Průvodce Ultimate Bitcoin Privacy Guide

Průvodce Ultimate Bitcoin Privacy Guide Toto je konečný průvodce Ochrana soukromí bitcoinů. Naučit se jak kupujte bitcoiny anonymně a bezpečně! Jak utrácet bez obav, a více! Samozřejmě vám ukážeme, jak na to koupit VPN anonymně, stejný postup však lze použít koupit téměř jakýkoli produkt který přijímá bitcoiny anonymně. Mějte však na paměti, že fyzické produkty je třeba doručovat na fyzickou adresu a / nebo je shromažďovat osobně. Toto je aktualizovaná verze průvodce, který jsem původně publikoval na tomto webu již v roce 2013. Od té doby se mnoho věcí změnilo. hodnota bitcoinu vystřelila přes střechu, známé obchodní weby, jako je Mt. Gox se uzavřel a ještě mnohem víc. Na některých místech můžete nyní dokonce koupit bitcoiny z bankomatů!

Co je bitcoin?

Bitcoin je původní kryptoměna. Jedná se o decentralizovanou a open-source virtuální měnu, která pracuje s technologií peer-to-peer (P2P) (stejně jako BitTorrent a Skype). Stejně jako tradiční peníze můžete obchodovat s bitcoiny za zboží nebo služby (například předplatné VPN) a vyměňovat je za jiné měny. Na rozdíl od tradičních měn však neexistuje „prostředník“, jako je státem kontrolovaná banka.

Co je bitcoin? (v2)

Co je bitcoin? (v2) Co je bitcoin? (v2)

Bitcoiny jsou místo toho generovány pomocí bezplatného počítačového programu, v předvídatelné míře určené množstvím výpočetního výkonu vyhrazeného pro jejich generování. Tento proces se nazývá těžba bitcoinů. Teoreticky to může udělat kdokoli. Bitcoin není fyzická věc; je to kryptografický algoritmus sestávající z veřejného klíče a soukromého klíče. Někteří prodejci prodávají fyzické bankovky a mince denominované v bitcoinech, ale to, co skutečně prodávají, je soukromý klíč (obvykle chráněný pečetí, kterou musíte zlomit) spolu s veřejným klíčem, který můžete použít k ověření zůstatku.

Těžba bitcoinů

V praxi vyžaduje těžba bitcoinů velké množství výpočetní síly - natolik, že těžba je pro většinu jednotlivců nepraktická. Je však možné připojit se k těžebnímu fondu bitcoinů (nebo podobné organizaci), který pomůže rozložit náklady (a odměny). Nepříznivé náklady na těžbu bitcoinů jsou částečně odpovědné za současné šílenství o těžbě alternativních kryptoměn, jako je Ethereum, které má mnohem nižší vstupní bod než těžba bitcoinů. Těžba bitcoinů není předmětem tohoto článku, ale pokud vás tento předmět zajímá, je zde vynikající článek. Mohlo by vás také zajímat Průvodce těžbou etereu.

Další kryptoměny

Průvodce Ultimate Bitcoin Privacy GuideOd vydání bitcoinu v roce 2009 bylo vyvinuto mnoho dalších virtuálních kryptoměn. Mnoho z nich má funkce, které nabízejí oproti Bitcoinu odlišné výhody (včetně anonymity). Žádná z těchto alternativ však nedosáhla nic podobného popularitě bitcoinů. To omezuje jejich užitečnost v reálném světě, když chcete věci koupit.

