Průvodce Ultimate Social Media Privacy Guide

Průvodce ochranou osobních údajů na sociálních médiích


Sociální média jsou nedílnou součástí dnešního života, i když se mnozí z nás snaží omezit čas, který s nimi trávíme, stále je v našich životech zakořeněná. To je důvod, proč soukromí sociálních médií je něco, čemu by měl každý věnovat pečlivou pozornost. Rizika, že tak neučiní, jsou velká, hackeři, podvodníci, bývalí partneři, zloději identity, sexuální predátoři, existuje spousta lidí, které bychom mohli chtít zablokovat z našich online životů.

V této příručce o ochraně osobních údajů v sociálních médiích nastíníme nebezpečí a krok za krokem provedeme kroky, které vám pomohou chránit se a zabezpečit vaše sociální média.

Contents

Přehled ochrany osobních údajů na sociálních médiích

Je třeba zdůraznit, že zatímco platformy sociálních médií mají tendenci nabízet spoustu funkcí pro uzamčení profilů a zlepšení soukromí, ve výchozím nastavení tato nastavení zřídka aktivují. Existuje několik důvodů...

  • Weby a aplikace jsou přirozeně přitažlivější a přitažlivější pro nové uživatele, když jsou věci jednoduché.
  • Není v zájmu společností sociálních médií, aby vše udržovaly v soukromí. Čím více informací je volně k dispozici - čím více informací mohou inzerentům prodat.
  • Nastavením výchozích příspěvků a obrázků na „veřejný“ přístup znamená, že je pro lidi snazší používat platformy k tomu, aby se vklouzli do životů druhých - to je důvod, proč tyto platformy přitahují mnoho lidí..

Díky tomu se společnosti v oblasti sociálních médií snaží udržovat své platformy co nejbezpečnější a mají sklon poskytovat uživatelům řadu možností, jak jim dát kontrolu nad jejich soukromí.

Obecná rada

Silná hesla a generátory hesel

Zabezpečená hesla

Průzkum provedený The Telegraph na začátku roku 2017 navzdory rozsáhlému pokrytí hackerů, podvodů a kybernetických útoků odhalil, že mnoho uživatelů internetu stále používá smíchově nezabezpečená hesla pro své online účty. Některá hesla v první desítce zahrnují 123456, qwerty a heslo.

Vaše hesla jsou klíčem k vašim online účtům a usnadňují uhodnutí vám otevírá všechny druhy problémů.

Vytváření a zapamatování složitých a jedinečných hesel pro každý jednotlivý online účet se samozřejmě snadněji říká, než udělá.

Jedním ze způsobů, jak přijít s dlouhými a složitými hesly, je použití osobně zapamatovatelných frází sestávajících z několika slov (někdy to vyžaduje přidání čísel a interpunkce, pokud to služba vyžaduje).

Je překvapivě snadné přijít s těmito náhodnými frázemi individuálně a z technického hlediska je těžké je popraskat.

Pokud jste ještě nikdy nebyli hacknuti, měli jste neuvěřitelně štěstí, protože dvě třetiny dospělých v USA již občas porušilo soukromí na sociálních médiích. Může to být řada na vás brzy, a pokud používáte k ochraně svých osobních údajů „123456“ nebo „heslo“ - částečně jste na vině!

Správci hesel

Správci hesel

Dále se podívejme, jak můžete spravovat všechna složitá a jedinečná hesla.

Nejzákladnější podobou správce hesel je druh zabudovaný do webových prohlížečů. Příkladem je Google Chrome Smart Locker Apple iCloud Keychain. Nepochybně o nich budete vědět, když se často ptají, zda chcete, aby váš webový prohlížeč „uložil heslo“.

Ukládání hesel v prohlížeči je výhodné, ale často není bezpečné. Pokud sdílíte počítač bez vlastního bezpečného přihlášení, je to téměř jistě špatný nápad.

Používání správce hesel v prohlížeči nenahrazuje použití správného a specializovaného řešení správy hesel. Dobrý správce hesel vám pomůže generovat zabezpečená hesla a uchovávat je bezpečně zašifrovaná. Při správném použití to znamená, že můžete být ještě bezpečnější vytvořením samostatných jedinečných hesel pro všechno bez nadlidské paměti.

Zde je několik možností, které byste mohli vyzkoušet:

KeePass

KeePass je open-source správce hesel s rozsáhlými funkcemi. Pro netechnické lidi to však není nejjednodušší věc, jak se připravit. Na straně plus, je to zcela zdarma a perfektní nástroj, pokud chcete spravovat několik hesel.KeePass

KeePass se integruje se všemi předními webovými prohlížeči a mobilními zařízeními a protože je otevřeným zdrojem, nabízí přístup k celé řadě dalších doplňků, jako je biometrická podpora a integrace pro online zálohovací služby..

KeePass je popisován jako pas bezpečný, a to je přesně to, co to je. I když vás jeho technický přístup zaskočí, protože je zdarma, stojí za to vyzkoušet jej.

LastPass

LastPass je jedním z nejznámějších správců hesel na světě. Je k dispozici jako bezplatný produkt i jako nízkonákladová komerční nabídka. Produkt zdarma má určitá omezení, ale stále má co nabídnout. Placená verze přidává užitečné další funkce, jako je šifrované online úložiště a podporu dvoufaktorové autentizace.

Tam, kde LastPass opravdu vyniká, je jeho snadné použití. Díky tomu je nováček vynikající volbou. Bohužel vždy existuje určitý kompromis mezi snadností použití a bezpečností a je spravedlivé říci, že odborníci na ochranu soukromí nemají rádi některé kompromisy, které se firma rozhodla učinit, jako je například funkce nouzového přístupu, která lidem umožní znovu získat přístup k jejich pokud ztratí své primární heslo.

StickyPassword

StickyPassword je další řešení pro správu hesel s výběrem bezplatné nebo prémiové verze. Díky funkcím, jako je zálohování cloudu, synchronizace a prvotřídní podpora, stojí za to vystříknout malý poplatek ve prémiové verzi.

