Průvodce Ultimate DD-WRT

Skladové routery jsou omezené a získání nejlepšího nastavení a výkonu z nich může být velmi obtížné.

Vlastní firmware, jako je DD-WRT, usnadňuje tento proces a poskytuje vám také mnoho dalších možností; čímž se z běžného routeru 100 USD stane super router, který je vhodný pro jakoukoli domácnost nebo kancelář.

S tímto průvodcem směrovačem DD-WRT zvýšíte dosah bezdrátového připojení, rychlost přenosu dat, vytvoříte řešení NAS, nastavíte službu VPN a ještě mnohem více v žádném okamžiku. Některé z nich můžete dokonce implementovat bez nutnosti DD-WRT.

Nemáte čas si to všechno přečíst dnes? Doporučil bych si alespoň přečíst úvod, abyste se dozvěděli, o čem tento podnik „DD-WRT“ je.

Co jsou DD-WRT routery?

Název DD-WRT pochází ze dvou zdrojů. WRT znamená Wireless Router a byl poprvé vytvořen neslavným Linksys WRT54G. Byl to první router používaný pro vývoj DD-WRT a od té doby se stal ikonickým úspěchem. DD pochází z německého městského zákoníku pro Drážďany, kde bydlel BrainSlayers, počáteční vývojový tým.

DD-WRT je ve své podstatě firmware, který můžete nainstalovat do routeru a zvýšit tak jeho možnosti. Je to srovnatelné s instalací jiného operačního systému do počítače, aby se zlepšila jeho funkčnost a účel. Jak vám ukážu v této příručce, budete moci zvýšit dosah bezdrátové sítě, získat vylepšenou kvalitu servisních nástrojů a mnoho dalšího. Podívejte se na níže uvedený obsah a zjistěte, jak přizpůsobivý může být.

Níže uvedená nastavení jsou to, co bych doporučil pro různá prostředí. Nebojte se, pokud si nejste jisti, co jsou některé z nich, jsou vysvětleny mnohem podrobněji dále.

Proč DD-WRT?

Mnozí z vás by mohli přemýšlet: proč potřebuji DD-WRT, nevyřeší moje standardní routerový firmware všechny mé potřeby?

bohužel ne.

Přestože se firmware poskytovaný routerovými společnostmi v průběhu let zlepšil, obvykle postrádá širokou škálu funkcí. Je to proto, že většina uživatelů tuto funkci nepotřebuje, a proto pro ně nemá smysl ji rozvíjet.

Postupem času se však uživatelé počítačů, jako jste vy, staly technologicky zdatnějšími a lépe informovanými, rozhodli se, že chtějí více a router DD-WRT byl vždy prvním krokem. V tomto ohledu routerové společnosti zaostaly. Z tohoto důvodu mnoho z nich (směrovač Buffalo, směrovač Linksys atd.) Nyní začalo skutečně prodávat směrovače typu DD-WRT!

DD-WRT přichází v mnoha příchutích a velikostech, od DD-WRT micro do DD-WRT mega, ale bez ohledu na to, jakou velikost používáte, další nástroje nepochybně změní váš standardní router na superhub.

Některé výhody DD-WRT

Zde jsou některé funkce, které prokazují, že upgrade na DD-WRT výrazně pomůže zlepšit vaše internetové WiFi a možnosti zařízení, ať už žijete sami nebo podnikáte. Toto je jen malý úryvek všeho, co je možné, a dokonce ani celý tento průvodce nepokrývá všechny možnosti a nastavení.

 • Ovládací prvky pokročilé kvality služby (DD-WRT QoS)- umožňuje ovládat přidělování šířky pásma. Můžete snadno rozdělit provoz mezi sítěmi, věnovat jej konkrétnímu softwaru, zařízením a dalším.
 • Universal Plug and Play (UPnP) - protokol, který umožňuje snadné sdílení zařízení v síti pro rychlé a snadné sdílení souborů, médií, tiskáren atd.
 • Síťové úložiště (NAS) - připojte k routeru disky USB a pevné disky, abyste je mohli používat jako síťové jednotky přístupné všem
 • Síťové tiskárny - Stejně jako u pevných disků můžete připojit tiskárny, ke kterým lze přistupovat z celé sítě
 • Ukládání do mezipaměti DNS / DNSmasq - urychluje vyhledávání a rozlišení názvu hostitele a zvyšuje rychlost připojení k vašim oblíbeným webům
 • Bezdrátové přemostění- změní směrovač na bezdrátový opakovač, který rozšíří dosah vašeho signálu WiFi
 • Pokročilé grafy výkonu- DD-WRT poskytuje pokročilé sledování sítě a zobrazení pro lepší řešení problémů a analýzu.
 • Upravte výkon antény- jeden z mnoha způsobů, jak zvýšit dosah bezdrátové sítě
 • VPN- router DD-WRT můžete použít jako klienta VPN, takže všechna zařízení ve vaší síti Wi-Fi jsou chráněna. To dokonce poskytuje funkce geodblokování pro zařízení, která nepodporují VPN klienty (např. Roku a AppleTV)..

Takže v souhrnu, proč DD-WRT? Protože i výrobci routerů to doporučují, pokud chcete ze svého routeru vytěžit maximum!

Kompatibilní směrovače DD-WRT

Jakmile se rozhodnete, že z routeru chcete získat více, je čas začít podnikat.

První překážkou je volba routeru.

Pokud máte v domě ležet starý, můžete se podívat na jejich databázovou stránku routeru a zjistit, zda je na něj možné nainstalovat DD-WRT. Seznam routerů DD-WRT můžete také použít k nalezení routeru pro sebe. Přestože jsou velmi podobné, doporučujeme to později, protože je stále aktuálnější s informacemi.

Uvidíte mnoho webových stránek, které používají kultovní odkazy Linksys WRT54G / WRT54GL k vytvoření super routeru, je však extrémně zastaralý, postrádá porty USB, takže už není nikde poblíž nejlepšího routeru DD-WRT.

Místo toho pro své demonstrace používám Asus RT-AC56U. Má skvělý procesor, spoustu paměti RAM a Flash a 2 porty USB, které pomáhají exponenciálně zvyšovat jeho praktičnost, a můžete jej od Amazonu chytit za pouhých 100 dolarů. Je to také dvoupásmové (2,4 GHz a 5GHz routerové sítě), které umožňuje lepší přenosové rychlosti a připojení k síti.

Pokud máte nižší (nebo vyšší) rozpočet, podívejte se na naše nejlepší směrovače pro seznam DD-WRT pro směrovače, které doporučujeme.

DD-WRT vs. OpenWRT vs. Tomato

DD-WRT není jediný firmware routeru s otevřeným zdrojovým kódem na trhu a technicky to není nejlepší ve všech aspektech. Je to však ten, který má největší podporu komunity, většinu aktualizací a je proto nejpřátelštější pro začátečníky.

Osobně považuji firmware routeru Tomato za lepší, ale k jeho řešení potřebujete více technických znalostí a odpovědi na internetu nenajdete vždy. Router OpenWRT je nejvýkonnější, ale také vyžaduje vynikající počítačové dovednosti. Z těchto důvodů DD-WRT vyhrává den.

Průvodce DD-WRT - notace

Pro usnadnění navigace a porozumění pokynům v této příručce jsem použil následující notace.

Položky nabídky - položky nabídky jsou kurzívou a šipkami -> se používají pro označení podnabídky

Tlačítka - všechno, na co budete muset kliknout, je tučně

„Jednotlivé uvozovky“ budou použity k označení oddílů na stránce

Kurzíva se používá pro kousky kódu, které musíte zadat.

Zde je příklad, který vám řekne rychlosti procesoru a Flash vašeho routeru

 1. Jděte do Administrace -> Příkazy
 2. Do pole „Příkazy“ zadejte následující příkaz: nvram get clkfreq
 3. Klikněte na Spusťte příkazy

Zde byste měli vidět
Průvodce notace

Začínáme s DD-WRT

Jak nainstalovat DD-WRT

Instalace DD-WRT na router je prvním a nejrizikovějším krokem.

Musím vás varovat, že instalace DD-WRT zruší vaši záruku a můžete také "cihlový" to, a.k.a. z něj dělá sexy těžítko.

Naštěstí si také můžete koupit router s DD-WRT předinstalovaným na Amazonu, pokud nemáte chuť riskovat. Případně můžete použít společnosti, jako jsou FlashRouters a Sabai, které jej pro vás nainstalují a také vám poskytnou záruku a podporu.

Kde stáhnout DD-WRT

Byli byste překvapeni, ale i stažení firmwaru DD-WRT může být trochu problematické. Zatímco na webu DD-WRT existuje databáze DD-WRT, která vám pomůže najít firmware pro váš router, je obvykle velmi zastaralá a někdy nezahrnuje vše, co je uvedeno na stránce jejich podporovaných zařízení..

