Przegląd NortonWiFiPrivacy

NortonWiFiPrivacy

 • cennik

  Od 4,16 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
5.5 z 10

streszczenie

Norton WiFi Privacy to nowa usługa Norton Virtual Private Network (VPN) od światowej sławy firmy antywirusowej Symantec. Jest to tania usługa VPN, która ze względu na wielkość i zakres firmy (oraz jej doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa IT) powinna być najwyższej klasy. Czy będzie zgodny z tym obrazem??

Rozejrzałem się, ale ponieważ prywatność Norton WiFi jest tak nowa, nie ma wiele do zrobienia. W związku z tym naprawdę nie wiem, czego mogę oczekiwać od tej młodej sieci VPN. Biorąc pod uwagę, że jest tak znany, można by oczekiwać, że będzie wodoszczelny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność. Jestem podekscytowany, że mogę przetestować tę VPN, więc zacznijmy od razu.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  USA (Ameryka) lub Wielka Brytania (wszędzie indziej)
 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Kraje
  29

cechy

Wszystkich serwerów 1500
Jednoczesne połączenia 5
Kraje 29
Serwery z czystego metalu lub wirtualne 1200 serwerów jest wirtualnych

Norton WiFi Privacy VPN to nowa usługa od globalnej firmy zajmującej się bezpieczeństwem IT Symantec. Ma niestandardowych klientów dla systemów Windows, Android, Mac i iOS. Obecnie nie jest dostępny żaden niestandardowy klient Linux VPN. Mimo że jest tak nowy, Norton VPN zapewnia użytkownikom dostęp do sieci serwerów w 26 krajach (z co najmniej dwoma serwerami w każdej lokalizacji). Trzeba przyznać, że nie są to najlepsze lokalizacje, jakie kiedykolwiek widzieliśmy w podanych cenach. Mimo to, jak na stosunkowo nową usługę, robi wrażenie.

Wszystkie aplikacje Windows VPN i Android VPN (te, które testowałem) mają profesjonalne funkcje, takie jak ochrona przed wyciekiem DNS, system wyłączania i automatyczne łączenie.

Prywatność Norton WiFi »

Szybkość i wydajność

Testowałem VPN na światłowodowym połączeniu internetowym 50 Mb / s. Testowałem serwery w Wielkiej Brytanii i Holandii z serwerów testowych zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii (na testmy.net). Serwer sieci VPN w USA został przetestowany z serwera testowego (również na stronie testmy.net) w Nowym Jorku. Uważam, że prędkości są całkiem świetne i znacznie lepsze niż twierdzą inne recenzje (co, jak zakładam, oznacza, że ​​Norton zaktualizował swoje serwery, odkąd inni recenzenci przetestowali tę usługę). Jednak prędkości były nieco wyższe i niższe w porównaniu z moimi podstawowymi wynikami testu, a serwer amerykański był zdecydowanie najwolniejszy z tych, które testowałem. Mogłoby być lepiej, ale nie najgorsze, jakie kiedykolwiek testowałem.

Pliki do pobrania NortonvpnPrzesyłanie Nortonvpn

Jak widać, chociaż nastąpił spadek prędkości, Norton WiFi Privacy jest wystarczająco szybki, aby przesyłać strumieniowo w jakości HD. Ogólnie byłem pod wrażeniem prędkości, które zapewnia Norton VPN.

Testy szczelności

Odkryłem, że nie ma wycieków protokołu internetowego (IP) przy użyciu Norton WiFi Privacy. Ponadto pomimo faktu, że ipleak.net wykrył około 40 adresów DNS, dobrą wiadomością jest to, że mogłem się upewnić, że Norton przybliża te wyniki. Jako taki, pomimo faktu, że Norton WiFi Privacy nie używa własnych serwerów do obsługi żądań DNS, ponieważ są one proxy, nie stanowi to zagrożenia bezpieczeństwa.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że nie spotkałem żadnych wycieków z komunikacji w czasie rzeczywistym (WebRTC) ani wycieków protokołu internetowego w wersji 4 (IPv4). Niestety nie byłem w stanie przetestować wycieków IPv6, ponieważ mój dostawca usług internetowych nie zapewnia połączeń IPv6.

