Przegląd Privatoria

Privatoria

 • cennik

  Od 2,74 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
6.5 z 10

streszczenie

Fakt, że Privatoria w ogóle nie prowadzi dzienników, jest zawsze dobrym sposobem na dostanie się po mojej prawej stronie. Abysmal prędkości pobierania utrudniają jednak rekomendację usługi.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  8 Mb / s
 • Jurysdykcja
  Republika Czeska.
 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Kraje
  20

Jak zobaczymy w tym przeglądzie Privatoria, ten czeski dostawca VPN oferuje tanią usługę z wieloma interesującymi dzwonkami i gwizdkami wprowadzanymi za darmo. Ma też dość fajną aplikację na Androida.

Odwiedź Privatoria »

cechy

Privatoria oferuje serwery w 20 lokalizacjach na całym świecie. Bardziej niezwykłe lokalizacje obejmują serwery w Rosji, Brazylii i Indiach.

Dodatki zawarte:

 • Podczas korzystania z usługi możesz podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie
 • Oprócz VPN, Privatoria oferuje Tora przez VPN bez potrzeby korzystania z przeglądarki Tor
 • Web Proxy Tor
 • "Anonymous Proxy"
 • „Anonimowy e-mail”
 • Aplikacja na Androida

Rozczarowujące jest to, że torrentowanie jest zabronione. Privatoria twierdzi jednak, że nie prowadzi dzienników, więc jak (i ​​czy) jest to wykonalne w praktyce, pozostaje otwartą kwestią.

VPN Plus Tor

Ta funkcja pozwala Torowi przez VPN.

Twój komputer -> VPN -> Słup -> Internet

Zobacz Wspólne korzystanie z VPN i Tora, aby uzyskać pełną dyskusję na temat konsekwencji tego. Dzięki Privatoria osiąga się to poprzez transparentne kierowanie twojego połączenia ze specjalnie skonfigurowanego serwera VPN do sieci Tor.

Należy jednak zauważyć, że Tor przez VPN można również osiągnąć po prostu za pomocą przeglądarki Tor Browser podczas połączenia z VPN. Jest to o wiele bezpieczniejsze niż używanie przezroczystego serwera proxy tego rodzaju, który oferuje Privatoria, ponieważ:

 • Szyfrowanie Tora odbywa się kompleksowo od twojego pulpitu do serwerów Tora. Dzięki przezroczystym serwerom proxy możliwe jest, że Twój dostawca VPN (np. Privatoria) może przechwycić ruch, zanim zostanie zaszyfrowany przez serwery Tor.
 • Przeglądarka Tor została zahartowana przed różnymi zagrożeniami w sposób, w jaki prawie na pewno nie była używana zwykła przeglądarka.

Zasadniczo lepiej jest używać przeglądarki Tor Browser podczas połączenia z VPN.

Web Proxy Tor

Jest to podobne do „VPN Plus Tor”, z wyjątkiem użycia proxy HTTP.

Anonimowy adres e-mail

Privatoria oferuje własny serwer e-mail (POP3 / IMAP). Przychodzące i wychodzące wiadomości e-mail są szyfrowane przez połączenie HTTPS.

Domyślnie są one również przechowywane na serwerze Privatoria przy użyciu szyfrowania AES-256. To szyfrowanie jest wykonywane przez Privatoria. Dzięki temu hakerzy nie będą uzyskiwać dostępu do wiadomości e-mail, ale Privatoria może uzyskać do nich dostęp i przekazać je organom ścigania, jeśli jest to prawnie wymagane.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że ​​e-mail Privatoria obsługuje szyfrowanie PGP typu end-to-end. Jest to bardzo bezpieczne (chociaż metadane nagłówka są nadal widoczne) i powinno zapewnić, że nikt poza nadawcą i zamierzonymi odbiorcami nie będzie mógł czytać wiadomości e-mail (ani otwierać załączników).

Utworzenie PGP jest zawsze nieco zaangażowanym procesem, ale Privatoria uczyniło go tak bezbolesnym, jak to możliwe. W rzeczywistości dodała doskonałą instrukcję szyfrowania PGP do swojego panelu sterowania. To świetnie, ale jak zawsze w przypadku PGP, zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą używać PGP, aby działało.

"Anonymous Proxy"

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że ta usługa proxy nie jest w rzeczywistości „anonimowa”. Jest to proxy HTTP szyfrowane HTTPS, z lokalizacjami serwerów w 15 krajach.

Podobnie jak w przypadku VPN, serwer proxy ukryje Twój prawdziwy adres IP przed odwiedzanymi witrynami. Połączenie HTTPS zapewni również, że Twój dostawca usług internetowych nie będzie widział, co robisz w Internecie. Jednak każdy, kto obsługuje serwer proxy (w tym przypadku Privatoria), może zobaczyć, co się dzieje w Internecie. Dlatego korzystanie z serwera proxy nie jest prawie „anonimowe”.

Wtyczka przeglądarki Privatoria proxy jest teraz dostępna dla Chrome i Opery. Podczas jego używania nie wykryłem wycieków DNS, chociaż WebRTC ujawnił mój prawdziwy adres IP. US Netflix zablokował mnie, ale mogłem użyć wtyczki do oglądania BBC iPlayer.

