Przegląd Overplay

Overplay

 • cennik

  Od 4,95 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
7.8 z 10

streszczenie

OverPlay to amerykańska firma VPN z siedzibą w Winter Park na Florydzie. Chociaż usługa znajduje się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, popiera torrentowanie, o ile pliki do pobrania są przeznaczone wyłącznie do użytku osobistego.

Oprócz przyciągania torrentów, ta firma będzie bardzo interesująca dla tych, którzy chcą oglądać streaming wideo, szczególnie dla tych, którzy lubią korzystać z Kodi.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  Stany Zjednoczone
 • Kraje
  50

PROS

 • Pięć dni gwarancji zwrotu pieniędzy
 • Idealne dla Kodi
 • P2P dozwolone
 • Dobre prędkości
 • Serwery VPN w 45 krajach

CONS

 • VPN nie może dostać się do Netflix UK ani BBC

Odwiedź OverPlay »

Ceny i plany

Nie możesz wykupić subskrypcji OverPlay, jeśli jesteś na Kubie, w Iranie, Libii, Korei Północnej, Sudanie, Syrii, Nigerii lub Ghanie. Firma ma inteligentną usługę DNS i możesz ją po prostu subskrybować. Drugi plan łączy VPN z inteligentnym DNS.

Otrzymujesz limit trzech równoczesnych połączeń z usługą VPN, ale współdzielenie konta nie jest dozwolone.

Możesz płacić za pomocą PayPal lub kart kredytowych.

cechy

Funkcje pakietu firmy to:

 • Pięć dni gwarancji zwrotu pieniędzy
 • Siedemdziesiąt lokalizacji serwerów w 45 krajach
 • OpenVPN L2TP i PPTP
 • Szyfrowanie AES
 • Aplikacja niestandardowa
 • Brak dzienników aktywności
 • Dopuszczalne trzy jednoczesne połączenia
 • Brak ograniczeń przepustowości danych
 • Wyłącznik awaryjny
 • P2P dozwolone
 • Inteligentny DNS do przesyłania strumieniowego wideo

Pobieranie P2P jest dozwolone w sieci, o ile jest to do użytku osobistego. Firma nie zezwala na połączenia z usługą za pośrednictwem innego systemu VPN, Tora lub serwera wirtualnego, takiego jak usługa w chmurze.

Overplay ma dużą liczbę serwerów zlokalizowanych w 45 krajach. Sieć serwerów ma swoje lokalizacje w Europie, Azji, Afryce, Australii oraz Ameryce Północnej i Południowej. Serwery USA znajdują się w dziewięciu miastach. Cztery miasta w Wielkiej Brytanii obsługują serwery Overplay, a sieć kanadyjska obejmuje Montreal, Toronto i Vancouver. Istnieją serwery w dwóch miastach w Australii, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Brazylii i Estonii.

Chociaż w Rosji nie ma serwerów, klienci na zachodzie kraju są obsługiwani przez pobliskie lokalizacje na Łotwie, Litwie, w Estonii, Finlandii i na Ukrainie. Chińscy klienci mogą łączyć się z serwerami w Hongkongu i Korei Południowej.

Nie jest to jedna z największych sieci serwerów w branży, ale jest bardzo dobrze rozpowszechniona i ma obecność w krajach, które wiele firm VPN pomija.

Odwiedź OverPlay »

Bezpieczeństwo

Aplikacja OverPlay implementuje OpenVPN, czyli protokół VPN, który popieramy w ProPrivacy.com. Aplikacja daje wybór siły szyfrowania, a także pozwala zdecydować, czy zastosować procedury TCP, czy metody UDP.

Protokół kontroli transmisji to metodologia komunikacji tradycyjnie stosowana w Internecie. Jednak procedury ustanawiania sesji i sprawdzanie kolejności transmisji powodują opóźnienia, które spowalniają aplikacje interaktywne, takie jak telefonia internetowa i systemy o dużej głośności, takie jak przesyłanie strumieniowe wideo. Aplikacje te działają lepiej z protokołem User Datagram, którym jest UDP - bardzo lekki protokół przesyłania, który ma bardzo mało procedur.

Szyfrowanie

Implementacja OverPlay w OpenVPN wykorzystuje szyfrowanie AES. Możesz wybrać długość klucza używanego dla tego szyfru. Dłuższy klucz tworzy szyfrowanie, które jest trudniejsze do złamania. Jednak długi klucz szyfrowania znacznie komplikuje proces szyfrowania. Powoduje to opóźnienia i wiąże więcej czasu procesora. Dlatego niektórzy ludzie wolą używać krótszego klucza dla szybkości i wydajności. Opcje szyfrowania w aplikacji OverPlay to AES z kluczem 256-bitowym lub kluczem 128-bitowym.

