Przegląd HMA

HMA

 • cennik

  Od 3,99 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • Odblokowuje:


  • Netflix

  • iPlayer

HMA (wcześniej Hide My Ass) VPN to znany dostawca VPN z dużą bazą klientów. Pomimo swojej popularności ma dość przeciętną reputację w branży VPN. Jest to niedroga usługa VPN z siedzibą w USA, która przechowuje niektóre dzienniki połączeń (ale żadnych dzienników użytkowania). Jest to jednak usługa, z której setki tysięcy osób korzysta bez problemu, aby odblokować zawartość. W tej recenzji HMA przyglądamy się wszystkim aspektom tej sieci VPN, w tym szybkości, prywatności, cen i innym.

ProPrivacy.com Wynik
7.8 z 10

streszczenie

HMA (wcześniej HideMyAss) VPN ma ponad 890 serwerów w aż 190 krajach na całym świecie. To sprawia, że ​​jest to oślepiająca opcja dostępu do treści z zagranicy. HMA ma oprogramowanie dla wszystkich platform, a to oprogramowanie jest niezwykle łatwe w użyciu. To sprawia, że ​​HMA VPN jest świetną opcją dla początkujących. Z oprogramowania można także korzystać na maksymalnie 5 urządzeniach jednocześnie; co oznacza, że ​​ta sieć VPN jest odpowiednia dla rodzin lub osób z wieloma urządzeniami. A ponieważ ta sieć VPN implementuje silne szyfrowanie OpenVPN; będzie chronić twoje dane przed ISP i szpiegowaniem przez rząd.

Szybkie statystyki

 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Kraje
  190
 • Jurysdykcja
  UK
 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  63,26 Mbps

Cena £

36 miesięcy

143,64 USD rozliczane co 3 lata

66% zniżki

3,99 USD
na miesiąc

24 miesiące

119,76 USD rozliczane co 2 lata

58% zniżki

4,99 USD
na miesiąc

12 miesięcy

71,88 USD rozliczane co roku

50% zniżki

5,99 USD
na miesiąc

HMA VPN sprzedaje trzy abonamenty premium. Miesięczny abonament to 11,99 USD, co jest nieco kosztowne. Jednak ceny znacznie się zmniejszają, gdy zobowiązujesz się przez rok (83,88 USD - równowartość 6,99 USD miesięcznie) - lub dwa lata (119,76 USD - równowartość 4,99 USD miesięcznie). (W momencie pisania HMA ma specjalną ofertę walentynkową, która zmniejsza koszt VPN do 2,99 USD miesięcznie).

Wszystkie plany subskrypcji dla HMA VPN mają te same funkcje; zmienia się tylko cena. Klienci mają możliwość przetestowania usługi dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Warto jednak zauważyć, że użytkownicy nie mogą przekraczać 10 GB pobierania przed poproszeniem o zwrot pieniędzy, ponieważ spowoduje to jego unieważnienie. Ponadto nie możesz uzyskać zwrotu, jeśli płacisz za pośrednictwem iTunes lub Google Play: więc kup VPN bezpośrednio od HMA, jeśli chcesz mieć możliwość zmiany zdania. Wiele osób twierdzi, że nie jest w stanie odzyskać pieniędzy, więc pamiętaj o tym, aby upewnić się, że się kwalifikujesz.

Automatyczne odnawianie subskrypcji jest domyślnie włączone, więc jeśli nie chcesz odnawiać, musisz anulować subskrypcję w panelu sterowania obszaru członka po zalogowaniu się na jego stronie internetowej.

Płatności można dokonywać kartą kredytową lub debetową. Akceptowane są również PayPal, iDEAL, przelew bankowy / przelewowy, bankowość UnionPay i SOFORT. HMA nie akceptuje płatności Bitcoin.

Odblokuj Netflix?

Netflix
iPlayer

Jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe, ta VPN jest usługą spełniającą złoty standard. Jest w stanie odblokować ogromną liczbę strumieni telewizyjnych z całego świata i udaje mu się odblokować bardzo poszukiwane usługi, takie jak BBC iPlayer i Netflix US. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z tej usługi, ponieważ uważa się ją za doskonałą opcję przesyłania strumieniowego.

