Průvodce Ultimate Ethereum Mining Guide (Všechny operační systémy)

V této příručce jsme pokryli vše zdola nahoru, takže ať už jste začátečník nebo profík, měli byste být schopni získat užitečný přehled a naučit se něco nového.

Nezáleží na tom, zda plánujete těžbu pomocí Linuxu, ethOS nebo Windows. Ujistil jsem se, že zakryje jednotlivé kroky. Najdete zde také několik skvělých tipů, triků, optimalizací a řešení běžných problémů s řešením problémů.

Pokud ještě nemáte čas si to všechno přečíst, vytvořte si záložku této stránky nebo se zaregistrujte do našeho seznamu e-mailů a získejte ji jako bezplatnou ebook!

Pokud vás zajímá soukromí, měli byste při krypto těžbě použít VPN. Podívejte se na našeho nejlepšího průvodce VPN, kde naleznete seznam nejrychlejších, nejbezpečnějších a soukromých sítí VPN.

Contents

Co je Ethereum?

Ethereum je otevřená platforma blockchainu podobná bitcoinu, ale s dalšími vestavěnými flexibilitami. S programem Ethereum lze blockchain považovat za inteligentní díky virtuálnímu stroji Ethereum a inteligentním kontraktům. Zatímco u bitcoinů je to oslavovaná kniha.

Chytré smlouvy

S Ethereum můžete provádět kód na blockchainu distribuovaným způsobem. Říká se jim inteligentní smlouvy. Umožňují vám nastavit systém, podle kterého bude osoba přijímat platby pouze za určitých podmínek. Jak roste Ethereum, očekává se, že se zvětší rozsah a složitost těchto smluv. Chytré smlouvy jsou to, co dalo Ethereum tak pevné základy, jako u http://www.gridcoin.us/GridCoin má blockchain funkční využití.

Pokud vás zajímá, jak vzniklo Ethereum a chtěli byste se o něm dozvědět více, podívejte se na toto video YouTube od COO, Stephan Tual.

Ziskovost těžby v Ethereu

Než se rozhodnete, zda byste se měli vydat na dobývací dobrodružství Ethereum; budete se muset rozhodnout, zda to bude ziskové nebo ne.

Zatímco na povrchu je to neuvěřitelně snadné, jak ukážu níže, musíte si uvědomit, že těžba je velmi podobná obchodování. Ceny kryptoměny kolísají, vaše zařízení se může rozbít atd. Například, když jsem začal tento projekt skládat dohromady, hrubý odhad počtu byl ten, že bych získal zpět svou investici do šesti měsíců. Nyní, se stejnými výpočty, by to trvalo osm měsíců. Výhodou těžby oproti obchodování je to, že ceny mincí mohou být o něco stabilnější a na konci dne budete mít vybavení stále. Což by, pokud jste se rozhodli moudře, neztratilo příliš mnoho ze své hodnoty.

Ziskovost těžby v Ethereu

Vypočítejte si očekávané hasháty a výplaty

Nejprve musíte spočítat, jaká bude vaše hashovací schopnost. Pokud již máte nějaké GPU, které chcete použít, můžete pomocí Google zjistit jeho míru hash. Alternativně můžete pomocí webu, jako je CryptoCompare, určit, jaká je nejlepší hodnota za peníze. Ještě jsem však nenašel databázi s úplným seznamem, takže si možná budete chtít založit svůj vlastní excelovský soubor a porovnat hashát, který dostanete za utratený dolar. Ceny GPU se také mohou v jednotlivých zemích značně lišit, takže je také nutné brát v úvahu.

Rozhodl jsem se jít s RX480, protože se očekává, že bude dávat 25MH / s na skladě s cenou 200 $. Proto platím 8 $ / MH a cílem je dosáhnout co nejnižší ceny. Pokud tedy vidíte použité GPU, kde platíte méně, než by se jim vyplatilo, může se stát, že za to stojí za to.

Na základě vašeho hashátu můžete použít CoinWarz pro výpočet vaší očekávané výplaty, v tuto chvíli to bude 4,2Eth / month. V tuto chvíli to stojí přibližně 42 dolarů.

