Przegląd PrivateInternetAccess

PrivateInternetAccess


 • cennik

  Od 3,49 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • Odblokowuje:


  • Netflix

  • iPlayer

Private Internet Access to VPN z siedzibą w USA, który prowadzi zerowe dzienniki; roszczenie, które zostało udowodnione w sądzie. PIA VPN ma serwery w 33 krajach, zapewnia silne szyfrowanie OpenVPN i jest jedną z najpopularniejszych sieci VPN wśród użytkowników Reddit. W tym przeglądzie Private Internet Access dogłębnie przyglądamy się tej sieci VPN i pytamy, czy warto.

ProPrivacy.com Wynik
8,9 z 10

streszczenie

Prywatny dostęp do Internetu (PIA) to usługa VPN, która jest szanowana w branży VPN od wielu lat. Jest to VPN z siedzibą w USA, który zapewnia wysoki poziom prywatności i niezawodności. VPN ma politykę zerowego logowania, co udowodniło w sądzie. Zapewnia również silne szyfrowanie i mnóstwo serwerów na całym świecie. PIA to także tania usługa VPN, która czyni ją atrakcyjną opcją dla każdego, kto szuka prywatności i usług odblokowywania stron internetowych.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  USA
 • Kraje
  33
 • Jednoczesne połączenia
  10
 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  62,2 Mbps

Cena £

24 miesiące

3,49 USD
na miesiąc

12 miesięcy

5,99 USD
na miesiąc

1 miesiąc

9,95 USD
na miesiąc

Prywatny dostęp do Internetu można kupić w trzech różnych abonamentach. Wszystkie te plany oferują tę samą funkcjonalność, różnią się tylko tym, że cena staje się tańsza, jeśli zobowiązujesz się na dłuższy okres. Przy cenie 6,95 USD za jeden miesiąc ta sieć VPN jest jedną z najtańszych sieci VPN jednomiesięcznych, jakie kiedykolwiek oceniliśmy. A płacenie 3,33 USD miesięcznie za rok jest naprawdę świetną ceną, którą niezwykle trudno pokonać. Dla tych, którzy wolą sześciomiesięczny sub, istnieje możliwość zapłaty równowartości 5,99 USD miesięcznie (w pojedynczej racie 35,95 USD). Biorąc pod uwagę, że ta sieć VPN twierdzi teraz, że odblokowuje strumienie, jest to wyjątkowo tania usługa VPN.

Subskrypcje PIA można kupić za pomocą karty kredytowej, PayPal i wielu systemów płatności online. Abonenci mogą również płacić przy użyciu różnych kart upominkowych, w tym Starbucks, Bestbuy i Walmart. Jest to świetne do płacenia z większą anonimowością (możesz zarejestrować się za pomocą e-maila z palnikiem). Ponadto PIA akceptuje Bitcoiny i Z-gotówkę.

Dla tych, którzy chcą wypróbować PIA, firma zapewnia solidny 7-dniowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy. Pozwala to każdemu przetestować VPN bez ryzyka przez cały tydzień.

Naprawdę nie możemy podkreślić, jak tani jest miesięczny plan PIA. Pozwala wypróbować VPN przez cały miesiąc (lub odzyskać pieniądze w ciągu 7 dni), aby upewnić się, że Ci się podoba, zanim przystąpisz do absurdalnie taniego dwuletniego planu, który oferuje również PIA. Imponujący.

Odblokuj Netflix?

W październiku 2020 roku PIA ogłosiło, że odzyskało dostęp do głównych serwisów streamingowych, takich jak Netflix i BBC iPlayer. To naprawdę dobra wiadomość i oznacza, że ​​PIA powinna być teraz świetną, wszechstronną usługą VPN do przesyłania strumieniowego. Jeśli pragniesz VPN do uzyskiwania dostępu do stron streamingowych, takich jak putlockerzy, 123 filmy, Viooz itp., To VPN chroni Twoją prywatność i pozwala na przesyłanie strumieniowe treści za darmo - przez cały dzień.