Pro model AC56U jsme dostali FlashRouters, aby nám poskytli nejlepší stabilní sestavení, ale můžete také prohledat DD-WRT Wiki a fóra a stránku FTP beta builds. Nejnovější stabilní sestavení, které FlashRouters doporučuje, je model R28493M (12/10/15), který si můžete stáhnout zde. Po stažení postupujte podle níže uvedených kroků.

 1. Proveďte reset 30-30-30. Stiskněte resetovací tlačítko po dobu 30 sekund (pravděpodobně budete potřebovat pero). Aniž byste jej pustili, odpojte napájení na 30 sekund. Připojte napájení zpět a držte tlačítko stisknuté dalších 30 sekund. To pomůže vymazat paměť routeru pro čistou instalaci.
 2. Připojte router k počítači pomocí kabelu Ethernet.
 3. Otevřete prohlížeč a do adresního řádku napište 192.168.1.1
  1. Na vyžádání budou výchozí přihlašovací údaje routeru (obvykle uživatelské jméno: admin, heslo: admin)
  2. Pokud výše uvedená adresa IP nefunguje, přečtěte si příručku k routeru
 4. V nabídce vlevo přejděte na položku Správa a poté v horní části klepněte na kartu Aktualizace firmwaru.
 5. U „nového souboru firmwaru“ vyberte soubor, který jste stáhli na začátku. Klikněte na nahrát a počkejte, až se router sám restartuje. Jakmile začnou blikat světla na přední straně, budete to schopni zjistit a budete mít přístup k ní pomocí výše uvedené adresy IP routeru.
 6. Proveďte další reset 30-30-30.
 7. Nyní přejděte na 192.168.1.1 (výchozí IP adresa DD-WRT) a uvidíte následující. Výchozí přihlašovací údaje DD-WRT mají tendenci se shodovat s výchozími údaji směrovače, nejenže byste měli, ale budete je muset změnit.
  DD-WRT Vítejte
 8. To je hotovo díky aktualizaci firmwaru DD-WRT.

Pokud kdykoli potřebujete provést reset DD-WRT, protože jste udělali chybu a router nereaguje, proveďte reset 30-30-30.

Změna základních nastavení

Nyní, když jste nainstalovali firmware, bude prvořadým úkolem změnit všechna základní a důležitá nastavení, včetně konfigurace bezdrátového přístupového bodu.

 1. Jak je podrobně uvedeno v předchozích pokynech, budete vyzváni, abyste okamžitě změnili své uživatelské jméno a heslo pro DD-WRT. Doporučuji vám to napsat někam, například ve správci hesel, abyste se náhodou nezamkli. Pokud si přejete, můžete to změnit později v sekci Správa -> Karta Správa.
 2. Změňte svůj název bezdrátové sítě (SSID) v nabídce Bezdrátové připojení na kartě Základní nastavení. Pokud máte více než jednu bezdrátovou síť (kterou budete mít s AC56U), pak jim dejte různá jména, abyste je mohli snadno rozlišovat mezi nimi. Použít nastavení jednou hotovo.
  Základní bezdrátová nastavení DD-WRT
 3. Na kartě Zabezpečení bezdrátového připojení zadejte heslo pro obě sítě. Doporučuji používat osobní zabezpečovací režim WPA2 s algoritmem AES WPA.
  Nastavení zabezpečení bezdrátové sítě DD-WRT
 4. V nastavení bych také doporučil nastavit volitelné 'Název směrovače' a 'Název hostitele', ale není to nutné.
 5. Nyní byste měli mít funkční router, který můžete použít stejně jako kterýkoli jiný router na trhu. Než začneme s konfigurací routeru a přidáváním zvonků a píšťalek, doporučujeme vám rozhlédnout se v nabídkách a získat cit pro firmware.

Zálohování a obnova DD-WRT

Hrát si s routerem, vylepšovat nastavení a vylepšovat jeho možnosti je vždy spousta zábavy. Někde podél čáry však pravděpodobně uděláte chybu a budete chtít mít zálohu, abyste mohli systém pouze obnovit, a nemusíte znovu procházet všechna nastavení. Při psaní tohoto průvodce a při provádění všech nastavení jsem musel udělat dva z těchto obnovení sám - oba kvůli hloupým chybám!

Chcete-li vytvořit zálohu, přejděte do Administrace -> Zálohujte a klikněte na Záloha. Poté stáhněte soubor na bezpečné místo v počítači.

Chcete-li obnovit DD-WRT do záložního bodu, přejděte na stejné místo. V části Obnovit nastavení vyhledejte zálohovaný soubor a klikněte na tlačítko Obnovit.

Stejně jako při zálohování firmwaru DD-WRT bych také doporučil zálohu vašeho počítačového systému, protože ztráta všech souborů je mnohem ničivější než ztráta několika nastavení DD-WRT.

Zvýšení bezdrátového dosahu

Existuje několik základních metod pro zvýšení dosahu a rychlosti bezdrátového přenosu. Níže se věnuji nejoblíbenějším možnostem. Některé z nich souvisí s firmwarem, zatímco některé vyžadují další hardware.

Vyhledání směrovače

Ideálním způsobem, jak dosáhnout optimálního pokrytí ve vaší domácnosti nebo kanceláři, je umístění routeru do epicentra akce. Najděte fyzické centrum vaší nemovitosti a podívejte se, jak to ovlivní vaše pokrytí. Stěny, zejména betonové, mohou představovat velkou překážku, takže zkuste svůj router posunout kolem.

Váš poskytovatel internetových služeb (ISP) bohužel možná nenašel váš modem na ideálním místě. Pokud chcete udržovat modem a směrovač na stejném místě, můžete si koupit prodlužovač koaxiálního kabelu (nebo požádat poskytovatele ISP, aby to udělal za vás). Pokud vám nevadí, že jsou na různých místech (nebo chcete, aby byli na různých místech), můžete si koupit extra dlouhý ethernetový kabel.

Pokud jste zcela neschopní nebo neochotní přesunout směrovač, měly by vám další kroky pomoci ven.

Použijte prázdný kanál

Zatímco bezdrátové frekvence jsou označovány jako 2,4 GHz a 5 GHz, ve skutečnosti se od těchto frekvencí záměrně liší. Je tomu tak proto, že pro každou hlavní frekvenci existuje několik kanálů. Tyto kanály lze považovat za počet jízdních pruhů na dálnici. Čím více aut je v jízdním pruhu, tím pomaleji to bývá. Nalezení prázdné (nebo alespoň nejprázdnější) je extrémně snadné a může pomoci zvýšit dosah a přenosové rychlosti.

 1. Stáhněte si do svého zařízení aplikaci pro analýzu WiFi. Doporučuji následující; Wifi Analyzer pro Android, AcrylicWiFi pro Windows, WiFi Scanner pro Mac. Bohužel zatím neexistují dobré možnosti pro iOS.
 2. Pomocí aplikace nebo softwaru naskenujte své okolí. Zjistil jsem, že kanály 5GHz byly téměř nevyužité, takže jsem měl na výběr. Jak je vidět na obrázku níže, kanály 2,4 GHz měly mnohem větší provoz. Jasně jsem používal velmi přetížený kanál (SuperNet) a byl bych lepší s vyšším číslem kanálu.
  WiFi Analyzer
 3. V bezdrátové síti jsem změnil číslo kanálu své sítě -> Základní nastavení kanálu 13.
 4. Můžete také vybrat možnost Auto, ale osobně jsem zjistil, že lidé téměř nikdy nezmění své kanály, takže to není nutné.

Pokročilé bezdrátové nastavení

Změna kanálu, jak bylo popsáno výše, je jedním z nejjednodušších a nejistějších způsobů, jak získat lepší signál. Existuje však spousta pokročilých nastavení, se kterými lze experimentovat. Závisí to na situaci a některé z nich, například zvýšení výkonu TX, mohou zkrátit životnost vašeho routeru. Z tohoto důvodu budete muset nejen provést pečlivé testování každé konfigurace, kterou vyzkoušíte, ale měli byste také pamatovat na to, že mohou mít za následek další, menší důsledky.

Šířka pásma vs. propustnost

Než vysvětlím, jak otestovat vaši šířku pásma a propustnost, je nezbytné, abych vysvětlil rozdíl mezi těmito dvěma. Šířka pásma je pevná rychlost, kterou zaplatíte a obdržíte od svého poskytovatele internetových služeb: v mém případě je to stahování 30 Mb / s a ​​nahrávání 3 MB / s. Propustnost je skutečné množství dat, která váš router dokáže zpracovat. Na RT-AC56U, se kterým testujeme, je teoretické maximum 867Mbps.

Proto, pokud máte zájem pouze o použití routeru pro přístup k internetu, pak bych raději před hraním s pokročilým nastavením (pokud nemáte velmi rychlé připojení k internetu). Pokud jej však plánujete použít pro ukládání, tisk, streamování filmů nebo pro jiné interní účely, pak by to stálo za to.