StickyPassword má vynikající podporu pro skenování otisků prstů a je vynikajícím řešením pro stolní i přenosné počítače i mobilní zařízení. Šifrování je vojenské třídy a místní Wi-Fi synchronizace udržuje vše v bezpečí.

I když aplikace správce hesel není nezbytná, pokud jde o soukromí sociálních médií, usnadňuje mít pro každý účet jedinečná složitá hesla. S dostatkem volných možností je dobré určitě si nechat nějaký čas vyzkoušet.

Ověřování dvou faktorů

Dvoufázová autentizace je široce používanou metodou pro zvýšení bezpečnosti online účtů. Používají ho banky, weby sociálních médií a všechny další služby online.

Dvoufaktorové ověřování

Je téměř jisté, že ji už nějakým způsobem používáte. Nejjednodušší vysvětlení je, že používá něco, co máte, i něco, co znáte. Bez obou těchto částí nemůžete získat žádný přístup.

Často se používá analogie, kdy používáte platební kartu v bankomatu. „Něco, co máte“, je karta a „něco, co víte“, je PIN kód. Pouze s kartou nemůžete ze stroje čerpat peníze a totéž by platilo, kdybyste měli pouze PIN.

Mnoho webových stránek a online služeb používá tento princip, aby vám umožnilo přidat k vašim účtům další zabezpečení. Je důležité poznamenat, že v případě sociálních médií je aktivace tohoto druhu dvoufázového ověření podporována, ale obvykle volitelná. Jedná se tedy o rychlou a snadnou funkci pro posílení vaší bezpečnosti, která zajišťuje, že nikdo nemůže hacknout váš účet uhodnutím hesla. Implementace se liší na různých platformách sociálních médií...

Facebook TFA

Na Facebooku: Existuje celá řada možností. Chcete-li je najít, přihlaste se ke svému účtu, přejděte do části „Nastavení“, která je přístupná pomocí šipky dolů v pravém horním rohu stránky, a poté klikněte na „Zabezpečení a přihlášení“. Nyní klikněte na tlačítko „Upravit“ napravo od „ Pro přístup ke všem možnostem použijte dvoufaktorové ověření “.

Nejjednodušší možnost umožňuje používat mobilní telefon jako druhou „položku“ v procesu dvoufaktorového ověřování. Můžete si vybrat, zda chcete přijímat zprávy SMS obsahující jedinečný kód, nebo pomocí funkce Generátor kódu (skrytá v mobilní aplikaci Facebook) vygenerovat kód, když jej potřebujete. V obou případech se nemůžete přihlásit z ničeho nového bez hesla i kódu.

Facebook nabízí různé další pokročilé možnosti dvoufázového ověření, včetně jednorázových hesel pro aplikace Facebook na herních konzolách a dalších zařízeních. Plus integrace s univerzálními bezpečnostními klíči. Nastavení 2FA je snadné a okamžitě zvyšuje vaše soukromí v sociálních médiích tím, že hackerům je mnohem těžší proniknout do vašeho účtu.

Zde najdete průvodce všemi možnostmi Facebooku.

Twitter TFA

Na Twitteru:Nastavení jsou podobná, ale méně sofistikovaná. Princip je stejný; dodáte Twitter mobilní telefonní číslo a aktivujete dvoufaktorové ověření. To nutí Twitter vyžadovat jednorázový přístupový kód (zaslaný SMS na toto číslo) při každém přihlášení.

Chcete-li získat přístup k tomuto nastavení, musíte být v počítači přihlášeni k účtu. Nabídka nastavení je vpravo nahoře. Klikněte na „Nastavení a soukromí“ a poté zaškrtněte políčko „Ověřit žádosti o přihlášení“.

Pokud tak učiníte, vyplatí se zkontrolovat nabídku „Mobilní“ a znovu zkontrolovat, zda máte nastaveno správné mobilní číslo - jinak by vaše přihlašovací kódy mohly být zaslány na nesprávné číslo. Pokud máte potíže s hledáním možností nebo si přejete nastavit dvoufaktorové ověření pomocí mobilní aplikace Twitter, zde je průvodce.

Instagram TFA

Instagram:Tady dvoufázová autentizace je téměř stejná. Protože je však Instagram primárně mobilní aplikace, musíte z telefonu implementovat další zabezpečení.

Otevřete aplikaci Instagram a přejděte do svého profilu. Otevřete nabídku nastavení klepnutím na ozubené kolečko „nastavení“. Klepněte na „Dvoufázové ověřování“ a zapněte „Vyžadovat bezpečnostní kód.“ Znovu se musíte ujistit, že Instagram má správné mobilní číslo, nebo byste se mohli riskovat, že se z vašeho účtu zamknete. Pokud máte potíže s hledáním možností, zde je průvodce, jak to provést.

K dispozici je také dvoufaktorové ověření na Snapchatu. Tato funkce, stejně jako ostatní sítě, vyžaduje, abyste prostřednictvím SMS dostali jednorázový číselný kód. Chcete-li tuto funkci zapnout, otevřete na svém mobilním zařízení Snapchat a vlevo nahoře klepněte na ikonu Snapchat. Dále klepněte na ikonu ozubeného kola „Nastavení“ v pravém horním rohu, vyberte „Ověření přihlášení“ a postupujte podle pokynů. Můžete také použít Google Authenticator (více o tom později).

Stojí za to věnovat čas aktivaci dvoufázového ověření na všech účtech na sociálních sítích. Trvá to jen pár minut a je to pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak výrazně zvýšit vaši bezpečnost.

Ochrana osobních údajů na Facebooku

Ochrana osobních údajů na Facebooku

Nebezpečí Facebooku

Zločinci často používají Facebook k získání informací o životech a poloze lidí. Přesto studie ukazují, že značné procento uživatelů stále nedokáže adekvátně upravit nastavení ochrany osobních údajů. To je děsivé vzhledem k tomu, že na platformě existuje 270 milionů falešných nebo podvodných účtů. Jaká jsou hlavní nebezpečí Facebooku?

