Przegląd Mailfence

Mailfence


Mailfence to bezpieczny dostawca poczty e-mail, który został uruchomiony w 2013 roku przez ContactOffice Group. Ogólnie rzecz biorąc, Mailfence ma doskonałą reputację zarówno wśród użytkowników, jak i ekspertów ds. Bezpieczeństwa (ponieważ jego szyfrowanie jest oparte na podstawach kryptograficznych typu open source). Warto jednak pamiętać, że licencja na treść jest zastrzeżona; co oznacza, że ​​w jego pełnym pakiecie usług znajdują się zamknięte elementy źródłowe (obejmujące kalendarz, miejsce na dokumenty itp.).

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

Ten dostawca zaszyfrowanych wiadomości e-mail jest w pełni funkcjonalną usługą, która ma doskonałą interoperacyjność ze wszystkimi innymi zaszyfrowanymi usługami e-mail zgodnymi z OpenPGP. I jest uważany przez wielu za najlepszą alternatywę dla w pełni funkcjonalnego pakietu G..

Szybkie statystyki

 • Kraj
  Belgia

Usługa ma siedzibę w Belgii i nie mieści się w zakresie pięciu oczu. Z drugiej strony Belgia egzekwuje niektóre obowiązkowe dyrektywy dotyczące zatrzymywania danych, które wydają się mieć zastosowanie do dostawców poczty e-mail. Na szczęście dyrektywy te są surowe i pozwalają władzom uzyskać dostęp z nakazem tylko w bardzo szczególnych okolicznościach.

Jednak naleganie Belgii, że zatrzymywanie ogólnych danych jest przydatne do celów dochodzeniowych (a nawet może być korzystne dla praw człowieka obywateli!), Prawdopodobnie wystarcza, aby zniechęcić niektórych ludzi. Ponadto Belgia jest częścią większej umowy o nadzorze 14 oczu.

Plusem jest to, że Mailfence „utrzymuje aktualny wykaz kanarków i wykaz raportów dotyczących przejrzystości”, co pozwala konsumentom uważnie obserwować, czy władze zostały naruszone przez władze.

Logo mailfence

Ile kosztuje Mailfence?

Mailfence to bezpieczny dostawca poczty e-mail, który ma bezpłatny abonament. Bezpłatnie użytkownicy uzyskują dostęp do konta z 500 MB pamięci. Ta bezpłatna usługa mocno ogranicza korzystanie z funkcji kalendarza i kontaktów i nie pozwala na synchronizację między urządzeniami. Ponadto ogranicza usługę e-mail do tylko jednej grupy z dwoma członkami.

Podstawowy abonament kosztuje zaledwie 2,77 USD miesięcznie - co jest prawdopodobnie przystępne dla większości osób (i to ten, który testowaliśmy). Jednak w porównaniu do popularnej usługi Posteo - która kosztuje zaledwie 1,13 USD miesięcznie - można ją uznać za trochę drogą. Za 2,77 USD użytkownicy otrzymują pełną synchronizację, kalendarze, kontakty, trzy grupy z 10 członkami i 12 GB pamięci (5 GB na wiadomości, a resztę na dokumenty i inne dane).

Wreszcie, abonenci mają możliwość wyboru planu „Pro” - który zwiększa pojemność do 20 GB na wiadomości i 24 GB na dokumenty. Plan pro nie dodaje żadnej dodatkowej funkcjonalności do planu podstawowego, ale pozwala abonentom utworzyć pięć grup z maksymalnie 20 użytkownikami. Pełne wsparcie jest dostępne zarówno dla planów podstawowych, jak i profesjonalnych. Wersja Pro kosztuje 8,32 USD miesięcznie, co może wydawać się kosztowne, ale w rzeczywistości jest całkiem dobre do użytku w przedsiębiorstwie.

Użytkownicy mogą wybrać płatność kartą kredytową (Visa lub Mastercard) lub kryptowaluty (Bitcoin lub Litecoin) w celu zwiększenia prywatności. Użytkownicy mogą również zdecydować się na płatność za pomocą PayPal.

Fakt, że ta usługa jest finansowana z płatnych planów, pozwala Mailfence istnieć bez reklam; dlatego ten bezpieczny dostawca e-mail jest często wyborem dla osób, które chcą de-google.

Przegląd funkcji

Za 2,77 USD miesięcznie użytkownicy uzyskują dostęp do następujących funkcji:

Wysyłaj zaszyfrowane wiadomości e-mail za pomocą OpenPGP. Mailfence pozwala użytkownikom wysyłać bezpieczne wiadomości e-mail PGP do wszystkich głównych dostawców poczty e-mail. Mogą być wysyłane zarówno podpisane, jak i zaszyfrowane wiadomości. Mailfence zapewnia również pełną kontrolę nad zarządzaniem kluczami OpenPGP dzięki zintegrowanemu magazynowi kluczy.

