Przegląd GUI OpenVPN

GUI OpenVPN

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

Jak w pełni omówiono w Szyfrowaniu VPN: Kompletny przewodnik, OpenVPN jest protokołem wirtualnej wirtualnej sieci prywatnej (VPN) (przynajmniej dla komercyjnych usług VPN). I słusznie. OpenVPN to wspierane przez społeczność oprogramowanie typu open source, opracowane głównie przez OpenVPN Technologies, Inc.

Jak w pełni omówione w Szyfrowaniu VPN: Kompletny przewodnik, OpenVPN jest protokołem VPN typu go-to (przynajmniej dla komercyjnych usług VPN). I słusznie. OpenVPN to wspierane przez społeczność oprogramowanie typu open source, opracowane głównie przez OpenVPN Technologies, Inc.

Plusy:

 • Może być używany z dowolną usługą OpenVPN
 • Pełna ochrona przed wyciekiem DNS (zarówno IPv4, jak i IPv6)
 • Pełny routing IPv6
 • Ochrona WebRTC
 • Otwarte źródło

Cons:

 • Brak przełącznika zabijania
 • Nieco trudniejsza konfiguracja

Oprócz samego protokołu OpenVPN (backend) społeczność opracowała autonomiczny interfejs użytkownika z otwartym graficznym interfejsem użytkownika - GUI OpenVPN.

Większość usług VPN oferuje obecnie niestandardowych klientów OpenVPN. Zawsze używają backendu OpenVPN typu open source (sam protokół) i prawie zawsze są oparte na zmodyfikowanej wersji klienta GUI OpenVPN typu open source. Czasami mocno oskórowane (zmodyfikowane), czasem tylko nieznacznie.

Cena £

Jako wolne i otwarte oprogramowanie (FOSS), OpenVPN GUI jest darmowy w każdym znaczeniu tego słowa. Należy jednak pamiętać, że aby z niego skorzystać, musisz subskrybować komercyjną usługę VPN lub skonfigurować własny prywatny serwer OpenVPN.

GUI OpenVPN jako takie jest dostępne tylko dla systemu Windows. Użytkownicy MacOS mogą zamiast tego korzystać z Open Source Tunnelblick, podczas gdy użytkownicy Androida mają OpenVPN dla Androida autorstwa Arne Schwabe (również open source). Klient OpenVPN bez GUI jest dostępny dla systemu Linux (sudo apt-get install openvpn).

Funkcje GUI OpenVPN 2.4

W przeszłości Open GUI było bardzo podstawowym oprogramowaniem, które bardzo brakowało funkcji. Dało ci to połączenie i tyle.

Ostatnie wersje (2.4x) GUI OpenVPN uległy jednak znacznej poprawie pod względem ważnych funkcji.

 • Pełna ochrona przed wyciekiem DNS (zarówno IPv4, jak i IPv6)
 • Pełny routing IPv6
 • Ochrona przed wyciekiem WebRTC

Proste zmiany w pliku konfiguracyjnym OpenVPN (.ovpn) pozwalają na wysoki poziom dostosowania (jeśli jest obsługiwany przez dostawcę). Obejmuje to wybór portu, wybór długości szyfru i szyfru oraz wybór uruchomienia OpenVPN przez UDP lub TCP.

Ta ostatnia pozwala uruchomić OpenVPN przez port TCP 443, co jest świetnym sposobem na pokonanie bloków cenzury (choć okropnie nieefektywne z technicznego punktu widzenia).

Prawie każda usługa VPN zapewnia pliki konfiguracyjne OpenVPN, z których może korzystać GUI OpenVPN. Oznacza to, że zawsze masz opcję korzystania z GUI OpenVPN zamiast niestandardowego oprogramowania dostawcy (jeśli takie posiada).

GUI OpenVPN a niestandardowe klienty OpenVPN

Niestandardowe klienty OpenVPN oferują dwie główne zalety w stosunku do GUI OpenVPN:

 1. Są nieco łatwiejsze do skonfigurowania, ponieważ nie trzeba osobno pobierać i importować plików konfiguracji OpenVPN (.ovpn).
 2. Często zapewniają dodatkowe funkcje, które nie są dostępne w graficznym interfejsie OpenVPN.

Należy jednak zauważyć, że GUI OpenVPN 2.4.3 zawiera teraz najważniejsze funkcje, które kiedyś były dostępne tylko za pośrednictwem niestandardowego oprogramowania - ochronę przed wyciekiem DNS i WebRTC. Rzeczywiście, OpenVPN GUI w pełni obsługuje routing IPv6, co jest czymś, czego nie robi jeszcze żaden niestandardowy klient (z wyjątkiem Mullvada).

Prawdopodobnie najbardziej użyteczną funkcją oferowaną przez klientów niestandardowych, ale nie GUI OpenVPN, jest przełącznik „zabicia”. Inne bardziej przydatne funkcje obejmują tunelowanie SSH / SSL, obsługę obfsproxy i VPN przez Tora. Łatwy jest także wybór portu (zamiast ręcznej edycji raczej zastraszających plików konfiguracyjnych OpenVPN).

Klienci niestandardowi mogą również być ładniejszy i przyjazny dla użytkownika niż interfejs GUI OpenVPN, którego interfejs można najlepiej opisać jako funkcjonalny.

Problemy z niestandardową aktualizacją klienta

Dużą zaletą GUI OpenVPN w porównaniu z klientami niestandardowymi jest to, że zawsze korzysta z najbardziej aktualnej (a zatem bezpiecznej) wersji OpenVPN. Nie można tego powiedzieć o wszystkich niestandardowych klientach.