Spočítejte si náklady na elektřinu

Jakmile však máte karty GPU, budou potřebovat energii. Proto je druhým nejdůležitějším faktorem to, kolik vaše karta spotřebuje a kolik za to budete muset zaplatit. Abyste toho mohli vypočítat, budete muset zjistit, kolik energie spotřebuje a kolik musíte zaplatit za KW / h. Jedná se o 150W a 0,10 $ za KW / h. Pro výpočet nákladové vrstevní hodiny stačí převést W na kW (potápěním o 1000) a vynásobit dohromady, takže pro mě by souprava stála 0,15 * 0,1 = 0,015 $ za hodinu, aby zůstala naživu. To činí 0,36 $ / den nebo 10,80 $ / měsíc.

Vypočítejte si zisk a ztrátu a návrat

Takže teď víte, kolik peněz vyděláváte a kolik utrácíte. S výše uvedenými čísly vydělám 42 $ - 10,80 $ = 31,20 $ měsíčně s jedním RX480.

Výpočty zanedbávají elektřinu používanou ostatními součástmi počítače, ale ty jsou obvykle zanedbatelné, zejména pokud máte více GPU v jedné soupravě. V mém případě těžím s více RX480s a očekávám, že vygeneruji kolem 200 $ měsíčně. Protože všechno zařízení mě stálo 2 000 $, zlomím se i po deseti měsících a do konce roku vydělám zisk 400 nebo 20%..

Hardware pro těžbu Ethereum

Chcete-li začít těžbu, vše, co potřebujete, je neuvěřitelně jednoduchý počítač. Budete k tomu potřebovat myš, klávesnici a obrazovku, ale je to nutné pouze pro nastavení, takže byste měli mít možnost použít všechny stávající, které můžete mít.

Níže jsem nastínil úvahy, které musíte mít na paměti při výběru těchto základních komponent a populárních možností pro každou z nich. Můžete použít web, jako je PCPartPicker, abyste se ujistili, že vybrané části budou spolupracovat. Pokud si také přejete, můžete si koupit gpuShack kompletní svazky CPU, RAM a základní desky.

Základní deska

Základní deska je nejdůležitějším aspektem jakékoli těžařské soupravy. Důvod je ten, že musí být schopen podporovat všechny vaše GPU. Pokud plánujete pouze jednu nebo dvě, pak to není tak důležité. Většina lidí se však zaměří na maximalizaci a bude mít 6 GPU v jedné soupravě. Existuje velmi málo základních desek, které podporují provoz 6 GPU. Velkou výhodou při těžbě je to, že můžete spouštět GPU z slotů PCIe x1, takže nemusíte hledat základní desku se sloty 6 x 16 PCIe.

H81 Pro BTC

Od začátku těžby 'šílenství', ASRock produkoval základní desku zaměřenou přesně na těžbu. Z tohoto důvodu je pravděpodobně nejlepší a nejoblíbenější základní deskou ke koupi H81 Pro BTC nebo H97 Anniversary.

Další populární základní desky jsou: Gigabyte GA970, Gigabyte 990FXA, MSI Z97 Gaming 5 a Biostar TB85. Další doporučení naleznete také zde.

procesor

Při výběru CPU potřebujete pouze holé minimum. Nedoporučoval bych získat absolutně nejlevnější, ale jeden nebo dva body výše. Důvodem je to, že při nastavování je užitečný nějaký další výpočetní výkon a restartování systému je o něco rychlejší. Rozhodl jsem se jít s Intel Celeron G1840.

RAM

Opět budete potřebovat holé minimum, 4 GB. Rozhodl jsem se jít s 8 GB jen pro případ. Pokud také budete dělat sólovou těžbu, je dobré mít na začátku co nejvíce, protože synchronizace blockchainu bude mnohem rychlejší. Jakmile je to hotové, můžete přebytek odstranit.

GPU

Načrtl jsem výše výběr GPU. V současné době jsou RX480 jednou z nejpopulárnějších těžebních karet, ale pokud se rozhlédnete kolem fóra Ethereum, určitě najdete spoustu dalších doporučení.

Radeon RX480

PSU

Chcete-li vypočítat velikost jednotky PSU, kterou potřebujete, musíte sečíst požadavky na napájení všech vašich součástí. Web jako PCPartPicker to za vás dokonale udělá. Přidejte 20% k požadovanému jako bezpečnostní faktor. Také se ujistěte, že používáte vysoce kvalitní, dobře známou a vysoce standardní jednotku PSU, jako by to prasklo, mohli byste se rozloučit s velmi drahým zařízením.

Pevný disk

Pro pevný disk je použití SSD nezbytné. Zatímco disky SSD jsou dražší, budete potřebovat pouze 16 GB, které vás vrátí o méně než 30 dolarů. Pokud plánujete sólo důl, doporučujeme vám koupit si 32 nebo 64 GB, ale opět to bude jen o pár dolarů víc.