Většina lidí chce sdílet fotografie, stavy a zkušenosti se svými přáteli a rodinami - ale ne s celým světem. Nebezpečí začíná u uživatelů, kteří nedokážou zkontrolovat nastavení zabezpečení a rozhodnou se sdílet s mnohem širším publikem, než je bezpečné.Nebezpečí Facebooku

Nebezpečí se bohužel netýká pouze sdílení fotek. Pouhý počet falešných účtů na platformě ukazuje, kolik zločinců lidé obíhají na Facebooku. Někteří se dokonce mohou klonovat jako váš přítel po klonování jejich účtů. Proto musíte být vždy opatrní, pokud dostanete žádost o přátelství od někoho, s kým jste si mysleli, že už jste přátelé.

Záměry nepoctivých uživatelů se velmi liší. Někteří jsou zloději, kteří vlečou síť pro lidi, kteří jsou na dovolené. A na temnějším konci spektra jsou podvodníci a sexuální predátoři, kteří používají platformu k lovu zranitelných lidí. Jak jsem již dříve hovořil ve svém průvodci o online bezpečnosti dětí, existuje šokující statistika týkající se podílu mladých lidí, kteří jsou osloveni cizími lidmi online, a počtu teenagerů, kteří se v reálném životě setkávají s těmito cizinci..

Nebezpečí sociálních médií jsou velmi reálná, a proto je nezbytné zvýšit soukromí v sociálních médiích...

Nastavení ochrany osobních údajů na Facebooku

Podívejme se, jak je váš profil na Facebooku „uzamčen“. Pokud jste nikdy nezměnili nastavení ochrany osobních údajů, možná budete překvapeni, když zjistíte, kolik vašeho života je veřejné.Nastavení ochrany osobních údajů na Facebooku

Přihlaste se k počítači na Facebooku a přejděte na stránku svého profilu. Klikněte na ikonu „...“ (tři tečky) vpravo dole na obrázku záhlaví a vyberte „Zobrazit jako ...“ Poté uvidíte svůj profil jako „Veřejný“. To vám umožní vidět vše, co by náhodný uživatel Facebooku viděl Uvidíme, jestli vás našli pomocí vyhledávacího zařízení Facebooku.

Pokud jste se dříve pokusili svůj účet uzamknout, může se zobrazit pouze váš obrázek záhlaví a aktuální profilový obrázek. Je však více než pravděpodobné, že také zjistíte, že jsou nějaké fotky, komentáře a možná i stavy viditelné pro celý svět. To, co vidíte, vás v mnoha případech může šokovat. Pokud vás zajímá, proč tomu tak je - existuje spousta možných důvodů. Můžete mít fotoalba (například nahrávání smartphonů), kde jsou fotografie automaticky nastaveny na „veřejné“ zobrazení, nebo můžete mít svůj účet nastaven tak, aby ostatní lidé mohli zveřejňovat vaše časové osy bez povolení.

Pokud jste jedním z lidí, kteří na Facebooku skrývají nějakou aktivitu od určitých „přátel“, můžete také pomocí možnosti v horní části této obrazovky zobrazit svůj profil „jako“ konkrétního přítele, takže můžete potvrdit, co vidí.

Vyzbrojeni těmito informacemi budete mít dobrou představu o tom, co musíte udělat, abyste mohli začít zvyšovat soukromí na sociálních médiích na Facebooku, takže si projdeme nejdůležitější nastavení.

Nastavení ochrany osobních údajů a možnosti nástrojů

Většinu klíčových nastavení najdete v možnostech „Nastavení soukromí a nástroje“. K tomu se dostanete kliknutím na malou šipku dolů v pravém horním rohu webové stránky Facebook, kliknutím na „Nastavení“ a poté na levé straně „Soukromí“..Nastavení a nástroje ochrany osobních údajů na Facebooku

V nastavení vpravo můžete vybrat, kdo uvidí vaše budoucí příspěvky (výběr z „Veřejné“, „Přátelé“, „Přátelé (kromě určitých lidí)“ a různé další vlastní možnosti.) Můžete si vybrat, kdo bude vás může kontaktovat přes Facebook - a kdo vás může vyhledat prostřednictvím vaší e-mailové adresy nebo telefonního čísla.

Ve skutečnosti je docela snadné zamknout své soukromí na Facebooku. Začněte tím, že omezíte viditelnost příspěvků na své vybrané přátele, omezíte „žádosti o přátelství“ na „přátele přátel“ a omezíte, kdo vás může hledat pouze na „přátele“. Díky tomu budete stejně soukromí, jak je možné být na Facebooku. Je však třeba poznamenat, že na Facebooku opravdu neexistuje způsob, jak se „vypnout“. Pokud to dáváte přednost, je nejlepší se této platformě úplně vyhnout.

Po změně těchto věcí, možná si myslíte, že jste hotovi, ale je tu další důležitý krok. Po změně nastavení použijte funkci „zobrazit jako ...“ popsanou výše a zkontrolujte, zda stále existuje nějaký obsah, který lze veřejně zobrazit. Zjistíte, že změna těchto nastavení nepomohla skrýt nic, co jste v minulosti veřejně sdíleli.

Chcete-li tento problém vyřešit, vraťte se k možnostem „Nastavení a nástroje ochrany osobních údajů“ a využijte funkci „Omezit minulé příspěvky“, která by vám měla umožnit blokovat veřejnost (nebo „přátele přátel“), aby neviděli starý příspěvek. Opět platí, že je vhodné znovu zkontrolovat funkci „zobrazit jako ...“ - dokud nebudete spokojeni s tím, co veřejnost uvidí, když dorazí na váš profil. V případě potřeby můžete přejít na jakékoli zbývající jednotlivé příspěvky a fotografie a ručně změnit jejich viditelnost podle potřeby. Vezměte prosím na vědomí, že podle tohoto odkazu je váš aktuální profil a obrázek vždy k dispozici pro veřejné zobrazení.