Funkcje HMA VPN

Torrenting
Jednoczesne połączenia 5
Obsługa routera
Przekierowanie portów
Wybór portu
Kraje 190
Wszystkich serwerów 930
Obsługiwane routery Routery Asus, Tomato, DD-WRT, Vilfo
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Kombinacja

Subskrypcja HMA obejmuje następujące ważne funkcje:

 • 930 serwerów VPN w ponad 280 lokalizacjach w ponad 190 krajach

 • Pięć jednoczesnych połączeń

 • Obsługuje protokoły VPN OpenVPN, Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP) i Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP)

 • Killswitch (tylko Mac i Windows)

 • Wsparcie czatu na żywo 24/7

 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy (o ile nie pobierzesz więcej niż 10 Gb danych w ciągu 30 dni i nie kupisz VPN bezpośrednio ze strony HMA)

Być może najlepszą rzeczą w tej sieci VPN jest duża liczba serwerów na całym świecie. HMA ma serwery w nietypowych miejscach, takich jak Falklandy, Papua Nowa Gwinea, Malawi, Serbia i wiele innych. Jeśli odblokowanie treści w nietypowych miejscach jest dla Ciebie ważne; ta usługa może być interesująca.

Szybkość i wydajność

W ProPrivacy.com testujemy VPN przy użyciu naukowego systemu opartego na serwerze. Nasz zastrzeżony system testuje VPN trzy razy dziennie połączone za pomocą protokołu OpenVPN (w celu zapewnienia uczciwości wśród dostawców). Testujemy serwer w Wielkiej Brytanii pod kątem lokalnych prędkości serii (najwyższych). Oraz serwery Honk Kong, USA, Wielkiej Brytanii i Australii dla średnich wartości pobierania.

przegląd prędkości VPN hidemyass

Podczas naszych testów odkryliśmy średnie prędkości pobierania 36,6 Mb / s, a wyniki szybkości seryjnej 293,9 Mb / s. Są to znakomite wyniki szybkości połączenia, które podkreślają skuteczność tej sieci VPN jako sieci VPN do przesyłania strumieniowego lub gier. Ta sieć VPN jest w stanie odblokować strumienie HD bez problemów.

Wycieki IP, wycieki WebRTC i wycieki DNS

Wykryto wyciek IPv4?
Wykryto wyciek WebRTC?
Limity danych
Ograniczenia przepustowości
ProPrivacy.com SpeedTest (max / burst) 177,87
ProPrivacy.com SpeedTest (średnia) 63,26

Dokładnie przetestowaliśmy VPN pod kątem wycieków IP i DNS za pomocą ipleak.net. Nie wykryliśmy wycieków WebRTC, IP ani DNS IPv4. Jest to świetne, ponieważ w rzeczywistości nie widzimy żadnej aktywnej ochrony przed wyciekiem DNS w klientach (mogę tylko założyć, że jest ona włączona domyślnie).

Sprawdzanie wycieków HideMyAss IP

Odkryliśmy jednak wycieki IPR6 WebRTC w systemach Windows i Mac. Oznacza to, że musisz albo wyłączyć IPv6 na komputerze stacjonarnym, użyć rozszerzenia blokującego WebRTC lub wyłączyć połączenia WebRTC w przeglądarce.

Wszystkie te metody naprawią wyciek; co oznacza, że ​​nie jest poważny (jeśli sobie z tym poradzisz i naprawisz wyciek).

Prywatność i ochrona

Obfuscation (podstęp)
Ochrona przed wyciekiem IPv4
Ochrona przed wyciekiem IPv6
Ochrona przed wyciekiem WebRTC
Wyłącznik awaryjny
Samoobsługowy / proxy DNS pełnomocnik

HMA została przejęta w ubiegłym roku przez czeską firmę Avast Software. Jednak nadal jest zarządzany i działa w Wielkiej Brytanii.

Osiedlenie się w Wielkiej Brytanii wystarczy, aby zniechęcić niektóre osoby do korzystania z tej sieci VPN. Wielka Brytania to miejsce, w którym GCHQ ma dużą moc. Brytyjska agencja wywiadu słynie z dużej inwigilacji. Ponadto rząd może wydawać nakazy, które zmuszają firmy do przekazania wszelkich danych, które mają na swoich serwerach.