Podsumowując, ta VPN może być teraz uważana za świetną opcję dla każdego, kto szuka Netflix VPN, chociaż oczywiście zdolność VPN do odblokowania Netflix jest temperamentalna, ponieważ Netflix ciężko pracuje, aby zablokować adresy IP VPN. Tak więc, czy PIA może z powodzeniem nadal zapewniać dostęp do oficjalnych stron internetowych na parze przez długi okres czasu! Możesz zaryzykować, ale istnieją inne sieci VPN na rynku, które udowodniły, że wciąż odblokowują Netflix i inne popularne serwisy streamingowe rok po roku...

cechy

Torrenting
Wszystkich serwerów 3500
Obsługa routera
Przekierowanie portów
Wybór portu
Obsługiwane routery DD-WRT, Pomidor, PfSense, LEDE, Merlin, AsusWRT
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Czystego metalu
Kraje 33
Jednoczesne połączenia 10

PIA VPN to w pełni funkcjonalna sieć VPN, która ma wiele zalet:

 • Brak logów VPN

 • Aplikacje na wszystkie platformy

 • P2P Torrentowanie dozwolone

 • 3236 serwerów w 33 krajach

 • Wiele opcji szyfrowania

 • Szyfrowanie OpenVPN

 • Serwer proxy SOCKS5

 • 10 jednoczesnych urządzeń

 • Zaciemnione serwery / stealth

 • Killswitch na wszystkich platformach

 • Przekazywanie portów

 • Funkcja automatycznego łączenia

Unikalną cechą tej VPN jest posiadanie liczby serwerów, lokalizacji i statystyk przepustowości na swojej stronie internetowej. Użytkownicy mogą również wybrać każdy indywidualny serwer VPN i wykonać kontrolę prędkości, aby zobaczyć, jak działa.

Szybkość i wydajność

Szybkość VPN testujemy trzy razy dziennie przy użyciu naukowego systemu testów prędkości opartego na serwerze. Nasze serwery testują serwery w Hongkongu, Australii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych pod kątem szybkości serii (maks.) I średnich pobrań. Najnowsze wyniki testów za marzec 2019 r. Pokazano poniżej.

Prędkość PIA VPN

Średnie prędkości pobierania wynoszące 23 Mb / s nie są złe, biorąc pod uwagę cenę tej sieci VPN. Te prędkości pobierania umożliwiają strumieniowe przesyłanie treści w jakości HD. Można jednak powiedzieć, że na rynku dostępne są znacznie szybsze sieci VPN.

Plusem jest to, że prędkości serii testowane z serwera brytyjskiego do lokalnego serwera testowego w Wielkiej Brytanii były szybkie (87 Mb / s), co pomaga wzmocnić działanie tej sieci VPN w sposób zadowalający dla większości ludzi.

Porównaliśmy nasze wyniki prędkości z wynikami w internetowym systemie testów prędkości PIA. Według PIA, prędkość pobierania wynosiła 42,93 Mbit / s. Nasze serwery testowe (ustawiamy średnią na ostatnie 24 godziny) wyświetlane wyniki z 21.1 Mbit / s. Dlatego odkryliśmy, że funkcja PIA przecenia prędkości VPN w porównaniu z naszymi testami prędkości OpenVPN. Możliwe jest jednak, że PIA testuje swoje połączenie z innym protokołem - co może generować większe prędkości (ale może być naprawdę zszokowany, jeśli je podwoi).

Testy szczelności

Wykryto wyciek IPv4?
Wykryto wyciek IPv6?
Wykryto wyciek WebRTC?
Limity danych
Ograniczenia przepustowości
ProPrivacy.com SpeedTest (max / burst) 254,93
ProPrivacy.com SpeedTest (średnia) 62,2

Testowaliśmy PIA pod kątem wycieków za pomocą ipleak.net. Nasze testy wykazały, że jest to solidna sieć VPN, która nie ma wycieków IPv4 IP, wycieków WebRTC ani wycieków DNS. Nie wykryto również wycieków na komputerze Mac podczas testowania połączenia IPv6.

