Pohled na temnou stranu temné sítě

Internet je underbelly - známý jako Darknet nebo Blacknet - je součástí internetu, který není uveden konvenčními vyhledávači. K temnému webu můžete přistupovat anonymně. Lidé se tak mohou svobodně účastnit trestných činů s relativně malou pravděpodobností, že budou chyceni. Výsledkem je, že Darknet je místem, kde lze nalézt nelegální drogy a služby - a mnohem horší -.darknet

Jak funguje Darknet?

Tmavé weby lze nalézt v temných sítích: překryvných sítích, ke kterým máte přístup pouze pomocí specifického softwaru, jako je Tor. Darknet je ve skutečnosti jen malá část Deepwebu - mnohem větší a většinou neškodná část internetového obsahu, která není indexována pomocí vyhledávačů..

Stejní lidé vstupují do Deepwebu, aby mohli využít anonymitu poskytovanou Torem. Tor, známý také jako směrovač cibule, vám umožňuje skrýt vaši skutečnou polohu způsobem, který poskytuje anonymitu a soukromí. Jakmile se připojíte k Tor, vaše webová data se automaticky tunelují prostřednictvím řady „výstupních uzlů“ (náhodné počítače z celého světa).

tor

Způsob, jakým Tor pracuje, téměř znemožňuje zjistit, kdo nebo kde je uživatel internetu. Šifrování poskytované Torem také chrání data před zvědavými očima. Díky tomu je Tor užitečný pro lidi žijící v nebezpečných politických režimech, pro novináře nebo pro jiné zranitelné skupiny, které vyžadují soukromí.

I přes legitimní použití však anonymita, kterou poskytuje software, jako je Tor, znamená, že Darknet vytváří ideální prostředí pro prosperitu zločinu. Z tohoto důvodu není Darknet místem pro slabé srdce.

Ve skutečnosti důrazně žádáme všechny lidi, aby postupovali opatrně, pokud se někdy rozhodnou pro přístup na temný web. Můžete narazit na obsah, který je urážlivý, znepokojivý, zločinecký a prostě ošklivý.

Hedvábná stezka a její nástupci

Snad nejslavnější částí Temného webu byla Silk Road. Silk Road byla původní tržiště Deepweb - ekvivalent eBay pro zločince. Na Silk Road lidé nakupovali a prodávali nelegální produkty, jako jsou drogy, zbraně, malware a nelegální služby (například najímání hitmana).bitcoin

Web byl vytvořen „Dread Pirate Roberts“, pseudonymem Ross Ulbricht. Ulbricht zbohatl z Silk Road. Ve své výšce mu v bitcoinových provizích vydělalo asi 20 000 dolarů denně. Má se za to, že nashromáždil bohatství kolem 4 milionů dolarů, když ho v roce 2015 chytil FBI.

alphabay

Probíhající problém

Navzdory konečnému selhání Silk Road a uvěznění Ulbrichtů je temný web i nadále ohniskem kriminálních tržišť. Nedávno byla uzavřena další dvě slavná tržiště - Alphabay a Hansa.

Pokusy orgánů o zásah proti těmto nezákonným trhem jsou však do značné míry marné. Další weby se rychle objevují, aby vyplnily vakuum způsobené ztrátou ostatních, a spotřebitelé a prodejci jednoduše přecházejí a nastavují obchod prodávající své nelegální zboží jinde.

V současné době jsou Dream Market, Silk Road 3, Crypto Market a Ramp na vrcholu potravinového řetězce. Jak však vidíte, existují doslova desítky těchto typů nelegálních obchodů Darknet. Nelegální infrastruktura je umožněna použitím decentralizovaných kryptoměn (a technologie blockchain).

Bitcoin, nejznámější z těchto měn, spotřebitelé nejčastěji používají k platbě za nákupy Deepweb. To jim umožňuje provádět nákupy, aniž by museli používat své skutečné jméno, banku, kreditní kartu nebo PayPal.

Budoucnost temné sítě

Darknet je záhadné a ohleduplné místo. Pro policii je to pohroma. Zdá se však, že zde zůstanou kryptoměny. Navíc způsob, jakým Deep Web skutečně existuje, znamená, že jej nelze skutečně vypnout.

U nelegálních vývojářů na trhu je Ulbrichtův příklad (byl chycen, protože nedodržoval své vlastní důležité bezpečnostní protokoly), neustálou připomínkou, aby bylo zajištěno, že je věnována maximální péče. To znamená, že skluzy jsou méně pravděpodobné, což komplikuje chytání zločinců, kteří používají Deep Web.budoucnost temné sítě

Europol, FBI - a různé další zpravodajské agentury - však prokázaly, že navzdory anonymitě, kterou poskytují Tor a Darknet, je s dost těžkou prací možné uzavřít nelegální tržiště a poslat jejich vůdce do vězení.

Úřady obvykle chytají zločince tím, že jsou trpěliví a čekají, až tito vůdci udělají chyby. V určitém okamžiku však musí zločinci vydělat své bitcoiny za měny FIAT. V tomto okamžiku mohou úřady získat důležitý náskok.

Pokud jde o Tor, tato technologie je prozatím bezpečná. Je však možné, že jednoho dne vládní zpravodajské agentury, jako jsou NSA a GCHQ, mohou najít způsob, jak tento systém otevřít.

Pokud by se to někdy stalo, spousta lidí by se bezpochyby dostala do vážných potíží. Neveřejná část internetu (Deep Web) by však stále existovala a pravděpodobně by to byla jen otázka času, než se objeví nová verze Tor..

Ředitel FBI Andrew Mccabe má tendenci souhlasit s tím, že nelegální obchod bude i nadále fungovat, a to i přes občasné uzavření trhu Darknet:

"Naši kritici říkají, že jsme zavřeli jedno místo, aby se objevilo jiné místo. A mohou mít pravdu. Ale to je povaha trestné činnosti. Nikdy to nezmizí, musíte to neustále udržovat a v nástroji musíte používat všechny nástroje. “

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: J0hnTV / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Adrian Today / Shutterstock.com, Shutter_M / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me