Dotyczy to - i jest jeszcze bardziej problematyczne - ze względu na fakt, że HMS prowadzi dzienniki połączeń ze znacznikami czasu przechowywanymi obok adresów IP użytkownika. Te dzienniki są wystarczające do przeprowadzenia ataku korelacji czasowej; co oznacza, że ​​przy wystarczającym wysiłku możliwe jest powiązanie ludzi z ich działaniami podczas korzystania z VPN.

Chociaż powyższe jest faktem, warto zauważyć, że w praktyce nie wpływa ono na zdecydowaną większość abonentów HMA VPN. Atak korelacji czasowej jest atakiem ściśle ukierunkowanym, a jest mało prawdopodobne, aby rząd faktycznie wykonał jeden z nich na czymkolwiek innym niż najbardziej zatwardziałym z przestępców.

Oznacza to, że codzienni użytkownicy, którzy chcą prywatności od swojego dostawcy usług internetowych (w celu torrentowania lub przesyłania strumieniowego, lub czegokolwiek innego) - lub w celu uzyskania bezpieczeństwa od hakerów podczas publicznego Wi-Fi - nie mają powodu, aby martwić się o używanie HMA.

HMA nie prowadzi żadnych rejestrów tego, co ludzie robią online, te dzienniki użytkowania są zawsze usuwane. Ponadto HMA twierdzi, że przechowuje znaczniki czasu połączenia obok adresów IP przez okres do trzech miesięcy. (Jest to niezwykłe twierdzenie, ponieważ jest ono sprzeczne z brytyjskim projektem ustawy o uprawnieniach dochodzeniowych, zgodnie z którym wszystkie firmy muszą przechowywać dokumentację przez 12 miesięcy).

Na koniec warto zauważyć, że miały miejsce incydenty, gdy HMA przekazał dzienniki policji. W 2011 r. HMA przekazała glinom zapisy internetowe i dane osobowe dotyczące Cody Kretsingera. Kretsinger był członkiem LulzSec, oskarżonym o zhakowanie strony Sony Pictures; został uwięziony pod zarzutem hakowania (częściowo udowodniony przy pomocy HMA). W 2017 r. Sędzia z hrabstwa Galveston w Teksasie został aresztowany za nękanie swojej byłej dziewczyny. Był użytkownikiem HMA, którego adres IP został odkryty przy użyciu znaczników czasu połączenia.

Implementacja szyfrowania

IKEv2
OpenVPN
SSTP
L2TP / IPsec
PPTP
Inne protokoły UDP, TCP

Witryna HMA twierdzi, że implementuje swoje szyfrowanie w następujący sposób:

„OpenVPN używa OpenSSL z algorytmami 3DES, AES 256, RC5, 256-bitowe szyfrowanie dla kanału kontrolnego (np. Hasło, uwierzytelnianie itp.).”

Po wielu kopaniach udało mi się jednak zorientować, że HMA implementuje szyfrowanie w następujący sposób:

 • Kanał danych: 128-bitowy szyfr Blowfish z uwierzytelnianiem skrótu HMC SHA-1.

 • Kanał sterowania: szyfr AES-256 z szyfrowaniem uzgadniania RSA-2048 i uwierzytelnianiem skrótu SHA-1. Idealna tajemnica wymiany jest zapewniona dzięki wymianie kluczy Diffie-Hellman.

Ta implementacja szyfrowania jest w rzeczywistości nieco słaba. Z jednej strony - kanał kontrolny jest silny i wdrożona idealna tajemnica do przodu - co jest świetne. Jednak kanał danych (który można zhakować osobno do kanału sterującego) jest słaby z powodu 128-bitowego szyfru Blowfish.

Blowfish 128 nie zbliża się do ochrony zapewnianej przez 256-bitowy szyfr AES (co obecnie oferuje ogromna większość VPN-ów premium). Musimy przyznać, że ta sieć VPN może być podatna na ataki hakerskie ze strony agencji wywiadowczych sponsorowanych przez państwo, takich jak NSA i GCHQ.