Bitcoiny a anonymita

Pokud jde o anonymitu, mají bitcoiny dvě strany. První věc, kterou je třeba zdůraznit, je, že bitcoiny nejsou ze své podstaty anonymní. Lze to však učinit (alespoň do značné míry). Vždy mějte na paměti, že 100% anonymitu nelze nikdy zaručit. Centrem koncepce bitcoinu je blockchain. Jde v podstatě o veřejnou účetní knihu, která zaznamenává bitcoinové transakce. Transakce ve formě plátce X posílá Y bitcoiny příjemci Z jsou vysílány do bitcoinové sítě, aby je viděl celý svět. Z tohoto pohledu je tedy bitcoin mnohem méně anonymní než, řekněme, dobrá stará hotovost. Jak poznamenává Sergio Lerner, generální ředitel argentinské společnosti Certimix, "Návrh protokolu bitcoinů nevynucuje soukromí. Pokud znovu a znovu použijete stejnou adresu k přijímání peněz od ostatních uživatelů, pak každý z nich zjistí, že vám ostatní zaslali peníze.." Je možné zakoupit bitcoiny a držet bitcoinovou adresu bez odhalení vaší skutečné identity. To však poskytuje pouze formu pseudonymity. Zainteresované strany mohou pomocí pokročilých technik analýzy dat hledat vzory, jak anonymizovat uživatele. Taková rozsáhlá a sofistikovaná analýza dat je celým obchodním modelem společnosti Google a Facebook. Můžete však použít techniky míchání bitcoinů k dalšímu zaměňování toho, kdo dělal co s bitcoiny. Náhodným přepínáním vlastnictví bitcoinů takové techniky činí de-anonymizaci prostřednictvím analýzy dat velmi obtížné. Pokud si je koupíte a držíte, aniž byste odhalili svou totožnost, a poté je správně promícháte, mohou si bitcoiny při provádění transakcí dovolit vysokou úroveň anonymity. Diskutuji o způsobech, jak míchat bitcoiny později v této příručce. Abychom lépe porozuměli tomu, jak Bitcoin a blockchain fungují, je konečný, 3500-slovní, prostý anglický průvodce blockchainem od Mohita Mamoria, fantastický úvod, stejně jako náš vlastní Blockchain vysvětlený průvodce.

Bitcoinová hotovostní vidlička

Průvodce Ultimate Bitcoin Privacy GuideProtože nic není nikdy snadné, 1. srpna 2017 se bitcoin rozdělil na dvě derivátové měny: Bitcoin Classic (BTC nebo XBT) a Bitcoin Cash (BCH nebo BCC). Toto rozdělení je známé jako tvrdá vidlice Bitcoin Cash a důvody jsou vysoce technické.

BTC Vs. BCH

Pokud jste měli v peněžence nějaký bitcoin a vlastníte soukromé klíče, máte nyní nárok na stejný počet bitcoinových hotovostních mincí. Pokud tedy máte 1. srpna 2017 peněženku s jedním bitcoinem, stále máte tento bitcoin a nyní si můžete také nárokovat jednu bitcoinovou hotovostní minci (BCH). Pokud právě začínáte s bitcoiny, musíte se rozhodnout mezi nákupem Bitcoin Classic nebo Bitcoin Cash. Některé body, které je třeba mít na paměti, jsou:

 • Bitcoin Classic je mnohem lépe zavedený a mnohem více dodavatelů jej akceptuje jako způsob platby.
 • Většina bitcoinových peněženek a mnoho burz nepřijímá bitcoinové hotovost.
 • Bitcoinová hotovost však umožňuje více transakcí za sekundu. Znamená to rychlejší platby a nižší poplatky.
 • Více než 1 500 bloků bylo těženo v řetězci bitcoinových peněz než v původním.
 • Tržní cena bitcoinových hotovosti za poslední měsíc prudce kolísala, ale obecně došlo k trvalému růstu.

Jak již bylo uvedeno, tento článek byl napsán jen měsíc po tvrdé vidličce. Bude zajímavé sledovat, jak se situace vyvíjí. Pro účely tohoto článku předpokládám, že se používá běžný bitcoin (klasický). Přestože mezi měnami mohou existovat velké rozdíly z hlediska investic (k nimž nemám kvalifikaci komentovat), na front-end způsobu jejich použití není téměř žádný rozdíl. Ve skutečnosti jsou založeny na stejném kódu. Můžete tedy očekávat další vývoj bitcoinových verzí stávajícího bitcoinového softwaru, protože vylepšovací kód pro novou měnu je téměř triviálně snadný.

Vaše anonymní bitcoinová peněženka

Abyste mohli s bitcoiny dělat cokoli, potřebujete bitcoinovou peněženku. Jedná se o software, který ukládá vaše bitcoiny a umožňuje vám přijímat a odesílat (tj. Platit za věci) bitcoiny. Stejně jako u většiny bitcoinů je k dispozici téměř ohromující množství možností.

Druhy bitcoinových peněženek

První věc, kterou musíte udělat, je rozhodnout se, zda chcete mobilní, webovou nebo stolní peněženku. Každý druh má své výhody a nevýhody. Hlavní typy jsou:

 • Stolní peněženka - nejbezpečnější možnost, která vám dává úplnou kontrolu nad vaší peněženkou. To také znamená, že jste výhradně zodpovědní za zálohování a zabezpečení peněženky.
 • Mobilní peněženka - velmi šikovný, protože ho můžete mít v kapse a používat jej k platbě za věci v obchodech nebo k výměně peněžních prostředků osobně. Pokud však ztratíte telefon, rozloučte se s bitcoiny!
 • Webová peněženka - určitě nejvhodnější typ peněženky, protože k ní máte přístup odkudkoli. Webové peněženky jsou také nejméně bezpečným druhem peněženky, protože jsou drženy na serveru třetí stranou. To znamená, že musíte důvěřovat webové stránce, která hostuje vaši peněženku, aby se svými penězi neudržela. Problémy se serverem nebo společností, která se náhle uzavře, mohou navíc vést ke ztrátě peněz. Proto byste nikdy neměli používat čisté webové peněženky k ukládání velkého množství peněz.