Je důležité si uvědomit, že kontrola nastavení ochrany osobních údajů na Facebooku není něco, s čím byste měli jednat jako s jednorázovým úkolem. Facebook někdy změní své výchozí nastavení ochrany osobních údajů a učiní je méně soukromými - proto je vhodné čas od času zkontrolovat vaše nastavení.

Další věci, které je třeba zvážit

Existuje několik dalších důležitých nastavení, která stojí za to se na ně podívat, ale před tím stojí za zvážení vyklizení vašich „přátel“.

Pokud jste někdo se stovkami (nebo dokonce tisíci) přátel z Facebooku, možná budete chtít zvážit moudrost zpřístupnění online přátelství tak snadno. Nejen, že potenciálně sdílíte markanty svého každodenního života s širokým okruhem lidí, ale také dáváte všem svým přátelům okno do svého života. To vás nemusí obtěžovat, ale je to něco, o čem přemýšlet. Pokud chcete skutečné soukromí v sociálních médiích, mělo by to začít ochranou toho, kdo jste ochotni pustit se do online kruhu.

Možnosti časové osy a značkování

Časová osa a značkování na Facebooku

Dále se vyplatí podívat se na možnosti „Časová osa a označování“, které se nacházejí pod nastavením soukromí ve stejné nabídce vlevo..

Zde si můžete vybrat, kdo může zveřejňovat příspěvky na vaší časové ose, zda musíte zkontrolovat jejich příspěvky před jejich zveřejněním a kdo je může vidět, jakmile jsou nahoře. Většina z těchto možností má výběr „pouze já“, takže můžete mít plnou kontrolu nad tím, co se přidá k vaší přítomnosti na Facebooku. Tato nikdy výchozí nastavení, takže si budete muset pohrát s nastavením, abyste zabránili lidem v přidávání trapného obsahu o vás bez vašeho vědomí.

Za zmínku stojí také možnosti Blokování a přidejte si lidi, kteří se nechtějí přiblížit vašemu profilu na Facebooku. Pokud jste někdy hassledováni, obtěžováni - nebo se cítíte nepříjemně někým na Facebooku - vždy je přidejte do svého blokovaného seznamu.

Uzamčení aplikací

Další důležité nastavení na Facebooku je v nabídce vlevo - v sekci „Aplikace“.Aplikace na Facebooku

Jak asi víte, na Facebook odkazují tisíce aplikací. Například mnoho lákavých her nebo populární „která postava Simpsonovi jste?“ Kvízy.

Problém s mnoha těmito aplikacemi je v tom, že požadují významný přístup k vašemu účtu Facebook. Lidé si často neuvědomují, jak velké soukromí ohrožují, když nechají hry přístup k jejich profilu.

Chcete-li se podívat na všechny aplikace, které mají určitou úroveň přístupu k vašemu účtu Facebook, podívejte se do pravé části obrazovky, když přejdete do nabídky „Aplikace“ v části „Nastavení“. kliknutím na ikonu malé tužky zobrazíte, ke kterým částem vašeho profilu má trvalý přístup. V mnoha případech budete pravděpodobně šokováni, abyste to zjistili.

Nejlepší způsob, jak to vyřešit, je odebrat všechny aplikace, které již nepoužíváte, a dobře se podívat, jaká oprávnění udělujete těm, které chcete zachovat.. Pokud máte pocit, že aplikace zbytečně zasahuje do vašeho soukromí, zbavte se ho.

Vždy věnujte vážnou pozornost kompromisu mezi poskytováním přístupu k aplikacím a hrám na Facebooku a ohrožením vašeho soukromí. Opravdu stojí za to sdílet vše, co zveřejníte, s anonymní společností kvůli hraní online hry na pár minut sem a tam? Často tomu tak není!

Ochrana osobních údajů na Twitteru

Ochrana osobních údajů na Twitteru

Nebezpečí Twitteru

Twitter je jiné zvíře než Facebook, ale mnoho nebezpečí zůstává stejných. Pokud jde o soukromí na Twitteru, musíte učinit jedno zásadní rozhodnutí - ať už chcete, aby vaše tweety byly soukromé, a proto viditelné pouze pro lidi, kteří vás sledují - nebo se veřejně pípali a umožnili všem sledovat váš účet.

Smyslem Twitteru je sdílení myšlenek a pocitů se světem. Spousta lidí se pyšní na počet následovníků, které mají, a jsou rádi, když se tento počet zvyšuje.Nebezpečí Twitteru

To představuje podobná nebezpečí jako na Facebooku. Pokud se rozhodnete tweetovat podrobnosti o své dovolené a dovolíte každému, aby viděl vaše tweety - potenciálně inzerujete svůj prázdný domov zlodějům. Čím více osobních údajů se rozhodnete sdílet, tím více ohrožujete své soukromí. Pokud tedy máte účet na Twitteru, který je otevřený pro každého, musíte neustále vypovídat o tom, co jste ochotni odhalit. Můžete například zvážit upuštění od sdílení vašeho rodného města ve svém profilu na Twitteru.

Jedním konkrétním nebezpečím Twitteru, které neustále zasílá zprávy, je riziko online trollingu, šikany a ohrožujícího chování. To je často zaměřeno na celebrity, politiky a další významné osobnosti, ale každý se může stát obětí. Jedna zpráva z roku 2017 odhalila, že britské politiky ve Velké Británii dostaly za pouhých šest měsíců více než 25 000 hrubých zpráv. I když je možné zablokovat uživatele Twitteru, není pochyb o tom, že takové chování od trollů může způsobit značné obavy a stres.

