Przegląd Astrill VPN

ZMIENIŁEM, W JAKI SPOSÓB PRZEGLĄDAJEMY RECENZJE!
Niedawno zaktualizowaliśmy nasz proces oceniania wszystkich recenzji w ProPrivacy.com. Szczegóły naszych nowych kryteriów punktacji można znaleźć tutaj

Astrill VPN

 • cennik

  Od 5,83 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
7.6 z 10

streszczenie

Astrill to VPN, który ma siedzibę na Seszelach, co oznacza, że ​​jest daleko poza zasięgiem rządów. Zapewnia osobistą usługę VPN, routery VPN i biznesowe rozwiązania VPN. Ta recenzja skupi się na osobistej opcji VPN.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  47 Mb / s
 • Jurysdykcja
  Seszele
 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Kraje
  49

Na pierwszy rzut oka Astrill wydaje się być wysokiej klasy usługą VPN, która oferuje wszystkie korzyści, których można oczekiwać. Ma serwery zlokalizowane w 49 krajach, co czyni go idealnym do podszywania się i odblokowywania. Klient systemu Windows jest wyposażony w wiele funkcji, pozwala przełączać się między wieloma różnymi opcjami szyfrowania i ma ochronę przed wyciekiem DNS, ochronę przed wyciekiem IPv6 i przełącznik zabicia. Są to funkcje, które otrzymujesz tylko z najlepszymi VPNami i zdecydowanie są znakiem jakości. Niestety, klient Androida nie porównuje się z klientem Windows i stwierdziliśmy, że brakuje szyfrowania (patrz poniżej). Klient może wydawać się nieco skomplikowany dla początkujących w świecie VPN. Jednak większość ustawień jest dobrze skonfigurowana domyślnie. W związku z tym, o ile użytkownicy będą korzystać z rozwijanego menu u góry, aby wybrać OpenVPN (domyślnie jest ustawiony na zastrzeżone szyfrowanie OpenWeb *), wszystko od początku będzie poprawne.

Ceny i plany

Podczas gdy większość sieci VPN oferuje opcję płacenia co miesiąc, w Astrill możesz kupić subskrypcję na trzy miesiące, sześć miesięcy lub rok.

Jeśli zarejestrujesz się na trzy miesiące, przywrócisz nieco mniej niż 10 USD miesięcznie. Subskrypcja na rok jednorazowo okazuje się znacznie niższa, kosztuje tylko 5,83 USD miesięcznie. Jest to naprawdę rozsądne, biorąc pod uwagę oferowany poziom usług. Oczywistym minusem konieczności zobowiązania się do minimum trzech miesięcy jest to, że będziesz musiał zobowiązać się do usługi przez ten czas. Dobrą wiadomością jest to, że pozwalają ci przetestować całą usługę przez siedem dni za darmo. Oznacza to, że możesz upewnić się, że robi wszystko, co chcesz. Ponadto dla kupujących istnieje gwarancja zwrotu pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że gwarancja zwrotu pieniędzy dotyczy tylko klientów, którzy nie korzystają z bezpłatnego okresu próbnego. Jeśli skorzystasz z siedmiodniowego bezpłatnego okresu próbnego, nie otrzymasz gwarancji zwrotu pieniędzy. Wynika to z faktu, że uważają, że usługa została dokładnie przetestowana przed zakupem subskrypcji. Dlatego uważaj, aby nie kupić rocznej subskrypcji, jeśli uważasz, że możesz zmienić zdanie (i korzystałeś już z siedmiodniowego bezpłatnego okresu próbnego).

Odwiedź Astrill »

cechy

Pobieranie P2P

Peer to peer jest dozwolone przy użyciu Astrill, ale aby go użyć, musisz być w trybie OpenVPN lub StealthVPN. Oto, co mówi strona internetowa Astrill:

Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z usługi VPN podczas torrentowania, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem po VPN dla stron torrentowych.