AES wymaga, aby zarówno nadawca, jak i odbiorca zaszyfrowanej wiadomości posiadali ten sam klucz szyfrujący. Jest tak, ponieważ ten sam klucz szyfruje i odszyfrowuje wiadomość. Ta konieczność jest potencjalną słabością, ponieważ wiadomości, które dystrybuują klucz szyfrujący dla AES, muszą być chronione. OpenVPN używa RSA do tego celu. RSA jest systemem asymetrycznym. Szyfrowanie i deszyfrowanie odbywa się przy użyciu innego klucza. Nie można uzyskać klucza odszyfrowującego z klucza szyfrowania, dzięki czemu klucz szyfrowania może zostać upubliczniony.

OverPlay używa RSA z 2048-bitowym kluczem. Jest to typowe dla branży. Jednak najlepsze usługi VPN używają dłuższego klucza 4096 bitów.

Prywatność

Polityka prywatności OverPlay to bardzo krótkie oświadczenie: "Overplay, Inc. nie zbiera ani nie rejestruje żadnego ruchu ani korzystania z usługi wirtualnej sieci prywatnej." To oznacza, że ​​firma nie prowadzi dzienników aktywności. Jednak dzienniki połączeń mogą być równie odkrywcze, a firma nie dopuszcza się do swoich zasad dotyczących tej kategorii rekordów.

Jedną z ochrony, jaką mają klienci, jest to, że firma wyraźnie stwierdza, że ​​zezwala na wykorzystanie swojej sieci do pobierania P2P. To oświadczenie nie uchroni cię przed więzieniem, jeśli organom ścigania uda się prześledzić cię za pomocą wezwań do połączenia. Jednak potencjalnie obciążają firmę jako wspólników, więc legalna czarna dziura zmotywuje ją do ochrony usługi w celu ochrony tożsamości jej klientów. Ostatecznie jedyną ochroną jest brak zapisów, więc miejmy nadzieję, że firma prowadzi minimalne lub anonimowe zapisy połączeń. Nie ma jednak gwarancji.

Wsparcie

Dostęp do Centrum pomocy technicznej można uzyskać z pozycji Wsparcie w górnym menu witryny. Strona główna Centrum wsparcia jest zajęta przez bazę wiedzy.

Ta strona z najczęściej zadawanymi pytaniami jest dobrze zorganizowana, a problemy podzielone na kategorie. Każda kategoria zawiera co najwyżej pięć problemów z linkiem do dłuższej listy na dole każdej sekcji. Bazę wiedzy można przeszukiwać, co pomaga zawęzić artykuły w Centrum pomocy technicznej, aby znaleźć te, które są odpowiednie dla Twojego problemu.

Dostęp do formularza kontaktowego można uzyskać, klikając link po prawej stronie strony Centrum pomocy technicznej. To jedyny dostępny kanał umożliwiający kontakt z pomocą techniczną.

Odpowiedzi na zapytania są dostarczane pocztą elektroniczną. Możesz spodziewać się odpowiedzi w ciągu pół godziny od wysłania zapytania.

Proces

Logować się

Aby subskrybować OverPlay, musisz przejść do strony z cenami lub kliknąć jeden z przycisków Zarejestruj się na stronie głównej. Kliknij na "Wybierz plan" przycisk w opisie żądanej usługi - albo inteligentna usługa DNS, albo pakiet VPN i inteligentny DNS.

Na następnym ekranie musisz zdecydować, czy chcesz skorzystać z usługi przez miesiąc, czy rok.

Wpisz swój adres e-mail, a następnie wybierz, czy chcesz zapłacić kartą kredytową, czy przez PayPal. Sekcja płatności w formularzu rejestracyjnym jest rozszerzana, gdy tylko wybierzesz typ płatności.

Zdecydowałem się zapłacić PayPal.

Faza płatności jest dość prosta. Jeśli masz kod promocyjny, wpisz go tutaj. Osoby płacące kartą kredytową muszą podać dane karty. Ci, którzy płacą za pomocą PayPal, muszą kliknąć przycisk Subskrybuj, aby kontynuować. Po wyczyszczeniu płatności zostanie wyświetlona strona z podziękowaniami. Ważnym dokumentem na tym etapie jest wiadomość e-mail, którą otrzymasz w celu potwierdzenia konta. Aby aktywować subskrypcję, musisz kliknąć przycisk w tym e-mailu.