Ponadto połączenie L2TP / IPsec z HMA korzysta z klucza wstępnego do uwierzytelniania połączeń. Ogólnie rzecz biorąc, uważa się to za straszne ze względów bezpieczeństwa, jednak HMA zapewniło nas, że nie stanowi to problemu, ponieważ nazwa użytkownika i hasło zapewniają dodatkowe uwierzytelnianie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat szyfrowania VPN, przeczytaj nasz Szyfrowanie VPN: Kompletny przewodnik.

Sugerujemy, abyś trzymał się tej sieci VPN w celu spełnienia wymagań prywatności na niskim poziomie, takich jak bezpieczeństwo Wi-Fi i ukrywanie ruchu internetowego przed dostawcą usług internetowych. Każdemu, kto potrzebuje silnych poziomów prywatności (prawnicy, dziennikarze, dysydenci polityczni itp.), Zaleca się poszukiwanie bezpieczniejszej usługi bez zasad dotyczących dzienników i silniejszego szyfrowania.

Obsługa klienta

Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 30
Bezpłatny okres próbny Nie

HMA ma doskonałe opcje, jeśli chodzi o obsługę klienta. Czat na żywo jest dostępny na stronie internetowej 24/7, a jego agenci są zarówno pomocni, jak i kompetentni. Czasami agent potrzebował kilku minut, aby odpowiedzieć, ale ogólnie okazało się, że jest dość responsywny i szybki. Podsumowując, całkiem dobrze, jeśli chodzi o uzyskiwanie szybkich odpowiedzi na temat odblokowywania treści i pomocy w instalacji.

Trzeba przyznać, że niektóre z zadanych przez nas najbardziej technicznych pytań musiały zostać podniesione do rangi starszego członka personelu technicznego. Dokonało tego agent obsługi klienta, który powiedział mi, że otrzymamy odpowiedź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Niestety ta odpowiedź nie nadeszła.

Doświadczenie użytkownika

Windows
System operacyjny Mac
Android
Linux
iOS
telefon Windows

Witryna HMA świetnie sobie radzi, przyciągając użytkowników i przekonując ich do zakupu sieci VPN; bez faktycznego przekazywania im cennych informacji. Jest to nieco frustrujące, ale zawiera kilka przydatnych przewodników konfiguracji (na przykład do skonfigurowania VPN na routerze) oraz sekcję blogu, która pomaga ludziom nauczyć się, jak odblokować określone usługi online, uzyskać prywatność podczas publicznego Wi-Fi i inne przydatne informacje. Ten blog jest regularnie aktualizowany o artykuły sezonowe.

Klient systemu Windows

Aplikacja Windows to przydatny klient, który jest łatwy w użyciu. Dobrą wiadomością jest to, że jest wyposażony w przełącznik kills, aby zatrzymać wyciek danych do IS w przypadku utraty połączenia VPN. Oznacza to, że możesz go użyć do torrentowania (nawet jeśli polityka prywatności HMA ostrzega użytkowników, aby nie używali go do nielegalnego torrentowania).

Użytkownicy mają do wyboru szyfrowanie OpenVPN lub L2TP / IPsec. Niestety, pomimo twierdzeń (na swojej stronie internetowej), że szyfrowanie jest klasy wojskowej AES 256 - kanał danych jest faktycznie chroniony za pomocą 128-bitowego Blowfish (co nie jest tak bezpieczne). Użytkownicy mogą wybierać między OpenVPN UDP i OpenVPN TCP w systemie Windows.

Mówiąc bardziej pozytywnie, ta sieć VPN jest szybka i odblokowuje wiele treści z całego świata. Musimy przyznać, że dla wielu osób ta sieć VPN wykona zadanie.

Warto jednak zapytać, czy jesteś szczęśliwy, płacąc tyle za VPN z ograniczonymi funkcjami, kiedy możesz zapłacić podobną cenę za VPN, który oferuje więcej. Może to w dużej mierze sprowadzać się do tego, czy musisz połączyć się z jedną z bardziej egzotycznych lokalizacji serwerów HMA.