Další nebezpečí přichází ve formě přímých zpráv (DM). Uživatelé Twitteru mohou často dostávat přímé zprávy, včetně webových odkazů, které vedou na webové stránky zapojené do trestného chování, jako je podvod nebo phishing.. Má smysl být nesmírně opatrný před přímými zprávami od cizinců, zejména těch, kteří mají odkazy vedoucí na neznámé webové stránky.

Nastavení ochrany osobních údajů na Twitteru

Než začneme ponořit se do nabídek nastavení, je důležité zdůraznit, že klíčem k ochraně soukromí na Twitteru jsou vaše osobní rozhodnutí o tom, co sdílet. Pokud je váš účet otevřený pro všechny a vy se rozhodnete tweetovat o své aktuální poloze, prozradíte, kde jste, kdo to zajímá, a musíte se rozhodnout, zda vám to vyhovuje..Nastavení ochrany osobních údajů na Twitteru

Podobně, pokud se chcete zapojit do politických diskusí na Twitteru (a mnoho lidí to dělá!), Je zcela na vás, jak daleko se chcete podělit o své názory. Pokud jsou tyto názory dostatečně kontroverzní, aby vyvolaly silné reakce ostatních uživatelů Twitteru, mohli byste se otevřít až trollování a zneužívání od lidí s odlišnými názory. Samozřejmě je spravedlivé říci, že tento druh „debaty“ je součástí výzvy Twitteru.

Volba, zda se bude tweetovat veřejně nebo soukromě

Jak bylo uvedeno výše, klíčovým rozhodnutím, které musíte učinit ohledně ochrany soukromí na Twitteru, je to, zda chcete veřejný účet nebo účet, který je „uzamčen“ následovníkům ve vašem kruhu.Tweet Ochrana osobních údajů

Pro přístup k tomuto nastavení přejděte do nabídky „Profil a nastavení“ na Twitteru. K tomu je přístupný (na webu Twitter) pomocí ikony v pravém horním rohu. K těmto možnostem je také možné přistupovat prostřednictvím mobilní aplikace Twitter (více informací zde).

V části „Ochrana osobních údajů a bezpečnost“ najdete možnost „Chránit své tweety“. Tato možnost není ve výchozím nastavení vybrána, protože Twitter zveřejní všechny tweety, pokud toto nastavení nezměníte..

Pokud se rozhodnete zapnout možnost „Chránit své tweety“, vaše tweety budou viditelné pouze pro následovníky. A kdokoli nový, kdo vás chce sledovat, musí počkat, než přijmete jejich žádost. Tím se uzamkne váš účet pouze těm lidem, kteří vás chtějí sledovat. Je důležité si uvědomit, že každý, kdo vás sledoval před aktivujete-li tuto možnost, budou vaše tweety stále vidět pokud se rozhodnete je blokovat (viz níže).

Další informace naleznete v článku na Twitteru, kde je vysvětlen rozdíl mezi veřejnými a chráněnými účty.

Další nastavení ochrany osobních údajů

Ve stejné nabídce „Ochrana osobních údajů a bezpečnost“ najdete některá další nastavení, která můžete vylepšit, aby se zlepšilo vaše soukromí.

Za zmínku stojí zejména možnost „Tweet s místem“, která určuje, zda do tweety přidáte místo. Ve většině případů se vyplatí toto vypnout, pokud nechcete zvláště inzerovat, kde jste. Pokud jste toto nastavení zapnuli v minulosti a rozhodnete se sdílení ukončit, existuje možnost „Odstranit informace o poloze“ z vašich předchozích tweetů.

Pokud se snažíte udržet nízký profil na Twitteru a chcete, aby vás lidé obtížněji našli, můžete také zrušit zaškrtnutí dvou políček na této obrazovce, která lidem umožní najít vás pomocí vaší e-mailové adresy a telefonního čísla..

Možnost „Přijímat přímé zprávy od kohokoli“ je další, kterou pravděpodobně budete chtít zajistit, aby nebyla zaškrtnutá. Zabráníte tak podvodníkům a podvodníkům, aby vám zasílali přímé zprávy, které vás zvou na riskantní webové stránky. Necháte-li tuto možnost neoznačenou, zajistíte, aby vám přímou zprávu mohli poslat pouze vaši sledující.

V této části je také několik dalších možností, které stojí za zvážení, například neumožnit lidem, aby vás označili na fotkách, a řídit, jak snadné je pro vás lidi přidat do účtů týmů Twitteru..

Blokování lidí na Twitteru

Pokud si přejete zablokovat lidi na Twitteru úplně z jakéhokoli důvodu - existují dva jednoduché způsoby, jak to udělat.Twitter Block People

První metodou je navštívit jejich profil na webu, kliknout na malou ikonu „tři tečky“ v pravém horním rohu a kliknout na „Blokovat“. Jakmile to uděláte, nebudou vám moci posílat zprávy ani vás sledovat. . Více informací o důsledcích blokování lidí na Twitteru naleznete zde.

Jedna věc, kterou si musíte pamatovat, pokud někoho zablokujete blokovaný uživatel mohl stále vidět vaše tweety, pokud máte veřejný profil a odhlásí se ze svého účtu. Pokud se jedná o problém, musíte zvážit, zda byste raději přešli na „chráněný“ účet, jak je popsáno výše.

Uživatelé můžete také blokovat, když procházíte Twitter, kliknutím na malou šipku dolů vedle tweetu kterékoli osoby a výběrem "Blok" možnost odtamtud.

Aplikace propojené s Twitterem

Stejně jako Facebook, Twitter umožňuje připojení z celé řady aplikací třetích stran. Tyto možnosti sahají od aplikací, které odkazují na sekce s komentáři novin, a umožňují vám „zaregistrovat se na Twitteru“ - až po nástroje Twitter a mobilní aplikace, které vám umožní zveřejňovat příspěvky na Twitteru bez použití webu Twitter nebo oficiálních aplikací..Twitter propojené aplikace

Chcete-li zjistit, jaké aplikace mají přístup k vašemu účtu Twitter, navštivte sekci „Aplikace“ ve stejné nabídce nastavení. Je dobré se dobře podívat na seznam a použít možnost „odvolání přístupu“ pro všechny aplikace, které nepoznáte nebo již nepoužíváte..

