Przegląd MyPrivateNetwork

MyPrivateNetwork

 • cennik

  Od 7,46 USD
  / miesiąc

AKTUALIZACJA: MyPrivateNetwork połączyła się z Le VPN.

ProPrivacy.com Wynik
6.7 z 10

streszczenie

Moja prywatna sieć to usługa VPN, której głównym rynkiem docelowym jest Wielka Brytania. Wyraźnie widać to w tym, że jego ceny są w funtach brytyjskich, a nazwa domeny kończy się na .co.uk. Jest to opcja dla emigrantów z Wielkiej Brytanii, którzy chcą uzyskać dostęp do odrobiny domu, ale jednocześnie należy do nich podchodzić ostrożnie ze względu na nieco niekonwencjonalne plany łączności.

cechy

Moja sieć prywatna zapewnia kompleksowy zestaw funkcji, których można oczekiwać od najlepszych dostawców. Według ich strony funkcje te obejmują:

 • Serwery w 44 krajach
 • Oprogramowanie klienckie VPN dla komputerów stacjonarnych z systemem Windows, Linux i Mac
 • Oprogramowanie klienckie VPN na iOS, Android i Kindle
 • Obsługa routerów korzystających z DD-WRT
 • Do 5 jednoczesnych połączeń z tej samej lokalizacji
 • Obsługa różnych protokołów VPN, w tym OpenVPN
 • Wsparcie P2P w niektórych krajach
 • Bez logowania
 • Kompleksowe FAQ

Serwery są dostępne w następujących krajach:

Moje prywatne serwery sieciowe

Dodatkowe godne uwagi funkcje, a także pewne rzeczy, o których należy pamiętać, opisano poniżej:

MyTelly

Ta usługa Smart DNS jest dołączana bezpłatnie do każdej subskrypcji VPN na My Private Network. Jak sama nazwa wskazuje, usługa ta umożliwia połączenie z kanałami telewizyjnymi dostępnymi przez Internet, które mogą być ograniczone geograficznie.

Ważne jest, aby pamiętać, że MyTelly różni się od zwykłej usługi VPN świadczonej przez My Private Network tym, że gdy jest aktywna, nie szyfruje ruchu, zarówno danych, jak i kanałów telewizyjnych. Ponadto nie maskuje twojego adresu IP, ponieważ został ci on przydzielony przez twojego dostawcę usług internetowych.

Celem tej usługi jest umożliwienie oglądania treści telewizyjnych z ograniczeniami geograficznymi bez żadnego narzutu, który jest dodawany przez szyfrowanie, co zapewnia lepszą obsługę wideo. Jedynym ograniczeniem jest to, że działa tylko z obsługiwanymi kanałami i że ręcznie dodajesz do usługi. Więcej informacji na temat MyTelly, w tym obszerną listę obsługiwanych kanałów, można znaleźć na stronie My Private Network.

Plan pojedynczy a globalny

Jak wspomniano wcześniej, My Private Network oferuje zarówno plany krajowe, jak i globalne. Plany dla jednego kraju należy wybrać tylko wtedy, gdy masz pewność, że istnieje tylko jeden kraj, z którego chcesz korzystać z usług. Różnica w cenie jest znacząca, prawie dwukrotnie wyższa niż w przypadku subskrypcji globalnej w porównaniu z subskrypcją dla jednego kraju.

Ta funkcja wzmacnia fakt, że ten dostawca VPN jest rzeczywiście bardziej ukierunkowany na bazę klientów w Wielkiej Brytanii, ponieważ brytyjscy emigranci mogą skorzystać z niższych kosztów subskrypcji jednego kraju, aby uzyskać dostęp do brytyjskich usług online.

Jeśli zmienisz zdanie po zakupie planu dla jednego kraju, strona nie wyjaśnia procedury ani potencjalnych kar za taką zmianę. Masz tylko instrukcje, aby „wysłać e-mail do pomocy technicznej, a oni doradzą ci, jak to zrobić”.

Ograniczanie usług P2P

Jeśli chodzi o usługi P2P, warto wspomnieć, że wszystkie torrenty zostały zablokowane na serwerach w USA, Europie i kilku innych krajach egzekwujących ustawę Digital Millennium Copyright Act (DMCA). Jednak My Private Network stwierdza, że ​​jej serwery w Rosji i Malezji pozwalają na torrenty.

Według kilku artykułów z bazy wiedzy firma dostarcza również dedykowany klaster torrentów. Żadne dodatkowe informacje dotyczące tego, gdzie się znajduje i jak się z nim połączyć, nie można znaleźć w dowolnym miejscu na stronie.

