Z vašeho zařízení zcela odeberte VPN

Pro lidi, kteří chtějí úplně smazat všechny soubory spojené s konkrétní sítí VPN ze svého počítače nebo mobilního zařízení - tato příručka vám pomůže.

Při instalaci služby VPN umístí soubory do počítače na různých místech a také provede změny v registru (ve Windows). Některé sítě VPN také nechávají na vašem počítači viset hesla a přihlašovací údaje, pouze v případě, že se rozhodnete je znovu nainstalovat později.

Je také pravda, že některé soubory, které zůstanou po odinstalaci VPN pozadu, mohou být později v konfliktu s jinou VPN. Konfliktní ovladače TAP (zařízení jádra virtuální sítě, která se používají k vytvoření síťového mostu), například mohou způsobit selhání připojení VPN. Nejjednodušší způsob, jak se tomuto problému vyhnout při instalaci nové sítě VPN, je zajistit, aby veškerý software spojený se starou sítí VPN byl před instalací nového klienta odstraněn..

Zde na serveru ProPrivacy.com pravidelně testujeme sítě VPN. Takže si všichni dobře uvědomujeme, jak konflikty mohou způsobit problém. Někdy jsem musel odinstalovat VPN a několikrát ji znovu nainstalovat, aby to fungovalo: neuvědomil jsem si, že jsem na svém počítači stále skrýval další VPN, která s ním byla v konfliktu. S ohledem na tuto skutečnost jsou naši recenzenti VPN o těchto problémech příliš informováni!

Navíc je velmi běžné, že nováčci v VPN testují různé poskytovatele pomocí bezplatných testů a záruk vrácení peněz. Pro netechnické lidi - kteří si neuvědomují, že je lepší mít na svém počítači nainstalováno příliš mnoho VPN najednou - se mohou brzy objevit problémy s VPN. Tento článek umožní komukoli rychle tuto situaci napravit tím, že jim umožní zcela odstranit nežádoucí klienty VPN - což jim poskytne hezký začátek jejich počítače.

Jak úplně smazat VPN ze zařízení

Realita je taková, že úplné vymazání VPN není zvlášť obtížný úkol. Je tomu tak proto, že pro Mac a Windows je k dispozici specializovaný software, který bude účinně vyhledávat a správně odinstalovat všechny soubory spojené s konkrétní VPN. Tyto druhy komplexních odinstalačních programů jsou lepší než ty, které přicházejí s počítačem nativně. Jsou také velmi snadno použitelné.

Windows Vpn Delete

Odinstalujte VPN ve Windows

U počítačů se systémem Windows doporučujeme použít Revo Uninstaller (bezplatná verze je v pořádku). Uninstaller Revo je mnohem rychlejší a efektivnější alternativou k "Windows Přidání nebo odebrání programů" funkce. Bezplatná verze umožňuje uživatelům vyhledávat zbylé soubory, složky a položky registru poté, co došlo ke standardní proceduře odinstalace. To se provádí pomocí osmi různých čisticích nástrojů (nazývaných „Hunter mode“). Uživatelé Revo mohou upgradovat na placenou verzi a získat celou řadu dalších funkcí. Pro odinstalaci VPN však bude stačit bezplatná verze.

Uninstaller Revo

Použití bezplatného nástroje je velmi jednoduché. Spusťte program Revo Uninstaller, vyberte program VPN, který chcete odinstalovat, a klikněte na odinstalovat. Po odinstalaci budete vyzváni ke kontrole zbývajících souborů. Souhlasíte se skenováním a odinstalační program najde další soubory, které můžete odstranit. Dokončete proces tím, že souhlasíte s odstraněním všech nevyžádaných souborů, které zjistí během procesu skenování.

Ručně odstranit připojení VPN v systému Windows

Pokud jste připojení VPN nainstalovali ručně, bude nutné připojení odstranit také ručně. Tento proces je také vhodné provést, i když bylo vaše připojení VPN nainstalováno automaticky pomocí softwaru VPN (abyste se ujistili, že na vašem počítači nezůstaly žádná stará připojení). Postupujte takto:

 1. Přejděte do Centra sítí a sdílení.
 2. V levém podokně klikněte na „Změnit nastavení adaptéru“.
 3. Zde uvidíte adaptéry a připojení VPN. Klepněte pravým tlačítkem myši na připojení VPN, které chcete odebrat, a vyberte Odstranit.

Jak odstranit staré ovladače TAP ve Windows

Jedním z důvodů, proč instalace více klientů VPN na počítači se systémem Windows může způsobit katastrofu, je kvůli ovladačům TAP. Ovladače TAP jsou nezbytné pro to, aby VPN fungovala ve Windows. Když však různé počítače VPN nainstalují ovladače TAP do počítače, mohou začít vzájemně ovlivňovat: zastavení připojení nové sítě VPN. Toto je nejčastější příčina konfliktů softwaru VPN. I po smazání VPN bude možná nutné odebrat ovladače klepnutí. Je pravda, že pokud odstraníte VPN pomocí Revo Uninstalleru, měl by být odstraněn veškerý software spojený s VPN: včetně ovladačů TAP.

U kohokoli, kdo již smazal VPN (nebo více VPN) pomocí běžného odinstalačního programu Windows v Ovládacích panelech, může být nutné ovladače TAP odebrat ručně. Postupujte takto:

 1. Přejděte na Ovládací panely > Systém a zabezpečení > Systém > Správce zařízení
 2. Přejděte dolů na položku Síťové adaptéry, klepněte pravým tlačítkem myši na ovladače TAP a odinstalujte je. Pokud budete dotázáni, ovladač také odstraňte.
 3. Restartujte systém a znovu nainstalujte nejnovější verzi klienta VPN, který chcete použít. Vaše aktuální VPN nainstaluje správné ovladače TAP.