Zobacz Proxy vs VPN - jaka jest różnica? za pełną dyskusję na temat serwerów proxy. Większość użytkowników VPN nie będzie potrzebować proxy, ale ta funkcja może być przydatna dla niektórych. Najwyraźniej Privatoria planuje również wspierać proxy SOCKS w przyszłości.

Odwiedź Privatoria »

Szybkość i wydajność

Prędkości pobierania Privatoria

Prędkości wysyłania Privatoria

Wszystkie testy zostały przeprowadzone przy użyciu mojego łącza światłowodowego 50 Mb / s / 3 Mb / s.

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów.

Te prędkości pobierania są po prostu straszne!

Tak! Brak wycieków IP! Wycieki WebRTC muszą być zablokowane po stronie serwera. Pamiętaj, że mój dostawca usług internetowych (Virgin Media UK) nie obsługuje IPv6, więc nie mogę testować pod kątem wycieków IPv6. Jednak zgodnie z oficjalnym dziennikiem zmian OpenVPN, wycieki IPv6 zostały naprawione.

US Netflix odmówił gry po podłączeniu do serwera VPN VPN w USA, ale BBC iPlayer zrobił to po podłączeniu do serwera VPN w Wielkiej Brytanii.

Cena £

1 miesiąc

2,74 USD
na miesiąc

W przeciwieństwie do większości usług VPN, Privatoria wymaga minimum trzech miesięcy zakupu. Biorąc pod uwagę, że trzymiesięczny plan kosztuje bardzo mało kieszeni 12,99 USD (4,33 USD miesięcznie), nie jest to jednak prawdopodobne, aby martwić.

Ceny spadną do absurdalnie niskich 2,74 USD miesięcznie, jeśli zakupiony zostanie abonament roczny.

Jeśli rejestracja przez co najmniej trzy miesiące naraz Cię martwi, dostępna jest godzinna, całkowicie bezpłatna wersja próbna. Nie są wymagane żadne szczegóły płatności.

Ponadto nieograniczony siedmiodniowy bezpłatny okres próbny powinien wystarczyć do podjęcia decyzji, czy usługa jest dla Ciebie odpowiednia. Szczegóły płatności są wymagane, ale zostaniesz obciążony tylko wtedy, jeśli nie anulujesz rezerwacji w ciągu siedmiu dni.

Możesz również poprosić o zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni, jeśli napotkasz problemy techniczne, których zespół obsługi klienta Privatoria nie może rozwiązać.

Obsługiwane platformy płatnicze

Łatwość użycia

Logować się

Aby się zarejestrować, zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i adresu e-mail. Otrzymasz hasło, ale zachęcamy do wybrania nowego. Jest to bezpieczna konfiguracja, a także oznacza, że ​​adres e-mail podany podczas uruchamiania nie musi być prawidłowy (nawet tymczasowo). To jest świetne!

Podczas pierwszej rejestracji nie musisz dokonywać płatności za pierwszą godzinę. To może nie potrwać długo, ale powinno wystarczyć sprawdzenie, czy usługa działa dla Ciebie. Jak wspomniano wcześniej, możesz przedłużyć bezpłatny okres próbny do siedmiu dni po podaniu szczegółów płatności.

Klient Privatoria Windows VPN

A raczej brak jednego. Dostępne są instrukcje instalacji dotyczące konfiguracji L2TP / IPSec za pośrednictwem klienta VPN wbudowanego w system Windows oraz konfiguracji OpenVPN za pośrednictwem oficjalnego klienta OpenVPN.

To mnie początkowo dotyczyło. Oficjalny klient OpenVPN zawsze był dobrym oprogramowaniem na wiele sposobów, ale nie zapewniał żadnej formy ochrony przed wyciekiem DNS IPv4 lub IPv6. Zmieniło się to jednak od wersji OpenVPN 2.3.9.

Nieco irytujące jest to, że każdy plik konfiguracyjny .ovpn jest pobierany pod nazwą „openvpn” i należy go ręcznie zmienić, aby był użyteczny.

Oczywiście oficjalny klient OpenVPN nie ma żadnych fantazyjnych dzwonków i gwizdów znalezionych w wielu dedykowanych aplikacjach (z których najważniejszym jest przełącznik zabijania). Jest również nieco trudniejszy do skonfigurowania niż większość niestandardowych klientów. Ale wykonuje swoją pracę i robi to dobrze.

Platformy

Instrukcje instalacji L2TP / IPsec są dostępne dla urządzeń z systemem Windows, Mac OSX, Android i iOS. Instrukcje instalacji OpenVPN są dostępne dla systemów Windows i Linux (wiersz poleceń).

Pliki konfiguracyjne OpenVPN są dostępne dla systemów Windows i Mac OSX / Linux i nie ma powodu, dla którego nie można ich używać w żadnym systemie, w którym można uruchomić klienta OpenVPN.