Další komponenty

Kromě hlavních komponent budete také potřebovat stoupačky GPU. Doporučil bych dostat USB napájené 1x až 16x stoupačky, které můžete získat od Amazonu, za pár dolarů. U některých modelů základních desek je třeba, aby byly některé desky zkratovány, aby byla základní deska rozpoznána.

Powered PCI Riser

Doporučujeme také zakoupit si další konektory PCIe k Molex (nebo SATA), abyste mohli připojit stoupačky k různým kolejnicím na vašem PSU. Znovu je najdete na Amazonu a bude stát jen pár dolarů.

Celkově by váš hardware, s výjimkou GPU, neměl stát vás více než 500 USD a velkou část bude tvořit váš PSU. Níže je doporučený nákupní seznam od Amazonu. Celková částka bez GPU činí 472,21 USD. Zatímco u 6 RX480s by vaše celkové náklady byly 1702,15 $ sans náklady na dopravu.

Průvodce těžbou Ethereum

Teď, když jsme pokryli ziskovost a hardware, je čas na těžbu.

I při těžbě však existují tři důležité aspekty: operační systém, sólo nebo fond a těžební software.

Který OS si vybrat?

Pokud jde o výběr operačního softwaru pro těžbu Ethereum, existují tři hlavní uchazeči: Windows, Linux a ethOS. Pokud jste fanouškem Macu, je to možné, ale doporučuje se to z mnoha důvodů.

Okna

Pokud jste zvyklí na Windows a ještě jste se nikdy nepřiblížili k Linuxu, zůstaňte u Windows. Pokud plánujete používat 6 GPU, doporučuje se Windows 10, protože má přirozeně zabudovanou podporu. Windows 7 & 8 bude vyžadovat nějaké hraní s. Pokud jste zvyklí na velení systémů ve stylu čáry a těžba bude jediným cílem plošiny, pak bych velmi doporučil podívat se na ethOS.

Kromě toho má systém Windows výhodu univerzálnější podpory a obecně řečeno lepších nástrojů přetaktování. Kromě toho, přístup je absolutní snadnost s něčím, jako je TeamViewer. To má nevýhodu o něco složitější nastavení, ale nic příliš obtížného, ​​zejména pokud nemáte v plánu vylepšit výkon GPU.

Kromě toho, pokud se jen chcete těšit na Ethereum jako koníček s vaším běžným počítačem, pak vám MinerGate umožní to velmi snadno.

ethOS

ethOS je rozebraná verze Linuxu (konkrétně Ubuntu 14.04), která má jednoduchý cíl těžit Ethereum (a několik dalších kryptoměn). Nastavení je nejen neuvěřitelně snadné, ale také snadno použitelné a udržovatelné. Také jsem si všiml, že běží optimálně než Windows. To má nevýhody, které nebudete moci používat svůj soupravu pro mnohem víc, ale většina lidí nemá tendenci, tak jako tak. Vzdálený přístup je navíc pouze prostřednictvím SSH, takže byste neměli mít GUI. Nicméně, za 39 dolarů, je to podle mého názoru neomylný.

ethOS Home

Linux

Někteří nadšenci těžby přísahají, že Linux je nejlepší operační systém pro těžbu. I když tomu tak bývalo, v tématu jsou silnější neshody než dříve. I když dávám přednost Windows, Linux má své výhody a je štíhlejší systém, který může mít své stránky. Navíc, Windows obvykle přichází s cenovkou, takže pokud hledáte bezplatnou možnost, pak je ten pravý pro vás Linux.

Sólo vs. těžba bazénu

Pokud jde o těžbu kryptoměn, situace je velmi podobná skutečné těžbě, když považujete každý GPU za osobu, která těží.

Sólová těžba

Sólová těžba je, když tě těžíte sami. Výhodou toho je, že vše, co najdete, je zcela na vás, abyste si ho udrželi. Bohužel, pokud máte jen pár horníků, může to trvat velmi dlouho "zlato." Frekvence hledání zlata se může také značně lišit. Možná budete mít týden, kdy trefíte zlato třikrát, ale pak nic za celý měsíc. Je zřejmé, že pokud máte hodně horníků (GPU), pak bude výsledek stabilnější, ale pod těžbou 1GH / s není těžba sóla vhodná, pokud chcete stabilní návrat. Pokud se nebojíte o směny, když najdete Eth, pak je těžba sóje dobrá volba nad 100Mh / s, protože nemusíte platit poplatky nikomu.