Lokalizacje serwerów

Serwery Astrill znajdują się na całym świecie, w 49 krajach. Ponadto użytkownicy uzyskują dostęp do serwerów amerykańskich na wschodnim i zachodnim wybrzeżu (w sumie 27 serwerów w USA). Podsumowując, wybór lokalizacji serwera jest naprawdę wyjątkowy dzięki Astrill. Zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy w tej usłudze.

Prywatność

Astrill ma siedzibę na Seszelach, co oznacza, że ​​firma nie podlega jurysdykcji nadmiernych rządów. To bardzo dobra wiadomość dla prywatności i zdecydowanie stanowi plus na temat usługi Astrill.

Polityka prywatności i dzienniki użytkowania

Astrill ma świetną politykę prywatności, która nie współpracuje z żadnymi stronami trzecimi. Oznacza to, że dane użytkownika nigdy nie są udostępniane stronom trzecim w celach reklamowych lub z innych powodów. Ponadto Astrill nie prowadzi żadnych dzienników użytkowania. To świetnie, ponieważ nawet gdyby organy ścigania poprosiły Astrill o dzienniki wykorzystania subskrybentów, nie byliby w stanie pomóc. Ponieważ usługa ma siedzibę na Seszelach, jest bardzo mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek stanowiła problem.

Dzienniki połączeń

Chociaż nie są przechowywane żadne dzienniki użytkowania, Astrill zachowuje ostatnie 20 dzienników połączeń (czas połączenia i długość podłączonego czasu). Są one usuwane, gdy tworzysz więcej, i tylko 20 ostatnich dzienników jest przechowywanych. To jest naprawdę całkiem dobre, oczywiście, nie ma tam VPN z zerowym logiem, jeśli o to ci chodzi.

Bezpieczeństwo

Opcje szyfrowania

Astrill oferuje wiele opcji szyfrowania na swoim kliencie Windows. Możesz użyć OpenVPN, StealthVPN i OpenWeb. Zalecamy OpenVPN, ponieważ jest to jedyna prawdziwie bezpieczna opcja szyfrowania VPN. Wspaniałą wiadomością jest to, że OpenVPN ma wiele opcji szyfrowania w kliencie Astrill Windows. Użytkownicy mogą wybierać spośród:

 1. BlowFish 128-bit, BlowFish 192-bit, BlowFish 256-bit, BlowFish 512-bit.
 2. AES 128-bit, AES 192-bit, AES 256-bit
 3. CAST 128-bit, CAST 192-bit, CAST 256-bit, CAST 512-bit
 4. Camellia 128-bit, Camellia 192-bit, Camellia 256-bit

To niesamowita gama opcji. Możliwość korzystania z Kamelii innej niż Nist jest z pewnością bardzo przyjemna i wysoce zalecana. Jeśli chodzi o uzgadnianie, uwierzytelnianie hash i to, czy zastosowano Perfect Forward Secrecy: nie mogę ci powiedzieć, ponieważ firma powiedziała mi, że informacje są „tajne”. W związku z tym możemy założyć, że szyfrowanie jest źle zaimplementowane. * OpenWeb: Należy zauważyć, że zarówno w klientach VPN systemu Windows, jak i Android (testowanych przeze mnie), protokół OpenWeb został wybrany jako domyślny. Jest to nieznany i zastrzeżony protokół szyfrowania, o którym wiemy bardzo mało. Nie ufamy temu ze względu na prywatność i bezpieczeństwo. W związku z tym odradzamy to. Astrill powiedział mi, że działa jako usługa proxy w przeglądarce, jednak nie musi być instalowana jako aplikacja w przeglądarce - więc czy to działa dla prywatności, jest hazardem. Fakt, że jest to źródło zamknięte i zastrzeżone z pewnością nie wróży dobrze. Niestety na Androidzie klient nie ma tylu opcji. Szyfrowanie to StealthVPN lub OpenWeb. Domyślnie jest to 256-bitowy AES, ale bez uzgadniania i autoryzacji skrótu - nadal prawdopodobnie nie będzie tak silny, jak powinien. Niestety, nie mogłem dowiedzieć się czegoś o Perfect Forward Secrecy na żadnym z klientów.