 • Obsługuje POPS, IMAPS i SMTPS. Popularne protokoły e-mail są obsługiwane do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail od różnych dostawców.
 • Hasło szyfruje wiadomości e-mail. Ta funkcja opiera się na szyfrowaniu symetrycznym i umożliwia użytkownikom szyfrowanie hasłem wiadomości e-mail (szyfrowanie i deszyfrowanie przez nadawcę i odbiorcę) w przeglądarce. Umożliwia to wysyłanie wiadomości e-mail w postaci zaszyfrowanej kluczem, który nigdy nie jest współużytkowany przez zaplecze Mailfence (znane jako środowisko zerowej wiedzy). Szyfrowanie opiera się na skontrolowanej bibliotece szyfrów typu open source i umożliwia użytkownikom Mailfence wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości do użytkowników spoza Mailfence.
 • Pełna synchronizacja: Synchronizuj swoje konta za pomocą komputera i urządzeń mobilnych.
 • Grupy: Bezpiecznie zarządzaj i udostępniaj pliki, kontakty, kalendarze i skrzynki pocztowe innym członkom twoich grup.
 • Przechowywanie kalendarza, kontaktów i dokumentów: Dostępność tych funkcji umożliwia migrację osobom przyzwyczajonym do korzystania z pakietu Google, przy jednoczesnym zachowaniu większości funkcji, do których są przyzwyczajeni.
 • Obsługa niestandardowej domeny: Użytkownicy mogą zdecydować się na to. Mailfence lub wybrane adresy e-mail z unikatowymi nazwami domen.
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe: Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji 2FA w celu dalszej ochrony swojego konta.
 • Ocena Qualys SSL Labs: Witryna Mailfence osiąga wysokie wyniki w tej niezależnej witrynie oceniającej: A + z HSTS i PFS.
 • Usuwa adres IP z wysłanych wiadomości e-mail: Jednak polityka prywatności stanowi, że Mailfence przechowuje wiele dzienników, w tym adresy IP - prawdopodobnie w celu zachowania zgodności z prawem belgijskim.

Prywatność

Użytkownicy nie muszą podawać prawdziwej nazwy, aby subskrybować Mailfence, i można użyć adresu e-mail nagrywarki oraz płacić w kryptowalutach, aby założyć konto w prywatności. Polityka prywatności budzi jednak pewne obawy, gdy stwierdza, że:

„Zbieramy adresy IP, identyfikatory wiadomości, adresy nadawców i odbiorców, tematy, wersje przeglądarek, kraje i znaczniki czasu”.

Gromadzenie danych odbywa się w celu zapewnienia zgodności z belgijskimi dyrektywami dotyczącymi zatrzymywania danych, które weszły w życie w 2016 r. Firma przypomina jednak użytkownikom, że (w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii) Belgia nie egzekwuje nakazów kneblowania, co oznacza, że ​​gdyby kiedykolwiek został poproszony o przekazałby wszelkie dane, byłby w stanie poinformować swoich użytkowników. Ma również kanarka nakazów i publikuje raport przejrzystości, który ponownie pozwala użytkownikowi uważnie obserwować, co robi firma.

Pomimo tych prób zachowania przejrzystości w zakresie swoich procesów; na pewno będą niektórzy konsumenci, którzy wolą dostawcę poczty e-mail bez dzienników (i, szczerze mówiąc, takie istnieją). Istnieje jednak możliwość korzystania z VPN w połączeniu z tym dostawcą poczty; który ukrywałby prawdziwy adres IP użytkownika przed Mailfence.

Wreszcie Mailfence stwierdza, że ​​wszyscy jego pracownicy są związani umową o poufności, która zmusza ich do ochrony wszystkich zebranych danych. Ponadto nie wspomina się o żadnych danych klientów udostępnianych stronom trzecim, reklamodawcom, podmiotom stowarzyszonym lub partnerom biznesowym.

„Nie sprzedajemy, nie handlujemy ani w żaden inny sposób nie przekazujemy stronom trzecim twoich danych osobowych, z wyjątkiem przypadków wymuszonych przez prawo belgijskie”

Bezpieczeństwo

Mailfence implementuje proste szyfrowanie OpenPGP „jednym kliknięciem” do zabezpieczania e-maili. Ma to na celu uczynienie korzystania z szyfrowania PGP mniej trudnym. Wiadomości e-mail wysyłane do innych Mailfence nigdy nie opuszczają serwerów Mailfence i mogą być szyfrowane za pomocą PGP lub opcji szyfrowania hasłem. Wiadomości e-mail do osób niebędących członkami mogą być wysyłane niezaszyfrowane lub niezaszyfrowane, ale podpisane cyfrowym kluczem PGP. Ponadto użytkownicy mogą zdecydować o wysyłaniu wiadomości e-mail w pełni zaszyfrowanych i podpisanych.

