Przegląd Betternet

Betternet


ProPrivacy.com Wynik
2) z 10

streszczenie

Ta recenzja Betternet dotyczy zarówno płatnej usługi „Premium”, jak i bezpłatnej usługi VPN. W nim odkryjesz różnice między dwiema usługami. Uważam, że darmowa wersja jest całkiem przydatna, mimo wyświetlania reklam. Z drugiej strony płatna usługa nie ma wszystkich niezbędnych funkcji, aby można ją było uznać za „Premium” i jest nieco wolniejsza.

Betternet to dostawca wirtualnej sieci prywatnej (VPN) z 38 milionami użytkowników na całym świecie. Jest to bezpłatna usługa, która spotkała się z dużą krytyką w ubiegłym roku. Wynika to głównie z badania CSIRO, które wykazało, że wyświetla reklamy użytkownikom. Jednak to samo badanie wykazało, że 75% bezpłatnych aplikacji VPN wykorzystuje podobne śledzenie do wyświetlania reklam.

To jeden z powodów, dla których ProPrivacy.com regularnie przypomina konsumentom o różnicy między płatnymi VPNami a darmowymi VPNami. Prowadzenie VPN nie jest łatwe - ani tanie. W związku z tym bezpłatne usługi VPN często generują przychody, wyświetlając reklamy. Czy Betternet jest tego winny? Tak. Czy jest to gorsze niż pozostałe 75% darmowych VPN? Cóż, z 14 bibliotekami śledzenia do wyświetlania reklam, może nie być gorzej, ale zdecydowanie lepiej.

Ta recenzja dotyczy usługi premium (płatnej) Betternet. Płatna usługa Betternet nie była krytykowana przez badanie CSIRO i nie jest finansowana z reklam. W związku z tym wszelkie skargi dotyczące bezpłatnej sieci VPN Betternet niekoniecznie dotyczą usługi premium.

Jeśli bezpłatna usługa Betternet VPN jest Twoim jedynym zainteresowaniem, zapoznaj się z odpowiednią podsekcją poniżej. Dla wszystkich innych zajrzyjmy i sprawdźmy, czy płatna usługa Betternet może konkurować z innymi usługami VPN premium.

 • PROS
 • Brak reklam w wersji premium
 • Szybkie prędkości połączenia
 • Siedmiodniowy bezpłatny okres próbny dla usługi premium
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy za usługę premium
 • Darmowa wersja
 • CONS
 • Zła polityka prywatności (zbiera i sprzedaje dane o działaniach użytkowników)
 • Darmowa wersja wyświetla reklamy (posiada biblioteki śledzenia)
 • Prowadzi dzienniki (wersja darmowa)
 • Współpracuje z żądaniami informacyjnymi władz
 • Wycieki adresu IP i systemu nazw domen (DNS)
 • Brak przełącznika zabijania
 • Wolne połączenia (w wersji darmowej)
 • Darmowa usługa ma tylko serwery w USA

cechy

Płatny plan Betternet zapewnia następujące funkcje:

 • Serwery w dziesięciu krajach: Hongkong, Singapur, Japonia, Australia, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Francja, Kanada i siedem amerykańskich miast. Dzięki darmowej sieci VPN abonenci uzyskują dostęp tylko do jednego serwera w USA, który jest przydzielany losowo.
 • Pięć jednoczesnych połączeń
 • Brak reklam (w przeciwieństwie do wersji darmowej)
 • Bezpłatny dostęp do rozszerzenia przeglądarki dla Chrome
 • Aplikacje na Windows, Mac OS X, iOS i Android
 • Szyfrowanie OpenVPN

Szybkość i wydajność

Przeprowadziłem testy prędkości z Wielkiej Brytanii, używając beta.speedtest.net. Dla każdej kategorii przeprowadziłem pięć testów. Testy podstawowe przeprowadzono najpierw w USA i Wielkiej Brytanii bez VPN. Korzystałem z serwerów testowych w USA (Nowy Jork) i Wielkiej Brytanii (Londyn). Holenderski serwer VPN został przetestowany z serwera testowego w Londynie. Serwer w Nowym Jorku w USA został przetestowany na serwerze testowym w Nowym Jorku.

Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów.

