Przegląd routera ExpressVPN

Router ExpressVPN


 • cennik

  Od 299,00 USD
  / miesiąc

Router VPN to świetny sposób, aby upewnić się, że wszystkie twoje urządzenia są automatycznie chronione. ExpressVPN dostarczył swoją poprawną nazwę Router ExpressVPN. Jak można się po nich spodziewać, to coś w rodzaju bestii.

ProPrivacy.com Wynik
8.5 z 10

streszczenie

Chociaż ma swoje wady, jest bardzo łatwy w użyciu i gwarantuje najwyższe prędkości Internetu i VPN. Czytaj dalej recenzję routera ExpressVPN i przewodnik, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest router ExpressVPN?

expressvpn router wifi

W tym przeglądzie routera ExpressVPN (lub dokładniej w przeglądzie routera ExpressVPN Linksys WRT1200AC) stwierdziłem, że potężny sprzęt stanowi świetny router VPN. Ale jednostka magazynowa jest tańsza, w pełni funkcjonalna i zawiera klienta OpenVPN. Jak widać z mojej ostatniej recenzji ExpressVPN, jestem pod dużym wrażeniem tego znanego dostawcy VPN.

Oprócz oferowania łatwych w użyciu niestandardowych aplikacji dla większości platform, ExpressVPN współpracuje z FlashRouters
oferować niestandardowe routery ExpressVPN. Te routery używają standardowego sprzętu Linksys WRT1200AC i Linksys WRT1900ACS, który jest dostarczany z pamięcią flash i wstępnie skonfigurowany z niestandardową aplikacją OpenVRT ExpressVPN.

W tej recenzji przyglądam się nieco tańszemu ExpressVPN Linksys WRT1200AC.

Konfiguracja routera ExpressVPN Linksys WRT1200AC

Konfiguracja zasadniczo obejmuje:

 1. Podłącz WRT1200AC do modemu szerokopasmowego lub routera.
 2. Podłącz swoje urządzenie (urządzenia) za pomocą Wi-Fi lub podłączając kabel Ethernet.
 3. Uwierzytelnij swoje konto ExpressVPN za pomocą dostarczonego kodu uwierzytelniającego.
 4. Wybierz serwer VPN.

I to wszystko! Może być potrzebny dodatkowy krok, jeśli łączysz się bezpośrednio z modemem kablowym. Pełne instrukcje są dostępne tutaj. Aby korzystać z routera w sieci VPN, musisz mieć subskrypcję ExpressVPN. Można go jednak używać jako prostego routera bez sieci VPN bez subskrypcji. Przydatną nową funkcją jest tunelowanie podzielone. Oznacza to, że możesz kierować niektóre podłączone urządzenia przez VPN, jednocześnie umożliwiając innym dostęp do Internetu poza VPN.

ExpressVPN Linksys WRT1200AC

Sprzęt i funkcje routera ExpressVPN

 • Częstotliwość radiowa 11ac 5,8 GHz, 802.11 a / b / g / n
 • AC1200 przyspiesza do 867 Mb / s w paśmie 5 GHz, 400 Mb / s w paśmie 2,4 GHz
 • Dwurdzeniowy procesor ARM 3GHz
 • 128 MB pamięci flash i 512 MB pamięci DDR3 RAM
 • 2x regulowane, wyjmowane anteny „zapewniające maksymalny zasięg i wydajność w budynkach jedno- i wielopiętrowych”
 • 4x gigabitowe porty Ethernet (1 GbE)
 • Zasilacz 12V 1A jest wyposażony w wiele międzynarodowych adapterów (tak świetnych dla mnie jako Brytyjczyka!)

Podstawowy sprzęt posiada również 1x port eSATA do udostępniania plików w sieci z szybkościami przesyłania danych do 3Gbps (może również służyć jako port USB 2.0) i 1x port USB 3.0 do przechowywania danych. Niestety, porty te nie są obsługiwane przez oprogramowanie ExpressVPN i dlatego nie są dostępne do użytku.

Dwurdzeniowy procesor ARM 1,3 GHz jest bardzo wydajny. Jest to ważne w routerze VPN, ponieważ przetwarzanie silnie zaszyfrowanego połączenia OpenVPN wymaga bardzo dużego procesora. Oznacza to, że większość routerów ma problemy z konfiguracją VPN, co powoduje wolne połączenia internetowe. Wydajność Wi-Fi nie jest jednak tak imponująca.

WRT1200AC obsługuje standard Wi-Fi dual-stream (2x2) zamiast szybszego trzy-stream (3x3). 3x3 ma teoretyczną prędkość maksymalną 1300 Mb / s w paśmie 5 GHz i 60 Mb / s w paśmie 2,4 GHz. To powiedziawszy, rzeczywiste zyski wydajności 3x3 są często minimalne, a transfer podwójnego strumienia jest wciąż znacznie szybszy niż nawet najszybsze połączenie internetowe. Jeśli chodzi o korzystanie z routera w sieci VPN, potężny procesor WRT1200AC jest zdecydowanie najważniejszym czynnikiem. Warto również zauważyć, że dwie odłączane anteny można zastąpić zamiennikami o wysokim zysku dostarczanym przez stronę trzecią. Może to zwiększyć zasięg Wi-Fi routera.