Když propojíte aplikaci se službou Twitter, rozhodnete se, jaký přístup má aplikace. V některých případech je přístup minimální, ale v jiných případech je aplikacím uděleno právo tweetovat vaším jménem. Chcete-li tedy maximalizovat své soukromí, měli byste minimalizovat počet aplikací, které mají jakýkoli přístup.

Některé závěrečné myšlenky

Vylepšení nastavení Twitteru pro zvýšení vašeho soukromí je rychlá práce, kterou stojí za to. Když jste tam, měli byste také aktivovat „dvoufázové ověření“.

Ať už se rozhodnete pro plný „chráněný“ účet (dobrý nápad, pokud si chcete udržet aktivitu na Twitteru mezi vámi a malou skupinou přátel a rodiny), nebo pouze vykonávat trochu větší kontrolu nad veřejným účtem, možnosti jsou tam - což umožňuje používat Twitter bez ohrožení vašeho soukromí.

Instagram Ochrana osobních údajů

Instagram Ochrana osobních údajů

Nebezpečí Instagramu

Instagram je zajímavá služba, pokud jde o soukromí sociálních médií, protože by se dalo argumentovat, že většina uživatelů aktivně hledá názory, líbí se a nové sledovatele - v ještě větší míře než na Twitteru..

Mnoho uživatelů přidává do svých příspěvků na Instagramu více hashtagů v naději, že zvýší svůj dosah, aby si jejich příspěvky mohli prohlížet co nejširší publikum. To spíše letí tváří v tvář touze po soukromí! To znamená, že v Instagramu mohou uživatelé zkontrolovat nastavení. Existuje také možnost uzamčení účtu Instagram tak, aby byl viditelný pouze pro sledovatele, kterým autorizujete osobně.Nebezpečí Instagramu

Pokud jde o nebezpečí Instagramu, je to velmi podobné Twitteru. Mezi nebezpečí patří riziko trollů a zločinců a nebezpečí odhalení příliš mnoho informací o sobě. Stejně jako u ostatních sociálních sítí se vaše celková úroveň soukromí snižuje na to, co se rozhodnete sdílet, stejně jako na vybraná nastavení. Pojďme tedy nyní k těmto nastavením.

Nastavení soukromí na Instagramu

Nastavení soukromí Instagramu je přístupné prostřednictvím mobilní aplikace Instagram. Chcete-li získat přístup k nastavení, otevřete aplikaci Instagram a klepněte na sekci „Profil“ (ikona malé osoby v pravém dolním rohu). Poté klepnutím na malou ikonu „ozubená“, která se zobrazí vedle tlačítka „Upravit profil“, otevřete nabídku nastavení..

Výběr veřejného nebo soukromého účtu

Soukromý účet na Instagramu je úplně stejný jako chráněný účet na Twitteru. Pokud se rozhodnete pro soukromý účet, nikdo neuvidí váš obsah, dokud jej neschválíte jako následovníka. Společně s Twitterem, lidé, kteří vás již sledují v okamžiku, kdy přepnete svůj účet na soukromý, zůstanou autorizovanými sledovateli, pokud je nezablokujete. Chcete-li přepnout na soukromý účet, jednoduše aktivujte možnost „Soukromý účet“ v dolní části sekce „Účet“ v nabídce nastavení.Soukromý účet na Instagramu

Zda si vyberete soukromý účet, záleží na tom, jak si přejete používat Instagram. Pomocí soukromého účtu zamknete každého, koho výslovně neautorizujete. To je perfektní, pokud chcete komunikovat pouze s malou skupinou následovníků, jako jsou rodina a přátelé. Pro mnohé to však jde proti účelu Instagramu. Volba je na tobě.

Další nastavení ochrany osobních údajů na Instagramu

Ve srovnání s jinými sítěmi není na Instagramu tolik, co se týká soukromí. Můžete však zvážit několik dalších možností...

Zabezpečení Instagramu

V části „Fotky, kde jste vy“ v nastavení můžete určit, zda lidé mohou do vašeho profilu přidávat fotografie, a to tak, že vás do nich označíte. Pokud chcete před publikováním „moc veta“ před těmito fotografiemi, vyberte možnost „Přidat ručně“. (Výchozí nastavení je „Přidat automaticky“.)

V „Nastavení příběhu“ můžete určit, kdo může odpovídat na vaše každodenní příběhy Instagramu - a také diktovat, zda vaši následovníci mohou vaše příběhy dále sdílet. Toto je další možnost, která je ve výchozím nastavení povolena a kterou chcete deaktivovat, pokud chcete zvýšit své soukromí.

Blokování lidí na Instagramu

Blokování v Instagramu funguje velmi podobně jako blokování Twitteru.Blokovaní uživatelé Instagramu

Při procházení zdroje Instagramu klepněte na uživatelské jméno kohokoli, kterého chcete zablokovat. Tím se dostanete na jejich stránku profilu. Poté klepněte na malou ikonu „tři tečky“ v pravém horním rohu jejich profilu a vyberte červenou možnost „Blokovat“.

Po zablokování každého uživatele budete požádáni o potvrzení. Seznam blokovaných uživatelů můžete také zkontrolovat v hlavní nabídce nastavení.

Některé závěrečné myšlenky

Stejně jako u Facebooku a Twitteru se vyplatí aktivovat dvoufázové ověření na vašem účtu Instagram, bez ohledu na to, co se rozhodnete pro další nastavení.

Kromě toho je jen na vás, jak chcete používat Instagram - ale i když se chystáte pokusit stát se další hvězdou Instagramu nebo ovlivňovačem značky - stále je možné vylepšit své soukromí a stát se rozumnější o tom, co jste ochotni sdílet.