VPN znacznie spowolnił moje prędkości pobierania. Dobra wiadomość jest taka, że ​​prędkości wysyłania pozostały dość podobne z włączoną siecią VPN i bez niej. W testach w Wielkiej Brytanii brytyjski serwer Betternet obniżył średnią prędkość połączenia z 48,20 Mb / s do 18,62 Mb / s. Serwer holenderski wypadł trochę lepiej. Średnia prędkość pobierania w ciągu pięciu testów wyniosła 29,86 Mb / s. Chociaż są to dość duże krople, nie są najgorsze, jakie widziałem w jakimkolwiek obszarze wyobraźni. Nadal możesz przesyłać strumieniowo w jakości HD.

Wydajność na serwerze w Nowym Jorku była gorsza. Mój podstawowy test z Wielkiej Brytanii do USA osiągnął średnią prędkość 38,78 Mbps. Nowy serwer Betternet obniżył moją średnią prędkość pobierania do 7,82 Mb / s. Nie najlepiej.

Sprawdziłem online i wygląda na to, że miałem szczęście z szybkością pobierania. Abonenci często narzekają na jeszcze mniejsze prędkości. Większość ludzi nie wierzy, że Betternet może być używany do odblokowywania strumieni, ponieważ jest po prostu zbyt wolny i powoduje duże buforowanie.

Wycieki IP i wycieki DNS

Sprawdziłem protokół internetowy w wersji 4 (IPv4) i wycieki DNS za pomocą ipleak.net. Testy te wykonałem podczas korzystania z serwera Betternet London. W obu testach Betternet dla Windows nie wykazał wycieków IP ani DNS w moim systemie. Nie mogłem przetestować wycieków IPv6, ponieważ mój dostawca usług internetowych (ISP) nie zapewnia połączeń IPv6.

Rozszerzenie przeglądarki proxy Chrome spowodowało wyciek DNS i wyciek WebRTC (Web Real-Time Communication). Dlatego odradzam korzystanie z rozszerzeń proxy przeglądarki Betternet w celu zachowania prywatności. Aby odblokować zawartość, mogą one dobrze działać, ale aby ukryć to, co zrobiłeś online, musisz trzymać się pełnej usługi VPN.

Należy unikać przeglądarki proxy Firefox. Nie ukrywa nawet twojego prawdziwego adresu IP i jest dosłownie całkowicie bezużyteczny.

Usługi przesyłania strumieniowego

Próbowałem uzyskać dostęp do amerykańskich usług przesyłania strumieniowego z Wielkiej Brytanii, używając VPN do maskowania mojej prawdziwej lokalizacji. Nie mogłem uzyskać dostępu do oglądania US Netflix za pomocą premium VPN połączonego z serwerem w USA. Strona internetowa ABC pozwoliła mi jednak obejrzeć program bez żadnych problemów. Betternet VPN również skutecznie odblokował NBC.com. Przetestowałem serwer w Wielkiej Brytanii, aby zobaczyć, czy mogę oglądać iPlayera, i stwierdziłem, że działa dobrze.

Cena £

Aby uzyskać dostęp do wersji premium Betternet, musisz najpierw pobrać bezpłatną wersję. Za pomocą tego oprogramowania możesz następnie dokonać aktualizacji. Betternet VPN premium występuje tylko w jednym abonamencie, z różnicami cen w zależności od okresu subskrypcji. Zobowiązanie na dłuższy okres czasu daje ci dużą zniżkę lojalnościową. Trzy opcje ceny są następujące:

Możesz subskrybować przez miesiąc, sześć miesięcy lub rok. Proces płatności ustanawia cykliczną umowę rozliczeniową. Jeśli nie anulujesz umowy przed zakończeniem subskrypcji, Betternet automatycznie obciąży Cię za kolejny okres.

Polityka zwrotu Betternet

Betternet zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby umożliwić Ci przetestowanie usługi premium. Zwrot jest jednak przyznawany tylko wtedy, gdy wykorzystałeś mniej niż 50 MB danych. W związku z tym musisz poprosić o zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni i przy minimalnym zużyciu. 50 Mb to bardzo niewielki limit zużycia. Oznacza to, że w rzeczywistości bardzo trudno jest uzyskać zwrot pieniędzy. To naprawdę oznacza: to najgorsza 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, jaką widziałem z VPN.