Wiadomość e-mail zawiera również nazwę użytkownika, który jest adresem e-mail i wygenerowanym hasłem. To hasło nie działało dla mnie, więc po zainstalowaniu aplikacji muszę przejść do sekcji Moje konto i zmienić hasło, aby uzyskać dostęp.

Klient OverPlay Windows VPN

Po zainstalowaniu VPN dla Windows odkryjesz nowy skrót na pulpicie. Kliknij na to, aby otworzyć aplikację OverPlay.

Przy pierwszym otwarciu aplikacji musisz podać nazwę użytkownika i hasło.

Kiedy wypróbowałem usługę, nie mogłem się zalogować, dopóki nie przeszedłem do obszaru klienta witryny i nie zmieniłem hasła z wygenerowanego losowego ciągu znaków, który został do mnie przesłany w e-mailu powitalnym.

Po pierwszym zalogowaniu się do aplikacji nie będziesz musiał się ponownie logować. Podczas kolejnych wizyt zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do głównego ekranu aplikacji. To znaczy, chyba że wylogujesz się z aplikacji. Dostęp do funkcji wylogowania uzyskuje się poprzez ikonę, która wygląda jak drzwi ze strzałką wychodzącą z niej po prawej stronie i znajduje się w górnej ramce aplikacji.

Karta Połączenie ekranu Ustawienia zapewnia dostęp do niektórych ważnych funkcji. Na tej stronie możesz wybrać, czy do połączeń będziesz używać TCP, czy UDP, i masz do wyboru porty - 443 lub 1194. Możesz również włączyć przełącznik zabijania na tej stronie. Jest to funkcja, która uniemożliwi innym aplikacjom na twoim komputerze łączenie się z Internetem, zanim VPN będzie aktywny.

Najważniejszą decyzją, którą musisz podjąć przed włączeniem VPN, jest wybór serwera VPN. Aby przejść do listy wyboru serwerów, musisz kliknąć pole lokalizacji.

Lista serwerów zawiera wskaźniki, które pokazują bieżące obciążenie na każdym komputerze i czas standardowego objazdu wiadomości do niego (ping). Po naciśnięciu przycisku Zapisz aktualnie wybrany serwer zostanie skopiowany do pola lokalizacji w głównym oknie aplikacji. Możesz także zdecydować, czy użyć szyfrowania AES z kluczem 256-bitowym, czy kluczem 128-bitowym. Możesz także wybrać opcję braku szyfrowania połączenia.

Naciśnij przycisk Połącz, aby włączyć VPN. Po nawiązaniu połączenia przycisk Połącz zmienia się w przycisk Rozłącz. Zobaczysz także niektóre szczegóły statusu połączenia.

W aplikacji nie ma miernika czasu ani przepustowości danych, więc nie musisz się martwić pozostawieniem włączonej sieci VPN.

Wydajność (testy prędkości, DNS, WebRTC i IPv6)

Połączyłem się z VPN z lokalizacji w Hiszpanii i korzystałem z aplikacji OpenVPN z protokołem UDP.

Podczas połączenia z serwerem w Londynie zalogowałem się na stronie IPLocation.net. Ta strona analizuje pięć oddzielnych baz danych lokalizacji. W tym przypadku jeden serwer zgłosił, że mój adres IP zlokalizował mnie w Londynie. Jednak żadna z czterech pozostałych mnie tam nie umieściła - dwóch nie mogło podać żadnej lokalizacji, jedna umieściła mnie gdzieś w UE, a druga umieściła mnie w Fair Lawn, New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Połączyłem się z serwerem w Nowym Jorku i ponownie sprawdziłem za pomocą IPLocation.net. Dwa z pięciu baz danych lokalizacji umieściły moją lokalizację w Nowym Jorku. Pozostała trójka nie wiedziała, gdzie jestem.

Użyłem ipleak.net i doileak.com do testowania wycieków IP i DNS. Obaj zgłosili moją lokalizację jak w Wielkiej Brytanii. Testy ipleak.net nie mogły zlokalizować mojej lokalizacji i wykryły połączenia tylko z jednym serwerem DNS, który znajdował się w pobliżu wykrytego adresu IP, który również nie mógł zostać umieszczony w lokalizacji geograficznej. Testy na doileak.com pozwoliły ustalić adres IP w USA i wykryć połączenia z serwerami DNS w USA.