Testování šířky pásma a propustnosti

Testování vaší šířky pásma je nejjednodušší z nich. Vydejte se na TestMy.net. Měli byste vidět rychlosti v oblasti toho, za co platíte. Pokud tomu tak není, možná budete chtít zvážit slovo s vaším ISP. Je známou skutečností, že rychlosti se mohou lišit, ale v mnoha případech (zejména v Americe) se objevily zprávy o poskytovatelích internetu, kteří své sliby nedodržují..

Pro testování propustnosti je nutné stáhnout test propustnosti TamoSoft. Budete muset spustit server na počítači, který je pevně připojen k routeru pomocí kabelu Ethernet. Poté na notebooku budete muset spustit klientský software. Zadejte IP adresu poskytovanou serverem a poté proveďte test routeru. Tím získáte rychlost propustnosti routeru.

TX Power, přenos atd

Pokud se po testování nastavení rozhodnete, že potřebujete větší propustnost, pravděpodobně se začnete zabývat změnou pokročilých nastavení bezdrátové sítě. Jak již bylo zmíněno, jsou komplikované a mohou způsobit problémy. Vzhledem k tomu, že při výchozím nastavení vidíme v počítači 500 Mbps a 100 Mbps v telefonu (což je limit kvůli jeho hardwaru), nemyslíme si, že je to nutné a nepravděpodobné, že budete.

Pokud si to však přejete, nejlepší doporučení je směřovat na fórum DD-WRT a ptát se tam přátelských lidí. Pokud tak učiníte, ujistěte se, že jsou uvedena všechna vaše zařízení a potřeby, aby vám mohli přizpůsobit specifikace.

Když diskutujete o rozšíření dosahu a rychlosti bezdrátové sítě, často narazíte na Afterburner. Afterburner je jedinečná technologie podporovaná vybranými zařízeními a doporučuje se, aby byla ve výchozím nastavení vypnutá.

Antény a vysílače WiFi

Jedním z nejrychlejších a nejsnadnějších způsobů, jak dosáhnout lepšího příjmu zařízení, je použití bezdrátových antén.

Pokud používáte směrovač, který jsme doporučili, bohužel k němu nebudete moci připojit další anténu. Jednu z nich však můžete připojit ke stolnímu počítači, pokud již do ní máte vloženou kartu WiFi. I když je to snadné, připojení antény k počítači je pravděpodobně nejméně praktické a nákladově efektivní řešení, protože pomůže pouze jednomu zařízení.

Pokud tedy stále bojujete s dobrým bezdrátovým pokrytím a vyzkoušeli jste výše uvedené dva kroky, stojí za to získat náhradní anténu pro váš router. Můžete je získat poměrně levně od Amazonu. Pokud budete mít jednu, musíte zvážit tři věci:

 • Technické specifikace. Ujistěte se, že získáte ten, který má lepší technické specifikace než stávající anténa.
 • Směrovost. Některé antény, jako je Asus WL-ANT-157, poskytují zvýšený dosah, ale zaostřují signál, takže to jde pouze jedním směrem.
 • Připojte drátem. Některé antény se k vaší anténě připojují pomocí drátu, což znamená, že ji můžete trochu přesunout. Někteří dokonce mají magnetickou základnu, aby bylo jejich umístění jinde snadnější.

Dalším způsobem, jak můžete rozšířit svůj signál, je použití vysílačů WiFi Range Extender. S nejlepším rozšiřovačem dosahu WiFi, stačí jej zapojit do zásuvky, udělat pět minut nastavení a budete hotovi. Mnoho lidí dává přednost této možnosti, protože zabírá velmi málo místa a je velmi rychlé a snadné nastavení.

Jako opakovač DD-WRT použijte náhradní router

Pokud již máte existující router, ale plánujete také získání nového, pak pokud váš stávající router podporuje DD-WRT, můžete jej použít jako opakovač DD-WRT. To znamená, že jej můžete umístit na úplně jiné místo než hlavní router a bude přenášet bezdrátový signál.

Chcete-li nastavit slabší router jako opakovač, postupujte takto:

 1. Nainstalujte DD-WRT na router, podle předchozích kroků
 2. Přejděte na Nastavení -> Základní nastavení. Tam zakažte „Typ připojení“, protože router nebude připojen k hlavnímu routeru nebo modemu.
 3. Změňte 'Router' a 'Host Name', jak jsme ukázali v Nastavení DD-WRT. Doporučujeme používat stejné jméno s připojeným '-2'.
 4. Změňte poslední číslici „IP adresy Local Router“. Obecně se IP přidělí zařízením automaticky a vy se chcete vyhnout kolizi a způsobit, že dvě zařízení nebudou mít bezdrátový signál, takže doporučujeme zvolit relativně vysoké číslo, například 50.
 5. Změnit typ DHCP na „DHCP Forwarder“.
 6. Do pole „DHCP Server“ zadejte IP adresu vašeho primárního směrovače (obvykle také vašeho modemu). Obecně by to mělo být 192.168.1.1. Chcete-li zjistit, který přesně je, podívejte se do příručky k tomuto zařízení. Uložit změny.
 7. Přejděte na kartu Zabezpečení a vypněte všechna nastavení zabezpečení (zrušte zaškrtnutí všeho), protože váš hlavní router zvládne veškeré zabezpečení. Udeřil Uložit.
 8. Přejděte na kartu Wireless a změňte „Wireless Mode“ na „Repeater“ nebo „Repeater Bridge“. Po dokončení klikněte na Uložit.
  1. Funkce „Repeater“ pomůže přenášet bezdrátový signál, je to nejlepší volba, pokud se k zařízením připojujete pouze bezdrátově
  2. Výběrem možnosti „Repeater Bridge“ můžete použít jeho ethernetové porty. To znamená, že k němu můžete připojit Smart TV, herní konzoli nebo jiná zařízení. To umožní těmto zařízením mít rychlejší připojení k internetu. Umožní to také těmto zařízením vidět další zařízení v síti, například řešení úložiště připojená k síti.
 9. Změňte svůj název bezdrátové sítě (SSID) tak, aby přesně odpovídal nastavení na vašem hlavním routeru. Pokud má hlavní směrovač síť 2,4 GHz a 5 GHz, pak se ujistěte, že to uděláte pro oba. Stiskněte znovu Save.
 10. Přejít na bezdrátové připojení -> Karta Zabezpečení bezdrátové sítě a změňte nastavení tak, aby odpovídalo nastavení primárního směrovače vaší sítě. Stiskněte „Uložit“ a nakonec „Použít nastavení“.

Pokud po experimentování se všemi těmito nastaveními stále nejste schopni dosáhnout nejlepšího dosahu bezdrátového směrovače, který byste chtěli, můžete si vždy vytvořit svůj vlastní.

Přetaktování DD-WRT (zvýšení výkonu)

Stejně jako u počítače je možné router přetaktovat, aby mohl provádět více operací za sekundu a poskytovat vám lepší výkon. Na rozdíl od počítače však nemůžete na systém aplikovat žádné chlazení. Budete tedy muset dávat pozor na přehřátí a stabilitu.

Ve srovnání se standardními výchozími hodnotami 800/600 jsem router nastavil na frekvenci CPU 1200 MHz a paměťovou frekvenci 800 MHz. Pohotovostní teplota je tímto způsobem 67 ° C ve srovnání se standardními 63 ° C. Je to dobrá stabilní teplota ai když je možné přetaktovat ještě více, neviděl jsem potřebu. Stabilní teplota 70 ° C a vyšší pravděpodobně způsobí problémy nebo zkrátí životnost.

Chcete-li přetaktování, nepoužívejte vestavěný přetaktovací nástroj nalezený v části Správa -> Řízení! Každý odborník v oboru přísahá proti tomu a ani si není jistý, proč není implementován lépe nebo odstraněn. Místo toho postupujte podle těchto kroků.

 1. Jděte do Administrace -> Příkazy
 2. Do pole zadejte níže, které vám ukáže aktuální nastavení (standardně 800MHz CPU / 600MHz paměť) nvram get clkfreq
 3. Zadejte následující příkaz nvram set clkfreq = 1200,800

  a klikněte Uložit spuštění

 4. Jděte do Administrace -> Správa a dole klikněte Restartujte směrovač.
 5. Jakmile se váš router restartuje, opakujte krok 2, který byste měli vidět 1 200/800
  Přetaktování DD-WRT
 6. Pokud byste chtěli něco nižšího, pak doporučujeme nastavit 1000/666, když nastavíte své frekvence

Připojení externích zařízení

Pomocí routeru s portem USB nebo dvěma můžete k němu připojit zařízení, která vám umožní, aby byl ještě užitečnější doma i ve vaší kanceláři..

Používání DD-WRT pro NAS

NAS je definován jako Network Attached Storage. V podstatě to znamená, že připojením externího pevného disku nebo USB disku k němu budete mít přístup ke všem souborům na něm, dokud bude zařízení připojeno k síti WiFi. Ještě lepší je, když nastavíte FTP, které vám ukážeme později, pak k němu budete mít přístup kdekoli na celém světě, pokud budete připojeni k internetu.