Soukromí Snapchat

Soukromí Snapchat

Nebezpečí Snapchat

Snapchat je velmi odlišný druh sociální sítě, navržený na základě okamžitějšího typu interakce mezi přáteli, spíše než myšlenka vytvoření časové osy všech vašich historických aktivit..

Snapchat se rychle vyvinul a začal jako platforma pro zprávy, které by se „rychle zničily“ rychle poté, co byly zobrazeny. Od spuštění bylo přidáno mnoho funkcí a stále více. Nyní je možné v síti uchovávat „příběhy“ po dobu 24 hodin a ukládat „snímky“ do prostoru pro osobní úložiště. Základní princip Snapchatu jako „stálé“ sociální sítě však stále platí (zde najdete velký základ pro Snapchata a jeho pokračující vývoj).Nebezpečí Snapchat

Tato nestálost zpráv, spojená s obrovskou popularitou Snapchatu mezi mladší generací, činí Snapchat obzvláště znepokojující platformou pro rodiče s dětmi, kteří ji používají. Služba určování polohy Snapchat (mapa map) je obzvláště znepokojivá, protože při aktivaci může ostatním uživatelům sotva usnadnit určování polohy někoho jiného. Naštěstí je tato funkce ve výchozím nastavení deaktivována, ale pokud vaše malé děti používají Snapchat, určitě stojí za to zkontrolovat, zda ji neaktivovali..

Rizika Snapchata jsou podobná jako u jiných sociálních sítí, včetně rizika online šikany a trollingu. Díky čemuž je jedinečná, je dočasná povaha zpráv na platformě a skutečnost, že je tak oblíbená u dětí, ale starší lidé ji často ignorují - vytvářejí riziko, že teenageři mohou používat něco, co jejich rodiče opravdu nerozumí.

Z tohoto důvodu se může stát, že budete muset zkontrolovat nastavení soukromí jménem svých dětí (pokud jste rodič), nikoli pro svůj vlastní účet..

Nastavení ochrany soukromí Snapchat

Hlavní nastavení ochrany osobních údajů v aplikaci Snapchat se týká toho, kdo může vidět, co zveřejníte. Je možné nakonfigurovat aplikaci tak, aby bylo vše, co zveřejníte, viditelné pro kohokoli na platformě. Naštěstí jsou výchozí nastavení poněkud restriktivnější. Pokud se nepokoušíte vybudovat osobní značku nebo neprovozujete Snapchat jménem společnosti, není jen malý důvod, proč byste se měli o věci, které jsou tak široce sdílet,.

Chcete-li zkontrolovat tato nastavení, klepněte na ikonu Snapchat v levém horním rohu aplikace. Dále klepněte na ikonu ozubeného kola „Nastavení“ v pravém horním rohu. Přejděte dolů v sekci označené „Kdo může…“

Snapchat

V této části můžete určit, kdo uvidí vaše příspěvky, nebo vás přidat do sítě. Ve většině případů budete chtít vybrat možnost „Moji přátelé“ pro možnosti „kontaktujte mě“ a „zobrazit můj příběh“. Pokud opravdu nechcete zobrazovat svou polohu, je nejlepší nechat „Zobrazit moji polohu“ v nastavení „pouze já“. The Verge popisuje lokalizační vlastnosti Snapchatu jako „největší hrozbu pro soukromí“ sítě, jak je zde popsáno. Před aktivací pro širší publikum si proto prosím pečlivě promyslete. Pokud se rozhodnete umožnit lidem, aby viděli vaši polohu, je nejlepší nechat si ji u vybrané skupiny přátel a rodiny.

Poslední funkce v této sekci je označena slovy „viz mě v rychlém přidání“. Je to jako, jak Facebook navrhuje lidi, které možná znáte. To může být užitečné při pomoci „přátelům přátel“, aby vás našli, ale pro maximální soukromí je nejlepší tuto funkci deaktivovat.

Blokování lidí v Snapchatu

Ve výše uvedených nabídkách nastavení si všimnete sekce Blokovaná, kde se v seznamu zobrazí kdokoli, kterého jste se rozhodli blokovat na platformě..

Chcete-li někoho ve službě Snapchat zablokovat, klepněte na jeho profil v hlavním okně aplikace Snapchat. Vlevo nahoře klepněte na ikonu „tři řádky“ a v zobrazené nabídce vyberte možnost „blokovat“.

Některé závěrečné myšlenky

Dalším krokem, jak získat soukromí na Snapchatu, je znemožnit aplikaci prohledávat kontakty v zařízení, aby bylo možné navrhnout další možná připojení. Protože je však toto nastavení použito jako součást úvodního nastavení, je možné, že jste to (nebo vaše dítě) již povolili.

V rámci čištění soukromí pro Snapchat je tedy dobré si prohlédnout seznam kontaktů (nebo to udělat s vaším dítětem) a odstranit každého, kdo by tam neměl být..

A konečně, jak již bylo uvedeno výše v tomto článku, je vhodné aktivovat dvoufázové ověření pro přihlášení k účtu Snapchat, abyste zvýšili své šance, že nebudete hacknuti..

Ochrana osobních údajů Google

Ochrana osobních údajů Google

Google je internetový gigant, ale nejde o sociální síť. Přesto má účet Google nebo Gmail více než jeden milion lidí a v kombinaci s rozšířeným každodenním používáním vyhledávání Google to znamená, že obrovská část uživatelů internetu denně předává společnosti Google obrovské množství informací. To nevyhnutelně ovlivňuje jejich soukromí.

V následujících sekcích se zabýváme některými riziky spojenými s účty Google a Google a navrhujeme některá nastavení, která byste mohli chtít zkontrolovat, pokud si přejete převzít určitou kontrolu.

