Przegląd Master VPN

VPN Master

 • cennik

  Od 3,95 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
2) z 10

streszczenie

VPN Master to niewielka amerykańska firma Virtual Private Network (VPN). To straszna sieć VPN, która złożyła wniosek o połączenie i nie zapewnia gwarancji prywatności i implementacji szyfrowania. VPN jest wyceniany na tańszym końcu rynku, ale z pewnością nie jest wart swojej ceny, o którą prosi. Usługa ma funkcje, których strona internetowa firmy nie reklamuje, a nawet pracownicy obsługi klienta w systemie czatu na żywo nie wiedzą o dostępnych udogodnieniach. Jednak funkcje VPN i tak zwykle nie działają.

W tej recenzji poznasz dobre i złe strony dotyczące VPN Master, jak możesz zapisać się do usługi i czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się z niej skorzystać.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  5 Mb / s
 • Jurysdykcja
  NAS
 • Jednoczesne połączenia
  1
 • Kraje
  14

Odwiedź VPN Master »

Ceny główne i plany VPN

VPN Master nie jest strasznie drogi, szczególnie jeśli wybierasz się na abonament roczny. jednak, usługa nie ma połowy funkcji dostępnych w sieci VPN o podobnych cenach, więc w ogóle nie zalecamy tej usługi.

Ceny VPNMaster

Otrzymasz tańszą stawkę miesięczną, jeśli zarejestrujesz się na dłuższy okres. Musisz jednak zapłacić za cały okres subskrypcji z góry.

Firma pobiera płatności za pośrednictwem PayPal, ale możesz płacić kartą kredytową za pośrednictwem tego systemu, nawet jeśli nie masz konta PayPal. Poniższa lista logo typów płatności została pobrana ze strony internetowej VPN Master.

Ta lista metod płatności nie obejmuje Bitcoin, ale możesz za nią zapłacić za usługę VPN Master.

Główne cechy VPN

Funkcje pakietu firmy to:

 • Serwery w 14 krajach
 • Zastrzeżona aplikacja z uruchomionym PPTP dla Windows
 • PPTP i protokół tunelowania warstwy 2 (L2TP) dostępne do ręcznej konfiguracji
 • Brak dzienników aktywności
 • P2P dozwolone na serwerach niemieckich, rosyjskich i polskich
 • Brak ograniczeń przepustowości danych

Sieć serwerów VPN Master ma swoje lokalizacje w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Francji, Islandii, Szwecji, Szwajcarii, Hiszpanii, Austrii, Polsce, Rumunii i Rosji.

Większość usług VPN umożliwia połączenie kilku urządzeń jednocześnie. Jednak VPN Master pozwala podłączyć tylko jedno urządzenie na raz.

Odwiedź VPN Master »

Jest VPN Master Secure

VPN Master reklamuje tylko swoje serwery PPTP. System wykorzystuje 128-bitowe szyfrowanie Microsoft Point-to-Point (MPPE). PPTP nie jest bardzo bezpiecznym protokołem. Był to jeden z pierwszych systemów wymyślonych dla VPN i ma sporo słabych punktów. Obawy związane z niepewnością PPTP doprowadziły Microsoft do wynalezienia protokołu SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol) w celu zastąpienia go. Zaletą PPTP jest to, że można go zainstalować niemal wszędzie, w tym na telewizorach smart, dekoderach i routerach. Jednak ta przenośność ulega erozji. Kiedy Apple zmieniło system operacyjny Mac z Mac OS X na macOS, usunęło obsługę PPTP.

OpenVPN jest znacznie lepszym protokołem VPN niż PPTP, a większość usług VPN koncentruje się na tym protokole. Jedną z niezwykłych cech implementacji VPN Master PPTP jest to, że firma opracowała dla niego aplikację. Zwykle oczekuje się, że użytkownik utworzy połączenie VPN za pomocą ustawień sieciowych urządzenia.

Implementacja OpenVPN obejmuje dostęp tylko do jednego serwera. Wydaje się, że jest to nowa usługa i nikt w firmie nie ma zbyt wielu informacji na temat szyfrowania, które zostało do niej użyte. Plik dziennika usługi również nie zgłasza tych informacji.

W końcu odkryłem, że system wykorzystuje szyfrowanie Advanced Encryption Standard (AES) z kluczem 256-bitowym. Jednak bez żadnych szczegółów na temat uzgadniania i implementacji uwierzytelniania nie można stwierdzić, czy OpenVPN jest bezpieczny na tej platformie.

Jest VPN Master Private?

Polityka prywatności zaskakująco milczy na temat przetwarzania danych przesyłanych przez usługę VPN. Cała polityka prywatności dotyczy danych, które VPN Master gromadzi na odwiedzających witrynę oraz szczegóły dotyczące płatności, które gromadzi w momencie zakupu. Jest to niepokojące, ponieważ po prostu nie możesz stwierdzić, czy ta sieć VPN zapewnia prywatność danych, czy nie.