Należy zauważyć, że My Private Network oraz autor tej recenzji w żaden sposób nie akceptują udostępniania materiałów chronionych prawem autorskim, ponieważ jest to nielegalne we wszystkich krajach, w których firma ma serwery VPN.

Jednoczesne połączenia

Moja sieć prywatna umożliwia korzystanie z maksymalnie pięciu równoczesnych połączeń przy użyciu tych samych poświadczeń VPN. Należy jednak pamiętać, że będzie to dozwolone tylko wtedy, gdy połączenia będą nawiązywane z tej samej lokalizacji. Oznacza to, że wszystkie urządzenia, mobilne, stacjonarne lub routerowe, muszą łączyć się z Internetem za pośrednictwem tego samego połączenia z Internetem.

Jeśli na przykład ktoś korzysta z połączenia VPN z pulpitu w biurze, a podróżujesz i zdecydujesz się połączyć za pomocą urządzenia mobilnego, połączenie zostanie odrzucone. Chociaż mechanizmy, za pomocą których jest to wykonywane, nie są wyjaśnione w witrynie, najprawdopodobniej można to zrobić, sprawdzając, z którego adresu IP wysłano żądanie połączenia VPN. Jeśli używane są dwa różne adresy, druga próba połączenia zostanie odrzucona.

Aby korzystać z VPN z różnych lokalizacji, należy wykupić dodatkowe subskrypcje.

Prędkości i wydajność

Znaczna liczba najlepszych światowych dostawców VPN jest konsekwentnie testowana przy użyciu naukowo obiektywnego systemu testów prędkości ProPrivacy. Możesz przeczytać więcej o naszych standardowych w branży metodach testowania prędkości na stronie VPN Speed ​​Testing Wykonane prawidłowo.

To porównanie daje wiodący na świecie obraz szybkości, z jaką użytkownicy mogą oczekiwać działania My Private Network, szczególnie w przypadku zadań wymagających dużej ilości danych, takich jak przesyłanie strumieniowe wideo. Na poniższym zrzucie ekranu widać, że w porównaniu z innymi dostawcami, moja prywatna sieć (oznaczona jako mypn) jest nieco powolna.

Test szybkości mojej sieci prywatnej

Przy średnich prędkościach sięgających 12,4 Mb / s i maksimum ponad 40 Mb / s jest to około jedna trzecia tak szybko, jak dostawca na czwartym miejscu. Wszyscy inni dostawcy VPN mają trzy-cyfrowe maksymalne prędkości, co sprawia, że ​​wydajność mojej sieci prywatnej jest raczej fatalna.

Szybkość wyszukiwania DNS pokazuje jednak nieco inny obraz. W porównaniu do tych samych dostawców, My Private Network osiągnęła trzecią najwyższą średnią szybkość wyszukiwania DNS i stosunkowo niski maksymalny czas wyszukiwania DNS. Oznacza to, że korzystanie z My Private Network będzie miało minimalny wpływ na przeglądanie Internetu.

Test szybkości mojej sieci prywatnej

Na koniec czas połączenia przedstawiony na poniższym wykresie wskazuje szybkość połączenia z usługą VPN. W porównaniu z innymi usługodawcami ma stosunkowo wysoki średni czas połączenia wynoszący ponad 8 sekund, przy maksimum pokazującym aż 66 sekund.

Test szybkości mojej sieci prywatnej

Wszystkie powyższe testy wykazują przeciętną wydajność My Private Network, z których najgorsze mają niestety prędkość pobierania, która spośród trzech testowanych parametrów jest prawdopodobnie najważniejsza. Ta sieć VPN zaczyna wydawać się zdzierstwem.

Testy szczelności IP

Do tego testu użyto połączenia z serwerem VPN na Węgrzech. Korzystając z usług świadczonych przez ipleak.net, byłem w stanie sprawdzić, czy usługa VPN rzeczywiście działa poprawnie. Niestety nie byłem w stanie przetestować wycieków IPv6, ponieważ mój dostawca usług internetowych tego nie przewiduje. Nie wykryto również wycieków DNS.

Test wycieku IP z mojej sieci prywatnej

Adres IP przypisany do mojego urządzenia przez usługę VPN jest adresem prywatnym, jak pokazano poniżej. Tego należy się spodziewać.

Test wycieku IP z mojej sieci prywatnej

Próbując rozpoznać dostępność torrentów z tej usługi VPN, ipleak potwierdza, że ​​funkcja działa poprawnie, ponieważ podany jest adres IP serwera VPN na Węgrzech.

Test wycieku IP z mojej sieci prywatnej

Zauważ jednak, że torrentowanie jest zabronione na większości europejskich serwerów. Przetestowaliśmy i potwierdziliśmy twierdzenia dostawcy, że torrenty są dostępne na serwerach w Rosji i Malezji.