Těžba bazénu

Díky těžbě bazénů se mnoho horníků spojilo ve snaze najít minci. Nalezené mince jsou pak rovnoměrně rozděleny mezi horníky, i když u některých fondů se poměry mohou lišit v závislosti na několika faktorech. Za údržbu služby však musíte provozovateli bazénu zaplatit malý poplatek (obvykle méně než 1%). Nevýhodou je, že budete mít konzistentní výplaty a tím zpřesníte výpočty související s penězi.

Pokud čtete tohoto průvodce, pravděpodobně budete chtít těžit na jediné plošině, takže se budu zabývat především těžbou bazénu, ale dotknete se i těžby sólo.

Těžební bazén Ethereum

Hornické bazény Ethereum

  1. http://ethereumpool.co/ - 0,8% poplatky. Výplaty uvolněné 2krát denně u zůstatků vyšších než 0,5 ETH.
  2. http://dwarfpool.com/ - 2% poplatky. Výplaty uvolněné 4-6 krát denně za zůstatky vyšší než 1 ETH.
  3. http://weipool.org/ - 0% poplatky. Výplaty uvolňované každých 24 hodin za zůstatky vyšší než 1 ETH.
  4. http://ethpool.org/ - Předvídatelný fond sólové těžby. 0% poplatky. Výplaty po 10 potvrzeních. Více informací o komentářích @dr_pra níže.
  5. http://nanopool.org/ - PPLNS 1% poplatky. Výplaty uvolněné 2krát denně u zůstatků vyšších než 0,1 ETH.
  6. https://www.alpereum.ch - 0% poplatky. Výplata každých 30 minut za zůstatky nad 0,2ETH.

Vyžaduje registraci

  1. https://eth.suprnova.cc/ - 1% poplatky. Výplaty jsou až do horníka (manuální nebo automatický od 0,01 ETH).

Těžební software

Vrátíme-li se k analogii těžby v reálném světě, v těžbě kryptoměny můžete pomocí různých nástrojů najít zlato, tzv. Těžební software. Každý těžební software se vyvíjel v průběhu let, ale některé se vyvinuly více než jiné. Hlavními uchazeči o těžbu Ethereum jsou Claymore a Genoil.

Geth

Geth je originální software od týmu Ethereum. Pokud si přejete sólo důl, bude to vaše nejlepší volba. Použití je jednoduché a přímé. Může také vytvořit vaši peněženku pro vás, ale jak je uvedeno níže, měli byste také získat peněženku Mist / Ethereum, pokud dáváte přednost možnosti GUI.

MinerGate

MinerGate se nedoporučuje, pokud máte v plánu mít vyhrazené důlní soupravy. Pokud si však přejete dobývat na existujícím počítači jako koníček nebo nezajímavé, je to perfektní.

I když to vyžaduje poplatek z vaší těžby, je to GUI je rychlé a jednoduché použití a po instalaci můžete těžit okamžitě. Má také některé výzvy, které vás povzbuzují k těžbě, a pokud jste absolutní začátečník, pak vám jednoduchost tohoto softwaru přinese radost ze skákání. Je-li jednoduchost něčím, co dáváte přednost, pak je NiceHash také velmi solidní možností.

Genoil

Janov je pro Ethereum neustále se rozvíjející a velmi optimalizovaný horník. Funguje to hladce a můžete s ním velmi rychle vstávat a běžet. Osobně jsem měl několik problémů s generací DAG, ale několik vylepšení to rychle vyřešilo. Pokud plánujete pouze těžbu Ethereum, pak Ethminer by Genoil je silným uchazečem.

Claymore

Osobně jsem zjistil, že Claymore je nejsilnější a nejlepší všestranný horník. Nastavení je snadné, nikdy jsem s tím neměl žádné problémy a má spoustu přidaných funkcí (např. Správu fanoušků), které jsem s ostatními horníky neviděl. Má také bonus, že dokáže dobývat dvě mince najednou, což někteří lidé považovali za velmi užitečné pro optimalizaci svého příjmu. Byly hlášeny zprávy o kdekoli mezi 3 a 10 procenty navíc.

Claymore Mining Windows

Pro každý operační systém dám pokyny pro nastavení preferovaného horníka.