Existují také hardwarové peněženky určené k ukládání bitcoinů v režimu offline a také fyzické peněženky (v zásadě výtisk vašich soukromých klíčů). Doporučená taktika je ukládat velké úspory co nejbezpečněji (nejlépe offline) a zároveň udržovat malé množství bitcoinů v anonymní bitcoinové peněžence pro provádění transakcí..

Možnosti peněženky

Zřeknutí se odpovědnosti!

I a BestVPN.com nenesou žádnou odpovědnost za bezpečnost nebo poctivost jakéhokoli softwaru, webové stránky nebo služby uvedené v této příručce. Snažil jsem se uvést pouze populární a seriózní možnosti, ale nemůžu vědět, zda má aplikace zabudovaný škodlivý kód, nebo zda se administrátoři webových stránek najednou rozhodnou unést své úspory bitcoinů. To je ve skutečnosti přesně to, co se stalo Mt. Gox, který kdysi ovládal přes 70% všech bitcoinových transakcí po celém světě. Takže buďte opatrní.

Výběr peněženky

Výběr (n anonymní) bitcoinové peněženky je důležité rozhodnutí, které byste měli důkladně prozkoumat. Neexistuje nic jako dokonalá bitcoinová peněženka - všichni mají své klady a zápory. Dobrým místem pro začátek je bitcoin.org, který poskytuje dobrý seznam možností. Ať už si vyberete kteroukoli peněženku, je velmi dobré bezpečně ji zašifrovat a pravidelně ji zálohovat.

Zadejte Electrum

Jako peněženku pro tohoto průvodce jsem si vybral Electrum. Je zdarma, decentralizovaný a otevřený. Líbí se mi, že mi dává plnou kontrolu nad svými penězi a poplatky. Nabízí také dvoufaktorovou autentizaci (2FA), která pomáhá zabránit krádeži mého bitcoinu. Přestože je kód pro Electrum otevřeným zdrojem, stále musím věřit, že jeho vývojáři tento kód neaktualizují něčím ošklivým a že pro mě zůstává anonymní bitcoinová peněženka. Alternativou by bylo zvolit peněženku, jako je zbrojnice, která používá k ověření a přenosu transakcí v bitcoinové síti plnou validaci uzlů (bitcoinové jádro). Bitcoin Core je velmi bezpečný, ale vyžaduje 145 GB místa na disku. Kdybych skladoval velké množství bitcoinů, použil bych bitcoinovou základní peněženku. Protože však k nákupu služby VPN potřebuji jen malé množství bitcoinů, považuji to za nadměrné.

Bitcoinová peněženka

Tady je moje nová peněženka Electrum Bitcoin. Pokud se cítíte velkorysí, můžete mi vždy poslat nějaký bitcoin pomocí výše uvedené adresy! Hlavní nevýhoda společnosti Electrum spočívá v tom, že poskytuje informace třetí straně. Využívá centrální servery, které mohou vaše platby spojovat a zaznamenávat vaši IP adresu. Pokud vás trápí centrální server, který spojuje vaše platby (které nebudou stejně zaznamenány na vaší skutečné IP), můžete to zmírnit vytvořením nové peněženky pokaždé, když provedete transakci. Funkci Electra Tor můžete také využít ke skrytí skutečné adresy IP před centrálním serverem. (Rozhodl jsem se připojit se k jedinému serveru .onion pro maximální soukromí.) Electrum je k dispozici pro Windows, MacOS, Linux a Android, ale není k dispozici jako webová peněženka. Recenze pro verzi Electrum pro Android v obchodě Play jsou zklamáním, takže se držím verze pro Windows. Pokud by to bylo čistě pro osobní použití, použil bych verzi pro Linux. Windows však má mnohem širší publikum, pokud jde o čtenáře této příručky. Dobrý úvod k instalaci a konfiguraci Electrum ve Windows je k dispozici zde. Dobrý průvodce pro začátečníky o používání Electra je k dispozici zde. Při stahování jakékoli peněženky z Internetu ověřte její digitální podpis.