Strona internetowa

Strona internetowa jest prosta, łatwa w nawigacji i zrozumiała. Nie ma szczególnie krzykliwego odczucia ani próby (jak niektóre VPN) nadmiernej sprzedaży. Witryna ma wiele opcji, ale są one skierowane do bardziej doświadczonych użytkowników VPN i firm. W związku z tym każdy zainteresowany VPN do użytku osobistego będzie w porządku, ignorując zdecydowaną większość funkcji na stronie. Zaletą dodatkowych informacji (i opcji) jest to, że jeśli ich potrzebujesz, są one dostępne. Jednak dla większości użytkowników wystarczy pobrać klienta, którego potrzebujesz na używaną platformę. Dobrą wiadomością jest to, że Astrill ma oprogramowanie klienckie dla wszystkich popularnych platform: Windows, Mac, Linux, Android i iOS.

Wsparcie

Wsparcie zapewnia system biletów lub wiadomości e-mail oraz czat na żywo przez całą dobę. E-maile otrzymały odpowiedź w ciągu kilku godzin, co nie jest długo czekać. Co ważniejsze, ich wsparcie techniczne było dostępne w ciągu kilku minut za każdym razem, gdy korzystałem z usługi. Niestety, nie wszyscy z ich zespołów technicznych posiadali dużą wiedzę na temat opcji szyfrowania. Zespół był jednak w stanie szybko skontaktować się z programistami, aby odpowiedzieć na techniczne pytania. Czułem, że zespół zebrał się i poprowadził mnie przez rzeczy, które chciałem wiedzieć szybko, w bardzo wydajny i przyjazny sposób. W związku z tym nie mogę winić ich zespołu obsługi klienta. Dobry jest również fakt, że Astrill ma bazę wiedzy na swojej stronie internetowej, która zawiera odpowiedzi na wiele typowych problemów. Użytkownicy mogą szybko je przeszukać, aby uzyskać odpowiedzi.

Proces

Subskrybowanie Astrill jest być może najbardziej denerwującą rzeczą w tej usłudze. Kilka razy spotkałem się z „captcha”, kiedy korzystałem ze strony internetowej, aby subskrybować i pobierać oprogramowanie. Jednak ta niewielka irytacja jest równoważona przez fakt, że Astrill robi wszystko, co w jego mocy, aby powstrzymać boty przed infiltracją swoich systemów. Wadą jest ilość szczegółów, których Astrill chce od użytkowników, aby umożliwić im subskrypcję. Użytkownicy muszą wprowadzić adres e-mail, adres fizyczny i numer telefonu, aby uzyskać czterocyfrowy kod weryfikacyjny. Jeśli nie wprowadzisz czterocyfrowego kodu, nie możesz używać Astrill (w tym bezpłatnego okresu próbnego). Jednak po potwierdzeniu kodu klient jest łatwo dostępny na swojej stronie i szybko się pobiera. Instaluje się bardzo szybko, a po potwierdzeniu adresu e-mail i hasła będzie można połączyć się z jego serwerami. Pamiętaj, że oprogramowanie VPN jest domyślnie ustawione na OpenWeb - więc wybierz OpenVPN w rozwijanym menu u góry klienta, aby być odpowiednio zabezpieczonym.

Klient Windows VPN

Klient Windows VPN jest naprawdę niesamowity. Po zainstalowaniu znajdziesz go w obszarze powiadomień paska startowego. Stamtąd można bardzo łatwo kontrolować wszystkie jego funkcje. Wystarczy kliknąć Ustawienia, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji. Tutaj możesz wybrać żądany poziom szyfrowania dla swojego protokołu OpenVPN. Ponadto możesz kliknąć opcję Prywatność, aby uzyskać dostęp do przełącznika zabijania i narzędzi do ochrony przed wyciekiem. Kiedy jesteś na OpenVPN, zobaczysz małą blokadę obok lokalizacji serwera. Ta blokada pozostanie na miejscu przez cały czas ochrony. Konieczne będzie wyłączenie połączenia VPN, aby ponownie wyświetlić menu rozwijane lokalizacji serwerów.