Ethereum peněženka

Jakmile začnete s těžbou, budete také muset uchovávat své Ethereum na bezpečném místě. To je možné dvěma způsoby, místní peněženkou nebo online peněženkou. Místní peněženka má lepší bezpečnost, protože vždy zůstává pod vaší kontrolou. Pokud však používáte místní peněženku, nainstalujte ji do počítače, který není váš horník, nebo pravidelně převádějte finanční prostředky jinde. Důvodem je to, že by se váš počítač měl zhroutit; mohlo by být obtížné získat zpět jakýkoli Ether, který tam je.

Peněženka na mlhu / Ethereum

Mista a peněženka Ethereum jsou oficiálním vývojem týmu Ethereum. I když v jeho jádru je snadné používat, obsahuje mnoho dalších funkcí. Protože je integrován s ShapeShift, můžete také přijímat platby z bitcoinových jiných altcoinových účtů. Rovněž vám umožňuje vyvíjet aplikace a služby založené na Ethereum - a.k.a. Smart Contracts.

Peněženka na mlhu Ethereum

Geth (s Etherwall)

Geth je základní kód peněženky Mist a je základní službou pro synchronizaci blockchainu Ethereum. Bohužel se jedná o službu příkazového řádku, která může ztěžovat a nepříjemně používat. http://www.etherwall.com/Etherwall k němu přidává rozhraní GUI, což usnadňuje použití.

Moje EtherWallet

MyEtherWallet je open-source Ether peněženka na straně klienta běžící na Javascriptu. MyEtherWallet usnadňuje vytváření zabezpečených peněženek bez příkazové řádky nebo nutnosti spustit klienta Ethereum ve vašem počítači. Spuštěním MyEtherWallet v offline počítači můžete vytvořit bezpečné papírové peněženky pro vaše etherové držby.
Ethereum-Wallet.net je podobný vývoj, který stojí za to se na něj také podívat.

Poloniex a Kraken

Poloniex a Kraken jsou online obchodní kryptocoinové platformy. Zde můžete použít vkladové adresy k přenosu jakéhokoli éteru, který tam vytvoříte.

Okna

Teď, když jsem diskutoval o všech předpokladech, zde jsou všechny kroky, které budete potřebovat k zahájení těžby na Windows.

1. Nainstalujte redistribuovatelné tabulky systému Windows a C ++

To je do značné míry dané. Myslel jsem si však, že bych to zmínil, protože vždy je nejlepší začít čistou instalací. Pokud používáte více než 4 GPU, doporučuji používat Windows 10, nebo budete muset udělat nějaké vylepšení. Pokud se chystáte používat Windows 7 nebo 8, nainstalujte si také software 6xGPU Mod. Důležitým faktem, který si musíte pamatovat u nových instalací, je to, že byste měli počítač zakázat v režimu spánku nebo hibernace.

Budete také muset nainstalovat redistribuovatelné balíčky C ++ pro Visual Studio.

2. Stáhněte si ovladače a balíčky

Stáhněte si ovladače a ovládací balíčky pro své GPU. I když je možné mít soupravu s GPU Nvidia i AMD, není to doporučeno, protože to může vést k několika problémům.

Pro NVidia nainstalujte ovladač 347.52 a nejnovější balíček OpenCL CUDA, což je v době psaní CUDA 8.0.

Pokud jde o AMD, nainstalujte Radeon Software Crimson Edition 15.12 a balíček OpenCL SDK. V závislosti na vašem GPU to nemusí být správný ovladač. Pokud tedy máte nějaké problémy, podívejte se na fórum Ethereum.

3. Nainstalujte další software

Než začnete s těžbou, doporučujeme vám nainstalovat nějaký další software, který pomůže sledovat a optimalizovat výkon vašeho systému.

Zobrazit ovladač odinstalace. DDU pomáhá vytvářet čisté odinstalace ovladačů zobrazení. To může pomoci, pokud máte problémy s ovladači videa. V systému Windows 10 také zakáže automatické aktualizace ovladačů zobrazení, které mohou způsobit problémy s kompatibilitou a těžbou.

GPU-Z. GPU-Z je nástroj pro sledování statistik vašich GPU a zobrazování základních údajů o něm. Můžete snadno vykreslit statistiky a protokolovat / exportovat je, pokud si přejete.

TeamViewer. Pokud plánujete vzdáleně přistupovat k soupravě, abyste ji mohli sledovat a ovládat, bude nejjednodušší použít bezplatnou verzi TeamViewer..

