcím poskytujeme jednorázové použití se snímky obrazovky zde.

Závěr recenze VPN

Líbilo se mi:

 • Seznam věcí, které se recenzentovi líbily, spíše než seznam funkcí inzerovaných poskytovatelem

Nebyl jsem si tak jistý:

 • Seznam věcí, které recenzenta zmatily
 • A „funkcí“, o kterých nejsme přesvědčeni, jsou skutečně tak užitečné
 • Také body, které nebyly skvělé, ale nebyly dost špatné, aby si zasloužily být uvedeny pod ...

nesnášel jsem

 • Věci, které jsou obchodníkem s penězi

Skončíme rychlým shrnutím vysokých a nízkých bodů služby, ve kterém recenzent vyjadřuje své osobní názory na svůj čas pomocí VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me