Lepszą opcją jest skorzystanie z siedmiodniowego bezpłatnego okresu próbnego konta premium. Niestety, aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, musisz podać dane karty kredytowej. Jeśli nie anulujesz subskrypcji w siedmiodniowym okresie próbnym, Betternet automatycznie obliczy Ci miesięczną taryfę, która jest najdroższym abonamentem. W związku z tym anuluj subskrypcję przed upływem siedmiu dni, jeśli nie chcesz korzystać z tej usługi.

Strona internetowa

Strona jest profesjonalna i łatwa w nawigacji. Witryna nie zawiera dużej liczby stron. Odwiedzający są kierowani do przycisku pobierania bezpłatnej aplikacji. Frustrujące jest to, że nie widzisz kosztu usługi premium bez pobrania bezpłatnej aplikacji. W rzeczywistości nigdy nie dowiesz się, że Betternet VPN ma usługę premium po odwiedzeniu strony internetowej.

W końcu znalazłem wzmiankę o usłudze premium na stronie „Jak zarabiamy pieniądze” (oraz w kilku odpowiedziach wyświetlanych w bazie wiedzy centrum pomocy).

Menu główne witryny celowo podąża za tobą w dół strony podczas przewijania w dół, co jest przydatne. Po prawej stronie znajdziesz link do pobrania klienta VPN. Jeśli zamierzasz korzystać z bezpłatnej sieci VPN lub chcesz uzyskać dostęp do usługi premium - w tym 7-dniowej bezpłatnej wersji próbnej - musisz kliknąć tutaj.

Proces

Zdobycie aplikacji Betternet nie jest trudne. Po prostu przejdź na stronę internetową i pobierz za pomocą prawego rogu u góry strony. Po uruchomieniu aplikacji zostanie wyświetlone pytanie, czy chcesz wypróbować premium VPN przez siedem dni. Jeśli wolisz korzystać z bezpłatnej sieci VPN, odmów. Po uruchomieniu aplikacji nadal możesz uaktualnić do wersji premium (w tym korzystając z siedmiodniowej bezpłatnej wersji próbnej).

Nie widziałem abonamentu w aplikacji, dopóki nie wyłączyłem programów blokujących reklamy (Privacy Badger i ABP). To dziwny błąd, ponieważ korzystałem z samodzielnej sieci VPN dla systemu Windows - nie rozszerzenia Chrome.

Po przejściu na wersję premium, wybierając plan i płacąc (lub wybierając siedmiodniowy bezpłatny okres próbny), możesz wybrać jedną z dziesięciu lokalizacji w kraju. Aby się połączyć, po prostu wybierz serwer z listy i naciśnij przycisk „Połącz”. Odkryłem, że VPN łączy się szybko i bez problemów.

Po nawiązaniu połączenia tarcza zmienia kolor na niebieski i wygląda na szczęśliwy, informując, że wszystko jest w porządku.

Logować się

Jeśli rejestrujesz się w Betternet po raz pierwszy, sugeruję skorzystanie z opcji „Wypróbuj za darmo”. Chociaż prowadzi to do droższego abonamentu miesięcznego, możesz po prostu anulować bezpłatny okres próbny i dołączyć do korzystania z abonamentu rocznego, jeśli podoba ci się usługa. Korzystanie z bezpłatnego okresu próbnego da ci dobre wyobrażenie o tym, jak wygląda Betternet, pozwalając ci zdecydować, czy chcesz zainwestować.

Kliknij zielony przycisk, aby zapisać się na bezpłatny okres próbny. Spowoduje to otwarcie strony w domyślnej przeglądarce, w której musisz podać dane karty kredytowej.

Po autoryzacji karty kredytowej tarcza kreskówki na stronie zmienia kolor na szczęśliwy i zielony. Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby otrzymać fakturę od Betternet - teraz masz rachunek za 0 USD. Dowiesz się, że jesteś zawodowcem, ponieważ tarcza w aplikacji będzie teraz nosiła koronę.

Aplikacje

Jako klient premium możesz wybrać serwer z listy serwerów. Niestety, to wszystko, co możesz zrobić. Betternet nie pozwala użytkownikom zmieniać protokołu VPN ani określać, czy chce używać protokołu OpenVPN Transmission Control Protocol (TCP) czy User Datagram Protocol (UDP).