Oprócz podręczników w obszarze członków witryny blog zawiera dodatkowe instrukcje konfiguracji. Na przykład, jak skonfigurować OpenVPN w Mac OSX za pomocą klienta Viscocity.

Aplikacja na Androida

Chociaż nie ma niestandardowego klienta stacjonarnego, Privatoria ma aplikację na Androida. Oprócz działania jako klient VPN aplikacja zawiera bezpieczny klient czatu i klienta poczty e-mail dla swojej usługi anonimowej poczty e-mail (patrz poniżej).

Aplikacja na Androida Privatoria jest całkowicie darmowa dla użytkowników, jednak aby móc z niej korzystać, konieczne jest utworzenie dodatkowego konta.

Odkładając na bok, aplikacja na Androida jest całkiem dobra. Wygląda elegancko, działa dobrze i nie wykryłem wycieków DNS ani WebRTC podczas jego używania.

Obsługa klienta

Obsługa czatu na żywo jest dostępna w godzinach pracy w Europie Środkowej. Odpowiedzi na moje pytania były szybkie, a personel był przyjazny i chętny do pomocy. Dogłębna wiedza techniczna personelu pierwszej linii wydawała się nieco cienka, ale zespół techniczny kierował trudne pytania i zwykle udzielał odpowiedzi w ciągu kilku minut.

Poza godzinami pracy w Czechach działa system biletów z biletami. Odpowiedź jest gwarantowana w ciągu 48 godzin.

Prywatność i ochrona

Privatoria obsługuje protokoły VPN L2TP i OpenVPN. Jak zawsze polecam korzystanie z OpenVPN tam, gdzie to możliwe. Szyfrowanie OpenVPN wykorzystuje szyfr AES-128 z uzgadnianiem RSA-4096 i uwierzytelnianiem danych HMAC SHA-1.

AES-256 jest obecnie częściej używany, ale AES-128 pozostaje bezpieczny zgodnie z najlepszą wiedzą. W rzeczywistości ma silniejszy kluczowy harmonogram niż AES-256, co zdaniem niektórych ekspertów czyni go bardziej bezpiecznym.

W pliku konfiguracyjnym OpenVPN nie podano kluczy Diffie-Hellman, ale wsparcie Privatoria zapewnia mnie, że obsługiwana jest Perfect Forward Secrecy. Autoryzacja HMAC SHA-1 jest w porządku, a Privatoria mówi mi, że wkrótce planuje przejście na HMAC SHA-256. Uzgadnianie RSA-4096 jest doskonałe.

Przegląd szyfrowania OpenVPN i stosowanych terminów znajduje się tutaj.

Pakiet szyfrujący OpenVPN jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o prywatność, Privatoria również dobrze sobie radzi:

„Privatoria.net nie prowadzi dzienników aktywności użytkownika. Obejmuje to przeglądanie, historię pobierania i wszelkie inne dzienniki ruchu ”.

Privatoria ma siedzibę w Czechach. Według OpenDemocracy,

„Państwo czeskie nie ma możliwości opracowania masowego programu nadzoru internetowego - stosuje jednak metody„ starej szkoły ”.”

Bez obowiązkowych przepisów o zatrzymywaniu danych, bez specjalnych powiązań z NSA lub GCHQ oraz bez własnego nadzoru państwowego na dużą skalę, Republika Czeska jest dobrym miejscem do oparcia usługi VPN zorientowanej na prywatność. Privatoria akceptuje płatności przy użyciu Bitcoinów, co może również poprawić prywatność.

Końcowe przemyślenia

lubiłam

 • Brak dzienników
 • Świetny pakiet szyfrujący OpenVPN
 • Brak wycieków IP
 • Tani
 • Pięć jednoczesnych połączeń
 • Dobre oferty próbne
 • Zręczna aplikacja na Androida
 • Świetne wsparcie
 • Usługa e-mail obsługuje PGP
 • Ładne wtyczki przeglądarki proxy
 • Akceptuje bitcoiny

Nie byłam tego taka pewna

 • VPN z Torem jest bardziej bezpieczny przy użyciu Tor Bowser podczas połączenia z VPN

nienawidziłem

 • Straszne prędkości pobierania
 • P2P zabronione

Jest wiele do polecenia Privatoria. Co najważniejsze, nie ma żadnych dzienników i jest absurdalnie tani. Chociaż nie oferuje niestandardowej aplikacji komputerowej, oficjalny klient OpenVPN działa bardzo dobrze i nie napotkałem żadnych wycieków IP (przynajmniej w systemie Windows).

Szyfrowanie OpenVPN jest świetne, a aplikacja na Androida jest również dość funky.

Dodatkowe bezpłatne usługi są miłe i mogą być przydatne dla niektórych. We wszystkich przypadkach są jednak lepsze usługi, które robią to samo (lub w przypadku Tora, lepiej jest po prostu użyć przeglądarki Tor, gdy jest podłączony do VPN).

Ogromna mucha w maści to jednak wyniki testu prędkości pobierania, które są absolutnie okropne. Do tego stopnia, że ​​ta usługa VPN jest prawie bezużyteczna…

Odwiedź Privatoria »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me