Zde je návod, jak to nastavit.

 1. Připojte úložiště USB k routeru a zapněte jej (pokud ještě není). K tomu použijte port USB3.0.
 2. Přejděte do směrovačů WebGUI zadáním 192.168.1.1 do adresního řádku vašeho prohlížeče (pokud jste jej nezměnili).
 3. Přejít na Služby -> USB
 4. Povolte „Core USB Support“, „USB Storage Support“ a „Automatic Drive Mount“. Pokud máte náhradní port USB a chcete připojit tiskárnu pro bezdrátový tisk, můžete také povolit „Podpora USB tiskáren“. Klikněte na Uložit a pak Použít nastavení.
 5. Podrobnosti o úložném zařízení USB by se měly objevit v části „Informace o disku“. Pokud tomu tak není, restartujte router a znovu načtěte stránku
  DD-WRT Services USB
 6. Klikněte na NAStab. Povolte SAMBA, vyberte řetězec serveru (název) a přidejte svou pracovní skupinu. Chcete-li zjistit nebo změnit pracovní skupinu, můžete tak učinit na následujících místech:
  1. V systému Windows přejděte na Ovládací panely -> Systém
  2. V OSX přejděte na System Preferences -> Síť -> Letiště -> Pokročilý -> VYHRAJE
  3. V Linuxu / Ubuntu nainstalujte Sambu, otevřete okno terminálu a zadejte příkaz: sudo apt-get install samba smbfs

   (budete muset zadat své sudo heslo).
   Přejděte do souboru /etc/samba/smb.config a vyhledejte řádek „workgroup = WORKGROUP“.

 1. V části „Sdílení souborů“ klikněte na Přidat podíl, z rozbalovací nabídky Cesta vyberte úložiště nebo oddíl zařízení a vyberte název úložiště. Pokud chcete, aby každý, kdo se připojí k síti, měl přístup k úložišti NAS, zaškrtněte políčko Veřejné a rozhodněte, zda je oprávnění číst / psát nebo pouze číst.
 2. Pokud chcete omezit přístup na pojmenované uživatele, klikněte na Přidat uživatele a vyplňte podrobnosti a zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „Samba“. Opakujte pro každého oprávněného uživatele (nebo méně bezpečně přímo sdílejte jednotlivé podrobnosti o uživatelském účtu se všemi oprávněnými uživateli).
 3. Uložit a použít nastavení
  DD-WRT Services NAS
 4. Jednotka NAS by nyní měla být přístupná prostřednictvím vaší sítě:
  1. Ve Windows přejděte na Start -> Síť -> [Název směrovače] -> [název jednotky nebo oddílu]
  2. V OSX přejděte do Správce souborů -> Sdílený panel nebo síťová složka -> [Název směrovače] -> [název jednotky nebo oddílu]
  3. V systému Linux / Ubuntu postupujte podle těchto pokynů.

Jak již bylo zmíněno dříve, tento systém NAS lze nastavit pomocí libovolného externího úložného disku nebo USB flash disku. V některých případech se po použití nastavení a restartu routeru může zobrazit upozornění "Nepodporovaný systém souborů". Pokud k tomu dojde, budete muset jednotku přeformátovat na jeden z následujících systémů souborů: ext2, ext3, NTFS nebo VFAT.
Nepodporovaný systém souborů DD-WRT NAS

Některé sestavení DD-WRT také podporují připojení jednotek s více platbami, pokud hledáte nastavení RAID. Bohužel nemůžete připojit jednotku USB na port USB a spustit je v konfiguraci RAID 1. Pokud však chcete primárně používat DD-WRT jako systém NAS, je lepší získat vyhrazený systém NAS.

Připojení tiskárny k DD-WRT

Připojení tiskárny k routeru DD-WRT je jen o něco složitější než předchozí nastavení NAS. Musíte se ujistit, že je vaše tiskárna podporována USB 2.0 nebo nebude fungovat.

Některé moderní tiskárny vám umožňují sdílet je pomocí WiFi, ale chci udržet své WiFi sítě co nejjasnější. Někteří také umožňují, abyste jej používali přes ethernetový port, ale mám pocit, že port USB je pohodlnější.

 1. Připojte kabel tiskárny k portu USB routeru. Doporučuji port USB2.0, protože je lepší pro kompatibilitu a nevyžaduje ani velkou propustnost.
 2. Otevřete panel DD-WRT na 192.168.1.1
 3. Přejít na Služby -> USB. Pokud jste tak dosud neučinili, povolte „Podpora jádra USB“ a také „Podpora tiskárny USB“. Pak Použít nastavení.
 4. Vaše tiskárna je nyní připravena, ale musíme také nastavit počítač, aby k němu měl přístup

Sdílená tiskárna DD-WRT se systémem Windows 7 a dále

 1. Klepněte na nabídku Start a poté na položku Zařízení a tiskárny
 2. Klikněte na Přidejte síťovou, bezdrátovou nebo Bluetooth tiskárnu.
 3. Klikněte na Přidejte tiskárnu pomocí adresy TCP / IP nebo hostitele
 4. Jako název hostitele zadejte 192.168.1.1, pokud jste to nezměnili. Zrušte zaškrtnutí políčka „Dotaz na tiskárnu a automaticky vyberte ovladač, který chcete použít“.
 5. Připravte si kávu, zatímco se Windows pokusí detekovat vaši tiskárnu. 90% času stále selže, ale nebojte se, klikněte další.
 6. V seznamu vyberte značku a model vaší tiskárny.
 7. Pojmenujte tiskárnu
 8. Pokud tiskárna doposud bez problémů pracovala, nemusíte se obávat výměny ovladače, pokud je detekována nová verze.
 9. „Vytiskněte zkušební stránku“, abyste se ujistili, že vše funguje správně, poté klikněte na „Dokončit“ a máte hotovo!

Přijímač / modem 3G a 4G

Pokud se hodně pohybujete po práci, budete pravděpodobně mít 3G (nebo dokonce 4G) USB přijímač nebo WiFI hotspot. Pokud z nějakého důvodu chcete něco více schopného než váš hotspot nebo jen více funkcí, můžete připojit 3G USB dongle do routeru. I když to bude znamenat, že musíte nosit router a jeho zdroj energie je kolem, slyšeli jsme, že dodavatelé to rádi dělají kvůli všestrannosti, kterou poskytuje. V podstatě vytvářejí mobilní WiFI router.

Protože je to však velmi vzácný a komplikovaný proces, který hledá jen několik lidí, nebudu se do toho ponořovat sám. Pokud vás zajímá, podívejte se na následující odkazy. DD-WRT podporované 3G modemy, mobilní telefon / USB modem jako WAN a pokud jste na GiffGaffu, přizpůsobili vám tento proces.

Osobně, pokud je to něco, o co se zajímáte, pak raději doporučuji získat 4G USB Dongle a poté použít DD-WRT jako opakovač, jak bylo popsáno výše.

Přístup k DD-WRT routeru

Přístup k DD-WRT prostřednictvím WebGUI, jak jsem udělal pro většinu tohoto tutoriálu, je nejjednodušší a nejjednodušší způsob. WebGUI bohužel má svá omezení a někdy se budete muset dostat do hlubších funkcí systému. Jak SSH, tak i Telnet jsou pro to ideální a SCP a FTP a ideální pro vzdálený přístup k souborům na routeru. Chcete-li se rozhodnout, který protokol použít pro vzdálený přístup k souborům, doporučuji přečíst tento skvělý článek od CodeGuru.

SSH a Telnet

Přístup SSH (Secure SHell) i Telnet jsou povoleny stejným způsobem. Proto jsem je spojil dohromady. Telnet se používá pro místní přístup k routeru, zatímco SSH je vhodný pro vzdálený přístup a výhodnější také pro přenos souborů. Nejjednodušší metodou pro místní přenos souborů je samozřejmě nastavení NAS, jak bylo popsáno výše.

 1. Přejít na Služby -> Služby a přejděte dolů dole
 2. Zde můžete povolit SSH i Telnet
 3. V případě SSH máte možnost definovat port a vytvořit autorizační klíče. Osobně jsem se zasekl přihlašovacím jménem a heslem, ale pro nejvyšší úroveň zabezpečení bych také doporučil přiřadit Autorizační klíč. Jakmile je hotovo, klikněte Uložit a Použít nastavení.
  DD-WRT SSH a Telnet
 4. Jděte do Administrace -> Správa a zde můžete nyní povolit správu SSH i Telnet.
 5. Pokud byste chtěli získat přístup k DD-WRT externě, budete muset nastavit předávání portů na vašem modemu pro port, který jste vybrali pro použití pro SSH. Zatímco se obvykle používají porty 22 a 23, doporučuji vám použít něco vyššího než 1024, aby bylo obtížnější pro kohokoli, kdo by se pokusil o přístup k vaší síti.