Usługi VOD

Moja sieć prywatna została przetestowana w usłudze Netflix w USA oraz w serwisie BBC iPlayer. Podczas łączenia się z serwerem VPN w USA w przypadku Netflix i w Wielkiej Brytanii w przypadku BBX iPlayer obie usługi działały z powodzeniem.

Ceny i plany

Moja sieć prywatna oferuje trzy plany z dwoma różnymi rodzajami subskrypcji. Pierwszy to subskrypcja dla jednego kraju, która pozwala na dostęp do serwerów VPN tylko jednego kraju, który możesz wybrać, natomiast druga, subskrypcja globalna, zapewnia dostęp do wszystkich swoich serwerów w 44 krajach na całym świecie.

W przypadku subskrypcji dla jednego kraju istnieje abonament miesięczny, kwartalny i roczny. Pierwszy jest dostępny za 4,97 GBP (6,98 USD) miesięcznie, podczas gdy plan roczny, najbardziej opłacalny z trzech, wynosi 3,97 GBP (5,57 USD) miesięcznie.

Ceny mojej sieci prywatnej

Po raz kolejny plany te pozwalają na dostęp do jednego wybranego kraju, którego należy dokonać w momencie zakupu i pozostać przy nim do czasu odnowienia lub do przejścia na inny plan.

Podobnie, subskrypcja globalna ma taki sam czas trwania planu przy oczekiwanych wyższych kosztach. W szczególności plan 1-miesięczny jest dostępny za 8,97 GBP (12,59 USD), podczas gdy plan roczny, również najbardziej opłacalny, wynosi 7,17 GBP (10,06 USD) miesięcznie.

Ceny mojej sieci prywatnej

Ponadto My Private Network oferuje bezpłatną usługę VPN o ograniczonych możliwościach. Poniżej znajduje się porównanie funkcji przedstawionych w abonamencie bezpłatnym w porównaniu z rocznym abonamentem dla jednego kraju.

Ceny mojej sieci prywatnej

Ograniczenia bezpłatnego abonamentu obejmują maksymalną prędkość 1 Mb / s, brak wyboru kraju i tylko jedno połączenie na konto. Dla niektórych użytkowników to rozwiązanie może być odpowiednie, w zależności od aplikacji, do której używana jest sieć VPN.

My Private VPN pozwala wypróbować ich usługi za darmo przez trzy dni. Wszystko czego potrzebujesz to stworzyć nazwę użytkownika i hasło oraz podać swój adres e-mail. Nie są wymagane żadne dodatkowe informacje ani wprowadzanie metod płatności. Należy jednak pamiętać, że po wybraniu i aktywacji opcji bezpłatnego okresu próbnego nie jest jasne, czy rzeczywiście została aktywowana. Wynika to z faktu, że masz do wyboru subskrypcję pojedynczą lub globalną, jak pokazano poniżej. Jeśli wybierzesz jedną z tych opcji i będziesz kontynuować proces, w końcu zostaniesz poproszony o zapłatę.

Moja subskrypcja sieci prywatnej

Zamiast wybierać jedną z powyższych opcji, kliknij Usługi opcja na lewym pasku.

Moja sieć prywatnej sieci

Po kliknięciu zobaczysz, że bezpłatna wersja próbna rzeczywiście została aktywowana i nie są wymagane żadne dodatkowe działania.

Moje produkty i usługi w sieci prywatnej

Gwarancja zwrotu pieniędzy jest oferowana nawet przez 90 dni od daty płatności! Jest to bardzo hojna i odświeżająca oferta w porównaniu do wielu innych dostawców VPN. Nawet jeśli skorzystasz z tej gwarancji po upływie 90 dni, możesz nadal być w stanie odzyskać swoje pieniądze, ponieważ zgodnie z ich często zadawanymi pytaniami zwroty za takie żądania „zostaną dokonane według naszego uznania”.

Wreszcie, opcje płatności obejmują wygodę PayPal i BitPay.

Moje metody płatności w sieci prywatnej

Dla tych, którzy chcą płacić anonimowo, jak to możliwe, pamiętaj, że nawet jeśli nie ujawnisz żadnych danych osobowych dostawcy VPN podczas transakcji, bez względu na to, jakiej metody płatności używasz, dostawca VPN zawsze zna Twój prawdziwy adres IP.

Prywatność i ochrona

Jeśli chcesz zasubskrybować usługę VPN, prywatność na pewno będzie Ci towarzyszyć. Ta sekcja zawiera informacje prawne, zasady dostawcy VPN, względy prywatności dotyczące płatności, a także śledzenie witryny.

Zasady

Moja sieć prywatna zawiera wszystkie zasady i obowiązki związane z korzystaniem z jej usług w trzech dokumentach: Regulamin, Zasady dopuszczalnego użytkowania i Polityka prywatności.

