Průvodce nastavením OpenVPN na Android Mobile a tabletech

Co je OpenVPN?

OpenVPN pro Android od Arne Schwabe je aplikace, která používá jakékoli standardní konfigurační soubory OpenVPN, aby umožnila uživatelům Androidu připojit se k jakékoli VPN službě, která podporuje protokol OpenVPN. No ... nejde jen o OpenVPN v open source systému Android, ale ve skutečnosti je plně vybavený více než většina vlastních aplikací VPN pro Android…

OpenVPN pro Android je bezplatný a open source software (FOSS), takže je zdarma v každém slova smyslu. Uvědomte si však, že abyste ji mohli používat, musíte se přihlásit k odběru komerční služby VPN nebo si nastavit vlastní privátní server OpenVPN. Pokud nemůžete nebo nechcete používat obchod Google Play, OpenVPN pro Android můžete místo toho stáhnout jako soubor .apk nebo nainstalovat z F-Droid..

OpenVPN pro funkce systému Android

OpenVPN pro Android je založen na komunitní verzi OpenVPN a používá nejnovější zdrojový kód OpenVPN 2.x. To znamená, že nabízí následující klíčové vlastnosti:

  • Otevřený zdroj
  • Ochrana proti úniku úplného systému názvů domén (DNS) - Internet Protocol verze 4 (IPv4) i Internet Protocol verze 6 (IPv6)
  • Úplné směrování IPv6
  • Ochrana před únikem webové komunikace v reálném čase (WebRTC)
  • Používá nejaktuálnější verzi OpenVPN (a proto nejbezpečnější)
  • Lze nakonfigurovat tak, aby fungoval jako přepínač zabíjení

Jak používat OpenVPN pro Android

Používání OpenVPN pro Android není těžké, ale potřeba importovat konfigurační soubory OpenVPN třetích stran způsobuje, že se instalace trochu více zapojuje než u předkonfigurovaných vlastních aplikací VPN..

1. Stáhněte si konfigurační soubory OpenVPN z webu poskytovatele VPN. Rozbalte je (pokud je to nutné) a přes USB přesuňte do složky na vašem zařízení Android. Můžete je také stáhnout přímo do zařízení Android a rozbalit je pomocí aplikace, jako je ZArchiver.

2. Stáhněte, nainstalujte a spusťte OpenVPN pro Android (pokud jste tak již neučinili). Klepnutím na ikonu + v pravém horním rohu obrazovky přidejte profil. Zadejte profilu vhodné jméno a poté klikněte na „Importovat“.

Profil AirVPN

3. Přejděte do složky, do které jste uložili nezzipované konfigurační soubory OpenVPN, a vyberte server (soubor .ovpn). Po importu pokračujte klepnutím na ikonu zaškrtnutí ✔.

převést konfigurační soubor

Mnoho poskytovatelů zahrnuje všechny potřebné klíče a informace o účtu do přizpůsobených souborů .ovpn, takže není nutná žádná další konfigurace. Ostatní mohou vyžadovat zadání informací o svém účtu a dalších údajů. Konkrétní pokyny naleznete v dokumentaci svého poskytovatele.

4. Po dokončení se na kartě Profily zobrazí název serveru. Chcete-li spustit VPN, stačí se jí dotknout. Můžete importovat soubory .ovpn pro tolik serverů, kolik chcete, a zde se zobrazí.

Zobrazení profilu OpenVPN

Docela natty sada grafů umožňuje sledovat využití vaší šířky pásma VPN.

openvpn šířka pásma za minutu protokolu

Jak povolit směrování IPV6 na OpenVPN pro Android

Únikům DNS IPv6 můžete zabránit tak, že OpenVPN pro Android řeknete, aby správně směroval veškerý provoz IPv6 přes VPN. Chcete-li zajistit, že je toto povoleno:

1. Upravte konkrétní připojení VPN na kartě „Profily“.

upravit nastavení zařízení

2. Ujistěte se, že IPv6 -> Použít výchozí trasu je zaškrtnuto. Když jste zde, zkontrolujte také, zda je povolena ochrana proti úniku IPv4 (ve výchozím nastavení by měla být).

vyberte IPV4 nebo IPV6

Povolte přepínač kill v systému Android

Chcete-li nakonfigurovat OpenVPN pro Android, aby fungoval jako přepínač zabíjení:

1. Upravte konkrétní připojení VPN na kartě „Profily“ (viz výše).

2. Přejděte na záložku „Upřesnit“ a zaškrtněte „Trvalé ladění“ a nastavte „Obnovení připojení“ na Neomezeno.

Nastavení OpenVPN

Ta-da! Nyní máte přepínač zabíjení OpenVPN pro Android.

Aktualizace: Android

Nougat 7+ obsahuje vestavěný přepínač zabíjení, který pracuje s jakoukoli sítí VPN. To zahrnuje OpenVPN pro Android. Tento vestavěný přepínač zabíjení je téměř jistě robustnější než metoda TUN popsaná výše, takže pokud máte novější zařízení Android, doporučujeme místo toho použít tento. Podívejte se, jak na to.

OpenVPN Connect

Kromě vlastních aplikací VPN je OpenVPN pro Android hlavním soupeřem OpenVPN Connect. Stejně jako OpenVPN pro Android je to i generický OpenVPN klient, který může používat běžné konfigurační soubory OpenVPN pro připojení k jakékoli VPN službě, která podporuje OpenVPN..

OpenVPN Connect je „oficiálním“ klientem od OpenVPN Inc. a je navržen tak, aby byl pro běžného uživatele VPN velmi přátelský bez jakýchkoli technických dovedností. Je proto méně plně funkční než OpenVPN pro Android, který je zaměřen na pokročilejší uživatele.

Dalším důležitým rozdílem je, že OpenVPN pro Android je open source, zatímco oficiální aplikace OpenVPN Connect není. Z tohoto důvodu je OpenVPN pro Android považován mnoha uživateli komunit OpenVPN za „polooficiální“ aplikaci..

Závěr

Může se to zdát trochu kontraintuitivní, ale s plným směrováním IPv6, grafy využití šířky pásma a schopností konfigurovat jako přepínač zabíjení je OpenVPN pro Android plně funkční než téměř jakákoli vlastní aplikace Android VPN, kterou jsem dosud zkontroloval. Je také plně vybavený, než jeho ekvivalenty pro stolní počítače.

Přidejte skutečnost, že OpenVPN pro Android je otevřený zdroj a vždy používá nejnovější verzi OpenVPN, a máme přesvědčivý důvod k upřednostnění před vlastními VPN VPN aplikacemi pro Android.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me