Przegląd iPredator

iPredator

 • cennik

  Od 8,00 $
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • iOS

  • Android

Niestety, IPreadator nie działa już w biznesie.

Aby uzyskać listę alternatyw dla tej usługi, zobacz naszą 5 najlepsze VPN lista.

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

iPredator jest najbardziej znany z faktu, że został założony przez założyciela Pirate Bay, Petera Sunde, i chociaż nie jest oficjalnie związany z niesławną stroną indeksującą BitTorrent, jest z nią blisko związany. Z powodu tego połączenia mieliśmy duże nadzieje na iPredatora i dlatego byliśmy nieco rozczarowani, że usługa miała wiele ostrych krawędzi, jej polityka prywatności nie była tak kompleksowa, jak się spodziewaliśmy, a prędkości połączenia były bardzo szybkie. Mimo to stosowane szyfrowanie jest na najwyższym poziomie i nie są przechowywane żadne dzienniki użytkowania (które są dla nas najważniejszymi funkcjami), więc usługa nie jest zła. Po prostu są lepsze.

cechy

 • OpenVPN
 • PPTP
 • 50 szwedzkich serwerów
 • Działa z własnym niezalogowanym proxy HTTP, serwerem DNS i węzłem wyjściowym Tora
 • Obsługiwane P2P
 • Nieograniczone wykorzystanie danych
 • Brak dzienników użytkowania

Szybkość i wydajność

Korzystając z naszego 20-megapasmowego Internetu szerokopasmowego, sprawdzamy iPredator. Nasze prędkości zostały zasadniczo zmniejszone o połowę po podłączeniu do ich serwerów, przy prędkościach od 7 do 11 Mbps. Podczas korzystania z VPN zaobserwowaliśmy znaczne zmniejszenie prędkości, chociaż niektóre z nich można przypisać odległości geograficznej od serwerów iPredator tylko w Szwecji. Nawet biorąc to pod uwagę, prędkości są rozczarowujące.

Ceny i plany

Wycena jest bardzo prostym i bezsensownym 8 USD miesięcznie, które można wydłużyć o 1, 3, 6 i 12 miesięcy. Stawka nie zmienia się jednak w przypadku planów długoterminowych, więc nadal płacisz 8 USD miesięcznie, niezależnie od tego, który wybierzesz.

Oferowany jest 3-dniowy bezpłatny okres próbny, aby dać Ci szansę na skorzystanie z usługi, która choć tak hojnie jak powiedzą, 30-dniowy bezpłatny okres próbny CyberGhost jest godna pochwały. Niestety, aby aktywować tę wersję próbną, musisz wysłać zgłoszenie albo przez system biletowy, albo przez e-mail, co spowodowało, że zostaliśmy trochę zawieszeni, zanim mogliśmy uruchomić usługę.

Prywatność i ochrona

Jest to obszar, w którym spodziewaliśmy się, że iPredator uzyska dobre wyniki, biorąc pod uwagę jego połączenie z The Pirate Bay, i ogólnie nie byliśmy rozczarowani. Szyfrowanie OpenVPN jest niezwykle niezawodną 256-bitową odmianą AES CBC (używaną przez rząd USA do bezpiecznej komunikacji) i wykorzystuje uwierzytelnianie skrótowe SHA1, co jest świetne.

Prywatność jest również dobra, chociaż trochę brakuje jej zasad dotyczących braku dzienników, o których twierdzą niektórzy konkurenci (oczywiście iPredator może być po prostu bardziej szczery). Co najważniejsze, nie są zachowywane żadne dzienniki ruchu, chociaż dzienniki połączeń są przechowywane „na potrzeby debugowania”. Są one szyfrowane i przechowywane poza witryną, aby zapewnić, że tylko iPredator może uzyskać do nich dostęp.

Ponadto identyfikator transakcji i wiadomości e-mail otrzymane od podmiotów przetwarzających płatności są przechowywane przez nieco ponad 6 miesięcy, również „przechowywane w oddzielnym systemie wewnątrz zaszyfrowanej partycji”.

Chociaż naprawdę podoba nam się pomysł „braku dzienników”, procedury prywatności iPredatora wydają się dość solidne i powinny być więcej niż wystarczające do większości celów. Jak powiedział iPredator TorrentFreak: „Staramy się przechowywać jak najmniej legalnie możliwej ilości w dowolnym miejscu. Adresy IP są szyfrowane i mogą być odszyfrowane wyłącznie przez personel nieobsługujący pomocy technicznej, aby zapewnić prawidłowy proces. Na przykład, aby obejść problemy, w których policja trochę potrząsa pracownikami pomocy technicznej, aby uzyskać dane do zgłoszenia nadużycia. W bazie danych przechowujemy tylko dane, które użytkownicy przekazują nam podczas rejestracji i ograniczone zaległości w płatnościach ”.

Ostatnią obserwacją jest to, że bliskie powiązanie iPredatora z The Pirate Bay oznacza, że ​​niemal wyjątkowo możemy być absolutnie pewni, że nie jest to „honeypot” prowadzony przez władze rządowe.

Końcowe przemyślenia

Dzięki dobrej polityce braku dzienników połączeń i świetnemu szyfrowaniu możesz zrobić o wiele gorzej niż iPredator, ale bardzo pozbawiony usług charakter, fakt, że wolelibyśmy, gdyby żadne dzienniki nie były w ogóle przechowywane, i bardzo rozczarowujące wyniki speedtest.net oznaczają, że uważamy również, że możesz zrobić znacznie więcej. Są jeszcze wczesne dni, a iPredator zmaga się z niechcianą uwagą ze strony procesorów finansowych, dlatego zaoferujemy to wsparcie. Uważamy jednak również, że zanim będziemy mogli w pełni zarekomendować tę usługę, należy dodać kilka bardziej atrakcyjnych funkcji, w tym dodać serwery międzynarodowe i poprawić szybkość połączenia.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me