W rzeczywistości Betternet nie ma wszystkich funkcji VPN, które zwykle prowadziłyby do nazwania usługi „premium”. Nie ma przełącznika „zabicia”, żadnej ochrony przed wyciekiem DNS, automatycznego łączenia, maskowania i technologii „ukrywania się”. Nie ma też opcji przekierowania portów. Nic. Biorąc pod uwagę, że jest to usługa płatna, jest to całkowicie rozczarowujące.

Aby wybrać lokalizację serwera, kliknij „Wybierz lokalizację wirtualną”. Masz dziesięć krajów i siedem miast w USA do wyboru. To rozsądny wybór. Biorąc jednak pod uwagę, że na rynku istnieje wiele sieci VPN z ponad 50 krajami w swoim repertuarze, nie jest to zaskakujące.

Aby przełączać się między lokalizacjami serwerów, kliknij nowy serwer. Nie musisz się rozłączać przed przełączeniem serwerów i ponownym połączeniem - zrobi to automatycznie.

Inne platformy

Betternet obsługuje użytkowników mobilnych za pomocą aplikacji Android VPN i iOS VPN. Obsługują użytkowników systemu Windows, a także mają świetnego klienta Mac VPN. Niestety nie oferują one Linux VPN, więc jeśli jest to twój główny system operacyjny, być może będziesz musiał rozważyć inne opcje. Rozszerzenie przeglądarki jest dostępne dla Chrome i Firefox.

Niestety rozszerzenia przeglądarki nie są dobrze zaprojektowane i zawierają wiele błędów. Odkryłem, że rozszerzenie Chrome kłamie na temat lokalizacji serwerów (serwer w Wielkiej Brytanii faktycznie podał mi adres IP w USA). Rozszerzenie Firefox w ogóle nie działa poprawnie. Podsumowując, polecam całkowicie trzymać się z dala od tych rozszerzeń.

Rozszerzenie Firefox

Rozszerzenie proxy przeglądarki Firefox jest katastrofą. Aby go uruchomić, najpierw musisz postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w jego FAQ. Postępowanie zgodnie z instrukcją, aby rozszerzenie rzeczywiście łączyło się z właściwym serwerem proxy, jest uciążliwe. Nawet jeśli robisz to z trudem, rozszerzenie nie ukrywa twojego prawdziwego adresu IP. Betternet powinien po prostu usunąć tę aplikację, ale z nieznanych powodów nadal ją udostępnia. Polecam trzymać się z dala od tego rozszerzenia. Mogę tylko założyć, że Betternet udostępnia to rozszerzenie, aby usługa wydawała się lepsza niż w rzeczywistości.

Rozszerzenie Chrome

Rozszerzenie Chrome jest znacznie lepsze niż odpowiednik Firefoksa. Ma jednak dziwny błąd tu i tam. Łączenie się z serwerem w Wielkiej Brytanii nie zawsze działa, a testy przy użyciu ipleak.net przy niektórych okazały się amerykańskim adresem IP, a innym amerykańskim adresem IP. Jest to frustrujące, jeśli chcesz skorzystać z brytyjskich usług, dzięki czemu możesz oglądać BBC iPlayer za granicą!

W przeciwieństwie do rozszerzenia Firefox, aplikacja Chrome jest wyraźnie nowa (ma ten sam interfejs graficzny co obecna wersja aplikacji) i wykonuje zadanie. Jeśli jednak zamierzasz użyć tego rozszerzenia, zalecamy sprawdzanie, w którym miejscu faktycznie Cię łączy.

Po włączeniu rozszerzenie Chrome przejmuje ustawienia proxy przeglądarki Chrome. Jest to serwer proxy, a nie pełna usługa VPN. Warto również pamiętać, że w tym rozszerzeniu wykryto zarówno wycieki DNS, jak i wycieki błędów WebRTC (ujawniają one, gdzie naprawdę jesteś). Z tego powodu aplikacja proxy Betternet Chrome jest dobra do odblokowywania treści, ale nie do prywatności ani bezpieczeństwa.