Jak koupit bitcoiny anonymně

Existuje mnoho způsobů, jak koupit bitcoiny anonymně. Liší se v závislosti na zemi, ve které se nacházíte. Je proto pravděpodobně nejlepší vyhledat online možnosti dostupné ve vaší oblasti. Jak koupit bitcoiny poskytuje vynikající seznam zdrojů pro téměř každou zemi. V ideálním případě si chcete koupit bitcoiny co nej anonymněji, jak je to možné, takže je nelze vysledovat k vaší skutečné realitě. Obecně lze říci, že existují tři hlavní přístupy. V hrubém pořadí anonymity, od nejnižší po nejvyšší:

1. Koupit a smíchat

Toto není nej anonymnější metoda nákupu bitcoinů, ale je to nejpohodlnější. Zajišťuje však poměrně vysokou míru anonymity. Při použití této metody vlastně bitcoiny nekupujete vůbec anonymně. Jednoduše si jej koupíte z automatizované bitcoinové burzy, jako je CoinBase. Chcete-li učinit bitcoiny anonymnějšími, vypusťte je pomocí služby „mixer“. Směšovací služba v podstatě anonymizuje vaše bitcoiny výměnou za jiné bitcoiny, které s vámi nemají žádné spojení. Proto je velmi obtížné sledovat řetěz zpět k vám. Obtížné, ale ne nemožné. Služba praní bitcoinů samozřejmě není bezplatná. Téměř všechny automatické výměny vyžadují, abyste prokázali svou skutečnou identitu. V tomto případě je snadné určit, že jste si bitcoin zakoupili, ale ne to, co se s ním stane po smíchání. Později se podívám na míchání bitcoinů v této příručce. Můžete také kombinovat bitcoiny, které byly zakoupeny více anonymně, aby se dále zvýšila jeho anonymita.

2. Nakupujte online od prodejce

Webové stránky jako LocalBitcoins.com nebo # bitcoin-otc IRC chatroom na Freenode (otc = over-the -counter) vám umožňují online setkat se se soukromými prodejci bitcoinů. Bitcoiny si můžete koupit anonymně bez registrace skutečného jména kdekoli. Vzhledem k tomu, že je prodávající soukromou osobou, je trasování transakce mnohem obtížnější, než kdyby bylo provedeno prostřednictvím velké centralizované burzy, kde je zaznamenáno vše.. bitcoin otc # bitcoin-otc používá poměrně zapojený systém zpětné vazby. Je dobré si udělat čas, abyste to pochopili. Budete muset hash způsob platby s prodejcem. Seznam klientů IRC je zde. Soukromí prodejci mohou přijímat nejrůznější způsoby platby - až do a včetně osobního setkání za účelem platby v hotovosti.

3. Bitcoinové bankomaty

Nyní je na světě mnoho míst, kde si můžete koupit bitcoiny vložením hotovosti do bankomatu. Pokud chcete používat bitcoinový bankomat co možná nej anonymněji, vyberte si ten, který nevyžaduje žádnou formu osobní validace (záleží na provozovateli bankomatu).

Nakupte bitcoiny od Bitcoinnect 比特 通 購買 比特 幣

Nakupte bitcoiny od Bitcoinnect 比特 通 購買 比特 幣 Nakupte bitcoiny od Bitcoinnect 比特 通 購買 比特 幣

Většina bankomatů s bitcoiny se nachází v obchodech a podobných místech. Nezapomeňte, že většina z nich má časově označené bezpečnostní systémy CCTV. Zainteresované strany by je teoreticky mohly použít k tomu, aby vás anonymizovaly.

Moje zkušenost

Použil jsem LocalBitcoins.com k nákupu bitcoinů. Jedná se o mezinárodní online trh pro obchodování s osobními bitcoiny. Chcete-li dosáhnout maximální anonymity, můžete vyhledat někoho, kdo žije v okolí, a domluvit si s nimi osobní setkání, aby si bitcoiny mohli koupit anonymně za hotovost. Alternativně můžete nakupovat online a platit bankovním převodem nebo jiným dohodnutým způsobem. Možnosti zahrnují hotovostní bankovní vklad, hotovost zasílanou poštou a placení dárkovými kartami. Mějte prosím na paměti, že hotovost, dárkové karty a podobné platby nejsou ve výchozím nastavení systému úschovy LocalBitcoins.com kryty. Skóre důvěry kupujících může tento problém zmírnit. Platby v hotovosti a dárkovými kartami však stále patří mezi nejrizikovější způsoby, jak si koupit bitcoiny, pokud jde o potenciál ztratit vaše peníze. Proto důrazně doporučuji tímto způsobem nakupovat pouze malé bitcoiny.