Nástroj přetaktování. Pokud plánujete optimalizovat výkon vašeho soupravy (což by mělo být), doporučujeme vám použít nějaký nástroj pro přetaktování. Většina výrobců GPU vám poskytne jeden k použití. V závislosti na tom, který těžební software budete používat, budete také potřebovat k řízení rychlosti ventilátoru na GPU. Kromě toho se ukázalo, že nový AMDs WattMan je velmi dobře navržený software vylepšující nastavení GPU.

WattMan

4. Nastavte si Peněženku

Rozhodněte se, kterou službu chcete použít pro vaši peněženku, a zaregistrujte se. Vytvořil jsem si účet Poloniex, protože plánuji obchodování s důlem Ether, abych se pokusil dále zvýšit své zisky. Poznamenejte si svou adresu. Mělo by to vypadat asi takto: 0x7b5eff562ee17b9e27a7af6afc26944266c8b025.

Peněženka Poloniex

Pokud chcete místní adresu, stáhněte si peněženku Mist, nechte synchronizovat blockchain a vytvořte si tam svůj účet. Případně si stáhněte Geth a uložte jej do složky jako C: Ether. Poté zadejte "geth účet nový". Ať už hledáte kteroukoli metodu, ujistěte se, že si své heslo uložíte pomocí zabezpečeného softwaru, jako je KeePass.

5. Set-up Geth (volitelné pro sólovou těžbu)

Pokud byste chtěli Solo důl, budete muset být v synchronizaci s blockchainem. Chcete-li to provést, musíte si stáhnout Geth a uložit ji do složky, jako je například C: Ether. Poté otevřete příkazový řádek a přejděte do této složky pomocí příkazu cd. Nejprve, pokud nepoužíváte místní peněženku, budete muset synchronizovat blockchain. Nejrychlejším způsobem je použití příkazu:

geth --fast --cache = 1024 - konzole jitvm

Hodnota mezipaměti je množství RAM, které máte, 1 GB ve výše uvedeném příkladu. Čím více paměti RAM máte, tím rychleji můžete synchronizovat blockchain.

V programu Poznámkový blok vytvořte soubor s níže uvedeným textem a uložte jej jako gethsync.bat do složky Ether. Spusťte tento soubor bat pokaždé před zahájením těžby. Můžete také vytvořit zástupce na domovské obrazovce.

geth --rpc

6. Nastavte svůj horník

Pro Windows se minerál Genoil ukázal jako nejúčinnější a ukážu vám, jak to nastavit. Pokud vás však zajímají další altiny, měli byste se také podívat na miner Claymore.

Po stažení Genoilu jej uložte a rozbalte do vhodné složky, např. C: Ether.

Otevřete Poznámkový blok a vytvořte soubor s názvem genoil.bat s následujícím textem ve stejné složce. Toto nastavení optimalizuje schopnost těžby a spustí samotnou těžbu. Nezapomeňte nahradit adresu fondu a peněženky tím, co používáte. Pokud jste Solo těžba, pak nahradit poslední řádek pomocí příkazu "ethminer.exe -G".

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

G --farm-recheck 200 --cl-local-work 256 --cl-global-work 8192

Spusťte genoil.bat a začnete těžit. Pokaždé, když jej spustíte, bude chvíli trvat, kdy systém řekne jako hashate 0Mh / s. Neboj se. Obvykle to znamená, že váš soubor DAG se stále generuje. Čím více GPU máte, tím déle to bude trvat.

7. Sledujte svůj Rig

Jakmile těžíte, ujistěte se, že sledujete svoji soupravu. Prvních 24–48 hodin je nezbytných a určí, zda je váš systém stabilní nebo ne. Pokud během tohoto období běží bez problémů, měli byste být v pořádku. Během této doby bych doporučil zůstat v dosahu vaší plošiny, protože se mohou vyskytnout nejrůznější problémy, a pokud jste nesmírně smutní, můžete nakonec vypálit budovu.

Můžete vzdáleně dávat pozor na vaši soupravu tím, že zkontrolujete stav hashování u bazénu podle svého výběru a také přihlášením pomocí TeamViewer.

8. Zlepšení výkonu

Pokud si přejete zlepšit míru hashování, přečtěte si na konci tuto část.

Ubuntu

1. Nainstalujte Ubuntu 16.04 a ovladač AMD.

Stáhněte si Ubuntu 16.04 a nainstalujte. Po nastavení si stáhněte ovladač AMDGPU-Pro, rozbalte jej a nainstalujte také.