Pierwsze dwa dotyczą twoich obowiązków jako użytkownika usługi, a trzeci opisuje sposoby, w jakie firma zarządza informacjami, które potencjalnie mogą gromadzić na Twój temat. Pierwsze dwa można i należy przejrzeć, jednak tutaj przedstawię niektóre z ważniejszych elementów znalezionych w trzecim dokumencie:

Według My Private Network:

 • Nie przechowuje ani nie przechowuje żadnych informacji dotyczących Twojej aktywności w Internecie, takich jak dzienniki zapory.
 • Nie przechowuje ani nie przechowuje żadnych informacji o używanej przepustowości.
 • Nie zachowuje ani nie przechowuje żadnych zapytań DNS.

Czy moja prywatna sieć prowadzi dzienniki?

Zgodnie z polityką prywatności czasy połączenia i rozłączenia są przechowywane tylko dla celów konta i administracji, podczas gdy dzienniki ruchu nie są w ogóle rejestrowane. Jednak w rzeczywistości znaczniki czasu połączenia przechowywane obok adresów IP - a nawet tylko szczegóły subskrypcji - mogą być ostatecznie użyte do przeprowadzenia ataku korelacji czasu e2e. Można to wykorzystać do odkrycia tego, co zrobiłeś online, dlatego wiele osób woli korzystać z VPN, która ma zero logów.

Moja sieć prywatna ma mechanizm Kanarek z gwarancją, aby dodatkowo chronić prywatność użytkowników. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, kliknij tutaj. Istnieją jednak pytania dotyczące zasadności Wysp Kanaryjskich Warrant (ponieważ Wielka Brytania może nakładać rozkazy z knebelami).

Zasady zawarte w tych dokumentach są wystarczająco kompleksowe i jasne, przy użyciu prostego i zrozumiałego języka. Dla większości ludzi dziennik połączeń prawdopodobnie nie spowoduje wielu konfliktów, ponieważ atak e2e jest zwykle wymuszany tylko w celu złapania całkiem poważnego przestępcy. Jednak dla niektórych osób może to być przełom.

Sytuacja prawna

Moja prywatna sieć ma siedzibę w Hongkongu. Od 1997 r. Hongkong znajduje się pod chińską kontrolą i wiadomo, że w Chinach obowiązują jedne z najsurowszych przepisów dotyczących eksploatacji i użytkowania sieci VPN. Jednak HK zachowa niezależność gospodarczą i demokratyczną przez 50 lat po tym, jak Wielka Brytania zwróci ją Chinom.

Z tego powodu Hongkong ma jedne z najbardziej otwartych przepisów dotyczących Internetu i VPN. Nie ma obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych, więc firmy VPN mają prawną swobodę w usuwaniu wszystkich dzienników lub ich nie rejestrowaniu. To trochę rozczarowuje, że My Private Network VPN decyduje się je zatrzymać. Aby uzyskać więcej informacji na temat sieci VPN w Hongkongu, zapoznaj się z tym powiązanym artykułem ProPrivacy.

Mimo że siedziba główna znajduje się w Hongkongu, jej serwery VPN w innych krajach podlegają przepisom tych krajów. Z tego powodu na przykład serwery VPN w USA mogą być zobowiązane do przechowywania dzienników i rejestrów (jeśli są wydawane nakazem). Aby uzyskać więcej informacji na temat przepisów dotyczących VPN i prywatności online w różnych krajach, spójrz na Five Eyes, Nine Eyes i 14 Eyes Intelligence.

Procesory płatnicze

Procesory płatności akceptowane przez My Private Network obejmują PayPal, Gate2Shop, Stripe i BitPay.

Dla osób zainteresowanych zapobieganiem oszustwom, bezpieczeństwem płatności i ochroną kupujących, wszystkie te procesory są więcej niż wystarczające, aby pokryć wszystkie bazy. Niemniej jednak, jeśli twoim głównym interesem jest anonimowość, musisz pamiętać, że podmioty przetwarzające płatności podlegają prawu krajów, w których mają siedzibę. Oznacza to, że w niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, informacje dotyczące kupujących i transakcji muszą być udostępniane rządowi na żądanie.

Według naszych badań PayPal, Stripe i BitPay mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych, ale spółka stowarzyszona Gate2Shop, SafeCharge, pierwotnie miała siedzibę w Bułgarii, co może zapewnić nieco więcej spokoju. Jeśli jest to dla Ciebie wyjątkowo ważna kwestia, przed podjęciem decyzji o używanym procesorze zapoznaj się z ich polityką prywatności.

