VPN testy, kontroly a triky, aby vaše VPN fungovala správně

Při nákupu služby VPN je vždy dobré zajistit, aby správně fungovala.

Kvalitní VPN by měla poskytovat software, který funguje hladce, aby vám poskytl silné digitální soukromí a zabezpečení. Vždy však existuje šance, že software VPN narazí na problém. V takovém případě vám VPN může při každém připojení poskytnout falešný pocit bezpečí.

I když jste se přihlásili k odběru jedné z nejlepších sítí VPN na trhu, nedoporučujeme vám jednoduše předpokládat, že funguje. Chcete-li být v bezpečí, měli byste zkontrolovat, zda VPN skutečně dělá to, co má dělat.

Naštěstí kontrola, zda vaše VPN funguje, není nijak zvlášť náročná. Pokud narazíte na problém, tato příručka vám pomůže jej napravit, aby vám VPN poskytla digitální soukromí, které potřebujete.

Testujte VPN na úniky DNS

Při procházení Internetu musíte zadat požadavky na Domain Name Server, abyste mohli přistupovat k webům, které chcete navštívit. Tyto žádosti obvykle zpracovává váš ISP. Pokud používáte spolehlivou síť VPN, požadavky DNS jsou zpracovávány servery patřícími do sítě VPN (nebo alespoň jsou bezpečně připojeny k serverům třetích stran). Váš poskytovatel internetových služeb tak nebude vědět, jaké webové stránky navštěvujete.

Pokud vaše VPN přesune požadavky DNS na vašeho poskytovatele služeb Internetu, tato VPN neochrání vaše soukromí, protože (i přes šifrování provozu) váš poskytovatel internetových služeb stále dokáže sledovat navštívené weby..

Kontrola, zda dochází k únikům DNS, je docela snadná, protože existují online služby, které vám sdělí, jaké servery tyto požadavky zpracovávají. Podrobné informace o ochraně proti úniku DNS naleznete v našem průvodci. Chcete-li otestovat úniky DNS, postupujte takto:

 1. Přejděte na server ipleak.net bez sítě VPN a poznamenejte si servery, ke kterým se zařízení připojuje. Požadavky na DNS budou zpracovávány vaším poskytovatelem služeb Internetu a IP adresy vašeho připojení budou zaregistrovány jako náležející vašemu poskytovateli služeb Internetu.

 2. Připojte se k serveru VPN.

 3. Otevřete v prohlížeči anonymní okno (předejdete tak problémům s ukládáním do mezipaměti).

 4. Přejděte znovu na stránku ipleak.net. Výsledky vám nyní ukážou, které servery se používají, když jste připojeni k VPN. Pokud vidíte adresu IP nebo adresu DNS, která patří vašemu poskytovateli služeb Internetu: Vaše VPN uniká. VPN, která funguje správně, zničí všechny vaše adresy. To znamená, že žádná z vašich viditelných adres nepatří vašemu poskytovateli internetových služeb.

Pokud dochází k únikům DNS, budete je muset opravit - protože VPN neposkytuje soukromí. Úplné podrobnosti o tom, jak napravit úniky DNS, naleznete v našem úplném průvodci.

Obrázek IP adresy

Otestujte VPN na úniky IP adres

Když používáte VPN, jeho úkolem je skrýt vaši skutečnou IP adresu (umístění) a poskytnout vám vzdálenou IP adresu v místě, které si vyberete. K úniku IP dochází, když se vaše skutečná IP adresa stále přesměruje na navštívené weby; i když jste připojeni k softwaru VPN. Přímý únik IPv4 je nejhorší druh úniku, který můžete zažít, protože to znamená, že VPN zcela nedokáže zkazit vaši polohu..

Pokud dochází k úniku protokolu IPv4, software VPN nezakrývá vaši polohu z navštívených webů. To znamená, že tyto weby přesně vědí, kde jste. Zainteresovaným stranám (například držitelům autorských práv) je také snadné zjistit, kdo jste.

Další informace o úniku IP naleznete v našem konečném průvodci únikem IP. Chcete-li otestovat systém na únik IP, postupujte takto:

 1. Přejděte na server ipleak.net bez připojení VPN a zkontrolujte svou IP adresu. Budete si muset poznamenat adresu IPv4 a adresu IPv6 (pokud ji máte). Většina poskytovatelů ISP poskytuje pouze protokol IPv4. Je však možné, že máte také připojení IPv6; takže musíte zkontrolovat.