Komunikacja z serwerami Mailfence odbywa się za pomocą szyfrowania Transport Layer Security (SSL / TLS). Dotyczy to zarówno usług internetowych, jak i dostępu klienta poczty e-mail IMAP / POP / SMTP. Zapobiega to podsłuchiwaniu, manipulowaniu lub fałszowaniu wiadomości podczas przesyłania.

Usługa zapewnia również Perfect Forward Secrecy (PFS) dla połączeń szyfrowanych (HTTPS). Zapewnia to, że podczas naruszenia bezpieczeństwa nie można odszyfrować wcześniejszej komunikacji. Wreszcie, HTTP Strict Transport Security (HSTS) jest aktywowany na wszystkich swoich stronach internetowych, a usługa otrzymuje ocenę A ++ za pomocą Qualys.

Mailfence wykorzystuje standardową implementację OpenPGP z pełnym zarządzaniem kluczami dostępnymi za pośrednictwem wbudowanego magazynu kluczy. Klucze PGP są generowane w przeglądarce i przechowywane na serwerach Mailfence za pomocą szyfru AES-256, co jest ogólnie uważane za bezpieczne (pomimo zamkniętego źródła Własny klient Mailfence).

Dostępna jest również opcja bezpiecznego e-maila z szyfrowaniem symetrycznym (bezpieczne przechowywanie wiadomości); które można wykorzystać, aby całkowicie nie udostępniać żadnych kluczy Mailfence. Użytkownicy muszą bezpiecznie udostępniać hasło poza aplikacją (na przykład osobiście), aby korzystać z tej funkcji. S / MIME było kiedyś dostępne do sprawdzania poprawności podpisu przychodzącego, jednak firma powiedziała mi, że nie obsługuje już tej funkcji.

Obawy? Ponieważ szyfrowanie odbywa się w przeglądarce (E2EE) Mailfence jest uważany za bezpieczny. Ponieważ jednak jest to aplikacja JavaScript - istnieją pewne problemy bezpieczeństwa (dotyczą wszystkich klientów poczty JavaScript, a nie tylko Mailfence). Każdy, kto chce uniknąć tych luk w zabezpieczeniach JavaScript (które mogą pozwolić atakowi typu man-the-the-middle na wymuszenie użycia kluczy szyfrujących zarówno w przeglądarce nadawcy, jak i odbiorcy), będzie musiał użyć dostawcy poczty e-mail z dedykowanym klientem poczty e-mail.

Wreszcie Mailfence implementuje również usuwanie adresów IP z wiadomości. Oznacza to, że Twój adres IP nigdy nie jest dołączony do wychodzącej wiadomości e-mail.

Łatwość użycia

Otwarcie konta Mailfence jest niezwykle łatwe i każdy może rozpocząć proces za darmo, aby poznać smak działania oprogramowania. Po zarejestrowaniu konta użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail, która pozwala mu zweryfikować konto. Może to być wiadomość e-mail od palnika, ale pamiętaj, że firma będzie się z Tobą komunikować za pośrednictwem tego e-maila, jeśli kiedykolwiek będziesz mieć problemy.

Po zalogowaniu się do usługi w przeglądarce możesz przejść dalej i wybrać adres e-mail. Użytkownicy, którzy przejdą na abonament płatny, mogą wybrać domenę niestandardową.

wybierz swój adres e-mail

Dzięki konfiguracji konta e-mail możesz bez problemu zacząć korzystać z usługi e-mail. Od września 2020 r. Firma wprowadziła zupełnie nowy interfejs użytkownika, który sprawia, że ​​korzystanie z usługi jest jeszcze łatwiejsze!

Mailfence potwierdzony e-mail

Aby rozpocząć testowanie, bez problemu wysłaliśmy wiele zaszyfrowanych wiadomości e-mail PGP na dodatkowe konta firmowe.

szyfrowanie openpgp

Posunęliśmy się również do przodu i zaimportowaliśmy kontakty e-mail przy użyciu funkcji „Adresy zewnętrzne” bez kłopotów. Ogólnie rzecz biorąc, stwierdziliśmy, że klient jest stabilny i podczas naszych testów nie wystąpiły żadne usterki ani błędy.

importowanie adresów e-mail

Jeśli chodzi o łatwość użycia, Mailfence jest unikatowy, ponieważ nie wymaga od użytkowników pobierania i instalowania żadnego oprogramowania. Ponadto, w przeciwieństwie do niektórych klientów poczty e-mail, nie ma stromej krzywej uczenia się. Nawet szyfrowanie PGP, które jest ogólnie uważane za trudne, jest łatwe dzięki funkcji jednego kliknięcia.