Proces

Jak na to: Koupit bitcoiny na LocalBitcoins.com

Jak na to: Koupit bitcoiny na LocalBitcoins.com Jak na to: Koupit bitcoiny na LocalBitcoins.com

 1. Zaregistrujte si účet na LocalBitcoins.com. K ověření potřebujete platnou e-mailovou adresu, ale nic vám nebrání v používání jednorázového e-mailového účtu k tomuto účelu. Pokud používáte jednorázovou e-mailovou adresu, nebudete dostávat zprávy a oznámení. K nim však můžete přistupovat přímo prostřednictvím webu.

 2. Vyhledejte dalšího prodejce, který odpovídá vašim kritériím.

  Místní bitcoiny Pro srovnání zde uvádíme ceny v USD. Dne 25. října 2017 společnost CoinBase uvedla cenu bitcoinu na 5 482,36 USD. Jak vidíte, ceny uvedené u jednotlivých prodejců LocalBitcoins.com jsou výrazně vyšší. Taková je cena soukromí.Místní bitcoiny Pro prodejce je stále častější vyžadovat, aby kupující prokázali svou totožnost. I když jsem si jistý, že existuje mnoho dokonale dobrých důvodů (například boj proti podvodům), je to v rozporu s myšlenkou anonymního nákupu bitcoinů. Proto jsem filtroval výsledky pomocí filtrů „nevyžadováno SMS“ a „nevyžadováno ID“. Všimněte si, že i když jsou tyto filtry vybrány, mnoho prodejců ve skutečnosti požádalo o ID ve svém malém tisku. Jiní by neprodávali uživatelům VPN nebo Tor.

 3. Podívejte se na profil svého vyhlídkyObchod s bitcoiny Tento prodejce není nejlevnější, ale má 500+ obchodů s 98% zpětnou vazbou a nevyžaduje žádnou kontrolu ID. Rovněž povoluje nákupy při používání VPN nebo Tor, použití Tor se však nedoporučuje. Pro účely tohoto průvodce platím bankovním převodem. Je to snadné, ale stále poskytuje přiměřený stupeň soukromí, protože jednám s individuálním soukromým prodejcem. Navíc plánuji později bitcoiny vyprat! Našel jsem spoustu prodejců, kteří přijímají různé formy hotovostních a / nebo platebních karet od anonymních kupujících. Stojí za zmínku, že obecně platí, že čím anonymnější je platba, kterou prodejce přijme, tím vyšší je cena za bitcoin - a čím vyšší je riziko ztráty vašich peněz. Cena za platby pomocí karet Amazon Card byla více než dvojnásobek kurzu směnného kurzu pro bitcoiny.
 4. Nakupte bitcoiny

  Průvodce Ultimate Bitcoin Privacy Guide Požadované mince jsou drženy v úschově (tj. Dočasně LocalBitcoins.com), dokud prodejce nedostane platbu. Musíte provést platbu před dokončením platebního okna, jinak LocalBitcoins.com obchod zruší. Tento systém úschovy je určen k ochraně kupujících i prodejců. Pokud některá strana transakce hlásí problém, LocalBitcoins.com bude držet bitcoiny, dokud nebudou obě strany šťastné. V případě potřeby zajistí arbitráž. Platba bankovním převodem není příliš anonymní, protože prodávající obdrží číslo bankovní transakce. Plánuji však další anonymizaci nákupu převedením prostředků do jiné peněženky a jejich následným praním. Jakmile zaplatíte prodejci, obvykle trvá krátké dokončení procesu převodu a potvrzení platby. Jakmile prodejce potvrdí platbu, je bitcoin uvolněn z úschovy a připsán na vaši peněženku LocalBitcoins.com. LocalBitcoins.com to vytvoří při založení nového účtu. Místní bitcoiny Transakce si můžete prohlédnout v peněžence LocalBitcoins.com. Stejně jako eBay se LocalBitcoins.com spoléhá na systém reputace. Očekává se tedy, že po dokončení obchodu ponecháte zpětnou vazbu na prodejce.