Ve Windows můžete použít příkazový řádek pro přístup přes Telnet. Musíte se také ujistit, že máte aktivovaného klienta Telnet. Chcete-li to provést, přejděte na Ovládací panely -> Programy -> Zapíná a vypíná funkce systému Windows. Počkejte, až se seznam načte, vyberte „Telnet Client“ a klikněte na OK.

 1. Spusťte příkazový řádek kliknutím na Tlačítko Windows, zadejte níže a stiskněte Enter.cmd
 2. Typetelnet
 3. Zahajte připojení k routeru zadáním otevřeného 192.168.1.1 [23], změňte IP adresu a port, pokud jste vybrali jiné hodnoty
 4. Přihlašovací údaje jsou uživatelské jméno: root a heslo: jak je definováno na začátku. Nebojte se, pokud se při psaní nezobrazí vaše heslo; jedná se o funkci bezpečnostního softwaru.
 5. To je ono.
  Přístup k DD-WRT prostřednictvím Telnet ve Windows

Můžete také použít PuTTY k Telnetu nebo SSH do routeru. SSH také přichází s SCP (Secure Copy), to znamená, že můžete použít program, jako je WinSCP, pro přístup k souborovým systémům ve vašem routeru.

 1. Pro přístup k routeru přes WinSCP stačí zadat podrobnosti, jak je uvedeno výše, do správné části a kliknout Přihlásit se.
 2. Pokud je to poprvé, může se zobrazit upozornění na bezpečnostní klíč, v tomto případě jej pouze přijměte.
  Přístup k DD-WRT prostřednictvím WinSCP

FTP

Chcete-li povolit FTP na routeru DD-WRT, musíte po připojení paměťového zařízení USB k routeru provést následující kroky.

 1. Proveďte kroky 1 až 6 instalace úložného systému NAS
 2. V části Služby -> NASdoplňte následující nastavení
  1. Povolte ProFTPD (změňte port, jak uznáte za vhodné) a Povolte přístup WAN
  2. Povolit přístup WAN
  3. Doporučuji nepovolit anonymní přihlášení. Pro ověřování pomocí seznamu hesel je výhodnější, ale metoda Radius poskytuje nejvyšší zabezpečení.
 3. V části Uživatelé zadejte uživatelské jméno, zabezpečené heslo a vyberte jednotky, které chcete sdílet, a FTP.
 4. Klikněte na Uložit pak Použít nastavení.
  Nastavení FTP DD-WRT
 5. Jděte do Administrace-> Příkazy a zadejte následující příkaz: // nvram get wan_iface` iptables -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp --dport 21 -j logdrop iptables -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp -m state - stav NOVINKA - dport limit 21 m --limit A / minuta --limit-burst B -j logaccept

  Změňte hodnoty, jak uznáte za vhodné:

  1. A (2) - počet odhadů povolených za minutu po B (3) počet neúspěšných počátečních pokusů - to zpomalí a omezí každého, kdo se snaží proniknout
  2. Místo toho můžete použít také následující kód, ale bude to méně zabezpečených souborů -I INPUT 1 -p tcp - port 21 -j logaccept
 6. Uložit jako spuštění, Použít nastavení, a Restartujte směrovač
 7. Váš server FTP by nyní měl být spuštěn na vašem DD-WRT

Přístup na disk pomocí FTP

 1. Stáhněte si FTP klienta. WinSCP pro Windows, FileZilla pro Mac, ES File Explorer pro Android a FTP Manager pro iOS jsou velmi vhodné - ale můžete mít své vlastní preference.
 2. Po zobrazení výzvy zadejte nastavení routeru, jak jste je dříve definovali
 3. Pokud k němu chcete přistupovat externě, budete potřebovat znát svou IP adresu (předem), kterou najdete pomocí IPLeak.net.
  1. Pokud používáte modem před směrovačem, budete muset také nastavit port vpřed, který se liší podle ISP & Modem, podívejte se na dokumentaci, kterou vám dali.
  2. Pokud to chcete provést při používání VPN, budete si muset vybrat tu, která umožňuje předávání portů.
 4. To je vaše spojení

Pokročilé nastavení přístupu

Omezení přístupu / Rodičovská kontrola

Doma možná budete chtít nastavit některá omezení přístupu, abyste omezili obsah, ke kterému mají vaši rodinní příslušníci přístup, zejména vaše děti. I když věřím, že jejich vzdělávání je důležitější, je zde neodmyslitelně spousta témat, která žádná přednáška nemůže někomu zabránit v tom, aby narazil na.

V kanceláři můžete chtít nastavit filtrování tak, aby zaměstnanci nevyužívali pracovní čas pro přístup na Facebook, Twitter a další sociální média, pokud to není jejich úkolem..

Osobně mám omezení přístupu nastavena jako metoda autocenzury. Vím, že existují některé weby, které navštěvuji, například 9GAG, které nejsou produktivní, a neměla bych k nim během dne přistupovat.

 1. Přejděte na Omezení přístupu -> Přístup WAN
 2. Můžete nastavit až 8 zásad
 3. Nastavte zásady přístupu. Pro seznam klientů můžete použít MAC adresu, IP adresu nebo specifikaci rozsahu IP. Doporučuji použít nastavení MAC, protože je to nejtěžší překonat. Adresy MAC připojených zařízení můžete zjistit na stránce Správa -> WOL.
  DD-WRT Administration WOL
 4. Ve dnech a časech definujte, kdy chcete mít omezení přístupu aktivní
 5. V části Blokované služby můžete určit, zda existují nějaké konkrétní služby, které chcete zablokovat, například hraní her nebo Yahoo..
 6. V posledních dvou sekcích můžete webové stránky blokovat podle klíčového slova nebo podle konkrétní adresy URL. Doporučuji používat blokování adres URL, protože je přesnější a zabraňuje náhodnému blokování webů, které by mohly být vyžadovány pro práci nebo vzdělávání.
  Omezení přístupu DD-WRT

Host WiFi

Pokud často navštěvujete přátele, návštěvníky nebo obchodní partnery, pravděpodobně jim budete chtít poskytnout přístup k WiFi. Výhodou vytvoření hostující sítě je to, že ji můžete přizpůsobit vašim potřebám. Můžete například mít různá omezení přístupu a nastavení soukromí. Protože jsou tyto dvě sítě oddělené, budete také bezpečnější a dokonce můžete přizpůsobit využití šířky pásma, aby vaši přátelé nezačali hoggingovat všechny rychlosti stahování.

Můžete vytvořit síť pro hosty pro sítě 2,4 GHz a 5 GHz.

 1. Přejít na Wireless -> Základní nastavení
 2. Na frekvenci, kterou chcete, aby hosté měli přístup, klikněte Přidatv části Virtuální rozhraní. Osobně mám pouze 2,4GHz síť pro hosty, protože to považuji za více než dostačující. Můžete také přidat více než jednu virtuální síť pro každou frekvenci, ale nebyl jsem schopen vymyslet dobrý důvod, proč by to mohlo být užitečné. Klikněte na

  Uložit
  Hostitelská síť DD-WRT a virová rozhraní

 3. Přejít na Wireless -> Bezdrátové zabezpečení a dát hostující síti heslo, to je volitelné, ale vždy se snažím omezit, kdo může přistupovat k síti, takže vím, že moji sousedé nebudou bezplatný náklad nebo zákazníci kavárny vedle jej nepoužívají. buď. Klikněte na Použít nastavení.
 4. Nyní budete chtít vytvořit most. Co most dělá, je to, že vám umožňuje oddělit dvě sítě, takže je můžete ovládat samostatně. Ukážu také, jak můžete dát přednost bezdrátové síti hostujícím bezdrátovým sítím.
 5. Přejděte na Nastavení -> Sítě
 6. Vytvořte nový most DD-WRT kliknutím Přidat a nazveme to br1, klikněte Uložit
 7. Pro IP jej definujte jako 192.168.2.1 a maska ​​podsítě by měla být 255.255.255.0, klikněte na Uložit pak Použít nastavení
 8. Klikněte na Přidat v části Přiřadit k mostu
 9. Vyberte br1, které jste právě vytvořili jako klientský most, a wl0.1 jako síť. Nechte Prio tak, jak je a pak

  Použít nastavení
  Nastavení sítě DD-WRT

 10. V dolní části pro 'DHCPD' přidejte nový DHCP server. V rozevíracím seznamu vyberte možnost br1 a ostatní nastavení ponechte jako výchozí. Použít nastavení znovu.
  Nastavení sítě DD-WRT 2
 11. Nyní máte dvě oddělené sítě. Stále však chcete dát prioritu primární sítě, protože je to důležitější.
 12. Přejděte na NAT / QoS -> QoS (kvalita služeb).
 13. V QoS Enable it a pro Port vyberte LAN & WLAN z rozbalovací nabídky.
 14. V části Priorita masky zadejte 192.168.1.1/24 a 192.168.2.1/24 (nebo IP adresy, které jste podle toho definovali).
 15. Pro primární síť 192.168.1.1 vyberte prvotřídní prioritu a pro sekundární výběr hromadnou prioritu.
 16. Použít nastavení
  DD-WRT NAT QoS