Betternet Free VPN

Być może najlepszą rzeczą w bezpłatnej aplikacji Betternet jest to, że możesz jej używać bez przekazywania jakichkolwiek danych osobowych - nawet adresu e-mail. Powiedziawszy to, Betternet instaluje wiele bibliotek śledzenia na komputerze, na którym instalujesz darmową VPN. Odbywa się to w celu ustalenia preferencji i wyświetlania reklam na adres IP.

Co więcej, firmy reklamowe, z którymi Betternet współpracuje (Anchor Free i wszystkie podmioty stowarzyszone) mogą instalować dodatkowe pliki cookie na urządzeniach, aby mieć kontrolę nad tym, czy reklamy działają (jeśli faktycznie odwiedzasz jedną z witryn, które reklamują , będą wiedzieć, że reklama Betternet zainteresowała Cię).

Jeśli to Ci nie przeszkadza, Betternet to całkiem niezła darmowa VPN, która pozwoli Ci odblokować zawartość. Jeśli jednak chodzi o prywatność i bezpieczeństwo, polecam szukać gdzie indziej

Aby skorzystać z bezpłatnej usługi, Betternet prosi o pobranie kilku polecanych aplikacji i obejrzenie kilku filmów promocyjnych. Jest to dodatek do śledzenia reklam i plików cookie wymienionych w polityce prywatności.

Obsługa klienta

Użytkownicy premium powinni mieć dostęp do pomocy technicznej za pośrednictwem aplikacji. Aby to zrobić, kliknij menu hamburgerów w lewym górnym rogu, a następnie „Skontaktuj się z nami” na następnym ekranie. Na tym etapie musisz określić charakter żądania pomocy.

Niestety kliknięcie dowolnej z tych opcji powoduje otwarcie przeglądarki na standardowej stronie początkowej. Wygląda na to, że aplikacja jest wadliwa, a Betternet nie zadał sobie trudu, aby to naprawić: obsługa klienta nie wydaje się być wysoko na liście priorytetów.

W związku z tym musisz przejść do witryny, aby uzyskać dostęp do działu pomocy. Nawet to może być frustrujące, ponieważ w menu głównym nie ma oczywistego linku do obsługi klienta. Aby go znaleźć, przewiń w dół do dolnej części strony głównej i kliknij „Centrum pomocy”.

Biorąc pod uwagę, że najlepsi dostawcy VPN (którzy kosztują podobną kwotę) mają wsparcie czatu na żywo przez całą dobę, Betternet nie spełnia obietnicy bycia „właściwą” premium VPN.

Centrum pomocy to strona, na której można wyszukiwać typowe odpowiedzi na problemy. Często zadawane pytania są podzielone na kategorie według systemu operacyjnego. Aby wyszukać pomoc, użyj pola wyszukiwania nad przyciskami systemu operacyjnego.

Zespół pomocy technicznej Betternet

Aby uzyskać pomoc, otwórz zgłoszenie do pomocy technicznej, klikając „Prześlij prośbę” u góry Centrum pomocy.

Po wybraniu tematu wiadomości pozostałe pola pojawią się poniżej. Oprócz zwykłych informacji, takich jak adres e-mail (aby mogli odpowiedzieć), musisz podać cały szereg szczegółów, w tym kraj, w którym się znajdujesz i używany system operacyjny. Uważam, że jest to dość inwazyjne, ale na szczęście nie musisz wypełniać wszystkich pól, aby zadać pytanie. Poniżej moja próba dowiedzenia się, jakiego szyfrowania używa Betternet:

Po kliknięciu przycisku „Prześlij” otrzymasz wiadomość e-mail z automatyczną odpowiedzią. Odpowiedź na prośbę o pomoc przyjdzie również pocztą elektroniczną. Otrzymasz kolejny e-mail z prośbą o założenie konta pomocy technicznej w witrynie Betternet.

Możesz sprawdzić swoją „aktywność” (zgłoszenia do pomocy technicznej), logując się do centrum pomocy przy użyciu adresu e-mail i hasła. Możesz odpowiedzieć na odpowiedzi na wsparcie przez e-mail lub za pomocą rekordów zgłoszeń pomocy technicznej w centrum pomocy.

Zespół wsparcia reaguje powoli. Wygląda na to, że agenci nie znają „technicznych” szczegółów dotyczących usługi. Jest to dość typowe i niezbyt kłopotliwe. Niepokojące jest jednak to, że Betternet nie był w stanie znaleźć dobrych odpowiedzi nawet po naciśnięciu przycisku. Za każdym razem, gdy próbowałem, musiałem czekać około dnia na odpowiedź, która następnie zawierała niewiele lub nie zawierała żadnych cennych informacji.