Strona główna VPN

Witryna VPN Master nie jest zbyt atrakcyjna. Strona główna przedstawia najważniejsze informacje o usłudze, ale na innych stronach nie ma już żadnych szczegółów, więc szczegóły dotyczące usługi są bardzo cienkie.

VPN Master Webstie

Firma prowadzi trzy domeny: vpnmaster.com, vpnmaster.org i vpnmaster.info. Strony .com witryny mają logo VPN Master, ale strony .info mają nagłówek pochodzący od firmy usługowej, która hostuje witrynę VPN Master. Należą do nich strony kasy i strony pomocy technicznej. Strona główna znajduje się na stronie .com, a strony .org, które również pokazują logo VPN Master, obejmują strony O nas, Politykę prywatności i Warunki korzystania z usługi.

Strona zawiera obszar członków, w którym możesz sprawdzić swoje konto.

Nie uzyskasz dostępu do tej sekcji witryny, dopóki nie zarejestrujesz się w usłudze. Strona stanu serwera to kolejna część witryny zarezerwowana dla subskrybentów. Ta strona nie zawiera listy wszystkich serwerów i ich statusu, a jedynie powiadamia o awariach usług.

Obsługa klienta VPN Master

Chociaż strony pomocy technicznej w witrynie znajdują się w domenie vpnmaster.info, adres e-mail pomocy technicznej jest [chroniony pocztą e-mail]

Głównym kanałem szybkich odpowiedzi jest system czatu na żywo. Można to uzyskać za pomocą żółtego powiadomienia w prawym dolnym rogu strony. Za każdym razem, gdy odwiedzałem witrynę, znajdowałem to biuro pomocy.

Nie musisz podawać swojego nazwiska ani adresu e-mail, aby rozpocząć rozmowę, wystarczy wpisać pytanie.

Pracownik wsparcia nie był zbyt dobrze poinformowany o systemie. Jej odpowiedź na pytania techniczne dotyczące szyfrowania używanego w systemie składała się z długiej ciszy. Ilekroć sugerowałem, jakie opcje VPN mogą być dostępne, ona po prostu się ze mną zgadzała, co wymagało więcej pytań, aby dojść do prawdy.

Kolejnym kanałem wsparcia jest formularz zgłoszenia do pomocy technicznej. Jest to dostępne po wybraniu opcji Wsparcie z menu głównego, a następnie Kontakt z menu Wsparcie.

Możesz również skontaktować się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Gdy podniesiesz zgłoszenie do pomocy technicznej za pośrednictwem strony internetowej, możesz uzyskać dostęp do odpowiedzi na swoje problemy za pośrednictwem obszaru klienta witryny. Otrzymasz również wiadomość e-mail za każdym razem, gdy zostanie opublikowana odpowiedź. Pracownicy pomocy technicznej są bardzo szybcy i zawsze otrzymałem odpowiedzi na moje problemy w ciągu pół godziny od wysłania zapytania.

Baza wiedzy witryny nie jest zbyt pouczająca.

Proces

Logować się

Kliknij interesujący Cię okres subskrypcji w trzech polach cenowych na stronie głównej. To rozpoczyna proces zakupu.

Formularz subskrypcji wymaga adresu i numeru telefonu, a także imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Ważne jest, aby podać prawdziwy adres e-mail, ponieważ w witrynie nie ma strony pobierania, więc otrzymasz e-mailem linki do oprogramowania i listę adresów serwerów.

Przewiń w dół, aby podać szczegóły płatności, a następnie kliknij "Kompletne zamówienie" przycisk.

Po zapłaceniu za usługę otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą dane Twojego konta i linki do plików do pobrania oprogramowania.

VPN Master Windows VPN Client

Możesz pobrać dwie aplikacje dla systemu Windows. Jeden to niestandardowa aplikacja dla PPTP. Plik instalacyjny powinien utworzyć skrót do aplikacji PPTP na pulpicie.

Musisz zalogować się przy użyciu poświadczeń zawartych w wiadomości powitalnej.

Jest bardzo niewiele ustawień, z którymi trzeba sobie poradzić.

Musisz wybrać serwer z listy rozwijanej u góry aplikacji. Daje to opcje połączenia z 14 krajami. Istnieją dwa serwery w Wielkiej Brytanii i dziesięć w USA.

Po nawiązaniu połączenia VPN otrzymasz powiadomienie systemowe.

Po próbie połączenia się z obydwoma serwerami w Wielkiej Brytanii, wszystkimi serwerami w USA oraz serwerem kanadyjskim nie byłem w stanie nawiązać działającego połączenia z tą aplikacją.

Dostęp do aplikacji OpenVPN uzyskuje się za pośrednictwem strony internetowej. Po pobraniu pliku instalacyjnego kliknij go, aby zainstalować aplikację. Instalator powinien umieścić skrót do OpenVPN Connect na pulpicie.