2. Nainstalujte software Ethereum

Nejprve budete muset přidat úložiště. K tomu použijte níže uvedené příkazy.

sudo apt-get install software-properties-common

sudo add-apt-repository ppa: ethereum / ethereum sudo apt-get update

Nyní nainstalujte software preferovaný software Ethereum, horník a Geth. Ty vám pomohou se synchronizací s blockchainem a poté začnou těžit.

sudo apt-get install ethereum

sudo apt-get install ethminer sudo apt-get install geth

Pokud chcete, můžete použít Geth k vytvoření vaší peněženky, ale jak již bylo řečeno dříve, je ideální použít online peněženku.

3. Benchmark a začátek těžby

Nyní můžete vyzkoušet, že vaše souprava těží pomocí prvního příkazu, a pak začít těžit pomocí druhého. Je to jednoduché. Pokud chcete použít bazén jiný než Nanopool, pak ho samozřejmě vyměňte za vybraný.

ethminer -G -M
ethminer -G -F http://eth-eu1.nanopool.org:9999/0x - farm-recheck 200

Pokud máte problém s jedním z vašich horníků, můžete pomocí níže uvedených příkazů zkusit zjistit, která GPU je problém

ethminer -G -M --opencl-device x (kde x je vaše GPU id začínající na 0)
seznam - zařízení (zobrazuje všechny dostupné GPU)

ethOS

ethOS je možná nejjednodušší způsob, jak zřídit důlní soupravu, a je moje možnost jít při vytváření nové. I když to stojí $ 39, množství času, které ušetří na řešení problémů, je více než to stojí za to. Pravděpodobně je také snazší a efektivnější monitorovat, protože k němu máte snadný přístup prostřednictvím SSH nebo se podívejte na svůj vlastní řídicí panel. Můžete si přečíst moji recenzi zde, nebo se vydat do gpuShack a zakoupit.

1. Koupit, stáhnout a nainstalovat ethOS

Jakmile si zakoupíte licenci, dostanete odkaz ke stažení. Stáhněte si jej a nainstalujte podle pokynů na malé SSD.

2. Počáteční spuštění & Založit

Při prvním spuštění musíte mít k slot x16 nejblíže k CPU připojenou jednu GPU. Počáteční spuštění bude trvat několik minut. Po dokončení budete muset změnit vzdálené a místní konfigurační soubory. K tomu má gpuShack fantastickou znalostní základnu. Samozřejmě, pokud jste tak ještě neučinili, budete si muset získat peněženku / adresu Ethereum.

3. Přidejte GPU

Přidejte každý GPU jeden po druhém a ujistěte se, že systém běží pokaždé stabilně. Tím zajistíte, aby systém každý správně rozpoznal, a pokud se vyskytnou nějaké problémy, bude snazší určit.

4. Sledujte své zařízení

Chcete-li monitorovat své zařízení, máte dvě možnosti. Můžete se přihlásit pomocí SSH nebo se podívat na vygenerovaný statistický panel. Panel statistik má tu výhodu, že se jedná o jednoduchou webovou stránku a můžete ji snadno zobrazit odkudkoli. Výhodou SSH je, že pokud máte nějaké problémy, můžete systém snadno vzdáleně spravovat (pokud jste spokojeni s operacemi příkazového řádku systému Linux).

5. Zlepšení výkonu

Pokud si přejete zlepšit míru hashování, přečtěte si na konci tuto část.

6. Tipy pro ethOS

Změňte si své heslo: Pomocí níže uvedených příkazů můžete změnit hesla uživatele root i hlavního uživatele ethOS. To je důležité zejména v případě, že plánujete vzdálený přístup prostřednictvím SSH. V opačném případě by mohl být váš počítač nebezpečně převzat.

sudo passwd

sudo passwd étos

Nastavit SSH: Pokud se chystáte nastavit SSH, musíte udělat dvě důležité věci. Nejprve na routeru nastavte přeposílání portů tak, aby přenos přesměroval na vaši soupravu. Za druhé, pomocí níže uvedených příkazů změňte port SSH na něco jiného, ​​např. 2221. I když to nezastaví útok, pokud existuje kontrola portu, sníží to možnost útoku prolézacím modulem. Můžete také zvážit použití soukromého & veřejné klíče na 100% zajistí, že k soupravě budete mít přístup pouze vy.

sudo nano / etc / ssh / sshd_config

Změňte řádek „# Port 22“ na „Port 2221“ nebo preferovaný port.