Jest to trudna sytuacja, ponieważ gdyby ocena doileak.net była poprawna, a mojej lokalizacji nie można było prześledzić, sytuacja ta utrudniłaby mi dostęp do usług ograniczania dostępu. Jeśli doileak.com był poprawny, moje połączenie z serwerem w Londynie nie dałoby mi dostępu do usług strumieniowego przesyłania wideo w Wielkiej Brytanii. Jednak nie było wycieków adresów IP ujawniających moją prawdziwą lokalizację i nie było żadnych połączeń z serwerami DNS w Hiszpanii w celu zwrócenia uwagi na użycie usługi maskowania tożsamości.

Usługi przesyłania strumieniowego

Testowałem dostęp do zagranicznych usług przesyłania strumieniowego podczas korzystania z usługi OverPlay VPN. Były to usługi przesyłania strumieniowego w Wielkiej Brytanii i USA, które w innym przypadku nie zapewniłyby mi dostępu do filmów z Hiszpanii.

Niestety, serwer BBC zauważył, że nie jestem w Wielkiej Brytanii i nie pozwolił mi oglądać swoich programów. Centrum ITV i kanał 4 miały mniej rygorystyczne kontrole lokalizacji i mogłem oglądać filmy w tych witrynach dzięki mojemu połączeniu przez OverPlay. Netflix UK ma rozbudowane procedury wykrywania lokalizacji, a także skanuje prośby o dowody aktywności VPN. Ta strona nie dostarczałaby mi filmów, gdy byłem połączony z Hiszpanią przez serwer OverPlay w Londynie.

Po połączeniu się z serwerem OverPlay w Miami mogłem oglądać filmy w serwisie Netflix. ABC zauważyła VPN, ale NBC pozwala mi oglądać.

Próbowałem uzyskać dostęp do Netflix i innych usług wideo z ograniczeniami geograficznymi za pośrednictwem Kodi. Byłem szczególnie zainteresowany, aby zobaczyć, czy VPN zapewni mi dostęp do kanałów BBC za pośrednictwem Kodi.

Nie byłem w stanie uzyskać dostępu do filmów ani z Netflix UK, ani Netflix USA za pośrednictwem Kodi przy użyciu serwerów OverPlay w Londynie i Nowym Jorku. Serwer w Londynie zapewnił mi dostęp do transmisji na żywo BBC One i BBC 2 za pośrednictwem dodatku TVPlayer w Kodi.

Inne platformy

Niestandardowa aplikacja OverPlay jest dostępna na komputery z systemem Windows. Użytkownicy urządzeń z systemem Windows mogą również zdecydować się na połączenie z usługą za pomocą protokołów PPTP i L2TP VPN. Połączenia te należy skonfigurować ręcznie.

Użytkownicy systemu Mac OS X mogą zainstalować niestandardowego klienta OpenVPN lub skorzystać z aplikacji Tunnelblick, aby uzyskać dostęp do usługi OpenVPN. L2TP i PPTP można również skonfigurować ręcznie. Te opcje są takie same dla Mac VPN, z wyjątkiem tego, że PPTP nie jest dostępny.

Sieci VPN dla urządzeń z Androidem i iOS VPN mogą uzyskiwać dostęp do sieci VPN za pomocą L2TP i PPTP, ale połączenia te należy skonfigurować ręcznie.

OpenVPN można skonfigurować na routerach DD-WRT i Tomato.

Inne usługi

Inteligentna usługa DNS jest głównym produktem OverPlay. Subskrybując VPN, zyskujesz również dostęp do inteligentnej usługi DNS. Czasami inteligentne systemy DNS odnoszą większy sukces w obchodzeniu ograniczeń geolokalizacji na stronach internetowych niż VPN. Jednak inteligentne systemy DNS nie obejmują szyfrowania i ochrony tożsamości, które oferują VPN. Tak więc inteligentna usługa DNS nie zapewni ochrony podczas pobierania za pomocą sieci P2P. Nie są również bardzo skuteczne w obchodzeniu rządowych kontroli dostępu do Internetu, takich jak te nałożone w Chinach, Iranie i Arabii Saudyjskiej.

W zależności od okoliczności może się okazać, że czasem dobrze jest korzystać z VPN, a w innych sytuacjach z inteligentnego DNS.

Aby korzystać z inteligentnego DNS, musisz zmienić ustawienia DNS zwykłego adaptera internetowego. Jest to proste zadanie, a na stronie znajdują się szczegółowe instrukcje, które przeprowadzą Cię przez to zadanie. Następnie musisz zalogować się do obszaru klienta witryny OverPlay. Baner na karcie Smart DNS informuje, że komputer nie jest skonfigurowany. Kliknij na "Sprawdź ponownie" połączyć. Kiedy baner zmieni kolor na zielony, inteligentny system DNS jest na swoim miejscu.