Podobało nam się również to, że wszystkie podstawowe funkcje są włączane bez potrzeby instalowania dodatkowych wtyczek lub dodatków. To sprawia, że ​​Mailfence jest idealny dla nietechnicznych użytkowników, którzy chcą od razu wskoczyć i zacząć chronić wiadomości e-mail za pomocą szyfrowania.

Funkcja kontaktów Mailfence jest łatwa w użyciu i pozwala użytkownikom szybko importować kontakty z Google lub innego dostawcy poczty e-mail.

format importu

Podobała nam się również możliwość synchronizacji między urządzeniami, co jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku niektórych innych dostawców poczty e-mail. Mailfence pozwala również użytkownikom na łatwą migrację wszystkich kontaktów, zaszyfrowanych kluczy i zaszyfrowanych danych do innego dostawcy poczty e-mail, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Bliższe spojrzenie na ustawienia ujawnia, że ​​Maifence ma wiele przydatnych funkcji.

Menu Mailfence

Możliwość utworzenia wiadomości „Poza domem” pozwala użytkownikom na automatyczną odpowiedź, gdy są poza biurem lub na wakacjach.

Dysk wirtualny umożliwia użytkownikom dostęp do dokumentów bezpośrednio ze specjalnego folderu na komputerze. Ten folder jest chroniony loginem i hasłem. Przewodniki dotyczące konfigurowania napędu wirtualnego są dostępne dla wszystkich platform z poziomu menu ustawień. Użytkownicy mogą również skonfigurować wirtualny dysk na urządzeniach z systemem iOS lub Android.

Podoba nam się również to, że uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest wprowadzone do usługi, co zapewnia klientowi dodatkowy poziom bezpieczeństwa.

uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Wreszcie, możliwość wysyłania wiadomości e-mail zaszyfrowanych hasłem (co pozwala użytkownikom bez wiedzy technicznej na ochronę wiadomości bez konieczności rozumienia kluczy szyfrowania) jest dodatkową zaletą, która sprawia, że ​​Mailfence jest idealny dla początkujących lub nie-zaawansowanych użytkowników..

Obsługa klienta

Mailfence zapewnia wsparcie wszystkim użytkownikom (ulepszone wsparcie dla użytkowników płacących); co oznacza, że ​​będziesz mógł uzyskać pomoc w skonfigurowaniu usługi lub wyeliminować wszelkie zagięcia.

Ponadto firma udostępnia szczegółowy blog, który zawiera wiele przydatnych artykułów i wskazówek dotyczących robienia wszystkiego, od migracji starej listy kontaktów do Mailfence - po artykuły na temat funkcji bezpieczeństwa i implementacji na platformie.

Okazało się, że zasób jest wyczerpujący i na pewno wydaje się wystarczający, aby zapewnić większości bezpłatnych użytkowników informacje potrzebne do korzystania z usługi.

obsługa klienta

Także dobre; darmowi użytkownicy mają również możliwość zadawania pytań za pośrednictwem systemu odpowiedzi e-mail.

Wniosek

Mailfence to solidny i łatwy w obsłudze dostawca poczty e-mail, idealny dla początkujących. Szyfrowanie jest solidne, a ponieważ jest oparte na przeglądarce, nie ma potrzeby pobierania żadnego oprogramowania. Zaangażowanie firmy w ochronę prywatności - polegające na przekazaniu 15% jej konta Pro na rzecz Electronic Frontier Foundation i European Digital Rights - jest godne pochwały.

Być może jedyną niewielką wadą tej usługi jest to, że jest to zamknięte źródło. Jednak wszystkie podstawy kryptograficzne są typu open source i zostały dokładnie sprawdzone. Ponadto firma wcześniej zapowiedziała, że ​​stworzy oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, co byłoby doskonałym krokiem dla firmy.

Główną różnicą między Mailfence i wieloma jego konkurentami jest to, że oferuje idealną alternatywę dla Gmaila, Kalendarza Google i Dokumentów Google. Kompleksowe szyfrowane rozwiązanie poczty elektronicznej jest zintegrowane z pakietem z wieloma funkcjami; Kontakty Mailfence, Dokumenty Mailfence, Kalendarz Mailfence i Grupy Mailfence. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie korzysta z Googlinga, a chce bezpiecznego wysyłania wiadomości e-mail bez rezygnacji z wszystkich innych funkcji Google Suite, do których są przyzwyczajeni.

Za darmo ten dostawca poczty e-mail jest przydatny. Chociaż ma raczej ograniczone funkcje w porównaniu do płatnych planów. Jednak dla każdego, kto szuka łatwego w obsłudze klienta poczty e-mail, który jest bogaty w funkcje i ma minimalną krzywą uczenia się, zdecydowanie warto zapłacić za abonament.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me