Os X Odstranit Vpn

Mac OS X

Pro Mac OS X doporučujeme použít buď AppCleaner (zdarma) nebo CleanApp pro Mac (což dělá práci dobře, ale stojí $ 14,99). Stejně jako jejich protějšek ve Windows jsou oba tyto programy velmi samovysvětlující. Jejich použití je jednoduchý proces a k řádnému odinstalaci VPN a všech jejích součástí je třeba pouze postupovat podle pokynů na obrazovce. CleanApp je skvělý, protože vyhledá všechny staré staré soubory v počítači Mac a odstraní je.

Po odstranění softwaru VPN z počítače Mac bude možná nutné ručně odstranit připojení VPN. Postupujte takto:

 1. Jít do systémové preference,
 2. Klikněte na profily ikona.
 3. Klikněte na znaménko minus vedle VPN, kterou chcete odebrat
 4. Zadejte své heslo správce
 5. Servery VPN, které jste používali, budou nyní odstraněny z vašich sítí

Stojí za zmínku, že na rozdíl od počítačů se systémem Windows není nutná přeinstalace ovladačů TAP, aby VPN fungovala hladce. Takže pokud je to něco, co vás trápí, odpověď zní ne: nemusíte se obávat odinstalace starých ovladačů TAP, jako je to na počítači se systémem Windows.

Ubuntu Odstranit Vpn

Linux

Pokud instalujete software na počítač se systémem Linux pomocí správce balíků (systém správy balíků Debian v Ubuntu), je možné tento software odebrat pomocí správce balíků. To bude s největší pravděpodobností stačit k úspěšnému vyčištění všech souborů spojených s programem (včetně VPN).

Za zmínku také stojí, že při odinstalování VPN na Linuxu pomocí APT nebude „odebrat“ dostačující. Odebrat odstraní pouze nainstalované balíčky a ne také konfigurační soubory. Chcete-li odstranit konfigurační soubory, je nutné použít „vyčištění“. „Vyčistit“ je stejné jako „odebrat“ s tou výjimkou, že jsou odstraněny balíčky a odstraněny také konfigurační soubory. Stojí za zmínku, že žádné soubory v domovské složce uživatele nebudou odstraněny správcem balíčků, i když je použito čištění.

Rozteč Screenshot

Pro každého, kdo chce utilitu pro Linux, která vám pomůže s mazáním a čištěním souborů, jsou Stacer a GCleaner možnosti. GCleaner se však stále vyvíjí. Stacer umožňuje uživatelům používat „System Cleaner“ k uvolnění místa jedním kliknutím, spravovat spouštěcí aplikace v Ubuntu pro optimalizaci výkonu, najít a spravovat služby a démony a najít a odinstalovat software pro uvolnění místa.

Chcete-li odstranit připojení VPN v Ubuntu, je zde užitečný průvodce, který si můžete prohlédnout zde.

Odstraňte Vpn Android

Android

Chcete-li odstranit VPN pro Android, můžete samozřejmě aplikaci normálně smazat. Měli byste však také udělat následující, abyste se ujistili, že všechna připojení VPN byla úspěšně odstraněna:

 1. Přejeďte prstem po telefonu dolů a klepněte na Nastavení
 2. V nastavení vyhledejte spojení podokruh a klepněte na Další nastavení připojení.
 3. Nyní klikněte na VPN (Nastavení a správa virtuálních privátních sítí (VPN)).
 4. Nyní uvidíte vaše připojení VPN. Dlouhým klepnutím na VPN, kterou chcete odstranit.
 5. Klepněte na Smazat síť
 6. Po odstranění všech připojení VPN se zobrazí „Žádné VPN“.

Ios Vpn odinstalovat

iOS

Kromě odstranění iOS VPN byste také měli smazat jednotlivá možná připojení. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. otevřeno Nastavení v zařízení iOS.
 2. Klepněte na Všeobecné.
 3. Klepněte na Profil.
 4. Na této obrazovce uvidíte jednotlivé profily VPN, které jsou nainstalovány ve vašem iPadu nebo iPhonu. Klepněte na ten, který chcete smazat.
 5. Klepněte na Smazat profil. Nyní potvrďte, že chcete tento profil smazat klepnutím na Odstranit znovu.
 6. Nyní jste odinstalovali profil VPN spojený s VPN, kterou jste použili.

Odstraňte pevný disk

Zabezpečení dat a obnova pevného disku

Je třeba si uvědomit, že pokud odstraňujete / odinstalujete VPN z pevného disku nebo počítače, který chcete prodat, musíte být zvlášť opatrní. Důvodem je to, že přihlašovací údaje pro VPN mohou být stále obnovitelné, pokud pevný disk před formátováním řádně naformátujete a nevyhodíte..

To by mohlo být nebezpečné, protože pokud počítačový zločinec dokáže obnovit vaše přihlašovací údaje k VPN, mohl by použít vaše předplatné VPN k páchání trestných činů. Je nepravděpodobné, že by se to mohlo zdát, že by to mohlo vést k podezření na zločin, který jste nespáchali.

Z tohoto důvodu stojí za zmínku, že použití jednoho z doporučených odinstalačních programů (aby váš počítač měl čerstvé plátno připravené k instalaci další VPN) nezabrání někomu v pozdějším získávání těchto dat pomocí softwaru pro obnovu pevného disku. Podrobné vysvětlení, jak správně naformátovat pevný disk - zastavit obnovu dat později - naleznete v průvodci zde.

Kredit na obrázek titulu: Pepsco Studio / Shutterstock.com

Obrazové kredity: rvlsoft / Shutterstock.com, rzoze19 / Shutterstock.com, Profit_Image / Shutterstock.com, tanuha2001 / Shutterstock.com, Lightspring / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me