Cena £

1 miesiąc

4,16 USD
na miesiąc

Norton VPN to usługa w bardzo przystępnej cenie, której z pewnością nie można uznać za drogie. W momencie pisania tego tekstu jest on w sprzedaży, co jeszcze bardziej obniża rozsądne ceny. Podobnie jak większość sieci VPN, Norton WiFi Privacy można zakupić co miesiąc lub co rok. Istnieją cztery plany: jeden plan urządzenia, pięć planów urządzenia, dziesięć planów urządzenia i plan kombinacji (który zapewnia dostęp do VPN i Norton Security Suite).

Wszystkie te ceny są rozsądne, więc jeśli Norton VPN zapewnia oczekiwany poziom usług premium VPN w dzisiejszych czasach, warto rozważyć.

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Norton VPN oferuje subskrybentom 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że subskrybenci mogą dokładnie przetestować Norton WiFi Security w wyjątkowo rozsądnym okresie próbnym. Ponadto osoby, które subskrybują za pomocą Google Play (do wersji na Androida), tak naprawdę otrzymują siedmiodniowy bezpłatny okres próbny. Myląco użytkownicy muszą korzystać z Google Play, aby „kupić” aplikację w zwykły sposób. Jednak żadne pieniądze nie opuszczają twojego konta dopiero po siedmiu dniach. Jeśli anulujesz wcześniej, Sklep Play nie pobierze żadnych pieniędzy.

Opcje płatności

Możesz zapłacić za Norton VPN kartą kredytową lub PayPal. Niestety Norton nie akceptuje płatności bitcoinami, co jest wstydem. Jeśli problem dotyczy płatności za VPN przy użyciu większego poziomu anonimowości, Norton VPN prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.

Czym jest prywatność Norton WiFi?

Norton WiFi Privacy to nazwa usługi Norton Virtual Private Network. Podobnie jak inne sieci VPN, jest to idealne rozwiązanie wyżej wspomnianego problemu. Szyfrując wszystkie dane na laptopie lub urządzeniu mobilnym, Norton WiFi Privacy zabezpiecza wszystkie dane przed innymi użytkownikami WiFi.

Mimo nazwy Norton WiFi Privacy, nie daj się zwieść. Ta usługa to pełna sieć VPN, która również ukryje twoją lokalizację, pozwoli ci pokonać ograniczenia geograficzne i ochroni twoje dane przed wścibskimi oczami dostawców usług internetowych (ISP), właścicieli, pracodawców i rządu.

Łatwość użycia

Norton WiFi Privacy VPN jest dostępny na wszystkich najpopularniejszych platformach, w tym Windows, Mac, iOS i Android. Nie jest dostępny dla systemu Linux.

Android

Aplikacja na Androida jest bardzo podobna do aplikacji komputerowej Windows i ma te same funkcje. Jedną niesamowitą rzeczą w Norton WiFi Privacy jest to, że ma wbudowany bloker reklam. Jest to niesamowita funkcja dla użytkowników Androida, którzy chcą unikać reklam. Ze względu na to, że Google Play Store nie ma żadnych blokerów reklam dla Androida, ta VPN jest doskonałym rozwiązaniem. Jest to również jedna z niewielu sieci VPN, która ma tę funkcję.

Podsumowując, oprogramowanie na Androida jest bardzo łatwe i przyjemne w użyciu ze względu na jego prosty i kolorowy design. Ponadto Norton VPN automatycznie łączy się za każdym razem, gdy dołączasz do niezaufanej publicznej sieci Wi-Fi. W związku z tym Norton WiFi Privacy jest specjalnie dobrze zaprojektowany, aby być dobrą opcją bezpieczeństwa WiFi.

Inne / bezpłatne usługi

Oprócz Norton WiFi Privacy Norton sprzedaje pakiet antywirusowy i pakiet zabezpieczeń z funkcją tworzenia kopii zapasowych online. Można go kupić w trzech różnych pakietach (standard, deluxe i premium). Może być również dołączony do usługi VPN (dla jednego urządzenia).

Obsługa klienta

Obsługa prywatności Norton WiFi jest zapewniana na kilka sposobów. Obsługa czatu na żywo przez całą dobę jest dostępna w witrynie Norton. Jednak ten czat na żywo dotyczy wszystkich produktów Norton, nie tylko usługi VPN. W związku z tym obsługa czatu na żywo jest bardzo ograniczona. Ta funkcja w większości sieci VPN umożliwia szybkie uzyskanie odpowiedzi na problemy dotyczące VPN. Nie dotyczy to Norton WiFi Privacy, którego personel wsparcia nic nie wie o VPN.

