b. Recenzja VPN

b.VPN

 • cennik

  Od 7,50 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

W tej recenzji b.VPN znajduję holenderskiego dostawcę VPN, który oferuje profesjonalną usługę. Najwyższe punkty to całodobowa obsługa klienta i skuteczne technologie przeciw cenzurze. Można wprowadzić ulepszenia (brak dzienników, szybsza wydajność i większa liczba podłączonych urządzeń jest dozwolona), ale ogólnie jestem raczej zadowolony z usługi.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  33 Mbps
 • Jednoczesne połączenia
  2)
 • Kraje
  11
 • Jurysdykcja
  Holandia

cechy

 • VPN ma siedzibę w Holandii
 • Dostępnych jest 18 serwerów w 11 krajach
 • Możesz podłączyć dwa urządzenia jednocześnie, ale tylko jedno za pomocą OpenVPN i jedno za pomocą L2TP
 • OpenVPN przez tunel SSH
 • „Tunel DYMU”
 • Obsługa klienta 24/7
 • P2P dozwolone

OpenVPN przez tunel SSH

Ta funkcja pozwala ukryć połączenia OpenVPN w tunelu TLS / SSL. TLS / SSL to szyfrowanie używane przez HTTPS. Połączenia VPN przekierowane przez te tunele TLS / SSL są zatem bardzo trudne do odróżnienia od zwykłego ruchu HTTPS. Wynika to z faktu, że dane OpenVPN są opakowane w dodatkową warstwę szyfrowania TLS / SSL. Ponieważ techniki głębokiej inspekcji pakietów (DPI) nie są w stanie przeniknąć do tej „zewnętrznej” warstwy szyfrowania, nie są w stanie wykryć szyfrowania OpenVPN „wewnątrz”. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ powinna być w stanie pokonać wiele form VPN blok.

Tunel SMOKE

Oprócz możliwości ukrywania OpenVPN w tunelu SSH, b.VPN oferuje inną technologię mającą na celu pokonanie bloków VPN. Nazwany „SMOKE”, jest to niestandardowy protokół, który dodaje dodatkowe zaciemnienie dla każdego pakietu. b. VPN twierdzi, że SMOKE może uzyskać VPN w Chinach, Iranie, Omanie, Turcji i Rosji. Poprosiłem zespół wsparcia b.VPN o więcej szczegółów:

„Jest to polimorficzny tunel UDP, który ma znacznie szerszy zakres możliwości przejścia przez DPI. To jedyna rzecz, która działa teraz stabilnie w Chinach, w przeciwieństwie do Obfsproxy, który nie działa już od prawie roku. Dym ma taktykę obrony przed GFW (Great Firewall of China), która dławi pakiety i może przeskakiwać przez duży zakres sieciowych adresów IP i portów bez rozłączania. Ma także mechanizm tworzenia kopii zapasowych pakietów do przywracania uszkodzonych pakietów przez GFW. Jesteśmy bardzo pewni, że to jedyna rzecz, która działa stabilnie, ponieważ mamy zespół testowy. ”

b.VPN dał mi TeamViewerowi dostęp do komputera zlokalizowanego w Chinach. Mogę więc potwierdzić, że mogłem połączyć się przez SMOKE i uzyskać dostęp do stron internetowych, które są tam zwykle cenzurowane.

Odwiedź b.VPN »

Szybkość i wydajność

Testy przeprowadzono przy użyciu połączenia światłowodowego 50 Mb / s / 3 Mb / s w Wielkiej Brytanii. Wybrałem połączenie UDP OpenVPN przy użyciu „silnego” poziomu szyfrowania b.VPN.
Ściągnij

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z naszym wyjaśnieniem testu pełnej prędkości.

Przeprowadziłem także kilka testów, aby porównać wydajność różnych dostępnych protokołów. Te wyniki są wystarczająco przyzwoite, ale nie pasują do wyników oferowanych przez najlepszych dostawców VPN.

Nie wykryłem wycieków DNS IPv4 ani wycieków WebRTC podczas korzystania z klienta Windows b.VPN. Tak! Pamiętaj, że mój dostawca usług internetowych (Virgin Media UK) nie obsługuje IPv6, więc nie mogę testować pod kątem wycieków IPv6. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, b.VPN wykorzystuje Google DNS w celu wykonania tłumaczenia DNS.

Wszystkie żądania DNS są jednak obsługiwane przez b.VPN, więc Google nie wie, kto je wysłał. Dlatego nie uważam tego za problem. US Netflix wykrył, że korzystam z serwera proxy i odmówił gry. Dotyczy to również sytuacji, w której skierowałem połączenie przez tunel SSH. BBC iPlayer działał jednak dobrze po podłączeniu do serwera w Wielkiej Brytanii.

Inne platformy

Ceny i plany

b. VPN oferuje prosty plan „jeden rozmiar dla wszystkich”. Zaczyna się od 9,99 USD miesięcznie, a spada do 7,50 USD miesięcznie, jeśli kupisz roczną subskrypcję.

b. Ceny VPN

Ponieważ bardzo denerwujący i raczej niejasny wyskakujący baner na każdej stronie witryny próbuje ci powiedzieć, b.VPN oferuje obecnie zniżkę. Otrzymasz roczną subskrypcję za jedyne 36 USD (3 USD miesięcznie). Oprogramowanie można pobrać i wykorzystać na całkowicie bezpłatną wersję próbną przez godzinę. Nie są wymagane żadne szczegóły płatności. To nie jest bardzo długie, ale powinno wystarczyć, aby potwierdzić, że usługa działa dla Ciebie, i przeprowadzić kilka kontroli wydajności, jeśli masz na to ochotę. Podczas bezpłatnej wersji próbnej możesz uzyskać dostęp do wielu, ale nie wszystkich, serwerów b.VPN.