Klient Mac

Podobnie jak jego odpowiednik w systemie Windows, w kliencie HMA dla komputerów Mac brakuje funkcji. Ma on jednak killswitch, co oznacza, że ​​będziesz w stanie dobrze torrentować, jeśli chcesz (chociaż HMA określa w swojej polityce prywatności, że nigdy nie wolno używać jego usługi do nielegalnych działań torrentowych).

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja na system Mac OS X jest łatwa w użyciu i przekonałem się, że działa bez awarii. Przydaje się duży wybór lokalizacji serwerów, a ponieważ ta sieć VPN jest dobra do odblokowywania Netflix i iPlayer; może być dobrym wyborem dla osób lubiących streamować.

Szyfrowanie OpenVPN jest dostępne, jednak warto zauważyć, że nie jest ono wdrażane tak silnie, jak w przypadku wielu konkurencyjnych sieci VPN na rynku.

Aplikacje mobilne (iOS i Android)

Jeśli logujesz się w celu bezpiecznego VPN dla Androida lub iOS, możesz być nieco rozczarowany HMA. VPN nie ma wbudowanej ochrony przed wyciekiem DNS w swoich klientach, a aplikacje mobilne VPN nie mają żadnych dodatkowych funkcji, takich jak wyłącznik bezpieczeństwa.

hidemyass klient Androida

W systemie Android VPN użytkownicy otrzymują szyfrowanie OpenVPN. W systemie iOS użytkownicy muszą zadowolić się protokołem L2TP / IPsec. Duży wybór serwerów jest z pewnością przydatny, a dla tych, którzy nie są szczególnie paranoiczni w kwestii bezpieczeństwa, ta VPN może być odpowiednia (odblokowuje Netflix US i iPlayer).

Jeśli głównym powodem, dla którego chcesz VPN dla urządzenia mobilnego, jest ochrona danych w publicznej sieci Wi-Fi - ta sieć VPN wykona zadanie dobrze - i uniemożliwi hakerom powąchanie twoich danych.

Końcowe przemyślenia

Jeśli szukasz VPN, który jest wysoko ceniony pod względem prywatności, możesz poszukać gdzie indziej. Lokalizacja w Wielkiej Brytanii nie jest idealna, a ponieważ ta sieć VPN przechowuje dzienniki połączeń (używane znaczniki czasu i przepustowość) obok adresów IP użytkowników: ta sieć VPN nie jest wodoszczelna. Ponadto ta sieć VPN nie ma ochrony przed wyciekiem DNS ani wyłącznika bezpieczeństwa w swoich aplikacjach mobilnych. Przełącznik Killswitch jest dostępny w wersjach stacjonarnych, ale są one reaktywne, a nie na poziomie systemu; co oznacza, że ​​w przypadku awarii VPN wyciek danych.

Chociaż HMA pozwala na torrenty, prosi użytkowników, aby nigdy nie pozwalali sobie na nielegalne pobieranie podczas korzystania z usługi. Jeśli szukasz VPN przede wszystkim do torrentowania, zalecamy szukanie gdzie indziej.

Po co więc uzyskiwać HMA? HMA to usługa, która nie jest droga, a jeśli konkretnie potrzebujesz serwera w bardziej egzotycznej / rzadkiej lokalizacji (nieobjętej przez innych dostawców VPN), ta VPN może być dla Ciebie.

Pod względem bezpieczeństwa ta sieć VPN może chronić Cię w publicznej sieci Wi-Fi. Zakładając, że nie jesteś kimś, kto wymaga wyjątkowo wysokiego poziomu prywatności, prywatność zapewniona przez HMA jest prawdopodobnie więcej niż wystarczająca. Warto jednak zauważyć, że wykryto wycieki WebRTC w systemach Windows i Mac - więc trzeba je naprawić ręcznie (z rozszerzeniem lub poprzez wyłączenie WebRTC w przeglądarce).

Wyniki testu szybkości były doskonałe, co oznacza, że ​​ta sieć VPN jest dobra do wykonywania zadań wymagających dużej ilości danych, takich jak przesyłanie strumieniowe w jakości HD lub gry. Nie zapominaj też, że jest to jedna z niewielu sieci VPN, które mogą odblokować BBC iPlayer i Netflix US.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me