Sdílení připojení VPN

Zařízení, jako jsou herní konzole, dongles streamování médií a chytré televizory, mohou těžit z výhod geo-spoofingu VPN, ale nemohou spustit software VPN. V této příručce vám ukážeme, jak sdílet připojení VPN různými způsoby.

Jak sdílet připojení VPN

1. Použijte VPN router

Toto je zdaleka nejjednodušší metoda. Většina směrovačů střední a vyšší třídy má v současné době vestavěného klienta VPN, který by měl být konfigurovatelný pro téměř jakoukoli službu VPN..

Další alternativou je flash vašeho stávajícího routeru s firmwarem DD-WRT nebo Tomato, přestože nákup předem nakonfigurovaného a předkonfigurovaného routeru DD-WRT nebo Tomato od společnosti Flashrouters je snazší a zaručuje, že neskončíte zděným routerem!

Všimněte si, že směrovače nižší třídy mohou často provozovat klienta VPN, ale nejsou dostatečně výkonné, aby tak učinily rychlostí. Pokud se chcete při streamování video obsahu vyhnout problémům s vyrovnávací pamětí, budete pravděpodobně muset utratit alespoň 100 USD za slušný router VPN..

2. Sdílejte připojení VPN s počítačem Windows nebo Mac

Můžete sdílet své VPN připojení Windows nebo Mac VPN se svou sítí, která není schopná VPN, pomocí kabelu WiFi nebo Ethernet. Níže uvádíme pokyny, jak to provést. Může to být užitečné, pokud nechcete (nebo si nemůžete dovolit) stříkat na novém routeru.

3. Změňte nastavení DNS

Tato metoda ve skutečnosti vůbec nepoužívá VPN, protože závisí na změně nastavení DNS vašeho zařízení. Řada služeb VPN však zahrnuje bezplatnou inteligentní službu DNS jako součást svého standardního balíčku VPN.

Pokud tomu tak je v případě vaší služby VPN, pak vám téměř každé zařízení podporující internet umožní změnit nastavení DNS tak, aby vypadalo, že je v jiné zemi..

Jak sdílet VPN bez routeru

Sdílejte připojení VPN v systému Windows 10 přes Ethernet

1. Aby tato metoda fungovala, musí být počítač obvykle připojen k internetu přes WiFi. Pokud máte v počítači dva nebo více portů Ethernet PC, můžete se k připojení k internetu použít druhý port.

2. Zaregistrujte se k jedné z výše uvedených služeb VPN, nainstalujte ji do Windows a připojte se k VPN serveru. Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu Ethernet. Moderní notebooky často nemají vyhrazený ethernetový port, takže možná budete muset zakoupit kabel adaptéru USB-C na Ethernet nebo podobný.

3. Jděte na Start -> Síť & Internet -> Postavení -> Změňte nastavení sítě -> Změňte možnosti adaptéru.

stav sítě

4. Najděte připojení VPN. Pokud se jedná o připojení OpenVPN, může být pojmenováno po poskytovateli VPN nebo může použít obecný štítek „VPN VPN s adaptérem TAP-Windows“. Klikněte na něj pravým tlačítkem -> Vlastnosti.

Síťová připojení

Klikněte na kartu Sdílení a:

a) Zaškrtněte políčko „Povolit ostatním uživatelům sítě připojení prostřednictvím internetového připojení tohoto počítače“.

b) V rozbalovací nabídce „Vyberte soukromé připojení k internetu“ vyberte připojení Ethernet.

Vlastnosti Ethernetu

Stiskněte Ok.

Vaše zařízení, které není VPN, by nyní mělo sdílet vaše připojení VPN v systému Windows, ale nikdy ho nebude bolet restartovat, abyste si byli jisti,.

Sdílejte připojení VPN v systému Windows 10 přes WiFi

Windows 10 má nyní nativní schopnost vytvořit hotspot WiFi s kompatibilními adaptéry WiFi. To vám umožní sdílet připojení VPN s jakýmkoli zařízením podporujícím WiFi pomocí jediného adaptéru WiFi (ať už se jedná o USB klíč, kartu WiFi nebo čip WiFi připájený na základní desku vašeho notebooku).

1. Pro správnou funkci však potřebujete kompatibilní WiFiadapter. Klepněte pravým tlačítkem myši na Start -> Příkazový řádek a typ (nebo zkopírujte a vložte):

netsh wlan show ovladače

Vyhledejte řádek s názvem „Hostovaná síť podporována:“

  • Pokud řekne „ano“, můžeme pokračovat v této příručce.
  • Pokud se říká „ne“, nemůžeme. Můžete zkusit aktualizovat ovladače WiFi, i když může být snazší získat nový WiFi klíč. Alternativně můžete použít výše popsanou metodu Ethernet.

Příkazový řádek správce

Štěstí! Můžeme jít.

2. Přejděte na Start -> Síť & Internet -> Postavení -> Změňte nastavení sítě -> Mobilní hotspot. Zapněte mobilní hotspot a poznamenejte si jeho nastavení SSID (název sítě a síťové heslo).