 5. Přesuňte bitcoiny do soukromé peněženky

  I když to není nezbytně nutné, pokud chcete pouze utratit své bitcoiny otevřeně, zlepší se to soukromí i zabezpečení (za předpokladu, že soukromou peněženku někde budete mít v bezpečí). Pro maximální soukromí byste měli při každém převodu peněz vytvořit novou adresu peněženky. To pomáhá zabránit protivníkovi v propojování různých bitcoinových transakcí, které provádíte společně. Pošlete bitcoiny

 6. Posílání bitcoinů do peněženky (nebo kdekoli jinde) je snadné. Stačí zadat adresu vaší peněženky a částku, kterou chcete odeslat. Upozorňujeme, že za přenosy se platí poplatek za bitcoinovou síťovou transakci. Odesílání bitcoinů

 7. Po několika minutách by se měl bitcoin objevit ve vaší osobní peněžence (peněženka # 1). Yay! Pokud se obáváte, že by zúčastněné strany mohly aktivně sledovat vaše bitcoinové transakce, měli byste nyní vytvořit druhou novou peněženku (peněženku č. 2) a převést do ní své prostředky..

Pro protivníka není obtížné sledovat převody z místa, kde jste mince zakoupili, do peněženky # 1. Například LocalBitcoins.com zná adresu peněženky # 1. Odesláním mince z peněženky č. 1 do peněženky č. 2 si můžete přiměřeně nárokovat nulovou znalost nebo odpovědnost za to, co se stane s peněženkami v peněžence č. 2. Vše, co potřebujete, je věrohodná omluva, proč jste peníze převedli na jinou osobu. Pokud plánujete míchat své bitcoiny, měla by být na tmavém webu Tor Hidden Services vytvořena peněženka # 2. Electrum je pro to dobrý, protože podporuje Tor. Další dobrou možností je vytvoření peněženky na webových stránkách Blockchain.info .onion. V závislosti na modelu vaší hrozby a na tom, jak anonymní byl váš počáteční nákup, můžete nyní začít utrácet svůj bitcoin. Alternativně můžete anonymitu dále vylepšit smícháním bitcoinů dříve, než je utratíte.

Míchání bitcoinů

Myšlenkou míchání bitcoinů je zaměnit stopu transakcí. To je důležité, pokud si ceníte soukromí, protože blockchain bitcoinů je veřejná kniha, která zaznamenává všechny transakce. Proces míchání rozděluje vaše prostředky na menší části a mísí je s náhodnými malými částmi bitcoinových fondů jiných lidí. Skončíte s úplně novými mincemi. Pomáhá to přerušit jakékoli spojení mezi vámi a zakoupenými mincemi. Míchání bitcoinů je zvláště užitečné, pokud jste si bitcoiny otevřeně zakoupili, což znamená, že někdo může snadno sledovat vaše transakce zpět k vaší skutečné identitě. Pokud jste již podnikli kroky k soukromému nákupu bitcoinů, může být míchání nadměrné. Pomůže to však další anonymizaci vašich bitcoinových plateb. Stojí za zmínku, že správné smíchání bitcoinů vás ochrání nejen nyní, ale také v případě, že budoucí nástroje a techniky mohou sledovat historické bitcoinové transakce.

Bitcoinový mixér

Nejlepší průvodce pro začátečníky ke složitému problému míchání bitcoinů, o kterém vím, je vydáván společností Bitcoin Blender (ale není specifický pro tuto službu). Klíčové body týkající se míchání bitcoinů jsou shrnuty níže. Důrazně však doporučujeme, abyste si přečetli dokument Bitcoin Blender, protože jde o mnohem podrobnější informace o tomto vysoce specializovaném tématu, než co spadá do rozsahu tohoto obecného průvodce..

Bitcoinové mixéry

Chcete-li smíchat bitcoiny, potřebujete službu bitcoinových směšovačů (známou také jako bitcoinová sklenice). DIY metody míchání bitcoinů existují pomocí webových stránek, jako je LocalBitcoins.com. To se však nedoporučuje, protože to skutečně neodstraňuje chmýří a může vyžadovat důvěryhodné weby, na které se vztahují právní záruky. Použití CoinJoin může pomoci zlepšit anonymitu při míchání kutilství, ale mělo by se to zvážit pouze tehdy, pokud skutečně víte, co děláte, pokud jde o analýzu bitcoinů a blockchainů. Bitcoinové mixéry jsou centralizované služby, které udržují velké rezervy čistého bitcoinu. Za servisní poplatek vám umožní vyměnit váš bitcoin za čistý bitcoin. Bitcoinové mixéry se dodávají ve dvou základních příchutích - mixéry Tor a mixéry clearweb (běžný internet).