 17. Jděte do Administrace -> Příkazy a zadejte následující
 18. iptables -t nat -I POSTROUTING -o `get_wanface` -j SNAT - do` nvram get wan_ipaddr` iptables -I FORWARD -i br1 -m state - status NOVINKA -j ACCEPT iptables -I FORWARD -p tcp - tcp -flags SYN, RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu iptables -I FORWARD 1 -i br0 -o br1 -j DROP iptables -I FORWARD 1 -i br1 -o br0 -j DROP
 19. Klikněte na Uložte Firewall a máte hotovo

Pokud byste například chtěli, aby síť hosta měla pevnou šířku pásma, musíte mít při testování produktu základní linii, poté, co jste provedli výše, můžete tak učinit následujícím způsobem:

 1. Přejděte na NAT / QoS -> QoS
 2. V části „Nastavení QoS“ zadejte maximální rychlost stahování a stahování poskytovanou poskytovatelem služeb Internetu
 3. V části „Síťová priorita“ nastavte pro síť, kterou chcete mít omezenou rychlost, prioritu na Ruční
 4. Zadejte rychlost nahoru a dolů, kterou chcete dosáhnout.
 5. Klikněte na Použít nastavení a máte hotovo.
  Omezení šířky pásma DD-WRT

Host HotSpot

DD-WRT vám umožňuje použít čtyři různá místa hubu, která jsou velmi užitečná a užitečná pro komerční prostředí. Jsou to Sputnik, Hotspot System, Wifidog a Chilispot. Najdete ji v části Služby -> HotSpot. U každého z nich půjdu do podrobností, ale do nastavení systému HotSpot se dostanu jen proto, že jsem zjistil, že je nejjednodušší použít a implementovat.

Sputnik

Sputnik i, jako systém HotSpot a v některých případech Chilispot, fungují jako poskytovatel placené správy. To znamená, že za vaši měsíční nebo za nákupní poplatek zvládnou úvodní obrazovku, různá místa a další.

Zjistili jsme, že Sputnik je trochu nepříjemný pro nastavení, ale poskytuje vám některá dobrá nastavení a omezí veškeré použití WiFi na úvodní obrazovku Sputnik. To znamená, že ke změně nastavení DD-WRT budete muset být připojeni ethernetovým kabelem.

Systém HotSpot

Zjistil jsem, že systém HotSpot je nejjednodušší nastavení a použití. Tato služba vám umožňuje účtovat zákazníkům WiFi za připojení. V takovém případě společnost přebírá malé procento platby. Můžete také poskytnout uživatelům bezplatné WiFi připojení a mít úvodní obrazovku, která vás požádá, aby vás sledovali na sociálních sítích, za to musíte zaplatit malou měsíční cenu.

 1. Zaregistrujte se na účet na adrese hotspotsystem.com a nezapomeňte si poznamenat své uživatelské jméno operátora a své identifikační číslo
 2. V DD-WRT jděte na Služby -> Hotspot
 3. Povolit HotSpotSystem
 4. Zadejte své údaje a klikněte Použít nastavení
 5. Tím vytvoříte automatickou síť hostů a při přihlášení se vám zobrazí také úvodní obrazovka. Pokud si přejete tuto úvodní obrazovku změnit, můžete tak učinit prostřednictvím webové stránky HotSpot System. Můžete změnit vše od barev, obrázků, tlačítek až po téměř vše, co si přejete.
  DD-WRT Hotspot systém

Wifidog

Wifidog a Chilispot jsou oba open source, což znamená, že pokud si přejete, můžete si nastavit server sami, což znamená, že nepotřebujete ani připojení k internetu. Wifidog je nejsložitější a nejméně mluvil o možnosti, takže bych doporučil vyhnout se a místo toho zvolit Chilispot.

Chilispot

Chilispot je nej adaptabilnější služba hotspotu DD-WRT. Nejprve můžete využít služeb, jako jsou Wi-Fiplanet a EngageHotspot, k vytvoření webové úvodní stránky a systému. Tyto fungují podobně jako systém HotSpot, ale jsou méně komerční, a proto bude potřeba trochu více práce, než se hezky nastaví a podle vašich potřeb. To také znamená, že tyto služby jsou mnohem levnější než systém HotSpot. Další informace o nastavení naleznete v tomto videu YouTube.

Za druhé, můžete nastavit Chilispot s vlastním serverem Debianu, a tím udržet vše pod kontrolou. Toto nastavení vyžaduje mnoho technických zkušeností a přesahuje také rozsah této příručky.

Mac filtrování

Pokud chcete, můžete také omezit přístup k síti pomocí zařízení. Všechna moderní zařízení mají něco, co se nazývá adresa MAC (Media Access Control), která je jako adresa domu a je pro každé zařízení jedinečná. Jakmile znáte MAC adresu zařízení, můžete omezit jeho přístup do vaší sítě.

Nejprve musíte najít MAC adresu zařízení, které chcete povolit nebo blokovat. Níže vám ukážu, jak to můžete udělat pomocí DD-WRT, ale můžete také Google, jak to najít v nastavení zařízení.

 1. Přejděte do stavu -> LAN
 2. V dolní části stránky uvidíte připojená zařízení a jejich jména
  Bezdrátová síť DD-WRT

Nyní, když jste určili MAC adresu zařízení, můžete ji zablokovat nebo povolit. Například zablokuji zařízení Android zobrazené na předchozím obrázku.

 1. Přejít na Wireless -> Filtr MAC
 2. Upravte seznam filtrů MAC pro bezdrátovou síť, ke které chcete omezit přístup. Můžete to udělat pouze pro skutečné sítě a ne pro virtuální sítě.
  Seznam filtrů MAC adres
 3. Zadejte MAC adresy zařízení a klikněte na Uložit. Můžete také vybrat tlačítko Seznam MAC klientů bezdrátového připojení a rychle vybrat více zařízení.
 4. Vyberte možnost Povolit a poté se rozhodněte, zda chcete povolit pouze tato zařízení, nebo tato zařízení zablokovat
 5. Klikněte na Použít nastavení a máte hotovo
  Filtr MAC DD-WRT

Další aplikace a nastavení

Jak je uvedeno na začátku této příručky, jednou z největších výhod DD-WRT jsou další nastavení a nastavení, která vám umožňují provádět. Přestože jsem většinu možností vysvětlil dříve, tato část je věnována některým jedinečným nastavením.

Klient VPN

Vzhledem k tomu, že to naše značka již mohla dát pryč, milujeme VPN. Není tedy překvapením, že vám ukážeme, jak si můžete nainstalovat DD-WRT OpenVPN klienta na router. Můžete si však nastavit klienta PPTP nebo OpenVPN, protože OpenVPN je mnohem bezpečnější a to, co vždy doporučujeme, to je to, co ukážu. Pokud chcete, můžete také nastavit server DD-WRT VPN. To se však nebudu zabývat.

Před spuštěním budete samozřejmě potřebovat účet VPN. Pro tuto demonstraci jsem se rozhodl použít ExpressVPN, protože byla volena jako jedna z nejlepších VPN pro DD-WRT. Většina poskytovatelů VPN však podporuje nastavení na DD-WRT. Musím zmínit, že router OpenVPN lze nastavit několika způsoby, proto se před spuštěním poraďte s poskytovatelem VPN, protože se jejich pokyny mohou lišit, a v tomto případě byste se měli řídit těmito pokyny.

 1. Stáhněte si instalační soubor .ovpn pro server, ke kterému se chcete připojit, od poskytovatele VPN a otevřete jej v programu Poznámkový blok nebo Poznámkový blok.++
 2. V DD-WRT jděte na Služby -> VPN a povolte klienta OpenVPN
 3. Zkopírujte nastavení ze souboru .ovpn do konzoly DD-WRT podle doporučení poskytovatelů VPN.
 4. Klikněte na Použít nastavení.
  DD-WRT VPN
 5. Přejděte na Nastavení -> Základní nastavení a přejděte dolů do části Nastavení serveru síťových adres (DHCP).
 6. U statického DNS 1 a 2 zadejte nastavení Google DNS: 8.8.8.8 a 8.8.4.4. Pokud má váš poskytovatel VPN vlastní nastavení serveru, zadejte místo toho adresu.
  1. Z bezpečnostních důvodů můžete případně použít OpenDNS nebo OpenNIC.
 7. Přejděte do stavu -> OpenVPN
 8. Měla by se zobrazit obrazovka se stavem úspěšného připojení, stejně jako statistiky o připojení a protokol dat pro řešení problémů.
  Stav VPN DD-WRT

Pokud je spuštění vašeho VPN klienta ve vašem routeru jedním z vašich hlavních problémů, pak bych doporučil získat něco výkonnějšího, protože nejlepší VPN router bude potřebovat hodně výpočetního výkonu.