Co więcej, chociaż Betternet obiecuje lepszy czas reakcji na usługę premium, z mojego doświadczenia nie wydaje się to prawdą. W końcu postanowiłem porzucić swoją rolę „tajemniczego klienta” i zrozumiałem, że jestem profesjonalnym recenzentem VPN. Nawet wtedy odpowiedzi trwały wieki, a Betternet nie dostarczył mi ważnych szczegółów szyfrowania, których potrzebowałem.

Prywatność i ochrona

Niestety Betternet ma siedzibę w Kanadzie, która jest jednym z krajów objętych umową o nadzorze Five Eyes. Oznacza to, że Betternet nie znajduje się w kraju, który uważamy za dobry dla prywatności.

Oto obietnica prywatności Betternet ze strony głównej:

Pomimo tej obietnicy polityka prywatności stwierdza, że ​​Betternet prowadzi dzienniki połączeń (wykorzystany czas połączenia i przepustowość). Ponadto, mimo że nie gromadzi żadnych „możliwych do zidentyfikowania danych osobowych”, Betternet nie określa, co należy traktować jako dane osobowe. Adresy IP nie są określone jako dane osobowe w dowolnym miejscu w polityce prywatności.

Oznacza to, że atak korelacji czasu może zostać przeprowadzony na użytkownikach usług premium i bezpłatnych w Betternet. Ten rodzaj ataku wykorzystuje sygnatury czasowe połączenia i dzienniki adresów IP.

Jest to źle napisana polityka, która pozostawia zbyt wiele pytań bez odpowiedzi, aby zapewnić spokój ducha.

Ponadto Betternet ujawnia, że ​​na żądanie przekaże dzienniki połączeń władzom. To naprawdę nie jest świetne dla prywatności; na rynku jest wiele innych sieci VPN, które nie przechowują dzienników połączeń. Istnieje również wiele sieci VPN, które przechowują dzienniki połączeń - ale nie są przechowywane obok adresów IP. To dobrze - nazywa się to „zagregowanymi” dziennikami połączeń. Wzywamy Betternet do rozważenia zmiany polityki prywatności i zaprzestania przechowywania adresów IP ze znacznikami czasu połączenia.

Ciasteczka

Warunki świadczenia usług Betternet (ToS) umożliwiają reklamodawcom zewnętrznym dostarczanie plików cookie na Twoje urządzenia. Regulamin wyjaśnia, że ​​ma to umożliwić reklamodawcom oszacowanie skuteczności ich kampanii. Betternet mówi również, że nie ma żadnej kontroli nad praktykami tych stron trzecich. Wreszcie, Betternet zwalnia się z wszelkiej odpowiedzialności za straty lub szkody spowodowane przez te osoby trzecie. Jest to niepokojące, zwłaszcza gdy zdajesz sobie sprawę, że nie jest jasne, czy dzieje się tak tylko w wersji darmowej.

Podejrzewam, że ponieważ wersja płatna nie wyświetla reklam, nie dostarcza też plików cookie. Jednak polityka prywatności pozostawia to jako szarą strefę. O ile mi wiadomo, polityka prawnie zezwala firmie na dostarczanie plików cookie i reklam nawet w wersji premium.

Biorąc pod uwagę koszt premium VPN, niniejsza polityka prywatności jest źle napisana, celowo niedoinformowana oraz w przeciwieństwie do roszczeń dotyczących prywatności zgłaszanych na stronie. Dobry VPN jest zawsze oceniany na podstawie jego polityki prywatności. W tym momencie Betternet spada przy pierwszej przeszkodzie. Jeśli firma chce być traktowana poważnie, wersja premium wymaga wodoodpornej polityki prywatności.

Bezpieczeństwo

Betternet nie podaje szczegółowych informacji na temat standardów szyfrowania. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zawsze tak jest w przypadku sieci VPN, które mają słabe lub nieaktualne szyfrowanie. Betternet FAQ mówi, że VPN wykorzystuje OpenVPN z szyfrowaniem AES-256, a także ma L2TP / IPSec z kluczem 128-bitowym.