Śledzenie strony internetowej

Śledzenie wykonywane w witrynie dostawcy VPN w żaden sposób nie narusza integralności prywatności sesji VPN z tym dostawcą. Jednak wszelkie szeroko zakrojone śledzenie witryn przez firmę, która obiecuje dbać o twoją prywatność, może zostać uznane za wątpliwe.

Śledzenie jest legalne i, co zrozumiałe, popularne, ponieważ jest to doskonały sposób dla właścicieli na ocenę popularności swoich witryn i zrozumienie, w jaki sposób użytkownicy korzystają z nich. Jednak śledzenie może być bardzo inwazyjne dla odwiedzających witrynę, szczególnie jeśli śledzenie nie jest wykonywane bezpośrednio przez właścicieli witryn, ale przez osoby trzecie, takie jak Facebook.

Z tego powodu użyliśmy Privacy Badger, aby dowiedzieć się, ilu trackerów potencjalnie śledzi tę stronę.

Śledzenie witryny mojej sieci prywatnej

Jak widać z powyższego obrazu, istnieje siedem potencjalnych modułów śledzących, w tym Facebook, Google i DoubleClick. Z jednej strony jest to całkiem rozsądne, ponieważ wiadomo, że niektóre witryny dostawcy VPN mają dwadzieścia lub więcej potencjalnych trackerów. Z drugiej strony zlecanie śledzenia stronom trzecim nie jest do końca idealne.

Odwiedź moją prywatną sieć »

Szyfrowanie

Oceniając bezpieczeństwo usług dostawcy VPN, zawsze sprawdzamy ich konfigurację OpenVPN. Implementacja OpenVPN z My Private Network jest bardzo bezpieczna. Moja sieć prywatna używa następujących ustawień:

AES-256-CBC i SHA-256 są używane odpowiednio do szyfrowania kanału danych i uwierzytelniania mieszającego. Kanał sterujący jest negocjowany przy każdym połączeniu, przy czym preferowane parametry są ustawione na imponujący AES-256 dla szyfru kanału sterującego i SHA-384 dla jego uwierzytelnienia. Używany jest uścisk dłoni RSA-4096, a tajemnica przekazywania jest domyślnie włączona przy 1024-bitowych kluczach Diffie-Hellmann.

Warto zauważyć, że ogólna konfiguracja tutaj jest silna i można ją zaliczyć do najlepszych konfiguracji szyfrowania i ustawień zabezpieczeń, które są dostępne w sieciach VPN sprawdzonych na stronie.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje techniczne na temat problemów z bezpieczeństwem VPN, zobacz Szyfrowanie VPN: Kompletny przewodnik, aby dowiedzieć się więcej.

Łatwość użycia

Podczas wyszukiwania informacji o mojej sieci prywatnej odkryłem, że strona początkowo wydawała się przejrzysta i intuicyjna. Jednak, gdy kontynuowałem nawigację, przejście do niektórych sekcji stało się trochę trudne, ponieważ bezpośrednie linki do nich były niedostępne na stronie głównej.

Sekcja o nazwie „The Techie Bits” wyjaśnia, jak działa VPN, jakie protokoły obsługuje i inne przydatne informacje zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Ta sekcja nie ma przycisku menu głównego, ale można ją znaleźć tylko za pomocą jednego małego łącza na stronie głównej, co może być trudne do znalezienia. Projektanci mogli uznać te informacje za nieistotne dla większości użytkowników, ale nie zgadzam się.

Nie mogłem również łatwo znaleźć wszystkich informacji dotyczących funkcji i usług oferowanych w ramach każdej subskrypcji. Byłem jednak bardzo szczęśliwy, gdy dowiedziałem się, że Baza wiedzy, która jest zasadniczo sekcją FAQ, odpowiedziała na prawie wszystkie moje pytania za pomocą funkcji wyszukiwania. Ponownie jednak ta najważniejsza sekcja nie ma linku do głównego menu, ale jest dostępna tylko poprzez link „drobnego wydruku” u dołu strony.

Ponadto polityka prywatności znajduje się również tylko na dole strony, a link jest faktycznie zepsuty po kliknięciu na stronie bazy wiedzy.

Moja witryna sieci prywatnejSekcja Ustawienia, szczegółowo opisująca instrukcje instalacji dotyczące klienta dla każdej platformy, była dość dobrze napisana i wystarczająco kompletna, przynajmniej dla procedur instalacji, których przestrzegałem.

Chociaż ma pewne dziwactwa w układzie i niedziałający link, który właśnie znalazłem, szczegółowa i kompletna baza wiedzy i sekcja Ustawienia to cechy odkupienia strony.

