Vytvořte si vlastní osobní VPN s Hamachi

Komerční VPN někdy nejsou ideální a chcete si vytvořit vlastní VPN službu.

V této příručce vám ukážu, jak pomocí Hamachi a Privoxy vytvořit vlastní privátní a osobní VPN.

Než se do toho ponořím, prozkoumejme výhody a nevýhody vytváření vlastní VPN služby pomocí Hamachi.

Proč byste si měli vytvořit vlastní VPN

Síť VPN byla původně vyvinuta především proto, aby umožnila zaměstnancům firmy bezpečně se přihlásit na servery své společnosti, když jsou mimo kancelář:

Uživatel [-> ISP ->] firemní server.

Je možné nastavit domácí počítač tak, aby fungoval podobně jako firemní VPN server. Umožní vám bezpečné vzdálené přihlášení k domácímu počítači a přístup k internetu prostřednictvím jeho adresy IP:

Uživatel [-> ISP ->] domácí počítač -> ISP -> Internet. (přenos v závorce [] je šifrován)

Výhody VPN doma

  • Zdarma - není nutné platit za služby VPN třetích stran
  • Zabezpečuje vaše připojení k internetu při používání veřejných WiFi hotspotů
  • Může vzdáleně a bezpečně přistupovat k obsahu v počítači a streamovat filmy, hudbu atd. Do vzdáleného zařízení
  • Domácí počítač funguje jako proxy. To je skvělé pro přístup ke geo-omezeným webovým službám, když jsou mimo domov. Může se také jednat o velmi účinný nástroj proti cenzuře, pokud je uživatel v omezující zemi. Budete však potřebovat přítele, který je ochoten zřídit domácí server v méně restriktivní zemi.

Země, jako je Čína, a pro geo-omezené služby, například, pokud byste chtěli sledovat Hulu mimo USA, byste potřebovali VPN. VPN v soukromém domě je také skvělá pro obcházení školních, školních nebo pracovních omezení. Informace o čínské VPN najdete v našem nejlepším průvodci VPN pro Čínu.

Nevýhody VPN doma

  • Domácí počítač funguje jako proxy - k internetu přistupujete prostřednictvím IP adresy vašeho domácího počítače, takže na tuto adresu lze snadno vysledovat jakoukoli činnost na internetu. To také znamená, že nemůžete změnit pouze svou zjevnou polohu (např. Do jiné země).
  • Přestože je spojení mezi vzdáleným počítačem a domovským serverem VPN šifrováno, vaše odchozí domácí internetové připojení není. To znamená, že váš poskytovatel internetových služeb (a kdokoli jiný, kdo sleduje) může snadno sledovat vaši aktivitu na internetu.
  • Budete muset svůj domácí počítač neustále udržovat, což zvýší vaše účty za elektřinu.

Stručně řečeno, zřízení soukromého domácího serveru VPN nabízí mnoho výhod používání komerční služby VPN. Při používání internetu však neposkytuje soukromí / anonymitu.

Jak používat Hamachi k vytvoření privátní VPN

Nejjednodušší způsob, jak nastavit privátní VPN, je použití LogMeIn Hamachi v kombinaci s Privoxy.

Hamachi je software, který umožňuje vytvářet virtuální sítě, které fungují jako běžné sítě LAN.

Vytváří „virtuální privátní síť s nulovou konfigurací“, což znamená, že se nemusíte starat o předávání portů nebo jiné složité problémy s konfigurací (což je rozhodně velmi silná stránka v její prospěch). Přenesená data jsou chráněna pomocí 256bitového šifrování AES.

Největší nevýhodou Hamáčí je to, že se jedná o proprietární software (tj. Není to open source). Jak jsme však diskutovali výše, soukromá síť Hamachi VPN však stejně nezajišťuje mnoho soukromí. Takže to asi nestojí za to dělat si starosti. Pokud je soukromí zásadním problémem, jsou Tor nebo poskytovatel VPN třetích stran bez protokolování mnohem lepšími možnostmi.

Základní verze LogMeIn Hamachi je zdarma a je plně funkční. Může ji však použít pouze pět členů v síti. Kromě toho se bezplatná verze nebude spouštět na pozadí v nečinných počítačích (jak může platená verze).

LogMeIn Hamachi je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux (beta).

Pro vzdálený přístup k internetu prostřednictvím našeho domácího počítače se systémem Hamachi potřebujeme Privoxy, bezplatný webový server s otevřeným zdrojovým kódem. Privoxy můžete spustit samostatně, ale všechna připojení by přes šifrovala HTTP. Proto používáme Hamáčí.

Privoxy je k dispozici pro Windows, MacOS, Linux a iOS a můžete jej použít s libovolným prohlížečem podle vašich představ.

1. Nastavení Hamachi VPN

Nejprve musíte nastavit Hamachi. Postupujte takto:

a) Stáhněte si Hamachi do svého domácího počítače (zvolte režim Hamachi Unmanaged) a nainstalujte. LogMeIn vás na různých místech pobaví a zaregistruje se k bezplatnému účtu, ale to lze prozatím ignorovat.

Hamachi Stáhnout

b) Začněte kliknutím na tlačítko napájení a zadejte název svého klienta.

Hamachi ID

c) Stiskněte „Vytvořit novou síť“ a přiřaďte jí jméno a heslo. Hit 'Vytvořit'.

Hamachi vytváří síť

d) Nastavte Hamachi na jakémkoli jiném počítači, který se připojíte k domácí VPN. Jedinou výjimkou je, že se k připojení k síti, kterou jste právě vytvořili, musíte zvolit možnost Připojit se k existující síti, nikoli vytvořit novou..

Nyní můžete procházet svůj domácí počítač, jako by to bylo v místní (LAN) síti.

2. Nastavte Privoxy

Tímto způsobem povolíte zabezpečené vzdálené připojení k internetu.

a) Stáhněte, nainstalujte a spusťte program Privoxy. Ve Windows se Privoxy spustí jako prázdné okno, ale nebojte se, protože je to v pořádku. Můžete dokonce zavřít okno a program Privoxy bude i nadále běžet na hlavním panelu. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Privoxy na hlavním panelu a vyberte příkaz Upravit -> Hlavní konfigurace.

b) Poznámkový blok otevře konfigurační soubor Privoxy nazvaný config.txt. Přejděte na Upravit -> Vyhledejte a vyhledejte „adresu pro poslech 127.0.0.1:8118“. Před řádek vložte znak # a označte jej jako komentář, poté pod něj přidejte řádek:

adresa pro poslech [adresa IP uvedená v horní části vašeho okna Hamachi]: 8118

c) Uložte a zavřete soubor config.txt.

3. Nastavte si nastavení Proxy prohlížeče

Posledním krokem je jednoduše nakonfigurovat nastavení proxy vašeho prohlížeče tak, aby ukazovalo na IP adresu sítě Hamachi. 25.46.156.2, Port 8118 v našem příkladu.

V prohlížeči Firefox tato nastavení najdete v nabídce Možnosti -> Karta Síť -> Nastavení připojení

Můžete zkontrolovat vše, co funguje, zadáním „http://config.privoxy.org/“ do vyhledávacího pole prohlížeče ve vzdáleném počítači.

(Pokud se říká, že se nepoužívá „Privoxy“, něco se pokazilo)

Nyní používáte svůj domácí počítač jako VPN server! Veškerý provoz vzdáleného prohlížeče prochází vaším domácím počítačem. Zdá se tedy, že pochází z IP adresy vašeho domácího počítače.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me