Funkcje oprogramowania układowego

Urządzenie WRT1200AC, które tu testuję, zostało wstępnie flashowane niestandardowym oprogramowaniem przez ExpressVPN. Oznacza to, że standardowe GUI Linksys dla WRT1200AC zostało zastąpione aplikacją ExpressVPN. Podobnie jak w przypadku standardowego oprogramowania układowego Linksys, aplikacja oprogramowania ExpressVPN korzysta z niestandardowej wersji OpenWRT opartej na systemie Linux.

Aplikacja Firmware ExpressVPN

Aplikacja Firmware ExpressVPN

W przeciwieństwie do DD-WRT, OpenWRT nie ma domyślnego GUI. Zamiast tego jest to platforma, na której inni mogą budować pakiety. Jest szeroko rozszerzalny, ale wymaga dostosowania przez programistów, aby był użyteczny dla użytkowników końcowych. Nic dziwnego, że wersja OpenWRT ExpressVPN dotyczy przede wszystkim zapewnienia płynnego i bezproblemowego korzystania z VPN. W końcu łatwość użytkowania to znak rozpoznawczy ExpressVPN! W tym celu aplikacja routera pozwala wybrać protokół OpenVPN (TCP lub UDP) i lokalizację serwera (136 miast w 87 krajach). Zapora zapewnia, że ​​nie są możliwe żadne wycieki DNS. Ponieważ cały ruch internetowy przechodzi przez tunel VPN do serwerów ExpressVPN.

Ochrona przed wyciekiem

Zapora została wstępnie skonfigurowana, aby zapobiegać wyciekom DNS i działać jak przełącznik „zabicia”. Możesz majstrować dalej, jeśli chcesz. W razie potrzeby można wybrać statyczny adres IP, co jest przydatne do zdalnego dostępu do systemu. Możliwe jest również przekierowanie przy użyciu zapory.

Analiza Twojej sieci

Jak zawsze piękno korzystania z VPN na routerze oznacza, że ​​możesz podłączyć do routera dowolną liczbę urządzeń. Dlatego VPN chroni każde urządzenie korzystające z sieci. Dotyczy to urządzeń takich jak telewizory Smart i konsole do gier, których normalnie nie można skonfigurować do korzystania z VPN. Co jest świetne do fałszowania geograficznego.

Aplikacja zawiera różne narzędzia, które pozwalają monitorować i analizować sieć lokalną.

Ważne jest, aby wiedzieć, że oryginalne oprogramowanie firmy Linksys oferuje funkcje niedostępne w wersji ExpressVPN routera. Obejmują one obsługę eSata i USB 2.0 / 3.0 (jak wspomniano wcześniej) oraz optymalizację sygnału. Linksys oferuje również aplikację mobilną, która umożliwia zaawansowane zdalne zarządzanie siecią i kontrolę rodzicielską. Nie są one dostępne z routerem ExpressVPN.

Wniosek

Stock Linksys WRT1200AC to dobry router klasy średniej i wyższej (sprzęt klasy wyższej, wydajność WiFi klasy średniej). Fakt, że ma bardzo wydajny procesor, naprawdę się opłaca, gdy jest używany jako router VPN, ponieważ wyraźnie obsługuje dodatkowe przetwarzanie wymagane do szyfrowania i deszyfrowania połączenia VPN z łatwością.

Oprogramowanie ExpressVPN, typowe dla innych produktów firm, jest bardzo łatwe w konfiguracji i obsłudze. Działa bezbłędnie i zapewnia doskonałe wyniki wydajności VPN. Korzystając z tego routera, będziesz cieszyć się jednymi z najlepszych obecnie dostępnych prędkości połączenia VPN. Problem polega na tym, że standardowy router w Amazon kosztuje mniej niż połowę ceny wersji ExpressVPN. Ponadto ma znacznie więcej funkcji (i lepszą wydajność Wi-Fi). Włączenie klienta OpenVPN do podstawowego oprogramowania oznacza również, że możesz łatwo skonfigurować router, aby korzystał z usługi ExpressVPN (doskonała), jednocześnie ciesząc się pełnym zakresem funkcji przewidzianych przez producenta routera.

To powiedziawszy, ExpressVPN Linksys WRT1200AC od FlashRouters korzysta z jednej z najlepszych usług VPN na rynku. I oferuje wbudowaną ochronę przed wyciekiem DNS i przełącznik zabicia, zapewnia ochronę przed wyciekiem WebRTC i pozwala wybrać, które urządzenia używają VPN (dzielone tunelowanie). Wsparcie indywidualne (z opcjonalnym wsparciem TeamViewer) jest również świetnym plusem.

Jako kompletne rozwiązanie VPN typu plug-and-play, korzystanie z niego jest przyjemnością.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me