Przegląd FlashRouters

FlashRouters

FlashRouters to amerykańska firma, która stworzyła dla siebie wyjątkową niszę. Sprzedają routery, które są wstępnie flashowane z oprogramowaniem DD-WRT lub Tomato. W tej recenzji zbadamy zarówno ich flashowane routery, jak i ich własną aplikację FlashRouters VPN.

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

Ściśle współpracują z wieloma dostawcami VPN. Dlatego prawdopodobnie będą współpracować z Twoim dostawcą VPN. Dlatego FlashRouters zapewnia gotowe do użycia rozwiązania routerów VPN typu plug-and-play.

Opracowali także własną aplikację DD-WRT, która działa jako dodatek do oprogramowania układowego DD-WRT. Aplikacja pozwala łatwo przełączać się między wieloma popularnymi usługami VPN, a także dodaje kilka przydatnych funkcji związanych z VPN.

Cena £

FlashRouters sprzedaje 15-20 różnych typów routerów od 3 wiodących producentów: Linksys, Netgear i Asus. Modele, które sprzedają, różnią się od przykładów z niższej półki, takich jak Netgear R6400 (150 USD), po routery z pełną mocą, takie jak ASUS RT-AC5300 (499,99 USD). Ceny te są podobne, aw niektórych przypadkach niższe, niż ich konkurentów.

W tej cenie otrzymasz także ich fantastyczne wsparcie, które omówimy w dalszej części tego postu. Jest droższy niż w przypadku samodzielnego zakupu routera, a następnie sflashowania go, ale mogą wystąpić pewne problemy.

Routery FlashRouters są zawsze pomyślnie wstępnie flashowane. Zastępują one unieważnioną gwarancję producenta jedną z FlashRouters (90 dni, z możliwością przedłużenia do dwóch lat za dodatkową opłatą).

Aplikacja VPN jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich obsługiwanych routerów FlashRouters.

Funkcje aplikacji FlashRouters VPN

Aplikacja FlashRouters VPN ma wiele wspaniałych funkcji:

 • Łatwo przełączaj się między wyborem usług VPN
 • Globalny przełącznik zabijania
 • Routing zasad dla urządzeń
 • Routing zasad dla hostów (domen)

Obecnie obsługuje 11 usług VPN: Black Box Unzoner (tylko usługa odblokowująca), ExpressVPN, HMA, IPVanish, IVPN, NordVPN, Private Internet Access (PIA), ProtonVPN, PureVPN, SaferVPN, VyprVPN i Windscribe.

Warto zauważyć, że sam DD-WRT obsługuje ręczną konfigurację prawie każdej usługi VPN obsługującej PPTP i OpenVPN. Dlatego jeśli kupujesz router od FlashRouters, ale nie chcesz korzystać z jednej z usług VPN obsługiwanych przez jego aplikację, możesz to zrobić. Musisz jednak skonfigurować go ręcznie i nie będziesz korzystać z dodatkowych funkcji oferowanych przez aplikację.

Wsparcie

FlashRouters ma rozbudowane mechanizmy wsparcia: e-mail, bilet, czat na żywo, zdalny pulpit, baza wiedzy i telefon. Chociaż żaden z nich nie jest dostępny 24/7, miło jest widzieć tak znaczny zasięg.

Ich czat na żywo, systemy poczty elektronicznej i systemy biletowe zazwyczaj szybko odpowiadały. Byli w stanie pomóc nam w większości problemów, które były problematyczne. W przypadku skomplikowanych problemów, gdy potrzebują dostępu do pulpitu, najprawdopodobniej będziesz potrzebować zdalnej pomocy. Przetestowaliśmy to również i było znakomite.

W przypadku aplikacji udostępniają również instrukcje konfiguracji na swojej stronie internetowej. Obejmuje to instrukcje konfiguracji dla niektórych obsługiwanych dostawców VPN. Co dziwne, nie dotyczy ExpressVPN, który ma najbardziej skomplikowane wymagania konfiguracyjne.

Wystąpiły pewne problemy z aplikacją, gdy po raz pierwszy ją obejrzeliśmy, ale byliśmy pod dużym wrażeniem odpowiedzi zespołu wsparcia FlashRouters. Ciężko pracowali, aby zidentyfikować problemy i szybko wypchnęli aktualizacje oprogramowania układowego po potwierdzeniu problemu.

Proces

Otrzymaliśmy nasz flashowany router, działający na oprogramowaniu Tomato. W pudełku znajdował się również podręcznik konfiguracji i optymalizacji naszych ustawień. Cały proces, od zamówienia do konfiguracji, był szybki i łatwy.

Aby korzystać z aplikacji FlashRouters, potrzebujesz subskrypcji jednej z usług VPN obsługiwanych przez aplikację. Jeśli jeszcze go nie masz, musisz się zarejestrować.