 2. Připojte se k serveru VPN.

 3. Otevřete anonymní okno a přejděte na ipleak.net.

 4. Porovnejte adresy IPv4 a IPv6 s těmi, které jste dostali s vypnutou sítí VPN. Všechny IP adresy by nyní měly patřit vašemu poskytovateli VPN. Žádná ze skutečných adres IP by neměla být viditelná a adresy IP by se měly registrovat jako vzdálené umístění, které jste vybrali v aplikaci VPN.

Pokud dochází k přímému úniku protokolu IPv4: vaše VPN nefunguje a budete muset odinstalovat software a znovu jej nainstalovat, abyste se ujistili, že funguje správně. Je důležité použít odinstalační program, jako je Revo, který pečlivě odstraní software VPN ze všech adresářů na pevném disku. Odstraňte také všechny konfliktní klienty VPN a ovladače Tap, které jste nainstalovali - ujistěte se, že problém není způsoben nekompatibilitou.

Pokud po opětovné instalaci VPN stále dochází k únikům IPv4 - klient VPN nefunguje a měli byste se obrátit na svého poskytovatele za vrácení peněz (k tomu by nemělo dojít u žádné z VPN, které doporučujeme na ProPrivacy.com). Další informace naleznete v této příručce týkající se úniků IP. Pokud zjistíte únik IPv6, přečtěte si prosím část níže.

Obrázek IPv6

Jak opravit úniky IPv6

Na rozdíl od úniku IPv4 může být únik IPv6 na straně klienta relativně snadno. IPv6 je stále v procesu zavádění a prozatím (a v dohledné budoucnosti) bude možné vrátit se zpět na IPv4, aby se opravily úniky VPN způsobené připojením IPv6. Pokud zjistíte únik IPv6, nejlepší postup je deaktivovat:

 1. Přejděte na ovládací panel.

 2. Otevřete síť a sdílení .

 3. V levém podokně klikněte na Změnit nastavení adaptéru.

 4. na místním připojení k síti a klikněte na Vlastnosti.

 5. Zrušte zaškrtnutí políčka IPv6 a klikněte na OK.

Připojení IPv6 jsou nyní deaktivována, což znamená, že se vaše připojení vrátí zpět na IPv4 a již nebudete trpět úniky IPv6 (včetně úniků WebRTC IPv6)..

netěsnosti webrtc

Testujte VPN na úniky WebRTC

Chyba WebRTC je problém založený na prohlížeči, který způsobuje únik dat na navštívené weby. Únik WebRTC umožňuje navštíveným webům zjistit skutečnou adresu IP. Protože WebRTC je založen na prohlížeči, lze jej snadno opravit několika způsoby:

 1. Nainstalujte rozšíření Chrome nebo Firefox určené k blokování požadavků WebRTC. Doporučujeme blok Easy WebRTC.

 2. Zakažte všechna připojení WebRTC z vašeho prohlížeče (Firefox i Chrome vám umožňují deaktivovat WebRTC).

Další informace o opravách úniků WebRTC naleznete v našem průvodci.

Testování sítě VPN na malware

Studie publikovaná v roce 2016 společností CSIRO odhalila, že velké množství sítí VPN (zejména bezplatné sítě VPN) obsahuje malware. Mezi obtěžujícími klienty VPN byl v aplikacích nalezen veškerý nežádoucí spyware, sledovací knihovny a další nežádoucí škodlivý kód..

Každému, kdo si stáhne VPN, která je relativně neznámá přímo z obchodu s aplikacemi, se doporučuje před instalací prověřit malware na malware. CSIRO spoléhal na bezplatný online nástroj VirusTotal a zkontroloval malware v aplikacích VPN, zda neobsahuje malware, a proto doporučujeme provést totéž. Chcete-li tak učinit, jednoduše přejděte na web, vyberte soubor pro VPN, který chcete zkontrolovat a proveďte kontrolu.

virus celkem

Pamatujte, že zatímco antivirová ochrana, jako je Malwarebytes, je dobrá (a prohledá celý váš systém); VirusTotal prohledává spoustu online antivirových služeb. VirusTotal je ve skutečnosti lepší pro kontrolu problémových kódů jednotlivých souborů.

Nakonec mějte na paměti, že bezplatné VPN jsou snadným způsobem, jak se otevřít závažným problémům se zabezpečením. Převážná většina má velmi závažné nedostatky, hrozivé zásady ochrany osobních údajů, zastaralé šifrování (nebo vůbec žádné) a může obsahovat sledovací knihovny, spyware a malware. Z tohoto důvodu je důležité, že pokud se rozhodnete používat bezplatnou síť VPN, budete se držet pouze jedné z našich doporučených služeb.

Obrazové kredity: Profit_Image / Shutterstock.com, legdrubma / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me