Wsparcie

Chociaż w arsenale funkcji tego VPN brakuje wsparcia 24/7, system biletowy wsparcia jest wystarczająco odpowiedni. Zadałem pytanie dotyczące tego systemu i otrzymałem pełną i szczegółową odpowiedź w ciągu mniej niż pięciu minut. Teraz przyznane, może to być przypadek, jednak po wysłaniu drugiego wniosku kilka godzin później otrzymałem odpowiedź tego samego dnia.

Nie cieszyłem się z internetowego systemu odpowiadania na bilet, który nie działał. Jest pole tekstowe, w którym jesteś proszony o odpowiedź: Moja obsługa klienta sieci prywatnej

Po kliknięciu go, aby rozpocząć wprowadzanie tekstu, zostaje dezaktywowany i nie można wprowadzić żadnego tekstu:

Obsługa klienta przez moją prywatną sieć

Musiałem odpowiedzieć za pomocą poczty e-mail, co jest równie skuteczne, ale jest nieco rozczarowujące. Dla przypomnienia korzystałem z Chrome. Podczas próby zrobienia tego samego za pomocą przeglądarki Internet Explorer napotkałem to samo zachowanie.

Wsparcie było szybkie i kompetentne, ale na stronie wsparcia były usterki.

Proces

Proces rejestracji był bardzo prosty i szybki. Podałem nazwę, nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail i wybrałem globalny plan subskrypcji na miesiąc. Zapłaciłem przez PayPal, a moje konto zostało aktywowane. Pamiętaj, że logując się do konta w samej witrynie, musisz podać swój adres e-mail; podczas logowania do usługi za pomocą klienta VPN należy użyć nazwy użytkownika. Proces ten nie został całkowicie wyjaśniony i może powodować pewne zamieszanie.

Instalacja

Instrukcje instalacji są dostosowane do każdego rodzaju instalacji, którą możesz wykonać. Każda z nich zawiera szczegółowe instrukcje krok po kroku, a niektóre strony konfiguracji systemu Windows zawierają również przydatne samouczki wideo. Konfiguracja aplikacji Mac VPN jest bardzo podobna do klienta Windows, a instrukcje konfiguracji znajdują się na ich stronie internetowej.

Moje ustawienia sieci prywatnej

Do instalacji użyłem systemu Windows 7. W przypadku wszystkich instalacji systemu Windows proces jest prawie identyczny. Pobrałem plik i uruchomiłem go, aby rozpocząć instalację.

Jedną z rzeczy, która jest nieco dziwna, jest to, że poinstruowano Cię, aby wybrać niektóre parametry łączności podczas instalacji. Irytujące jest to, że musisz wybrać kraje, z którymi chcesz się połączyć na tym etapie. Jeśli kupiłeś abonament dla jednego kraju, na tym etapie będziesz musiał wybrać jeden kraj i pozostać przy nim.

Konfiguracja mojej sieci prywatnej

Jeśli wybrałeś subskrypcję globalną, tak jak ja, możesz wybrać dowolną liczbę krajów. W tej instalacji wybrałem wszystkie z nich, aby moje opcje były otwarte. Jeśli zdecydujesz się zainstalować tylko niektóre kraje, a później chcesz dodać więcej, będziesz musiał ponownie uruchomić program instalacyjny. Sugeruję więc wybranie ich wszystkich.

Kolejnym parametrem, który należy wybrać podczas instalacji, jest metoda połączenia. Teraz ten konkretny klient obsługuje tylko OpenVPN, ale użytkownik jest proszony o określenie, czy zostanie to zastosowane przy użyciu protokołu TCP czy UDP i jakiego portu chcesz użyć.

Konfiguracja mojej sieci prywatnej

UDP zapewnia nieco większą prędkość połączenia, ponieważ narzut jest mniejszy niż TCP. Jeśli nie masz pewności, jakie są zalety każdego z nich, lub nie masz powodu, aby zmieniać protokół lub numery portów, po prostu zachowaj wartość domyślną.

Następnie rozpocznie się instalacja. Podczas instalacji dodatkowe oprogramowanie prosi o pozwolenie na instalację. Jest to konieczne, aby OpenVPN działał poprawnie z klientem. Kliknij zainstalować kontynuować.

Instalacja mojej sieci prywatnej

Po kliknięciu zainstalować Instalacja może potrwać kilka minut. Po zakończeniu instalacji i wyświetleniu czerwonej ikony klienta VPN w zasobniku wiadomo, że instalacja została zakończona.

Instalacja mojej sieci prywatnej

Klient pulpitu

Klient jest stosunkowo prosty w użyciu, chociaż może być nieco niewygodny w niektórych jego funkcjach. Klikając prawym przyciskiem myszy czerwoną ikonę klienta VPN, pojawia się menu ze wszystkimi dostępnymi krajami, z którymi możesz się połączyć. Poszczególne kraje pojawiające się w menu zależą od wyborów dokonanych podczas instalacji. Ponieważ wybrałem wszystkie z nich, menu jest dość długie i nieco trudne w nawigacji.