Odebrání z výsledků vyhledávání Google

Už jste někdy Googled sami? To, co najdete, bude záviset na tom, jak jste aktivní a jak nejasné je vaše jméno. Pokud máte název „jednoho druhu“ - je pravděpodobné, že se ocitnete v horní části výsledků vyhledávání nebo v jeho blízkosti. Vzhledem k tomu, že pokud máte běžnější jméno - nebo sdílíte jméno s někým, kdo má i malou část slávy online - možná budete muset hledat trochu těžší, abyste se našli.

Bez ohledu na to se možná budete ptát, co můžete dělat, když na Googlu přijde něco, co by mohlo ohrozit vaše soukromí - něco, co byste raději odstranili.Odstranění Google

Bohužel to není jen tak snadné, jako rozhodnutí, zda chcete něco z internetu, a požádat společnost Google, aby ji odstranila. V oficiálním doporučení společnosti Google pro správu vaší reputace online společnost navrhuje, aby vaším prvním přístavem je kontaktovat vlastníka toho webu, na kterém je obsah.

Účet Google

Pokud však vlastník webu nemůže pomoci - společnost Google je schopna z výsledků vyhledávání odstranit určité informace (pokud můžete firmu přesvědčit, že vám obsah způsobuje opravdové trápení). Obsah, který Google odstraní z výsledků vyhledávání, zahrnuje věci, jako jsou lékařské údaje, identifikační čísla vlády a urážlivé obrázky. Další informace naleznete zde.

Zde je třeba poznamenat dva body. První je, že ačkoli Google může věci z výsledků vyhledávání odebrat, nemůže ze skutečných webů, na kterých jsou umístěny, odebrat příslušný obsah. Za druhé, jak uvidíte z zásad společnosti Google pro odstranění, existuje omezená řada okolností, za kterých bude společnost jednat na základě žádosti o odstranění. Pokud se přesto domníváte, že ve výsledcích vyhledávání Google existují informace o vás, které by neměly být, vyplatí se uplatnit vaše právo na zapomnění.

Účty Google a jejich rizika

Pokud používáte internetovou pravidelnost, je pravděpodobné, že Google má spoustu informací, které by mohly mít negativní dopad na vaše soukromí.

Pro účely této příručky se zaměřujeme na účty Google a Gmail. Je však také třeba poznamenat, že pokud používáte Google k vyhledávání věcí online - i když jste přihlášeni k některému ze svých účtů pomocí výchozího nastavení - Google bude pravděpodobně mít dlouhý a podrobný záznam o vaší historii vyhledávání. Pokud je vám něco nepříjemného, ​​měli byste si v této příručce prohlédnout a smazat historii vyhledávání.Aktivita Google

Používáte-li Gmail, Disk Google nebo Google Apps (zejména s prohlížečem Chrome), společnost Google bude sledovat, co děláte online. Pojďme se tedy blíže podívat na rizika, která představují účty Google...

Je to známá skutečnost Google má schopnost číst všechny vaše zprávy Gmail a dokumenty na Disku Google. Ve skutečnosti až donedávna Google používal obsah e-mailů k cílení reklamy (jeden z mnoha důvodů, proč se někdy zdá, že váš webový prohlížeč vás zná lépe než vy sami!)

To neznamená, že se zaměstnanci společnosti Google posadí, aby si přečetli vaše e-maily - alespoň doufáme, že ne. Tato schopnost je však k dispozici a představuje jasné riziko pro jednotlivce, kteří si uvědomují soukromí. Nedávno bylo potvrzeno, že Google může prohlížet dokumenty uložené a sdílené v Dokumentech Google i v Gmailu. Je zřejmé, že to je proto, aby Google mohl vykořenit nezákonný obsah - ale také to znamená, že Google není zvlášť soukromá platforma pro ukládání e-mailů nebo online dokumentů.

Bohužel neexistuje snadný způsob, jak tyto služby Google učinit soukromějšími a bezpečnějšími. Záleží na tom, jak důvěřujete společnosti a jak jste spokojeni s oběťmi soukromí, které musíte udělat. Pokud byste se raději vzdálili od Gmailu, přečtěte si našeho průvodce bezpečnými soukromými e-mailovými službami.

Google Authenticator

Google poskytuje řadu možností pro provádění dvoufaktorového ověřování v Gmailu, účtech Google a dalších online službách. 2FA lze nastavit buď pomocí SMS zpráv, vytištěním kódů, když váš telefon není k dispozici, pomocí bezpečnostních klíčů USB nebo pomocí šikovné aplikace nazvané Google Authenticator..Google Authenticator

Google Authenticator je aplikace pro mobilní zařízení, která neustále vytváří a aktualizuje jednorázové přihlašovací kódy. Naleznete zde informace. Můžete jej použít jako druhý krok pro přihlášení do Google a mnoha online účtů.

Pokud používáte mnoho webů, které vyžadují přihlášení a umožňují dvoufaktorové ověření, může být Google Authenticator mimořádně užitečný pro další zabezpečení. Chcete-li jej použít, zadejte své obvyklé uživatelské jméno a heslo a poté jednoduše vyhledejte svůj jednorázový přístupový kód v telefonu nebo tabletu. Je to opravdu snadné nastavení, stačí, abyste naskenovali čárový kód pro každý web, ke kterému jej chcete připojit.

Není nutné jej používat pro svůj účet Gmail, ale je to skvělý způsob, jak zlepšit zabezpečení na platformě. a mnoho dalších, jako jsou finanční produkty - které často podporují Google Authenticator.

Závěr ochrany osobních údajů na sociálních médiích

Sociální média a soukromí nejsou přirozenými spolužáky. Informace v této příručce jsou navrženy tak, aby vám pomohly učinit kompromisy v oblasti ochrany soukromí a přitom zůstat společensky propojeni. Netrvalo dlouho a projděte si kroky pro každou platformu, což znamená, že můžete rychle zlepšit své soukromí online. Nezapomeňte však, že se jedná o proces, který stojí za to se pravidelně vracet, abyste se ujistili, že vaše nastavení je dostatečně pevné.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me