Poprosiłem agenta czatu na żywo, aby powiedział mi proste szczegóły na temat polityki prywatności, takie jak: Czy prywatność Norton WiFi przechowuje dzienniki połączeń? Dobrą wiadomością jest to, że Norton odbiera Twój numer telefonu i oddzwoni ze szczegółami. Jest to jednak dość niewygodne, jeśli jesteś osobą zajętą, ponieważ po prostu nie wiesz, kiedy otrzymasz połączenie.

Wsparcie emailowe

Na szczęście można komunikować się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Będziesz jednak musiał przejść na czacie na żywo, aby poprosić o wysłanie wiadomości e-mail. Za pomocą tego e-maila możesz odpowiedzieć i rozpocząć rozmowę z pomocą techniczną. Niezbyt idealne, ale przynajmniej możliwe. Ogólnie rzecz biorąc, wsparcie z Norton było dla mnie kłopotliwe, męczące i zbyt trudne.

Tak, możliwość oddzwonienia jest dobra. Jednak w przypadku innych sieci VPN można zapytać o coś takiego: "Jak mogę odblokować turniej Open Tennis?" i otrzymaj odpowiedź na miejscu (w tym otrzymanie adresu dedykowanego serwera przesyłania strumieniowego dla wydarzenia). To nie jest poziom usług, jakie oferuje Norton.

W rzeczywistości wróciłem do Norton z kilkoma pytaniami, aby sprawdzić, czy inny agent będzie wiedział więcej. Znalazłem ich, że za każdym razem nic nie wiedzą.

Na jednym ze swoich blogów o VPNach Norton mówi:

„W razie wątpliwości nie bój się kontaktować z obsługą klienta i zadawać pytania. Firmy cieszące się większą renomą częściej udzielają szybkich odpowiedzi na pytania. ”

Niestety jest dość oczywiste, że to coś, o czym Norton zapomniał w rzeczywistości wdrożyć usługę VPN.

Prywatność i ochrona

Norton ma siedzibę w Irlandii, co jest ogólnie dość problematyczne w przypadku przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Tradycyjnie Irlandia była bardzo trudnym miejscem do przechowywania danych, przechowując dokumentację komunikacji elektronicznej w aktach przez siedem lat. Od 2007 r. Zatrzymywanie danych w Irlandii odbywa się za pełną zgodą UE. Norton mówi na stronie docelowej swojej polityki prywatności,

"Jeśli mieszkasz w Europejskim Obszarze Gospodarczym, Administratorem Twoich danych jest Symantec Limited, Irlandia, której głównym miejscem prowadzenia działalności jest Ballycoolin Business Park, Blanchardstown, Dublin 15, Irlandia."

Jednak w umowie licencyjnej użytkownika Norton wyraźnie stwierdza, że ​​użytkownicy z USA i Ameryki Łacińskiej będą podlegać prawu Stanów Zjednoczonych. Natomiast reszta świata będzie podlegać prawu brytyjskiemu. Oznacza to, że bez względu na to, gdzie mieszkasz, subskrypcja Norton WiFi Privacy VPN podlega bardzo inwazyjnym jurysdykcjom; albo w Stanach Zjednoczonych (z nakazami i rozkazami gag) lub w Wielkiej Brytanii (z Kartą Snooper i obowiązkowym zatrzymywaniem danych).

Ponadto (jak widać) twierdzenie strony docelowej, że dane są kontrolowane z Irlandii (dla członków UE), jest sprzeczne z tym, co mówi umowa użytkownika.

Protokoły szyfrowania

Norton WiFi Privacy jest standardowo wyposażony w OpenVPN zarówno w systemie Android, jak i Windows. Użytkownicy nie mają opcji korzystania z innych protokołów. Dowiedzenie się o szyfrowaniu Nortona było jak pobranie krwi z kamienia. Pracownicy obsługi klienta mogli mi tylko powiedzieć, że to AES-256. Wysłałem firmowe e-maile i po czterech dniach udało mi się uzyskać odpowiedzi, których chciałem.