Odkryliśmy jednak wyciek WebRTC IPv6 w systemie Windows. Na szczęście nie stanowi to problemu, ponieważ można go łatwo podłączyć, wyłączając WebRTC w przeglądarce lub korzystając z rozszerzenia Easy WebRTC Block. Wyciek można również zatkać przez wyłączenie połączeń IPv6 w centrum sieci i udostępniania.

Podsumowując, całkiem niezły wynik i fajnie jest zobaczyć, że ta VPN ma wyłącznik bezpieczeństwa na wszystkich platformach.

Prywatność

Obfuscation (podstęp)
Ochrona przed wyciekiem IPv4
Ochrona przed wyciekiem IPv6
Ochrona przed wyciekiem WebRTC
Wyłącznik awaryjny
Samoobsługowy / proxy DNS Pełnomocnik

Siedziba w USA nie jest idealna do usług prywatności. Rząd USA uchwalił ustawodawstwo, które może wykorzystać, aby zmusić amerykańskie firmy do dostarczenia im wszystkich danych, które przechodzą przez ich serwery (nie tylko serwery w USA - ale także serwery na całym świecie). Na szczęście PIA to VPN z zerowymi logami, co oznacza, że ​​nie ma żadnych danych do przekazania władzom, nawet jeśli się do nich zwróci.

Z drugiej strony możliwe jest, że władze USA będą mogły dostarczyć PIA nakaz nakazu i knebel, aby rozpocząć prowadzenie rejestrów. Jest to problem dla każdego, kto potrzebuje szczelnej ochrony prywatności. Prawdą jest jednak również to, że PIA jest jedną z niewielu sieci VPN, która dowiodła, że ​​w sądzie nie ma żadnych roszczeń związanych z logami; kilka razy.

Ta sieć VPN pozwala na pobieranie P2P przez BitTorrent, co zawsze jest oznaką dostawcy VPN, który nie jest zaniepokojony sekwestracją dzienników przez władze.

Szyfrowanie

IKEv2
OpenVPN
Inne protokoły Cisco iPsec
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP

PIA jest jedną z niewielu sieci VPN, która zapewnia dużą liczbę ustawień szyfrowania u swoich klientów. Dostępne są szyfrowanie PPTP, L2TP / IPsec i OpenVPN.

Subskrybenci mogą przełączać się między różnymi mocami szyfrowania dla OpenVPN, dając im moc, dzięki której bezpieczeństwo VPN może być trudniejsze lub słabsze (aby uzyskać lepszą wydajność). VPN zapewnia wszystko, od silnej do absurdalnie silnej implementacji OpenVPN (co oznacza, że ​​tak naprawdę nie ma słabych ustawień).

Przełącznik kills na wszystkich platformach gwarantuje również prywatność ludzi. Oto standardy szyfrowania dla OpenVPN:

Kanał danych: szyfr AES-256 z silnym SHA256 do autoryzacji i uzgadniania RSA 4096.

Kanał sterowania: szyfr AES-256 z uwierzytelnianiem SHA384. Perfect Forward Secrecy jest dostarczany z wymianą DHE + RSA dla uzgadniania RSA lub ECDHE + ECDSA dla uzgadniania ECC.

Jest to wyjątkowo solidne szyfrowanie, które zapewni prywatność i bezpieczeństwo tunelu danych na poziomie wojskowym. Chociaż wiele opcji szyfrowania może być nieco mylące dla początkujących, w rzeczywistości bardzo łatwo jest skonfigurować VPN. Ponadto posiadanie dodatkowych opcji jest zdecydowanie zaletą tej usługi.

Obsługa klienta

Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Bezpłatny okres próbny Nie
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 7

Jeśli chodzi o obsługę klienta, dostajesz to, za co płacisz w PIA. W przeciwieństwie do wielu sieci VPN premium, nie ma funkcji obsługi czatu na żywo w swojej witrynie. To może zniechęcić niektórych ludzi. Jednak przy tak niezawodnej sieci VPN mało prawdopodobne jest, że ludzie będą często napotykać problemy, a fakt, że możliwe jest uzyskanie wsparcia za pośrednictwem poczty e-mail (systemu biletów) prawdopodobnie będzie w porządku dla większości ludzi.

