Průvodce nastavením správce hesel KeePass

V tomto tutoriálu se podrobně podíváme, jak nastavit KeePass 2.x. Podívejte se na naši úplnou recenzi KeePass a zjistěte více o tomto populárním správci hesel s otevřeným zdrojovým kódem, který zajišťuje vaše hesla pomocí silného šifrování typu end-to-end..

KeePass je program pouze pro Windows, ale kompatibilní porty jsou k dispozici pro MacOS, Linux, Android a iOS. Tento tutoriál se věnuje samotnému KeePassu, pracovní porty jako KeePassXC pro Windows, MacOS a Linux fungují velmi podobným způsobem.

V dalším článku se můžeme podívat na KeePassXC podrobněji. Uživatelé Androidu si mohou prohlédnout naši recenzi KeePass2Android.

Jak nastavit správce hesel KeePass

1. Stáhněte, nainstalujte a spusťte nejnovější verzi KeePass 2.x. KeePass1.x nyní existuje pouze z důvodu zpětné kompatibility. Mnoho podniků například vyžaduje tuto zpětnou kompatibilitu, ale není žádný důvod pro nové uživatele, aby si ji vybrali.

2. Přejděte na Soubor -> Nový… (nebo klikněte na ikonu na hlavním panelu hlavního okna), klikněte a vyberte umístění pro nový soubor .kdbx.

Tento soubor .kdbx je šifrovaný kontejner, ve kterém jsou uložena vaše uložená hesla. Protože je sám o sobě bezpečně šifrován, můžete jej bezpečně uložit kamkoli. Pokud plánujete synchronizaci hesel napříč zařízeními, můžete je nyní také uložit do složky cloudového úložiště.

3. Vytvořte hlavní heslo. Nebo ještě lépe, hlavní přístupová fráze (věta složená z několika slov oddělených mezerami).

Toto hlavní heslo chrání všechna vaše další hesla a mělo by být jediným heslem, které si budete muset znovu zapamatovat! Proto musí být silný, ale také ten, na který nezapomenete. KeePass poskytuje praktický odhadovaný panel kvality, který vás vybízí k výběru silného hlavního hesla.

Pokud ji zapomenete, jedná se o její převedení, pokud jde o přístup k uloženým heslům. Pokud potřebujete zálohu, zapište si heslo na kousek papíru a uložte je offline někde v bezpečí.

Pokud jste spokojeni s použitím hlavního hesla k zabezpečení vašeho souboru .kbdx, pak klikněte na OK. Pro další zabezpečení 2FA zaškrtněte políčko Zobrazit možnosti odborníka.

Stejně jako heslo můžete svázat klíčový soubor nebo svůj uživatelský účet Windows ke složenému hlavnímu klíči.

Chystáme se vytvořit klíčový soubor, ale nebudeme svázat soubor .kbdx s uživatelským účtem Windows, protože chceme přistupovat k naší databázi KeePass ze zařízení jiných než Windows.

Při vytváření souboru klíčů postupujte podle pokynů. Až budete hotovi, stiskněte OK. Ujistěte se, že jste tento klíčový soubor uložili na bezpečném místě offline. Chcete-li použít databázi KeePass na jiných zařízeních, musí být soubor klíče přítomen, ale nikdy jej nepřeneste online. Můžete přenášet offline pomocí paměťových karet, USB flash disků, USB kabelů a podobně.

4. Pokud se vám líbí, můžete drotat s nastavením databáze, nebo stačí stisknout OK a jít s výchozími hodnotami.

Budete mít možnost vytisknout důležité údaje o databázi (ruční zadání hesla). Pokud tak učiníte, uložte výtisk někde v bezpečí offline.

5. Poklepáním otevřete nový databázový soubor .kbdx. Zadejte své heslo a (pokud se používá) cestu k umístění přidruženého souboru .key. Pokud jste při vytváření databáze zadali uživatelský účet systému Windows, musíte být k otevření souboru přihlášeni.

KeePass si pamatuje nedávno otevřené databáze, takže tento proces je při každodenním používání dosti bezbolestný.

6 (volitelné). Přejít na soubor -> Import… pro import hesel z jiného správce hesel. KeePass podporuje soubory exportované z nejpopulárnějších správců hesel, Firefox a Chrome.

Vaše databáze KeePass je nyní připravena k použití! Můžete spravovat hesla a vyjímat a vkládat je kamkoli budete chtít. Chcete-li však z KeePass získat to nejlepší, budete opravdu chtít implementovat integraci prohlížeče ...

Integrace prohlížeče

Integrace prohlížeče je dosažena kombinací doplňků + doplňků prohlížeče. Ostatní existují, ale doporučujeme KeePassHTTP-Connector.

1. Stáhněte si plugin KeePassHttp a zkopírujte jej do instalační složky KeePass (ve výchozím nastavení C: \ Program Files (x86) \ KeePass Password Safe 2).

2. Nainstalujte doplněk prohlížeče KeePassHTTP-Connector pro Firefox a / nebo Chrome.

Klepnutím levým tlačítkem myši na libovolné pole uživatelského jména nebo hesla na webových stránkách pro KeePassHTTP-Connector automaticky vyplní údaje z otevřené databáze KeePass. Případně můžete klepnutím pravým tlačítkem myši zobrazit další možnosti.

Pokud nejste spokojeni s KeePassem, proč se podívat na nějaké alternativní správce hesel?

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me