Ochrona przed wyciekiem DNS

Astrill ma opcję wymuszenia ochrony przed wyciekiem DNS, ochrony przed wyciekiem IPv6 (które są domyślnie włączone) oraz ochrony przed wyciekiem IP WebRTC.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ochrona przed wyciekiem DNS jest wbudowana w klienta Windows i działa. Nie wykryto wycieków DNS za pomocą ipleak.net. Ponadto nie wykryto wycieków WebRTC. To świetna wiadomość i oznacza, że ​​klient Windows Astrill dobrze sobie radzi, jeśli chodzi o prywatność. Niestety, nie było tak w przypadku klienta na Androida. To cierpi z powodu braku OpenVPN jako opcji i stwierdzono, że mam wycieki DNS podczas moich testów.

Wyłącznik awaryjny

Astrill ma przełącznik zabijania. Aby go zlokalizować, kliknij Ustawienia > Prywatność > Internet Kill Switch. Po wybraniu będziesz chroniony przed wypadnięciem VPN i wysyłaniem niezaszyfrowanego ruchu do twojego dostawcy usług internetowych. Przełącznik „zabij” całkowicie zakończy twoje połączenie internetowe, dopóki połączenie VPN nie zostanie przywrócone. Jest to cenna funkcja, którą mają tylko najlepsze sieci VPN.

Inne platformy

Android VPN Astrill znajduje się na dole opcji platformy. Szybko się pobiera i jest naprawdę łatwy w instalacji. Klient jest przeznaczony dla systemu Android i jako taki jest gotowy do użycia zaraz po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji. Niestety w kliencie z Androidem nie ma przełącznika zabójstw ani ochrony przed wyciekiem DNS. Ponadto podczas testowania klienta Android stwierdziłem, że istnieje przeciek DNS. Inną niewielką wadą klienta Android jest to, że nie oferuje on poziomu opcji szyfrowania dostępnych w kliencie Windows. Szyfrowanie to StealthVPN lub OpenWeb, a nie nasz zalecany protokół OpenVPN. Astrill oferuje również VPN dla użytkowników iPhone'a. Wersja aplikacji na iPhone'a nie obsługuje openVPN, więc trzeba będzie ją skonfigurować ręcznie.

Wydajność (testy prędkości, DNS, WebRTC i IPv4)

Testy przeprowadzono przy użyciu TestMy.net na brytyjskim połączeniu optycznym Virgin Media VIVID 100. Prędkości połączeń były naprawdę dobre na serwerach w Wielkiej Brytanii, Holandii i USA. Wydajność na każdym serwerze była tylko niewielka. W rzeczywistości prędkości połączeń były tak dobre, że można to uznać za jedną z najlepszych części usługi.

Dobrą wiadomością jest to, że nie wykryto wycieków DNS IPv4 w kliencie Windows. Ponadto w kliencie Windows nie wykryto wycieków WebRTC.

Wniosek

Podsumowując, Astrill to całkiem dobra usługa VPN dla systemu Windows, która ma dobry stosunek jakości do ceny. Klient systemu Windows oferuje doskonałe opcje szyfrowania, które sprawiają, że usługa jest dość bezpieczna (choć handshake, hash auth i PFS są niepotwierdzone i prawdopodobnie zawodzą). Niestety klient Androida nie porównuje: OpenVPN nie jest dostępny i wykryto wycieki DNS. Z tych powodów uważam Astrill za znacznie lepszą usługę VPN dla systemu Windows i wartą rozważenia. Powiedziawszy to, nie uważałbym, że klient Androida należy do tej samej ligi, co klient Windows. Z tego powodu rozważę szukanie gdzie indziej, jeśli klient dla Androida jest dla Ciebie ważny. Ponadto nie byliśmy w stanie nagradzać bardzo ważnych informacji o szyfrowaniu od Astrill. Ponieważ większość usług VPN może pochwalić się dobrym szyfrowaniem, wydaje się raczej prawdopodobne, że szyfrowanie Astrill (pomimo wielu opcji szyfrowania w kliencie Windows) jest do bani.

Odwiedź Astrill »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me