Pod względem innych zasobów VPN Private Internet Access VPN jest wyjątkowy. Na stronie znajduje się sekcja FAQ i blog, który jest znacznie powyżej średniej dla branży VPN w ogóle. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jego powiązania z guru prywatności i szwedzkim politykiem Rickiem Falkvinge.

Być może moim jedynym sporem ze wsparciem PIA jest to, że jest reklamowany jako 24/7 na swojej stronie internetowej.

Wniosek o wsparcie Pia

Okazało się, że jest to trochę nieuczciwe, ponieważ musiałem czekać około siedmiu godzin (a nawet jednego dnia), aby uzyskać odpowiedź, kiedy to przetestowaliśmy.

Ponownie dostajesz za co płacisz w życiu, a ta VPN jest tania. Ponieważ jednak większość ludzi prawdopodobnie nigdy nie będzie potrzebować wsparcia, niekoniecznie musi to być przełom. Z pewnością zalecamy przetestowanie tej sieci VPN przy użyciu miesięcznego okresu próbnego i 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Jeśli działa płynnie przez miesiąc, prawdopodobnie będzie działał idealnie w systemie przez dwa lata.

Doświadczenie użytkownika

Windows
System operacyjny Mac
Android
Linux
iOS
telefon Windows

Odkryliśmy, że wrażenia użytkownika są fantastyczne od getgo dzięki temu dostawcy VPN. PIA to VPN, który faktycznie umieszcza ważne informacje na swojej stronie internetowej, dzięki czemu dokładnie wiesz, co otrzymujesz pod względem funkcji i implementacji szyfrowania. To powiew świeżego powietrza w branży, w której często ukrywa się szczegóły.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, PIA ma łatwe w użyciu aplikacje dla wszystkich popularnych platform, w tym Androida, Windows, Mac, iOS i Linux. Zawiera także przewodniki dotyczące instalacji na wybranych routerach (DD-WRT, Tomato, PfSense, LEDE, Merlin, AsusWRT).

PIA zapewnia także przewodniki po instalacji i samouczki dla każdej platformy, które mogą pomóc początkującym w uruchomieniu VPN, jeśli mają jakieś zamieszanie.

Serwer proxy SOCKS5 jest również dostępny dla wszystkich subskrybentów na stronie VPN (dla wszystkich platform).

Aplikacja Windows

Ich aplikacja Windows VPN jest wyposażona w przełącznik Killswitch i technologię zaciemniania, które pozwalają ominąć zapory VPN. Pozwala także ludziom ukrywać swoje korzystanie z VPN w krajach, w których czują się źle. Niestety, podczas testowania tego klienta odkryliśmy przeciek IPR6 WebRTC - więc musisz wyłączyć połączenia IPv6 lub WebRTC, aby bezpiecznie powiązać VPN.

Ogólnie rzecz biorąc, stwierdziliśmy, że ten klient VPN jest stabilny i niezawodny. Zapewnia silne szyfrowanie OpenVPN do wyboru siły szyfrowania oraz zarówno OpenVPN UDP, jak i TCP. Okazało się, że prędkości są wystarczające do odblokowania filmów z YouTube i innych platform. Jest to godny zaufania klient do pobierania za pośrednictwem P2P.

Aplikacja na Maca

Ten klient VPN Maca nie doświadczył wycieków na IPV4 ani IPv6. To jest doskonałe i oznacza, że ​​VPN może zapewnić silną prywatność i bezpieczeństwo od razu po wyjęciu z pudełka. Dostępny jest przełącznik kills, a ten klient ma technologię zaciemniania. Doskonała sieć VPN dla komputerów Mac, która ma wszystko, czego potrzebują użytkownicy komputerów Mac, aby chronić się zarówno w domu, jak i w publicznej sieci Wi-Fi.