Tor Mixers

Míchačky Tor existují pouze na Tor Hidden Services (aka temný web), a jsou proto nejlepší volbou pro maximální anonymitu. Nevýhodou je, že provozovatelé těchto služeb jsou sami anonymní. To znamená, že s vašimi mincemi nezabrání nic! Kromě toho jsou mixéry Tor zvláště citlivé na phishingové podvody (viz níže). Mezi zavedené mixéry Tor se silnou reputací v bitcoinové komunitě patří:

 • Bitcoinový mixér (http://bitblendervrfkzr.onion)
 • Grams Helix (http://grams7enufi7jmdl.onion/helix)

Při použití mixéru Tor byste měli vždy zakázat JavaScript v prohlížeči Tor. Bitcoinový Javascript

Míchačky Clearweb

Mixéry Clearweb existují na běžném internetu. Většina z nich jsou legálně registrované společnosti. To znamená, že mohou být zadány pro informace o transakcích. Mnoho takových služeb však slibuje, že nebudou uchovávat žádné záznamy ani osobní údaje. Mnoho směšovačů Clearweb používá CloudFlare. To je skvělé pro ochranu jejich webových stránek před útoky typu DDoS (Distributed Denial of Service), ale s sebou nese možná rizika pro ochranu soukromí. Jedním takovým rizikem je často požadavek povolit JavaScript, aby mohly soutěžit Captchas. Hlavní výhodou směšovačů clearweb je to, že je mnohem méně pravděpodobné, že u vašich peněz utečou (i když nic nemůže být 100% zaručeno). Díky použití pravidelných certifikátů HTTPS je také mnohem méně pravděpodobné, že se stanete obětí podvodů typu phishing. Můžete se samozřejmě připojit k směšovačům clearweb pomocí prohlížeče Tor nebo VPN a skrýt svou IP adresu před směšovačem. To zlepší vaše soukromí, ale není to tak anonymní pomocí mixéru Tor. Platí zde i doporučení vydané LocalBitcoins.com ohledně nebezpečí převodu bitcoinových prostředků přes Tor.

Dejte si pozor na phishing

Internet je zaplaven falešnými odkazy na stránky s bitcoinovými mixéry. Falešné odkazy na phishing mohou nést i oblíbené populární webové stránky s vysokým profilem. Většina webů směšovače clearweb používá protokol HTTPS. Pokud názvy domén vypadají oprávněně a web má platný certifikát HTTPS (hledejte uzavřený zámek v adresním řádku URL), pak je web téměř jistě originální. Totéž nelze říci pro weby mixážních stanic Tor, které nemají jasně rozpoznatelné názvy domén nebo nepoužívají certifikáty HTTPS. Některé phishingové stránky skutečně vypadají velmi přesvědčivě, takže i uživatelé obeznámení s pravými webovými stránkami mohou být oklamáni. Podle mého nejlepšího vědomí jsou odkazy uvedené v tomto článku skutečné, ale já za ně nenesu žádnou odpovědnost. Totéž platí o důvěryhodnosti služeb, i když jsou skutečné. Než důvěřujete jakýmkoli webům s bitcoiny, proveďte prosím vlastní výzkum.

Funkce aunonymizace mixeru bitcoinů

I při míchání bitcoinů může být určený protivník schopen použít techniky analýzy blockchainu (v zásadě podobné korelaci provozu) ke stopování bitcoinové stopy. Aby se zabránilo této hrozbě, směšovače často nabízejí některé nebo všechny následující funkce zmatení:

 • Randomized Service Fee - protože fixní servisní poplatek na blockchainu může poskytnout vodítko o tom, která mixážní služba byla použita.
 • Randomized Delay - to ztěžuje provázání transakcí vstupujících a vystupujících z vaší peněženky.
 • Více výběrů - to vám umožní přijímat smíšené mince pomocí více transakcí a více peněženek, abyste transakci skryli.

Pro maximální anonymitu byste měli využít všech dostupných funkcí.

Taint analýza

Při míchání bitcoinů je „taint“ spojením mezi vašimi starými mincemi a novými. 0% taint = vůbec žádné spojení. V minulosti Blockchain.info nabízel bezplatný nástroj „taint analysis“, který vám umožnil ručně zkontrolovat taint. Tento nástroj však byl vypnut a v době psaní neexistuje žádná skutečná alternativa.

Moje zkušenost

Rozhodl jsem se použít populární Tor mixer Helix od Grams, který nabízí následující funkce:

 • Standardní servisní poplatek (2,5%)
 • Přizpůsobitelné zpoždění (volitelné, až 24 hodin)
 • Výběry více adres (volitelné)
 • Volitelné 2FA (dvoufaktorové ověření)

Servisní poplatek není náhodný, ale s tím mohu žít. Důležitější pro účely této příručky je, že obchody vyžadují poměrně nízké minimum 0,01 BTC (protože to bylo, musel jsem na tento krok trochu dobít prostředky v peněžence). Můžete se zaregistrovat k účtu, ale rozhodl jsem se pro možnost Helix Light (rychlá kombinace).