Mój klient Private Network Desktop

Możesz połączyć się z wybranym krajem za pomocą powyższego menu. Gdy to zrobisz, pojawi się okno pokazujące szczegółowe wykonywane czynności i stan VPN. W tym przykładzie podłączyłem się do serwera VPN na Węgrzech.

Moja konfiguracja sieci prywatnej

Po zakończeniu czerwona ikona zmieni kolor na zielony, a użytkownik zostanie poinformowany o adresie IP i nawiązaniu połączenia.

Moja konfiguracja sieci prywatnej

Zwróć uwagę, że My Private Network dostarcza adres IP w postaci 10.X.X.X. Jest to tak zwany prywatny adres IP zgodnie z RFC 1918. Moja sieć prywatna zapewnia prywatne adresy IP wszystkim swoim klientom, co z kolei oznacza, że ​​na serwerze VPN używane jest tłumaczenie adresu sieciowego. Użytkownicy powinni jednak pamiętać, że w przypadku niektórych rodzajów czynności wykonywanych przy użyciu sieci VPN, takich jak Voice over IP, może to powodować pewne komplikacje.

Po nawiązaniu połączenia możesz sprawdzić status swojego połączenia, klikając prawym przyciskiem myszy zieloną ikonę VPN, wybierając aktywne połączenie, zaznaczone znacznikiem wyboru i wybierając Pokaż status.

Moja konfiguracja sieci prywatnej

Wynikowe okno, które się pojawi, pokazuje wszystkie poprzednie zdarzenia, które miały miejsce, a także bieżący stan połączenia:

Konfiguracja mojej sieci prywatnej

Wreszcie, dla tych, którzy są obeznani z technologią i rozumieją, co dzieje się pod maską, masz możliwość edycji pliku konfiguracyjnego OpenVPN dla każdego serwera, z którym się łączysz. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy zieloną ikonę VPN, wybierz połączenie VPN, które chcesz edytować, i kliknij Edytuj konfigurację.

Konfiguracja mojej sieci prywatnej

Spowoduje to otwarcie pliku .opvn skojarzonego z określonym serwerem VPN. Pliki te służą do przechowywania szczegółowych ustawień połączenia dla sesji OpenVPN.

Aby przejrzeć ogólne ustawienia klienta, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy zieloną ikonę VPN, przewinąć menu w dół (jeśli menu przekracza wysokość ekranu) i wybrać Ustawienia…Moja konfiguracja sieci prywatnej

Stąd możesz dostosować niektóre funkcje klienta. w Generał zakładkę, możesz zmienić język, z wieloma dostępnymi opcjami, wybrać uruchomienie klienta podczas uruchamiania systemu Windows, a także skonfigurować niektóre preferencje związane z wyglądem, rejestrowaniem i wyskakującymi oknami informacyjnymi.

Moje ustawienia sieci prywatnej

The zaawansowane Zakładka zawiera dodatkowe parametry, takie jak lokalizacja plików konfiguracji i dziennika, a także liczniki czasu oczekiwania dla procesu połączenia.

Moje ustawienia sieci prywatnej

The O Zakładka zawiera informacje o kliencie, jego wersji oraz informacje o prawach autorskich.

Moje ustawienia sieci prywatnej

Do tego momentu wszystkie powyższe opcje konfiguracji dotyczą protokołu szyfrowania SSL OpenVPN. OpenVPN jest preferowaną metodą łączenia, ponieważ zapewnia najlepsze szyfrowanie sieciowe, a także zawiera dodatkowe opcje konfiguracji niedostępne w przypadku innych obsługiwanych metod.

W przypadku urządzeń VPN z systemem Windows VPN obsługiwane są także IKEv2, L2TP i PPTP, mimo to na pierwszy rzut oka, a po spędzeniu czasu na szukaniu go w witrynie nie jest oczywiste, jak skonfigurować te ustawienia. Po dalszym zagłębianiu się w bazę wiedzy witryny konfiguracja tych protokołów jest obsługiwana tylko przy użyciu macierzystego klienta VPN systemu Windows.

Szczerze mówiąc, klient VPN i wszystkie opisane powyżej procedury jego działania są trochę uciążliwe. Mając doświadczenie z VPNami i rozumiejąc, jak one działają, byłem w stanie przejść przez to stosunkowo szybko, ale nie bardzo mi się podobało. Dla początkujących i doświadczonych użytkowników - biorąc pod uwagę cenę - ten klient VPN jest trochę żartem. Przynajmniej jest to OpenVPN.