Aplikacja na Androida

Klient VPN systemu Android jest dokładnie taki sam, jak jego odpowiedniki w systemach Windows i Mac. Ma wszystkie te same funkcje prywatności, w tym przełącznik „zabicia” i szeroki wybór opcji szyfrowania. Funkcja automatycznego łączenia jest również przydatna dla osób, które chcą, aby VPN łączył się za każdym razem, gdy korzystają z Internetu (na przykład świetne dla osób, które poruszają się i często korzystają z publicznej sieci Wi-Fi).

Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy Transmission Control Protocol (TCP) a User Datagram Protocol (UDP), co jest przydatne dla osób, które chcą streamować na swoich urządzeniach z Androidem. Stwierdziłem, że aplikacja na Androida jest stabilna, a prędkości nie różniły się od tych, które występują w wersjach stacjonarnych.

Aplikacja na iOS

Aplikacja iOS VPN domyślnie zapewnia szyfrowanie L2TP / IPsec. Jest to doskonała aplikacja, która jest wyposażona w funkcję Connect On Demand, która współpracuje z funkcją automatycznego łączenia, aby zapewnić funkcję podobną do killwitcha. Działa poprzez zatrzymanie ruchu opuszczającego iPhone'a, jeśli VPN się rozłączy.

Warto jednak pamiętać, że jest to reaktywna funkcja w aplikacji, więc możliwe jest, że w przypadku awarii klienta może nastąpić wyciek danych do usługodawcy internetowego. Ogólnie rzecz biorąc, okazało się, że jest to doskonały klient VPN, który jest dobry do uzyskania cyfrowej prywatności zarówno w domu, jak i w publicznej sieci Wi-Fi.

Końcowe przemyślenia

PIA to wysoce subskrybowana usługa VPN, która jest często chwalona przez osoby dbające o prywatność na Reddit. Jest to VPN z wysokiej jakości klientami, które mogą zapewnić solidny poziom prywatności.

Oprogramowanie VPN jest łatwe w użyciu na wszystkich platformach i posiada niezbędne funkcje do ochrony prywatności danych konsumentów. Obsługa klienta jest czasami krytykowana za pomocą tej sieci VPN, a brak czatu na żywo przez całą dobę sprawia, że ​​jest ona obecnie poniżej wielu wysokiej jakości usług VPN. Pamiętaj jednak, że ta sieć VPN jest tańsza niż większość tych usług - i jest niezawodna, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie będziesz potrzebować wsparcia bardzo często.

To, co wydaje się pewne, jest takie, że PIA jest idealna dla bardziej doświadczonych użytkowników VPN, którzy mogą skorzystać z niektórych oszczędności, uzyskując bezproblemową usługę z mniej aktywnym portalem wsparcia.

Jeśli chodzi o prędkości, ta sieć VPN nie jest oślepiająca, więc jeśli płacisz za szybkie połączenie internetowe i jesteś jedną z tych osób, które lubią korzystać z VPN przez cały czas, możesz chcieć czegoś nieco szybszego. Z drugiej strony prędkości są stabilne i są wystarczająco szybkie, aby przesyłać strumieniowo w jakości HD.

PIA VPN odblokowuje teraz Netflix US lub BBC iPlayer. Dlatego ta sieć VPN powinna dać ci wszystko, czego potrzebujesz, aby skutecznie odblokować te i inne usługi przesyłania strumieniowego od października 2020 r. Co więcej, jeśli z przyjemnością oglądasz bezpłatne treści na stronach takich jak putlockers - lub pobierając z Pirate Bay - ta sieć VPN jest również ideał.

Doskonała sieć VPN, która jest prawdziwą okazją, biorąc pod uwagę, jak dobrze jest wyposażona, aby zapewnić cyfrową prywatność. Niestety wydaje się, że Comcast w USA dławi użytkowników PIA, co oznacza, że ​​ci klienci z USA mogą chcieć szukać gdzie indziej.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me