Mobilní hotspot

3. Zapněte VPN.

4. Přejděte na Start -> Nastavení -> Síť & Internet -> Postavení -> Změňte nastavení sítě -> Změňte možnosti adaptéru.

Stav sítě

5. Všimněte si, že nyní vidíte připojení hotspotu. Bude se nazývat „Připojení k místní síti * xx“ a bude označeno „Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter“.

Najděte připojení VPN. Pokud se jedná o připojení OpenVPN, může být pojmenováno po poskytovateli VPN nebo může použít obecný štítek „VPN VPN s adaptérem TAP-Windows“. Klikněte na něj pravým tlačítkem -> Vlastnosti.

Síťová připojení

Klikněte na kartu Sdílení a:

a) Zaškrtněte políčko „Povolit ostatním uživatelům sítě připojení prostřednictvím internetového připojení tohoto počítače“.

b) V rozbalovací nabídce „Vyberte soukromé připojení k internetu“ vyberte připojení hotspot (připojení k místní oblasti * xx ”).

wifi 4 vlastnosti

Nechte povoleno „Povolit ostatním uživatelům sítě ovládat nebo deaktivovat sdílené připojení k internetu“ a stiskněte OK.

6. Připojte zařízení, které není VPN, k hotspotu Windows, který jste vytvořili pomocí WiFi, pomocí údajů SSID, které jste si poznamenali v kroku 2.2.

Sdílejte připojení VPN v makrech přes Ethernet

Aby tato metoda fungovala, musí být Mac obvykle připojena k internetu přes WiFi.

Žádný Mac nemá více než jeden vestavěný ethernetový port a mnoho z nich žádný nemá. Příslušenství USB-C a Thunderbolt však mohou poskytovat další porty Ethernet. Pokud máte k dispozici další dva porty Ethernet, můžete použít druhý port pro připojení k internetu namísto WiFi.

Tato metoda používá vestavěného klienta MacOS VPN, a proto funguje pouze pomocí protokolů VPN PPTP, L2TP nebo IKEv2 VPN..

1. Zaregistrujte se do některé z výše uvedených služeb VPN a poté ručně nakonfigurujte klienta macOS VPN tak, aby jej používal. Připojte se k serveru VPN.

Mac pro nastavení VPN

2. Připojte zařízení, které není VPN, k počítači pomocí kabelu Ethernet.

3. Přejděte na System Preferences (Předvolby systému) -> Sdílení. Pak:

a) Sdílejte své připojení z: [připojení VPN, které jste právě nastavili ručně].

b) Počítačům používajícím: [vaše rozhraní Ethernet]. V níže uvedeném příkladu používá náš MacBook adaptér USB na Ethernet.

c) Zapněte sdílení Internetu kliknutím na jeho zaškrtávací políčko (zrušte zaškrtnutí pro vypnutí).

Sdílení internetového Macbooku

Sdílejte připojení VPN v MacOSu pomocí WiFi

Tato metoda vyžaduje, aby byl váš Mac připojen k internetu pomocí ethernetového kabelu nebo druhého adaptéru WiFi (jako je USB klíč). Poté se k němu můžete připojit přes WiFi a využívat výhody VPN. Na rozdíl od Windows 10, macOS není schopen vytvořit hotspot WiFi pomocí jediného adaptéru WiFi, pokud není připojen k internetu přes samostatný adaptér.

Tato metoda opět funguje pouze s vestavěným PPOS makra. L2TP a IKEv2 klient. Není OpenVPN.

1. Zaregistrujte se pro jednu ze služeb VPN, která pracuje s MacOS, a poté ručně nakonfigurujte klienta VPN tak, aby jej používal. Připojte se k serveru VPN.

2. Připojte zařízení, které není VPN, k počítači pomocí kabelu Ethernet.

3. Přejděte na System Preferences (Předvolby systému) -> Sdílení. Pak:

a) Sdílejte své připojení z: [připojení VPN, které jste právě nastavili ručně].

b) Počítačům používajícím: WiFi.

c) Klikněte na Možnosti WiFi…

internetové sdílení

d) Zkontrolujte nastavení sítě a vyberte heslo SSID pro nový hotspot. Až budete hotovi, klikněte na „OK“.

konfigurovat síť pro sdílení internetu

e) Zapněte sdílení Internetu kliknutím na jeho zaškrtávací políčko (zrušte zaškrtnutí pro vypnutí).

sdílení internetu mac

Spoof svou polohu pomocí Smart DNS služby VPN

Podrobnosti pro toto se velmi liší v závislosti na zařízení, ale obvykle nejsou těžké. Většina služeb VPN, které nabízejí inteligentní DNS, má podrobné pokyny pro nastavení různých populárních zařízení jiných než VPN.

změnit nastavení DNS expressvpn

Nahoře vidíme inteligentní DNS pokyny ExpressVPN. Dokud máte platnou IP adresu inteligentního DNS serveru, téměř každé zařízení podporující internet, které kdy bylo vyrobeno, může nakonfigurovat jeho použití.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me