Klient VPN: Dual Gateway / Policy-Based Routing

Pokud chcete, můžete nastavit router jako duální bránu. To používá směrování založené na zásadách a umožňuje některým zařízením používat připojení VPN, zatímco jiné používají vaše běžné připojení. To může být opravdu užitečné, pokud si užíváte používání Hulu, Netflix nebo BBC iPlayer na vašem mediálním zařízení (protože nyní blokují VPN), ale samozřejmě chcete, aby byl zbytek vašeho připojení bezpečný a bezpečný..

 1. Ujistěte se, že jste nastavili připojení VPN podle předchozí části, a zkontrolujte, zda funguje
 2. Přejděte do stavu -> LANa zjistit lokální IP adresy zařízení, která chcete použít připojení VPN
  1. V mém případě budu chtít, aby můj telefon Android s IP 192.168.1.123 používal připojení VPN
  2. Nastavení směrování založeného na zásadách lze provést pouze inkluzivně a budete muset znát IP adresu všech zařízení, ke kterým chcete mít připojení, abyste mohli procházet VPN
 3. Přejít na Služby -> VPN
 4. Do směrování podle zásad zadejte "192.168.1.123/32", ujistěte se, že používáte příslušné adresy IP. Pokud potřebujete nastavit více zařízení, zadejte každou IP na nový řádek. Klikněte na Použít nastavení
  Směrování založené na zásadách DD-WRT
 5. Jděte do Administrace -> Příkazy
 6. Zadejte následující a klikněte na Uložte Firewall. Musíte to zadat pro každou IP adresu, kterou chcete použít duální bránu withiptables -I FORWARD -s 192.168.1.123 -o $ (nvram get wan_iface) -j DROP
 7. Pokud potřebujete přesměrovat konkrétní port také přes VPN, musíte také do 'Firewall Commands' zadat následující: iptables -I FORWARD -i tun1 -p udp -d 192.168.1.123 --dport 8080 - j ACCEPT iptables -I FORWARD -i tun1 -p tcp -d 192.168.1.123 --dport 8080 -j ACCEPT iptables -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p tcp --dport 8080 -j DNAT - to-destination 192.168 .1.123 iptables -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p udp --dport 8080 -j DNAT - do cíle 192.168.1.123
 8. Budete muset zadat výše uvedené tři řádky pro všechny adresy IP a porty, které chcete použít a přeposlat, a nahradit čísla IP a portů a nezbytné
  Pravidla brány firewall pro duální směrování DD-WRT
 9. Po uložení brány firewall restartujte router. Na každém zařízení přejděte na adresu IPleak.net a ujistěte se, že mají externí adresu IP, kterou očekáváte

SmartDNS

Podobně jako VPN vám služba Smart DNS umožňuje překonat geograficky omezený obsah. Na této stránce si můžete přečíst více o rozdílech a podobnostech obou. Přestože s Netflixem to tak dobře nefunguje, stále existuje spousta omezených webů, které vám umožňují přístup. Doporučuji Blockless, protože má skvělou cenu a poskytuje dobře zaokrouhlený celkový servis. Momentálně si bohužel nejsem vědom žádných bezplatných služeb služby Smart DNS, které jsou legitimní a nebudou vaše data prodávat.

Jakmile se zaregistrujete do služby Blockless, je nastavení služby Smart DNS na DD-WRT velmi jednoduché a je následující.

 1. Získejte hodnoty primárního a sekundárního DNS od Blockless (108.171.182.159 a 108.171.177.124 v době zápisu)
 2. Přejděte na Nastavení -> Základní nastavení
 3. V části Nastavení serveru síťových adres (DHCP) zadejte nastavení DNS do „statického DNS 1“ a „statického DNS 2“
 4. Klikněte na

  Použít nastavení
  Nastavení statického DNS DD-WRT

 5. Přejděte na web Blockless a ověřte svou IP adresu

Pokud si přejete používat OpenDNS nebo OpenNIC pro účely bezpečnosti a zabezpečení, můžete to nastavit stejným způsobem, stačí použít příslušnou DNS IP v polích Statická DNS.

Převodovka - torrent

Pokud jste fanouškem torrentingu, můžete do svého routeru nainstalovat torrent klienta s názvem Transmission. To znamená, že si můžete stahovat torrenty, aniž byste museli nechat počítač zapnutý, a samozřejmě vám také umožní lepší poměr výsevu. Musím zmínit, že zde v ProPrivacy neuznáváme použití torrentingu pro nezákonné účely. Existuje však mnoho legitimních důvodů, proč používat torrent klienty.

Chcete-li, aby byl přenos připraven k provozu, budete muset provést několik předchozích kroků, ale nebojte se, že jsem na ně odkazoval. Budete také potřebovat USB disk nebo externí pevný disk, ideálně naformátovaný na FAT32.

 1. Povolte podporu USB podle oddílu NAS.
 2. Přejít na Služby -> NAS
 3. V části „Bittorrent“ povolte démona přenosu
 4. Do adresáře zadejte cestu k jednotce, kterou chcete použít. Obecně to bude / mnt / sda1
 5. Klikněte na Použít nastavení a máte hotovo

Nyní, když máte přenos zprovozněný a spuštěný, budete také muset mít rychlý přístup k němu, aby byl proces jednoduchý.

 1. Pro přístup k přenosu z vašeho počítače přejděte na 192.168.1.1:9091
  Klient přenosu
 2. Chcete-li jej použít, klikněte na tlačítko složky, kde můžete zadat adresu URL umístění torrentu nebo nahrát soubor torrentu.
 3. Pro cíl budete chtít nastavit na / mnt / sda1 / Downloads.
 4. Výše uvedenou cílovou složku můžete nastavit jako výchozí kliknutím na tlačítko nastavení klíče ve spodní části stránky
 5. To je vaše stahování nyní začne. Stránka se aktualizuje pouze pravidelně, takže před jejím zobrazením a dalším vývojem budete muset počkat několik sekund.
 6. Pokud máte povoleno NAS, můžete po dokončení stahování snadno přenést soubor do svého počítače, když jej potřebujete.
 7. V systému Android můžete pro přístup do systému použít vzdálený přenos, pro telefony se systémem iOS budete muset použít webový přístup nebo BarMagnet, pokud je to jailbroken. Na oficiálním přenosovém webu si můžete také stáhnout aplikace pro mnoho dalších služeb, jako je XMBC (nyní Kodi), Blackberry, RSS atd..

Informace o tom, jak zůstat při torrentu v bezpečí, naleznete v našem nejlepším průvodci VPN pro torrent servery.

DLNA

DLNA neboli Digital Living Network Alliance, jak se nazývá, je digitální standard, který usnadňuje streamování mediálního obsahu napříč zařízeními v síti. Standard má mnoho obhájců, ale existuje mnoho lidí, kteří to nepovažují za užitečné. Důvodem je, že s moderní technologií může být snadné přistupovat k jednotce NAS ve vašem routeru a snadno streamovat obsah. Podle mých zkušeností jsem však DLNA považoval za praktický, zvláště když jsem chtěl streamovat filmy na svém Xboxu nebo na starším touchpadu.

Pro nastavení DD-WRT DLNA postupujte podle níže uvedených kroků a poté vám ukážu, jak k ní přistupovat z různých zařízení..

 1. Přejít na Služby -> NAS
 2. Povolit miniDLNA
 3. Vyberte požadované možnosti a nastavte cestu na / mnt / sda1
 4. Klikněte na Použít nastavení, a máte hotovo

Díky nastavení DLNA je nyní k němu přístup z většiny zařízení, která jsou připojena k vaší WiFi síti. Kliknutím na příslušné odkazy níže získáte další návod, jak nastavit DLNA v zařízení.

 1. Okna
 2. OSX
 3. zařízení iOS
 4. Xbox One
 5. Stačí pouze použít přehrávač médií

Cloudové úložiště

Bohužel jednou z nevýhod DD-WRT oproti tradičnímu firmwaru routeru je nedostatek vyhrazeného cloudového úložného systému. Tuto funkci poskytuje i sada unifikovaných aplikací a snadné nastavení, firmware Linksys i AsusWRT. I když ano, je možné použít systém FTP a nastavit spoustu kódu, to prostě není skutečná dohoda.

Webový server

Pokud chcete, můžete také nastavit webový server DD-WRT, který vám umožní hostit webovou stránku, sdílet soubory s kolegy a provádět řadu dalších aktivit souvisejících s webovými stránkami. Ukážu vám základy nastavení s Pydio, ale možná budete chtít zkontrolovat jejich administrační průvodce, abyste zjistili, k čemu ještě můžete použít.