Bezpieczeństwo i prywatność

Użytkownicy OpenVPN mogą wybierać pomiędzy dwoma poziomami szyfrowania: Normalny (szyfr Blowfish-128 z uwierzytelnianiem skrótu SHA-1) i Silny (AES-256 z uwierzytelnianiem skrótu SHA-256). Wszystkie połączenia OpenVPN korzystają z RSA-2048 i Perfect Forward Secrecy. Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać pełną dyskusję na temat warunków szyfrowania VPN. Wersja tl; dr jest taka, że ​​szyfrowanie używane przez b.VPN jest dobre. Zwłaszcza jeśli wybrano Silne szyfrowanie. b.VPN ma siedzibę w Holandii. Holandia jest partnerem szpiegującym Nine Eyes Nine Eyes, a rząd holenderski wykonuje dość własną inwigilację.

Dostawcy VPN w Holandii nie są jednak zobowiązani do prowadzenia dzienników. Niestety, mimo że nie przechowuje dzienników użytkowania, b.VPN zachowuje niektóre dzienniki połączeń: „Nie przechowujemy żadnych dzienników aktywności użytkowników (nie sprawdzamy ani nie rejestrujemy ruchu użytkowników), przechowujemy dzienniki potrzebnej infrastruktury, czyli (IP połączenia, czas, czas trwania, wykorzystanie przepustowości). ”Ogólnie rzecz biorąc, nie przeszkadza mi ten poziom prowadzenia rejestrów. Ale prawdziwie paranoik powinien zdawać sobie sprawę, że przynajmniej teoretycznie takie dzienniki można wykorzystać do zidentyfikowania osoby o znanym zachowaniu w Internecie poprzez atak typu „od końca do końca”. B. VPN nie ma problemu z torrentowaniem podczas korzystania z jego usługi.

Łatwość użycia

Witryna wygląda wystarczająco inteligentnie i zawiera wszystkie informacje wymagane do przyłączenia się i połączenia z usługą. Wyskakujący baner, który pojawia się na każdej stronie reklamującej roczną ofertę rabatów VPN, jest jednak bardzo denerwujący. Wolałbym również, aby dostępne były więcej informacji technicznych oraz aby polityka prywatności („Umowa”) wyraźnie określała, że ​​niektóre dzienniki połączeń są przechowywane. Zamiast tego chodzi przede wszystkim o to, aby powiedzieć ci, co jest niedozwolone podczas korzystania z usługi. Język angielski używany na stronie internetowej często nie jest pisany przez native speakera, ale jest zrozumiały.

Wsparcie

Obsługa czatu na żywo jest dostępna 24/7. Odpowiedź była szybka, przyjazna i pomocna. W przypadku bardziej technicznych pytań musiałem wysłać e-mail do zespołu technicznego b.VPN, ale ogólnie otrzymałem kompetentną odpowiedź w ciągu około pół godziny.

Logować się

Jak wspomniano wcześniej, możesz pobrać klienta VPN i przetestować usługę przez godzinę, zanim będziesz musiał się zarejestrować. Jest to dość bezbolesny proces, chociaż nie zgadzam się z ilością wymaganych danych osobowych. Tylko adres e-mail musi być prawidłowy (i zrobi to jednorazowy), ale nadal wolałbym nie być pytany. Oprócz zwykłych metod płatności b.VPN akceptuje potencjalnie anonimową płatność za pośrednictwem Bitcoin. To świetnie, ale zawsze pamiętaj, że dostawca VPN i tak zna Twój prawdziwy adres IP.

Klient VPN VPN b.VPN

Niestandardowym klientem Windows jest tylko OpenVPN. Potencjalnym problemem jest to, że dozwolone jest tylko jedno połączenie VPN na raz. Wygląda dość skromnie, ale wykonuje pracę. Poziom szyfrowania, OpenVPN przez SH Tunnel i Smoke Tunnel można wybrać w menu Advanced Settings. Niestety nie ma włącznika zabijania.

Niestandardowe aplikacje OpenVPN są dostępne dla systemów Mac OSX, iOS i Android (+4.0.3). Dla tych platform dostępne są również ręczne instrukcje konfiguracji L2TP / IPsec i / lub OpenVPN oraz kilka innych (na przykład L2TP dla systemu Linux i Windows Phone). Dostosowywalne pliki .ovpn mogą być używane w dowolnym systemie obsługującym klienta OpenVPN.

Aplikacja na Androida

Aplikacja na Androida korzysta z OpenVPN. Podobnie jak w przypadku klienta stacjonarnego, widziałem więcej eleganckich aplikacji, ale działa dobrze. Możesz przekierować połączenie OpenVPN przez tunel SSH. Jest to jedyna znana mi aplikacja VPN dla tej funkcji. Niestety ta funkcja nie jest obsługiwana w aplikacji na iOS. Nie można wybrać poziomu silnego szyfrowania za pomocą aplikacji mobilnej. Ale szczerze mówiąc, zwykłe (szyfrowanie Blowfish-128 z uwierzytelnianiem skrótu SHA-1) będzie wystarczające dla większości użytkowników. Podczas korzystania z aplikacji nie wykryłem żadnych wycieków DNS ani WebRTC.

Końcowe przemyślenia

Jestem pod szczególnym wrażeniem obsługi klienta 24/7 i oferowanych zaawansowanych technologii zaciemniania. SMOKE działa dobrze z Chin, a b.VPN na Androida jest jedyną dostępną obecnie, która oferuje VPN przez tunel SSH. Oznacza to, że b.VPN byłby doskonałym wyborem dla użytkowników w miejscach takich jak Chiny, które próbują zablokować korzystanie z VPN.

Odwiedź b.VPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me