Niestety, kiedy w końcu otrzymałem szczegółowe informacje na temat implementacji OpenVPN, odkryłem, że brakuje go z powodu słabego uścisku dłoni (RSA 1024). Ten uścisk dłoni jest znany od około siedmiu lat i oznacza, że ​​szyfrowania w Norton WiFi Privacy nie można uznać za bezpieczne. Aby być absolutnie jasnym: tutaj w ProPrivacy.com uważamy uścisk dłoni RSA 2048 za minimalną specyfikację, aby VPN można było uznać za bezpieczny.

Polityka prywatności

Norton WiFi Privacy twierdzi, że jest VPN z zerowym logiem. Wyraźnie mówi, że jest to wirtualna prywatna sieć bez logów na swojej stronie internetowej. Jednak w umowie licencyjnej odkryłem, że użytkownicy Norton WiFI Privacy podlegają tej samej polityce prywatności, co inni użytkownicy produktu Norton. Pobrałem tę politykę prywatności i z przykrością stwierdziłem, że Norton zachowuje następujące informacje:

"Informacje o komputerze lub urządzeniu, w tym typ i ustawienia przeglądarki, adres IP i dane o ruchu związane z połączeniem internetowym."

W związku z tym nie można stwierdzić, czy Norton VPN jest naprawdę zerowym logowaniem VPN. Przyjmowanie polityki prywatności za wartość nominalną wydaje się ujawniać, że wcale nie są to dzienniki zerowe. Jest to niezwykle problematyczne i prawdopodobnie dlatego Norton reklamuje to jako Norton WiFi Privacy w przeciwieństwie do NortonVPN. Ogólnie rzecz biorąc, szyfrowanie i polityka prywatności oznaczają, że ta sieć VPN nie jest tak naprawdę dobrą opcją do niczego innego niż utrzymanie bezpieczeństwa w publicznej sieci Wi-Fi. Jako taki jest trafnie nazwany.

Ponadto w umowie licencyjnej Norton prosi użytkowników, aby nie korzystali z VPN w żaden z następujących sposobów:

"Z naruszeniem obowiązujących przepisów ustawowych lub wykonawczych lub w celu promowania naruszenia obowiązujących przepisów ustawowych i wykonawczych.

Aby przesyłać, publikować lub w inny sposób przekazywać treści, do których nie masz prawa lub które w inny sposób naruszałyby prawa własności intelektualnej dowolnej strony.

W sposób, który narusza lub narusza prywatność, własność intelektualną, poufność, prawa umowne lub inne."

Mając to na uwadze, ta sieć VPN nie powinna być używana do peer-to-peer (P2P) lub torrentowania. Po pierwsze, Norton WiFi Privacy nie jest wystarczająco bezpieczny, aby zagwarantować twoją prywatność, a po drugie, polityka prywatności pozostawia ogromny znak zapytania nad usługą.

Końcowe przemyślenia

Norton WiFi Privacy to VPN, który robi absolutne minimum. Zapewnia OK prędkości, które choć wystarczająco szybkie, aby przesyłać strumieniowo w jakości HD, są nieco w górę iw dół (szczególnie na serwerze amerykańskim). Jednak zarówno polityka prywatności, jak i szyfrowanie na platformie pozostawiają mnie zimno. Możliwe jest, że ogólna polityka prywatności Norton nie oddaje sprawiedliwości usługi VPN. Jednak na obecnym etapie polityka prywatności naraża użytkowników na ogromne ryzyko. Ponadto okazało się, że brakuje obsługi klienta Norton WiFI Privacy VPN. Obsługa klienta jest bardzo ważna w branży VPN i może sprawić, że usługa będzie przydatna.

Podsumowując, jest to VPN, który jest sprzedawany jako rozwiązanie do prywatności WiFi i słusznie. Norton VPN powstrzyma hakerów przed „wąchaniem” twojego ruchu, gdy jesteś zalogowany do dowolnego publicznego hotspotu Wi-Fi. Jeśli jest kupowany corocznie, jest to bardzo tania sieć VPN, która zapewni bezpieczeństwo podczas połączenia z publiczną siecią Wi-Fi. Jeśli Norton uporządkuje swoją politykę prywatności, uaktualni do RSA 2048 i znajdzie sposób, aby skutecznie pomóc swoim użytkownikom, byłby to całkiem niesamowity VPN. Na razie jednak nowa usługa VPN pozostaje w dużej mierze znakiem zapytania.

Prywatność Norton WiFi »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me