Aplikacja działa w trybie zminimalizowanym. Poszukaj ikony dziurki od klucza w zasobniku systemowym na pulpicie. Kliknij ikonę, aby wyświetlić menu aplikacji.

W menu znajdują się opcje pozwalające wybrać, czy chcesz uruchomić przy użyciu protokołu User Datagram Protocol (UDP), czy Transmission Control Protocol (TCP). Możesz także zmienić język menu na ekranie Ustawienia.

Masz tylko jeden serwer dostępny w Holandii.

Wydajność (testy prędkości, DNS, WebRTC i IPv6)

Próbowałem przetestować usługę PPTP VPN. Jednak pomimo próby zalogowania się do dwóch serwerów w Wielkiej Brytanii, jednego w Kanadzie i dziesięciu w Stanach Zjednoczonych, nie byłem w stanie uzyskać żadnych znaczących połączeń z usługi. Nie mogłem połączyć się z serwerem kanadyjskim i trzema z dziesięciu serwerów amerykańskich. Z pozostałej części żadna strona internetowa nie załadowałaby się w mojej przeglądarce po podłączeniu do sieci VPN.

Testy prędkości usługi VPN Master przeprowadzono podczas korzystania z OpenVPN przez UDP. Jednak usługa ta oferuje serwer tylko w jednym miejscu (Holandia). Testowałem regularne połączenie z Wielką Brytanią, a następnie to samo połączenie z serwerem VPN Master zarządzającym komunikacją. W obu przypadkach przeprowadziłem pięć testów z testmy.net z lokalizacji na Karaibach. Użyłem IPLocation.net, aby przetestować rzeczywistą lokalizację serwera VPN Master. Znajdował się w Haarlem w północnej Holandii.

Vpnmaster Download TestWykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji.

VPN działał dobrze, ale wyniki były anomalne (VPN nigdy nie powinien zwiększać prędkości Internetu).

Podczas połączenia z serwerem VPN Master w Holandii sprawdziłem, czy w systemie ipleak.net nie ma wycieków DNS (Domain Name System). Ten test wykazał pięć połączeń DNS. Dwa z tych odniesień DNS zostały nawiązane do serwerów w Holandii, ale pozostałe trzy skontaktowały się z serwerami w Republice Dominikańskiej, co ujawniło moją prawdziwą lokalizację.

Witryna testowa doileak.net wykryła również połączenia DNS na Dominikanie. Witryna zauważyła również, że ustawienie strefy czasowej mojego systemu operacyjnego było inne niż strefa czasowa mojej domniemanej lokalizacji.

Nie byłem w stanie przetestować wycieków IPv6, ponieważ mój dostawca usług internetowych (ISP) nie używa adresów IPv6.

Podczas połączenia z serwerem VPN Master próbowałem uzyskać dostęp do Netflix. Chociaż mogłem wejść na stronę i przeglądać dostępne filmy, system dostarczania treści wykrył VPN i zablokował dostęp.

Inne platformy

Aplikacja VPN Master PPTP jest dostępna na urządzenia z systemem Windows i Android. Właściciele gadżetów Mac OS X, iOS i Linux mogą ręcznie konfigurować sieci VPN PPTP lub L2TP. Tylko L2TP jest dostępny do ręcznej konfiguracji na komputerach z systemem macOS.

Możesz zainstalować aplikację OpenVPN Connect w systemie Windows.

VPN Master Review: Podsumowanie

Biorąc pod uwagę, że połączenia PPTP nie działają, a usługa OpenVPN oferuje tylko jedną lokalizację, trudno jest zobaczyć, jak ktokolwiek mógłby skorzystać z subskrypcji tej sieci VPN.

Lubiłam:

 • Aplikacja na PPTP
 • Akceptuje PayPal i Bitcoin
 • Czat online w celu uzyskania pomocy
 • Bardzo szybkie wsparcie techniczne

Nie byłam tak pewna co do:

 • Gospodarz czatu online nic nie wiedział

Nienawidziłem:

 • PPTP nie działa
 • Tylko jedna lokalizacja dla OpenVPN
 • Okres zwrotu tylko 24 godziny
 • Dozwolone jest tylko jedno połączenie na raz

VPN Master jest obsadzony uprzejmi i sympatycznymi ludźmi. Dlatego szkoda, że ​​usługa nie działa i że jest bardzo mało dostępnych informacji na temat poziomu szyfrowania i zapewnianej prywatności.

Strona internetowa nie wyjaśnia, że ​​OpenVPN jest dostępny i nie ma wzmianki o Bitcoinach, dopóki nie dojdziesz do punktu płatności.

VPN Master powinien złomować swoją bezsensowną i nieaktualną usługę PPTP VPN i skoncentrować się na rozszerzeniu implementacji OpenVPN. Firma musi dokładnie przetestować tę usługę i upewnić się, że działa, zanim zacznie zbierać pieniądze od klientów.

Odwiedź VPN Master »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me