Zranitelnosti zabezpečení účtu Xbox Live

Možná si to neuvědomujete, ale váš účet Xbox Live představuje řadu bezpečnostních rizik. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou tyto chyby zabezpečení Xbox a jak se proti nim chránit.

Microsoft navrhl Xbox jako bezpečný. I přes jejich nejlepší pokusy však řada zranitelností vystavuje uživatele účtu Xbox Live počítačovým zločincům a hackerům.

Jak 5-letý objevil Xbox One Hack

V roce 2014 se objevil příběh o pětiletém chlapci, kterému se podařilo obejít heslo svého otce Xbox One. Když byl chlapec vyzván k zadání hesla, několikrát stiskl mezerník a poté stiskl enter. Neuvěřitelně to fungovalo a získal přístup ke svému účtu otce Xbox Live. Nebyla to ani jednorázová závada.

Zranitelnost, kterou objevil Kristoffer Wilhelm von Hassel, byla skutečná, a společnost Microsoft mu pokračovala v získání úvěru. Microsoft brzy vydal opravu. Neměli byste si tedy dělat starosti s obcházením vašeho hesla, pokud je váš systém aktuální.

Nejdůležitější bezpečnostní chyby účtu Xbox Live

Jeden Xbox, který musíte znát jako první, vyšel na svět v roce 2012. V té době byli hackeři objeveni pomocí seznamů hráčských značek, které se nashromáždily během živých her, aby Google prohledaly účty sociálních médií patřící těmto hráčům. Hackeři doufali, že odhalí e-mailovou adresu Windows Live těchto uživatelů - a možná dokonce i Windows Live ID.

xbox live account

Podle tohoto dokumentu se „hackeři vrátí na server Xbox.com a zadají nově nalezenou e-mailovou adresu a náhodné heslo. Pokud obdrží zprávu, že účet neexistuje, přejdou na jinou e-mailovou adresu. Pokud dostanou zprávu, že e-mailová adresa nebo heslo byly nesprávné, hackeři by brutálně násilně zaútočili na účet skriptem hesel ve slovníku."

Po osmi pokusech o heslo požádá Xbox hackera, aby vyřešil CAPTCHA, nebo jim dává možnost „zkusit s jiným Live ID“. To hackerovi umožní dalších osm pokusů. Automatizací tohoto procesu jsou hackeři schopni pomalu procházet slovníkem běžných hesel.

Chyba zabezpečení živého účtu xbox

Pokud je dosaženo úspěšného vstupu na účet Xbox Live, hacker dokáže ukrást podrobnosti o kreditní kartě držitele účtu. Kromě toho může hacker ukrást služby třetích stran již zaplacené (například účet Netflix).

Ani se to nezastaví. Hackeři by také mohli „utratit body uživatele, nakupovat, změnit značku hráče a heslo uživatele a změnit e-mailovou adresu spojenou s účtem“.

Tato chyba zabezpečení upozorňuje na nebezpečí sdílení e-mailových adres a Live ID online. Jedná se o to, protože to může vést k podvodům s kreditními kartami. Existuje však více zranitelností, které uživatelé - konkrétně rodiče - musí znát. Zejména pokud vezmeme v úvahu, že většina uživatelů Xboxu jsou děti střední a střední školy.

Jak minimalizovat chyby zabezpečení Xbox Live

První věcí, kterou musí uživatelé Xboxu zvážit, je to, zda konzola nedávno získala aktualizace zabezpečení. Po zakoupení nové hry bude nabídnuta výzva k aktualizaci zabezpečení. Uživatelé by si měli tyto záplaty zabezpečení vždy stahovat, protože jsou navrženy tak, aby opravovaly nově objevené chyby zabezpečení, které mohou hackeři zneužít. To je výhoda přiřadit Xbox k účtu Live, i když se neuskuteční žádné další nákupy.

To znamená, že pokud uživatelé hrají staré hry na živém účtu Xbox - nebo se dříve rozhodli ušetřit čas zrušením aktualizace zabezpečení - mohlo by to vést k zastaralému systému Xbox, který je náchylný k útokům.

Upozornění na chybu živého účtu xbox

Nesdílejte svou e-mailovou adresu nebo ID Windows Live online

Kvůli určitým zranitelnostem by každý, kdo připojí svůj Xbox k živému účtu, měl být velmi opatrný, aby nikdy nesdělil e-mailovou adresu a Windows Live ID přidružené k účtu online. Kromě toho je nezbytné, aby uživatelské jméno bylo vybráno pečlivě a nikdy nenasvědčovalo skutečné jméno, adresu, rodné město nebo e-mailovou adresu..

Účty Xbox chráněné heslem, aby se zabránilo jejich ohrožení

Uživatelé by také měli zajistit, aby jejich konzole při přihlášení ke svému účtu Xbox Live vždy požádala o své Windows Live ID a heslo. Individuální uživatelské profily by také měly nastavovat hesla na konzole.

Povědomí o profilu

Může se to zdát samozřejmé hráčům samotným, ale rodiče nemusí vědět: ID hráče následují hráče samotného a nejsou připojeny k jediné konzoli. To znamená, že uživatelé se mohou přihlásit ke svému profilu z konzole přítele.

To vyvolává obavy, protože živý účet Xboxu neumožňuje lidem hrát hry - umožňuje jim chatovat se 40 miliony uživatelů po celém světě. Je dokonce možné, aby se lidé spárovali ve dvojicích a chatovali soukromě. Hackeři se mohou pokusit oklamat uživatele, aby prozradil jeho podrobnosti, což by mohlo vést k krádeži kreditní karty. Z tohoto důvodu se mohou rodiče chtít přihlásit k Xbox live pomocí soukromého hesla, které zná pouze oni.

Nezapomeňte také, že deaktivace Xbox Live nezruší účet. To znamená, že se dítě může stále připojit ke svému účtu u přítele. Samotný účet musí být zrušen, aby nebyl přístupný na jiných konzolách.

Povinné Oprávnění

Je také možné nastavit funkci na Xbox Live, která vyžaduje přidělení oprávnění před přidáním nových přátel, spuštěním her nebo chatů a zakoupením zboží Xbox. To lze provést pomocí ovládacích prvků konzoly a zabránit tomu, aby někdo dělal věci na účtu bez vašeho vědomí.

Ovládejte, co uživatel slyší ve hře

Některé hry vystavují uživatele náhodným hráčům, kteří používají hrubý jazyk. Pro uživatele, kteří tyto lidi nechtějí slyšet - nebo nechtějí, aby jejich děti slyšeli tyto hráče - je možné nastavit, kdo bude ve hře slyšet od „každého“ po „pouze přátele“ nebo „nikdo“.

Kdo si založil účet Xbox?

Rodiče by měli vždy nastavit účet Xbox Live. Pokud to rodič nenastavil, dítě hraje na účet pro dospělé. Účty pro děti a dospívající jsou obvykle automaticky omezeny na „pouze přátele“ a některé funkce jsou blokovány. Pokud jste si účet sami nenastavili, měli byste zkontrolovat všechna nastavení, abyste se ujistili, že je vaše dítě v bezpečí.

Navštivte zákaznický servis Xbox

Další informace o ochraně účtu Xbox naleznete na webu Xbox.

Kredit na obrázek titulu: ArtSimulacra / Shutterstock.com

Obrazové kredity: chrisjohnsson, amirraizat / Shutterstock.com, Aquir / Shutterstock.com, Tinxi / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me