Cloudová těžba

Ethereum je možné těžit pomocí online služeb, jako je AWS nebo DigitalOcean. Nikomu se však nepodařilo dosáhnout zisku v reálném čase a tento kořen byste měli vzít jen tehdy, pokud si nepřejete vytvořit si vlastní soupravu a nechcete spekulovat o tvorbě cen.

Existují také smlouvy na těžbu Ethereum, jako je například Genesis Mining. Tyto společnosti vám poskytnou vlastní specializovanou důlní soupravu a za tuto platbu musíte zaplatit předem. Opět platí, že pokud těžce nespekulujete o tvorbě cen, obvykle to nestojí za to.

Obecné tipy pro zlepšení výkonu těžby

Nastavení základní desky

V některých případech nemusí být BIOS základní desky okamžitě nastaven správně. Pokud přidáváte GPU jeden po druhém a v jednom okamžiku dojde ke zhroucení vašeho zařízení a odstranili jste problémy související s GPU, je pravděpodobné, že problémem je vaše základní deska. Podívejte se kolem fóra o pomoc, ale často budete potřebovat změnit několik nastavení. Osobně jsem měl zkušenosti s tím, že jsem musel vypnout některé funkce systému BIOS a změnit alokace, ale nastavení systému se do značné míry liší, takže bych řekl, že Google je váš nejlepší přítel.

Ventilátor a teplota: ovládání a monitorování

Vždy se ujistěte, že máte zavedený systém pro sledování fanoušků a teploty, a můžete je zkontrolovat na dálku. Pokud používáte Genoil, pak se systém pokusí opravit sám sebe a pokud používáte ethOS, vypne GPU, pokud dojde k přehřátí. Ne všichni horníci jsou však stvořeni sobě rovni a pokud si nejste opatrní, můžete dům vypálit. To je jeden z důvodů, proč je tak důležité sledovat vaše zařízení nepřetržitě a zajistit, aby během prvních 24 hodin fungoval stabilně. Nezapomeňte také na kolísání teploty v letních a zimních měsících, protože tyto rozdíly o několik stupňů mohou mít obrovský dopad.

Zlepšení výkonu

Chcete-li zlepšit výkon, máte dvě možnosti: přetaktování a vlastní BIOS. Vlastní BIOS má obvykle přetaktování vestavěné do něj, stejně jako několik dalších vylepšení.

Přetaktování: Přetaktování je jednodušší z obou metod. Windows a ethOS je snadno podporují prostřednictvím Wattmanu a etos-přetaktování. Obecným pravidlem je, že zvýšení času paměti o 10% zvyšuje váš hashát o 10%. Můžete také změnit základní hodiny. To však má menší účinek. Snížení základních hodin může být také prospěšné, protože může snížit vaši spotřebu energie a zatímco váš hashát bude o něco nižší, můžete být celkově pozitivní, protože budete spotřebovávat méně energie. Správná rovnováha jádra / paměti bude záviset na vašich nákladech na elektřinu a hashátu.

Vlastní BIOS. Vlastní BIOS jsou složitější. I když je snadné použít nástroj, jako je AtiFlash, pro Flash GPU, mějte na paměti, že je to riskantní. Budete také muset najít BIOS, který je vhodný pro váš GPU, pokud nejste zdatní, že jej vyladíte pomocí nástroje, jako je PolarisBiosEditor. To však může mít největší zisk. Například pro RX480 může vlastní BIOS zvýšit rychlost hashování na 30Mhs +, což je značné zlepšení o 30%!

Extra fanoušci. Obzvláště pokud máte více souprav, pak se ujistěte, že k skříni / pouzdru připojíte další fanoušky. Někteří lidé také používají běžné stolní ventilátory nebo v některých případech vysoce výkonné průmyslové ventilátory. Podívejte se na moje zařízení pro těžbu měděných trubek a získejte několik kreativních nápadů, jak vytvořit užitečný, ale atraktivní důlní souprava současně!

Ultimate Mining Rig

Závěr těžby v Ethereu

Takže to je vše. Doufám, že se vám tento průvodce těžby Ethereum těšil, nyní začněte stavět své zařízení, abyste mohli začít těžit co nejrychleji!

Máte zpětnou vazbu, dotazy, komentáře? Dejte mi vědět v komentářích a ujistěte se, že tento článek bude aktuální.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me