Aby uzyskać dostęp do aplikacji, zaloguj się do panelu sterowania routera DD-WRT w przeglądarce -> Karta stanu -> Moja strona. Teoretycznie możesz także wpisać „flashroutersapp.com” w pasku adresu URL jako skrót, ale to nigdy nie działało dla nas.

Panel sterowania DD-WRT

Aplikacja FlashRouters DD-WRT

Strona główna

Strona główna aplikacji pozwala wybrać usługę VPN z listy obsługiwanych dostawców. W większości przypadków wystarczy wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, wybrać lokalizację serwera i połączyć się.

Aplikacja Flashrouters VPN

Jednym z napotkanych przez nas problemów jest to, że nazwy lokalizacji serwerów są oparte na nazwach dostawców nadanych ich plikom konfiguracyjnym OpenVPN (.ovpn). Jak widać w poniższym przykładzie, w niektórych przypadkach nazwy te mogą być dość tajemnicze i wymagają pewnego zrozumienia terminologii VPN w celu odszyfrowania!

Wybór lokalizacji VPN Flashrouters

Na szczęście aplikacja pozwala sortować serwery VPN według najbliższych w wybranym kraju. Możesz też pozwolić aplikacji wybrać serwer dla siebie, w oparciu o który serwer jest najmniej obciążony w danym kraju.

Wybór kraju VPN Flashrouters

FlashRouters informuje nas, że z jego testów wynika, że ​​wybranie najmniej obciążonego serwera prawie zawsze daje najlepszą wydajność (nawet więcej niż wybranie serwera w kraju najbliższym).

Strona główna aplikacji pozwala również wybrać opcję automatycznego łączenia VPN po uruchomieniu routera oraz włączyć globalny przełącznik kill.

Większość usług VPN wymaga tylko nazwy użytkownika i hasła, aby się połączyć, ale w ExpressVPN należy również wkleić certyfikat użytkownika i klucz prywatny. Obecnie nie ma instrukcji, jak to zrobić, chociaż mogliśmy wywnioskować informacje z bardziej ogólnych instrukcji DD-WRT na stronie FlashRouters.

Drobnym sporem jest to, że jeśli zmienisz dostawcę VPN, twoje dane logowania nie zostaną zapisane do następnego wyboru tego dostawcy. Ten problem jest jednak bardziej uciążliwy dla recenzentów takich jak my, niż dla większości zwykłych klientów VPN.

Wyłącznik awaryjny

Aplikacja jest wyposażona w przełącznik „zabicia”, który przerywa połączenie internetowe routera w przypadku awarii połączenia VPN. Jest to niezbędna funkcja bezpieczeństwa, która zapobiega ujawnieniu twojego prawdziwego adresu IP, gdy to nastąpi.

W praktyce zapobiega to także wszelkim wyciekom DNS, co nie jest zaskakujące, ponieważ „przełącznik zabicia” wykorzystuje ściany zapory routera, aby upewnić się, że żadne połączenie internetowe nie jest możliwe poza interfejsem VPN. Jako taki, działa równie dobrze w zapobieganiu wyciekom IP, jak robi przełącznik zabicia.

Jako killswitch działa… ale trochę za dobrze. Nie mogliśmy przejść dłużej niż kilka minut z włączonym przełącznikiem zabijania, zanim straciliśmy połączenie z Internetem. Mogłoby to nie być irytujące, gdyby aplikacja natychmiast ponownie automatycznie połączyła VPN. Ale tak było, musieliśmy ręcznie wyłączać przełącznik Kill za każdym razem, aby ponownie korzystać z Internetu.

Nie trwało to długo, zanim byliśmy tak zirytowani tym, że po prostu wyłączyliśmy przełącznik zabijania, co oznaczało również, że utraciliśmy ochronę przed wyciekiem DNS.

Opcje

Strona Opcje umożliwia ustawienie routingu zasad dla urządzeń i hostów. Jest to często znane jako tunelowanie dzielone. Routing zasad dla urządzeń pozwala wybrać sposób interakcji każdego urządzenia podłączonego do routera z połączeniem VPN. Dostępne są trzy opcje:

 • Domyślnie: ruch do i z urządzenia będzie kierowany przez tunel VPN, jeśli VPN jest włączony. Jeśli przełącznik „zabicia” jest domyślnie włączony, urządzenie również go użyje.
 • Killswitch: taki sam jak domyślny, ale z włączonym globalnym przełącznikiem kill, jeśli nie jest domyślnie włączony.
 • Obejście VPN: ruch do i z urządzenia nie będzie przechodził przez tunel VPN.

Selektor routingu VPN Flashrouters

Aby włączyć opcję obejścia VPN, musisz zmienić ustawienie w zwykłym interfejsie DD-WRT i zrestartować router. Jest to dość łatwe i należy to zrobić tylko raz. Kiedy testowaliśmy, działał zgodnie z reklamą.