 1. Vytvořte novou bitcoinovou peněženku, na kterou budou zaslány nově smíšené, nepoužité bitcoiny. Říkejme této peněžence směšovače # 3. Budu míchat prostředky uložené v peněžence # 2, kterou jsem vytvořil dříve.
 2. Grams Helix je mixér Tor, a je proto k dispozici pouze prostřednictvím sítě Tor Hidden Services. Proto spustím prohlížeč Tor a navštěvuji (http://grams7enufi7jmdl.onion/helix).
 3. Na kartě Helix Light stačí zadat adresy bitcoinových peněženek, na které chcete zaslat mince (v mém případě peněženku směšovače # 3). Můžete nechat mince poslat až pět adres, které vám pomohou zmatit transakci.Spirála
 4. Poté vám bude poskytnuta adresa bitcoinové peněženky, na kterou se budou zasílat vaše „špinavé“ mince. Poslal jsem je z peněženky č. 2. Helix LightHelix také poskytuje klíč PGP, který ověřuje přijímací peněženku, kterou pro tuto transakci vytvořil. Tento klíč uložte pro případ, že by se vyskytly nějaké problémy a musíte prokázat, že k transakci došlo. Prostě jsem vložil text klíče PGP do textového souboru v mém počítači. Jakmile je transakce úspěšně dokončena, lze ji bezpečně odstranit.
 5. Aktualizujte webovou stránku a podívejte se na potvrzení, že platba byla přijata (možná budete muset počkat několik minut). Poté můžete zvýšit anonymitu přidáním náhodného zpoždění (1-6 hodin) nebo odesláním na více peněženek. Doporučujeme obě tyto možnosti.

Spirála Po dokončení transakce aktualizujte nebo přidejte do záložek a znovu zkontrolujte tuto webovou stránku, aby bylo možné konečné potvrzení. Nyní byste měli vidět smíšený bitcoin ve vaší peněžence (peněženka mixer # 3 pro mě). Po ověření, že je bitcoin ve vaší peněžence, stiskněte tlačítko „Odebrat Helix“ a vymažte všechny záznamy o transakci ze serverů Helix. Poté převeďte finanční prostředky z peněženky, do které jste obdrželi smíšené finanční prostředky, do další peněženky. Jen pro jistotu. Pak bych zkontroloval smíšený bitcoin, zda nemá chuť, ale v současné době se zdá, že to není možné. Bez ohledu na to by bitcoiny měly být nyní dobře promíchány.

Použití bitcoinu k anonymnímu nákupu VPN

Nyní, když máte nějaký vysoce anonymní bitcoin, je čas ho utratit! Můžete jej použít k nákupu předplatného VPN, ale proces je podobný, co si koupíte. Pokud kupujete předplatné VPN, nezapomeňte, že platba může být anonymní, poskytovatel VPN bude vždy znát vaši skutečnou IP adresu. Nejste tedy nikdy skutečně anonymní. Výjimkou z tohoto pravidla je použití VPN přes Tor v kombinaci s anonymní platební metodou, jako je správně smíšený bitcoin. To umožňuje skutečnou anonymitu při používání VPN, protože síť Tor skrývá vaši IP od poskytovatele VPN. AirVPN je však jedinou službou VPN, o které vím, že tuto funkci podporuje. Proces placení bitcoiny se u jednotlivých poskytovatelů liší. Pro tento příklad jsem se rozhodl použít Mullvad.

 1. Zaregistrujte se pro nový účet nebo se přihlaste k existujícímu účtu (další podrobnosti najdete v recenzi Mullvad). Na stránce Můj účet vyberte kartu Bitcoin, zvolte, jak dlouho chcete zaplatit, a stiskněte tlačítko „Vyžádat informace o platbě“.Mullvad
 2. Mullvad vygeneruje peněženku na jedno použití. Zašlete peníze na uvedenou adresu.Mullvad
 3. Jakmile platba bitcoinů obdrží alespoň jedno potvrzení, bude váš účet připsán k zakoupenému času. Užívat si!

Souhrn ochrany osobních údajů o bitcoinech

Bitcoin není ze své podstaty anonymní. Ve skutečnosti daleko od toho. S určitým úsilím však může být vysoce anonymní (neexistuje nic jako 100% zaručená anonymita). Podle mých zkušeností byl nákup a míchání bitcoinů bezbolestný proces, ale vyžaduje nějakou práci. Stojí to za námahu? Pouze vy se můžete rozhodnout. Informace o tom, jak anonymně koupit VPN, najdete zde.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me