Ponadto wiele niestandardowych klientów jest opartych na starszych wersjach interfejsu GUI OpenVPN. O ile nie zostanie dodany w ramach dostosowania, oznacza to, że mogą nie obsługiwać nowszych funkcji GUI OpenVPN, takich jak DNS i ochrona przed wyciekiem WebRTC.

Ponieważ dostawcy aktualizują swoich niestandardowych klientów w celu włączenia nowego kodu GUI OpenVPN typu open source, powinniśmy spodziewać się lepszej obsługi tych funkcji (i pełnego routingu IPv6),

Otwarte źródło

GUI OpenVPN jest oprogramowaniem typu open source. Z wyjątkiem wyjątków AirVPN i Mullvad, niestandardowi klienci OpenVPN większości dostawców są zamkniętymi źródłami (pomimo że są oparte na kodzie OpenVPN typu open source).

Ogólnie rzecz biorąc, zawsze zalecam korzystanie z oprogramowania typu open source. Jakkolwiek niedoskonały, open source jest jedyną możliwą gwarancją, że oprogramowanie nie zawiera złośliwego kodu.

Szczerze mówiąc, nie uważam tego za poważny problem, jeśli chodzi o oprogramowanie VPN. Dostawca VPN i tak zawsze może monitorować, co dzieje się z Internetem podczas korzystania z jego usług, więc martwienie się o przejęte oprogramowanie wydaje się raczej przypominać zamykanie drzwi stodoły po tym, jak koń do mnie podskoczy. Twój przebieg może się różnić.

To powiedziawszy, zasadniczo wierzę we wspieranie oprogramowania typu open source.

Jak korzystać z OpenVPN GUI dla Windows

 1. Pobierz oprogramowanie instalacyjne Windows i zainstaluj.

  Zainstaluj z witryny

  Jak zawsze w przypadku oprogramowania typu open source, należy zweryfikować podpis cyfrowy pobranego pliku.

 2. Odwiedź witrynę swojego dostawcy VPN i pobierz pliki konfiguracyjne OpenVPN. Każdy plik .ovpn zwykle dotyczy jednego serwera VPN. Często można pobrać pojedyncze pliki .ovpn lub pobrać je zbiorczo jako plik zip (zależy to od dostawcy).
 3. Przenieś lub rozpakuj pobrane pliki .ovpn do C: \ Users \ User \ OpenVPN \ config lub C: \ Program Files \ OpenVPN \ config.

  Alternatywnie, w przypadku pojedynczych plików .ovpn, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku powiadomień -> Importować plik...

  import pliku kliknij prawym przyciskiem myszy

 4. Aby uruchomić VPN, uruchom OpenVPN GUI i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku powiadomień -> Połączyć -> Wybierz serwer -> Połączyć. Lub po prostu wybierz Połącz, jeśli zaimportowałeś tylko jeden plik .ovpn.

  połączyć się z VPN

 5. Niektóre usługi zapewniają spersonalizowane pliki konfiguracyjne OpenVPN, które zawierają nazwę użytkownika i hasło. Jeśli nie, musisz podać nazwę użytkownika i hasło.

  Jesteś teraz połączony z serwerem OpenVPN. Jeśli chcesz to sprawdzić, odwiedź ipleak.net, gdzie możesz również upewnić się, że nie ma wycieków IP.

  Pasek zadań systemu Windows pokazujący działanie openvpn

  Obszar ekranu ikony powiadomień GUI OpenVPN zmienia kolor na zielony, aby pokazać, że masz połączenie

  odłączyć się od VPN, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku powiadomień -> Połączyć -> Wybierz serwer -> Połączyć.

  Odłącz od VPN

  Okno Ustawienia umożliwia zabawę z kilkoma podstawowymi ustawieniami…

  Aby zmienić więcej zaawansowanych ustawień, musisz jednak edytować plik konfiguracyjny .ovpn (Edytuj konfigurację). Najlepiej skonsultuj się z dostawcą VPN w tej sprawie.

Wniosek

kochałem

 • Lekki
 • Darmowy
 • Pełna ochrona przed wyciekiem DNS (zarówno IPv4, jak i IPv6)
 • Pełny routing IPv6
 • Ochrona przed wyciekiem WebRTC
 • Otwarte źródło
 • Zawsze używa najnowszej wersji OpenVPN
 • Może być używany z dowolną usługą VPN obsługującą OpenVPN (prawie wszystkie z nich)

Nie byłam tego taka pewna

 • Konfiguracja obejmuje kilka dodatkowych kroków
 • Wygląda dość prosto (niektóre niestandardowe klienty są znacznie ładniejsze!)
 • Brak przełącznika zabijania

nienawidziłem

 • Nic

OpenVPN GUI to świetny mały klient OpenVPN. Niektóre mniejsze i nowsze usługi VPN muszą jeszcze opracować własne oprogramowanie, dlatego zamiast tego używają GUI OpenVPN. To absolutnie w porządku - jak mówię, OpenVPN GUI to świetny mały klient OpenVPN

Jeśli Twoja usługa VPN oferuje niestandardowego klienta OpenVPN, czy powinieneś go użyć, czy GUI OpenVPN? Powiedziałbym, że zależy to od tego, czy niestandardowe oprogramowanie oferuje funkcje, których nie ma w graficznym interfejsie OpenVPN, bez których nie można żyć. Na przykład przełącznik zabicia.

Jednak wszystko inne jest równe, GUI OpenVPN jest szczupłym i wrednym klientem VPN, który zawsze używa najnowszej wersji OpenVPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me