Routing zasad dla hostów pozwala określić, w jaki sposób obsługiwane są określone nazwy domen, adresy IP lub zakresy adresów IP. Połączenia z określonymi hostami można albo wymusić, aby zawsze przechodziły przez sieć VPN (niezależnie od tego, czy są włączone lub nie), lub można je zwolnić z sieci VPN.

Hosty Flashrouters VPN

To całkiem fajne, ale wiąże się z dużym zastrzeżeniem. Nie działa w przypadku witryn lub usług, które obsługują wiele domen, w tym Netflix, Amazon, BBC iPlayer i wiele innych popularnych usług przesyłania strumieniowego.

Biorąc pod uwagę, że wyłączenie usług przesyłania strumieniowego w twoim kraju, które w przeciwnym razie blokują połączenia VPN, jest istotnym powodem, aby chcieć tej funkcji, jest to trochę rozczarowujące. Rzeczywiście, to nawet nie działało na google.com, który jest podany jako przykład w ulotce z dokumentacją!

Wycieki DNS

Za pomocą ipleak.net przeprowadziliśmy wyciek DNS IPv4 i WebRTC. Nie byliśmy w stanie przetestować wycieków IPv6, ponieważ nasz usługodawca internetowy nie obsługuje połączeń IPipv6.

Nie wykryto wycieków DNS ani wycieków WebRTC na urządzeniach z systemem Windows i Android podłączonych do routera, ale mieliśmy regularne wycieki DNS IPv4 na naszym Macbooku podczas korzystania z VPN bez włączonego przełącznika zabijania.

Testowaliśmy zarówno w przeglądarce Firefox, jak i Chrome w trybie prywatnym / ukrytym, aby zapobiec zanieczyszczeniu wyniku przez problemy z buforowaniem. Podkreślamy, że były to zwykłe wycieki DNS, a nie wycieki przeglądarki przez WebRTC.

Jak już zauważyliśmy, włączenie globalnego przełącznika zabójstw rozwiązało problem. FlashRouters naprawdę powinien rozważyć zmianę nazwy globalnego przełącznika zabijania na „Globalny przełącznik zabijania i ochrona przed wyciekiem DNS”. ​​Ale jak zauważyliśmy, przełącznik zabijania był tak irytujący, że byliśmy zmuszeni go wyłączyć. Co spowodowało wyciek DNS.

FlashRouters powinien ostrzec ludzi, aby używali go do ochrony przed wyciekiem DNS. W przeciwnym razie wielu użytkowników może być błogo nieświadomych, że mogą surfować po Internecie z ujawnieniem swojego prawdziwego adresu IP, gdy myślą, że jest ukryty za VPN.

FlashRouters: Podsumowanie

Lubiliśmy

 • To najprostszy sposób na skonfigurowanie VPN na routerze!
 • Aplikacja bezpłatna dla wszystkich obsługiwanych routerów FlashRouters
 • Obsługiwany jest szeroki zakres usług VPN
 • Routing zasad (dzielone tunelowanie) dla urządzeń
 • Routing zasad dla hostów
 • Globalny przełącznik zabijania (działa również jako ochrona przed wyciekiem DNS)
 • Fantastyczne wsparcie
 • Świetne routery

Nie byliśmy tak pewni

 • Routing zasad dla hostów nie działa w wielu witrynach, w których byłby najbardziej przydatny

Nienawidziliśmy

 • Użytkownicy powinni zostać ostrzeżeni, aby włączyć przełącznik Kill, aby upewnić się, że nie wystąpią wycieki DNS
 • Przełącznik zabijania był tak niestabilny, że musieliśmy go wyłączyć. Co również oznaczało, że utraciliśmy ochronę przed wyciekiem DNS.

Aplikacja FlashRouters DD-WRT jest zdecydowanie najłatwiejszym sposobem korzystania z VPN na routerze. Kropka. I wyłączony globalny przełącznik zabijania działa dobrze. Routing zasad dla hostów jest również w zasadzie świetny - jeśli tylko moglibyśmy znaleźć witrynę, na której działa, dla której chcemy go używać!

Problemy, które mieliśmy z przełącznikiem zabójstw, są kompletnym problemem. Stwierdziliśmy, że jest zbyt niestabilny w użyciu, problem tylko potęgowany przez fakt, że wykryliśmy wycieki DNS, gdy przełącznik zabijania nie był włączony.

Jednak same sflashowane routery są fantastyczne i ogólnie rzecz biorąc, nie możemy znaleźć wielu błędów we FlashRouterach! Jeśli chcesz router DD-WRT lub Tomato i zbyt boisz się zrobić to sam - oto Twoja odpowiedź! Udaj się do FlashRouters, aby dowiedzieć się więcej o cudownym świecie wstępnie skonfigurowanych routerów VPN. Lub sprawdź jego bestseller Linksys WRT3200ACM dla routera VPN, o którym wiadomo, że ma ogromną wartość.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me