Karta Smart DNS w obszarze klienta ma świetną funkcję, która pozwala wybrać lokalizację dostępu do różnych witryn. Ta funkcja rozwiązuje jeden z dużych problemów z inteligentnymi narzędziami DNS - niektóre strony, takie jak Netflix, mają jeden uniwersalny adres internetowy. Inteligentne systemy DNS selektywnie kierują ruch na serwery proxy w różnych krajach w zależności od witryny, którą chcesz odwiedzić. Tak więc, jeśli jesteś w Niemczech i chcesz oglądać filmy na stronie internetowej BBC, inteligentny DNS wyśle ​​żądanie za pośrednictwem serwera w Wielkiej Brytanii. Jeśli następnie chcesz odwiedzić stronę internetową ABC, inteligentny DNS przekieruje ten ruch przez serwer proxy w USA. Nie musisz wyznaczać kraju, ponieważ inteligentny system DNS dba o to wszystko za Ciebie.

Selektor lokalizacji na stronie Smart DNS w witrynie OverPlay zajmuje się tymi kilkoma okolicznościami, w których inteligentny system DNS nie może wiedzieć, w jakim kraju należy się pojawić. Netflix jest tego przykładem. Jeśli jesteś w Niemczech i chcesz uzyskać dostęp do Netflix UK, inteligentny system DNS prawdopodobnie nie zna tego wyboru kraju, ponieważ Netflix.com zapewnia dostęp do strumieni wideo we wszystkich krajach na świecie, z wyjątkiem Korei Północnej i Syrii. Więc ustawiłeś preferowaną lokalizację dla Netflix w selektorze lokalizacji, a następnie inteligentny system DNS OverPlay przekieruje twoje żądania przez serwer w kraju, który wyznaczyłeś.

Przetestowałem dostęp do usług strumieniowego przesyłania wideo z ograniczeniami geograficznymi za pomocą inteligentnej usługi DNS OverPlay i dało to lepsze wyniki niż VPN. Dzięki Smart DNS mogłem oglądać filmy na stronach brytyjskiej stacji BBC, ITV i Channel 4. Mogłem również dostać się do Netflix UK, ponieważ nominowałem ten kraj na Netflix w selektorze lokalizacji witryny OverPlay. Następnie przestawiłem to ustawienie na USA i uzyskałem dostęp do Netflix USA po prostu wpisując ten sam adres internetowy, co poprzednio, kiedy dostałem się do brytyjskiej wersji usługi. Mogłem również dostać się na amerykańskie strony ABC i NBC, w których VPN nie mógł mi pomóc.

Inteligentna sieć VPN nie działała tak dobrze w Kodi. Chociaż wciągnęło mnie to do każdego kanału z ograniczeniami geograficznymi, którego próbowałem, był jeden wyjątek od tej wydajności. Nie udało mi się wprowadzić mnie do serwisu Netflix ani w Wielkiej Brytanii, ani w USA za pośrednictwem Kodi.

Podsumowanie przeglądu OverPlay

Podobało mi się korzystanie z aplikacji OverPlay. Poziom szczegółowości interfejsu jest wystarczający, aby dać ci kontrolę nad atrybutami VPN bez konieczności przechodzenia kursu technologii sieci w celu korzystania z niego. Informacje podane na liście wyboru serwerów są również świetne, szczególnie w krajach, w których firma prowadzi serwery w wielu lokalizacjach.

Usługa nie obejmuje funkcji czatu na żywo do komunikacji z zespołem obsługi klienta. Jednak moje zapytania były rozpatrywane szybko i kompetentnie.

lubiłam

 • Pięciodniowy bezpłatny okres próbny
 • Akceptuje PayPal
 • Dobry dla Kodi
 • P2P dozwolone
 • Kompetentna inteligentna usługa DNS

Nie byłam tego taka pewna

 • Brak czatu online dla wsparcia

nienawidziłem

 • Nie mogę dostać się do Netflix na Kodi

OverPlay oferuje dobre połączenie inteligentnego DNS i VPN. Przy użyciu typowy użytkownik ustanawia procedury decydujące o tym, kiedy korzystać z VPN, a kiedy z inteligentnego DNS. Ten pakiet zapewnia bezpieczeństwo i ochronę, gdy jest to potrzebne, i zwinność w Internecie przez cały czas.

Odwiedź OverPlay »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me