 1. Nejprve budete muset naformátovat externí pevný disk nebo USB disk. Protože budete muset vytvořit dvě oddíly, doporučujeme vám k tomu použít průvodce MiniTool Partition Wizard (Gnome pro Mac). Po zformátování vytvořte následující dva oddíly:
  1. Štítek oddílu: ponechte prázdný, Velikost oddílu: 512 MB, systém souborů: Linux Swap, ClusterSize: Default
  2. Štítek oddílu: JFFS, Velikost oddílu: zbývající část jednotky, Systém souborů: Ext3, ClusterSize: Výchozí
 2. Nastavte systém NAS, jak bylo popsáno výše.
 3. Po připojení jednotky USB k routeru. Mělo by automaticky připojit oddíly pro swap a jffs. Vytvořte jeden z "Sdílení souborů" na kartě Nas cesta / jffs a pojmenujte ji JFFS
  DD-WRT JFFS a Swap Mounted
 4. Přejít na Služby -> Webový server. Povolit Lighttpd. Nastavení můžete nechat tak, jak jsou. Pokud byste chtěli mít přístup pouze k místnímu serveru, pak Zakázat přístup WAN.
  Webový server služeb DD-WRT
 5. Stáhněte si nejnovější verzi Pydio ve formátu .zip
 6. Po extrahování zkopírujte systém souborů do složky jffs / www na USB flash disku připojeném ke směrovači.
 7. Přejděte na 192.168.1.1:81 a otevřete webový server.
 8. Klikněte na "Pokračujte kliknutím sem" začít nastavení. Postupujte podle tří jednoduchých kroků, jediné nastavení, které musíte znát, je to, že pro konfiguraci databáze budete muset použít SQLite 3.
  Pydio

Nyní máte přístupný webový server, ke kterému má přístup více lidí. Pokud byste chtěli, aby byla dostupná odkudkoli na světě, musíte mít v nastavení webového serveru povoleno WAN. Pokud je váš router připojen k modemu, budete muset také nastavit předávání portů pro port 81, ke směrovači DD-WRT. Poté můžete najít svou IP pomocí webového softwaru, jako je ipleak.net a připojit se pomocí you.re.ip.ere: 81. Pokud nemáte statickou IP (pravděpodobně nemáte), budete muset nastavit DDNS.

Stejně jako u přístupu FTP a SSH, pokud byste to chtěli udělat při běhu VPN, budete si muset vybrat ten, který umožňuje předávání portů.

DDNS

Váš počítač a další zařízení ve vaší síti jsou na internetu identifikována pomocí adresy IP (internetový protokol). Váš ISP vám to poskytuje automaticky, takže se po většinu času nemusíte starat. Vzhledem k tomu, jak fungují poskytovatelé internetových služeb, vám však mohou občas přiřadit novou IP adresu. Frekvence se liší podle poskytovatele, ale pokud nemáte statickou IP, v určitém okamžiku se změní.

Když se vaše IP změní, neuvidíte žádný rozdíl, protože to nemá významný vliv na vnitřní fungování vašeho systému. Když se však pokoušíte přistupovat ke směrovači z externího umístění, vždy budete potřebovat znát vaši IP, nebo se k ní nebudete moci připojit. To platí pro FTP, WebServer, inteligentní nastavení DNS a několik dalších scénářů.

Chcete-li to překonat, budete muset nastavit systém DDNS (Dynamic DNS). Systém DDNS vám poskytne webovou adresu, jako je thisismyrouter.noip.me a spuštěním malého programu v počítači (nebo v tomto případě DD-WRT) vás bude zadaná webová adresa vždy přesměrovat na správnou IP adresu.

Pokud jste již zakoupili (nebo plánujete) doménu od NameCheap, budete moci DDNS nastavit pomocí svého systému. Domnívám se však, že nemáte doménu, kterou můžete použít právě teď, a budu používat službu DDNS zdarma společností NoIP..

 1. Vytvořte si účet pomocí NoIP. Pokud chcete bezplatný tarif používat, ujistěte se, že jej každých 30 dní obnovujete
 2. Přejděte na hostitele / přesměrování a klikněte na Přidejte hostitele
  1. Zadejte název hostitele, vyberte možnost Hostitel DNS Host (A), vaše IP adresa bude automaticky vyplněna a přiřadit ke skupině je volitelné
  2. Klikněte na Přidat hostitele
 3. V DD-WRT přejděte na Nastavení -> DDNS
 4. Z rozevíracího seznamu vyberte No-IP a zadejte své údaje z No-IP
 5. Nepoužívat externí kontrolu IP by měla být změněna na Ne, pokud jste router přímo připojený k internetu (tj. Za jiným routerem nebo modemem)
 6. Klikněte na

  Použít nastavení
  DD-WRT DDNS

 7. Když nyní přejdete na stránku yourddns.noip.me (doména DDNS, kterou jste vybrali), budete mít přístup ke směrovači. Nezapomeňte přidat všechny relevantní porty pro přístup, např. pro webový server bych použil yourddns.noip.me:81

Jiné služby, které byste mohli použít místo NoIP, jsou Dynu a ChangeIP.

Privoxy Adblocking

Již ve vašem počítači doporučujeme používat adblockery a do prohlížeče nainstalovat některé pluginy (Chrome, Firefox), někdy však může být praktičtější spustit ve vašem routeru službu blokování adblocků. Bohužel, pluginy a podobně mohou být problémem na mobilních zařízeních, zejména na iOS. To dává další dobrý důvod pro přímé spuštění Adblockeru na routeru, všechna zařízení k němu připojená budou mít zablokovanou reklamu. Dám vám rychlý a snadný způsob nastavení Privoxy (vestavěný Adblocker DD-WRT) a pokud byste chtěli více pomoci, můžete zanechat komentář nebo navštívit webové stránky Privoxy pro více informací.

 1. Přejít na Služby -> Adblocking
 2. Povolit Privoxy
 3. Povolit průhledný režim. Pokud existují některá zařízení, pro která nechcete, aby běžela, zadejte jejich místní IP adresu. Například, když dělám testování kvality na některých webech, musím mít viditelnou reklamu, protože jsem zadal své notebooky lokální IP, které jsem nastavil na statický 192.168.1.25
 4. Ostatní nastavení můžete nechat tak, jak jsou
 5. Klikněte na Použít nastavení a máte hotovo
  Privoxy DD-WRT Adblocking

Sledování sítě

Pokud vám váš poskytovatel internetových služeb přidělil měsíční stahování nebo limit nahrávání, nebo chcete vědět, kolik internetu používáte, můžete analyzovat své statistické údaje pomocí DD-WRT. Pomocí stavového řádku můžete také analyzovat řadu dalších faktorů a zjistit, zda existují i ​​jiné problémy s vaší sítí nebo zlepšení, která by mohla být provedena..

 1. Pokud chcete vidět, kolik šířky pásma se používá, můžete použít kartu Status - Bandwidth.
  1. Ve službách -> Služby, pokud povolíte čítač provozu WAN (ttraff Daemon), budete také moci zobrazit měsíční přehled pod stavem -> Karta WAN.
   Sledování provozu DD-WRT
 2. Ve stavu -> Bezdrátová síť umožňuje zjistit, která zařízení jsou připojena k každé bezdrátové síti. Pokud tedy zařízení zobrazuje více zařízení, čekáte, můžete mít nějaké problémy
  Stav bezdrátové sítě DD-WRT

Pomocí služby YAMon můžete také získat lepší statistiky a seskupení týkající se využití síťového provozu.

Pokud si přejete mít podrobnější monitorování sítě a také vidět rozpis využití dat pomocí softwaru, doporučuji stáhnout Glasswire, což bude dělat jen to a další.

Nastavení chráněné WiFi (WPS)

WPS označuje systém, který vám umožní snadno připojit zařízení k routeru. Možná jste to už dříve viděli, když se připojujete k bezdrátové síti, umožňuje možnost rychlého připojení stisknutím tlačítka WPS na routeru. Bohužel, obecně řečeno, tyto systémy jsou hrozné pro bezpečnost vašeho routeru. Naštěstí DD-WRT WPS není implementována ve většině sestav, takže se nemusíte obávat.

Existují však některé komerční sestavení, například na směrovačích Buffalo, kde existuje možnost. Pokud některý z nich získáte, doporučujeme jej okamžitě vypnout.

Definitivní závěr průvodce DD-WRT

Upřímně doufám, že jste si užili čtení mého průvodce a našli jste něco užitečného pro implementaci a pomohli vám vytvořit nejlepší možný WiFi router.

Pokud jste s DD-WRT ještě nikdy nehráli, je to skvělý způsob, jak strávit několik hodin a vylepšit svůj domov. Pro ty z vás, kteří již DD-WRT mají, doufám, že některé z mých pokynů pomohly zlepšit vaše nastavení. Pokud jste to našli

Pokud vám bude tento průvodce nápomocný, ocenili byste podíl na vaší oblíbené sociální síti. A pokud máte problémy, neváhejte zanechat komentář a pokusím se co nejvíce pomoci.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me