Niestety nie wyjaśnia, gdzie wdraża te różne protokoły tunelowania. W aplikacjach komputerowych i mobilnych nie ma opcji zmiany protokołu szyfrowania. Oznacza to, że niektóre wersje oprogramowania Betternet działają w OpenVPN, a inne w L2TP / IPsec. Poprosiłem Betternet, aby powiedział mi, który klient obsługuje który protokół, ale nie odpowiedział. W rzeczywistości mój bilet zmienił się z „otwartego” na „rozwiązany” bez żadnej reakcji ze strony firmy.

Nie mogłem również uzyskać informacji o tym, jakiej metody uwierzytelniania danych używa Betternet. Personel nie mógł mi powiedzieć, jakie szyfrowanie jest używane do ustanawiania sesji i dystrybucji kluczy, rozmiaru skrótu lub uwierzytelniania. Ponadto nie mogłem znaleźć różnicy między szyfrowaniem w kanałach danych i kanałach kontrolnych - lub jeśli Betternet VPN wdraża Perfect Forward Secrecy.

To są ważne szczegóły. Szyfrowanie VPN jest tak silne, jak jego najsłabszy punkt. Oznacza to, że pomimo tego, że jest „OpenVPN”, który implementuje „AES-256”, Betternet może faktycznie nie spełniać naszych surowych minimalnych standardów bezpieczeństwa. Ułatwi to włamanie się do tunelu VPN i sprawdzenie, co robisz online. Bez tych danych nie mogę powiedzieć, jak bezpieczny jest Betternet. Aby być bezpiecznym, musimy założyć, że jest słaby.

VPN, które nie ujawniają swojego szyfrowania, zawsze brakuje w taki czy inny sposób - ponieważ dobre szyfrowanie jest warte wykrzyczenia z dachów o.

Protokoły szyfrowania

Końcowe przemyślenia

Lubiłam:

 • Brak wycieków IP lub DNS w aplikacji Windows
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Tygodniowy bezpłatny okres próbny
 • Darmowa sieć VPN
 • Łatwy w użyciu

Nie byłam tak pewna co do:

 • Implementacja szyfrowania jest niejasna.
 • Polityka prywatności ma zbyt wiele szarych obszarów.
 • Z siedzibą w Kanadzie (część umowy o nadzorze Five Eyes)

Nienawidziłem:

 • Spowalnia połączenia
 • Brak przełącznika zabijania
 • Brak automatycznego połączenia
 • Brak trybu niewidzialności
 • Brak ochrony przed wyciekiem DNS
 • Uszkodzony dodatek do przeglądarki Firefox
 • Rozszerzenie Chrome wysyła ruch z Wielkiej Brytanii do serwera w USA
 • Chęć współpracy z nakazami sądowymi
 • Limit 50 MB danych do zwrotu (niesamowicie mały)
 • Możliwy zastrzyk JavaScript
 • Straszna obsługa klienta

Aplikacja premium Betternet to bardzo podstawowe oprogramowanie VPN, które nie ma żadnych funkcji, które zwykle oferuje się w przypadku premium VPN. Podczas mojego testowania aplikacji premium odkryłem, że jest to odpowiednia sieć VPN, która pozwoliła mi na przesyłanie strumieniowe bez zbyt wielu problemów. Czasami jednak zwalniało i powodowało dużo buforowania. Chociaż wydaje się, że premia Betternet nie wyświetla reklam (w ogóle nie zauważyłem jej podczas korzystania), polityka prywatności jest krótka i pozostawia zbyt wiele szarych obszarów, abyś poczuł się bezpiecznie. Ponadto aplikacje rozszerzeń przeglądarki (serwery proxy) nie są warte instalowania: na rynku jest zbyt wiele podobnych produktów za darmo, które działają znacznie lepiej.

Za darmo Betternet wyświetla reklamy i działa wolno. Ma jednak zastosowanie w przypadku osób, które rozpaczliwie potrzebują darmowej sieci VPN (na przykład do poruszania się po blokach witryn z wiadomościami w trudnych reżimach politycznych). To powiedziawszy, po prostu nie sądzę, że Betternet jest warty zapłaty. Jako taki, polecam poszukać gdzie indziej prawdziwej usługi premium.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me