Inne platformy

My Private Network zapewnia klientów VPN dla komputerów stacjonarnych z systemem Windows, Linux i Apple, a także dla urządzeń z systemami iOS, Android i Kindle oraz routerów DD-WRT. W witrynie nie wspomniano o rozszerzeniach przeglądarki VPN, więc zakładam, że żadne z nich nie jest obecnie dostępne. / Vpn-comparison/android-vpns/vpn-comparison/android-vpns

Aplikacje mobilne

Testowana przeze mnie aplikacja mobilna dla mojej sieci prywatnej była wersją Androida, ale mają także VPN dla użytkowników iPhone'a. Instalacja i testy zostały przeprowadzone na urządzeniu Samsung Galaxy S8 + z systemem Android 8.0.0.

Aplikacja Android VPN ma ocenę 3,8 w sklepie Google Play, ma rozmiar około 20 MB i została dość łatwo pobrana i zainstalowana. Po otwarciu pojawi się monit o podanie poświadczeń VPN.

Aplikacja mobilna My Private Network

Po wprowadzeniu poświadczeń dotknij Zaloguj sie. Następna strona pokazuje aktualną lokalizację, adres IP i dużą ikonę wskazującą, że jesteś obecnie rozłączony. Mimo że aplikacja jest uruchomiona, nie ma jeszcze żadnych połączeń VPN.

Aplikacja mobilna My Private Network

Zostaniesz poproszony o wybranie kraju z rozwijanego menu na dole. W przeciwieństwie do klienta stacjonarnego wszystkie kraje są automatycznie uwzględniane.

Aplikacja mobilna My Private Network

Wybrałem Węgry po raz kolejny.

Aplikacja mobilna My Private Network

Potem nacisnąłem przycisk Połączyć przycisk na dole. Pojawi się ostrzeżenie z systemu operacyjnego wskazujące, że aplikacja chce utworzyć VPN.

Aplikacja My Private Network na Androida

Po stuknięciu OK wskaźnik zmieni kolor na żółty, a następnie zielony po udanym połączeniu. Zostaniesz poinformowany o lokalizacji, z którą się łączysz, i adresie IP serwera VPN, z którym jesteś połączony, to znaczy adres, który usługi w Internecie widzą jako twój adres przy każdym połączeniu. Ikona klucza pojawia się również po lewej stronie górnego paska stanu, wskazując, że masz połączenie przez VPN.

Aplikacja na moją prywatną sieć iPhone

Klikając przycisk menu w lewym górnym rogu, możesz wyświetlić szczegółowe informacje o swoim koncie i dostępne opcje dotyczące połączenia.

Aplikacja mobilna My Private Network

Pod Ustawienia opcja, dostarczane są z tymi samymi czterema opcjami podanymi podczas instalacji klienta pulpitu. Tutaj możesz je zmienić nawet po instalacji.

Ustawienia aplikacji mobilnej Moja prywatna sieć

Z korzystania z tej aplikacji wydaje się, że obsługiwany jest tylko OpenVPN. Jeśli chcesz użyć jednej z innych dostępnych opcji szyfrowania, musisz użyć rodzimego klienta VPN na Androida. Potwierdzają to samouczki krok po kroku, które można znaleźć na stronie internetowej, aby skonfigurować inne protokoły za pomocą Androida.

W przeciwieństwie do klienta stacjonarnego i chciałbym podkreślić tę kwestię, aplikacja na Androida jest o wiele bardziej intuicyjna, pozwala zmieniać wybrane opcje i opcje po instalacji oraz zapewnia bardzo szybką i usprawnioną obsługę.

Końcowe przemyślenia

Ta recenzja My Private Network VPN rozpoczęła się od wielkich nadziei, ponieważ wiele opisów na stronie było zachęcających i wyglądało świetnie. Jako VPN wydaje się działać bezpiecznie i poprawnie, nawet jeśli jest znacznie wolniejszy niż inni dostawcy w tym przedziale cenowym. Niemniej jednak słaba strona internetowa i niezręczny klient systemu Windows, a także decyzja o przechowywaniu dzienników połączeń sprawia, że ​​jestem pod wrażeniem tego dostawcy.

Mając to na uwadze, zarówno pojedyncza lokalizacja, jak i globalne plany subskrypcyjne wydają się stratą pieniędzy. Jeśli nie masz nic przeciwko nieeleganckiemu i niezdarnemu klientowi stacjonarnemu, a będziesz się łączyć tylko z jednym krajem, to moja prywatna sieć może być w porządku. Ale na rynku są sieci VPN, które mają dzwonki i gwizdy w ponad 30 krajach za podobną cenę. Tak więc ostatecznie musisz zadać sobie pytanie: po co subskrybować My Private VPN? Na pewno nie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me