Przegląd TigerVPN

TigerVPN


 • cennik

  Od 4,16 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
8.2 z 10

streszczenie

TigerVPN, założona w 2011 r., Jest słowacką usługą VPN świeżo uruchomioną w maju 2016 r. Nowy silnik, nowa strona internetowa i nowe aplikacje sprawiają, że TigerVPN nieznacznie poprawia wygląd. Stosunkowo krótka historia firmy oznacza, że ​​niewiele wiadomo na temat jakości usługi, dlatego postanowiłem samemu przetestować TigerVPN. Czytaj dalej tę recenzję TigerVPN, aby dowiedzieć się, czy dokonają cięcia!

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  26 Mbps
 • Jurysdykcja
  Słowacja
 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Kraje
  42

cechy

TigerVPN działa ze słowackiej stolicy Bratysławy. Słowacja jest świetnym krajem dla operatora VPN. Wynika to z faktu, że słowacki Trybunał Konstytucyjny orzekł niedawno, że jakakolwiek masowa inwigilacja obywateli jest niezgodna z konstytucją. TigerVPN to wszechstronna sieć VPN z następującymi funkcjami premium:

 • 300 serwerów w 42 krajach
 • 5 jednoczesnych połączeń - dla abonentów rocznych. (Dwa połączenia, jeśli płacisz miesięcznie)
 • Brak dzienników użytkowania
 • Aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS i Android
 • darmowe StickyPassword (abonament premium)
 • Shimo VPN Manager (z abonamentem rocznym)
 • 500 Mb darmowy okres próbny
 • Wsparcie na podstawie biletów

Szybkość i wydajność

Wszystkie testy prędkości przeprowadzono z lokalizacji w Europie Środkowej. Serwery były testowane pięć razy w celu ustalenia średniej. Moja średnia prędkość bez VPN zarejestrowana jako 70 Mbps w dniu testów. Przetestowano serwery z Niemiec, wschodniego wybrzeża USA i Wielkiej Brytanii. Niemiecki serwer wypadł najlepiej, zapewniając średnie prędkości pobierania wynoszące 32 Mb / s. Zarówno serwery w Wielkiej Brytanii, jak i w USA osiągnęły średnią prędkość około 15 Mb / s, przy czym Wielka Brytania była nieco szybsza (prawdopodobnie ze względu na bliskość).

Wszystkie serwery działały wystarczająco dobrze, aby przesyłać strumieniowo w jakości HD. Jednak spadek od 40 do 50 Mb / s jest dość ogromny - a ludzie z wolniejszym połączeniem internetowym na początku mogą stwierdzić, że nie mogą strumieniować bez buforowania. Szybkość przesyłania pozostała znacznie bardziej stabilna i spadła tylko o niewielką ilość w porównaniu do mojego testu podstawowego. Nie wykryłem wycieków IP, DNS ani WebRTC podczas testowania Tiger VPN, co jest świetną wiadomością. Jednak nie testowałem pod kątem wycieków IPv6, ponieważ obecnie nie mam połączenia IPv6.

Ceny i plany

2 lata

4,16 USD
na miesiąc

12 miesięcy

6,67 USD
na miesiąc

6 miesiąc

8,33 USD
na miesiąc

TigerVPN podąża standardową ścieżką w branży, jeśli chodzi o ceny i plany. Klienci mogą wybierać spośród 1, 6 lub 12-miesięcznych umów. W przypadku dłuższych zobowiązań oferowane są coraz większe zniżki. Ceny TigerVPN są dość przeciętne. 6,67 USD miesięcznie za najniższą cenę (roczna subskrypcja) nie jest tak źle i wypada korzystnie w porównaniu z innymi sieciami VPN - choć, co prawda, można uzyskać coś lepszego za mniej.

Roczny plan daje do pięciu jednoczesnych połączeń. Z drugiej strony 11,99 USD za miesięczny abonament jest dość stromy i otrzymujesz tylko dwa połączenia. TigerVPN oferuje bezpłatną wersję próbną dla nowych klientów, którzy mogą eksperymentować z usługą. Wersja próbna jest ograniczona tylko do 500 MB danych i wybranych lokalizacji. Jest to jednak mile widziana funkcja dla osób, które chcą wypróbować przed zakupem. Opcje płatności są normalne w przypadku zwykłych kart kredytowych / debetowych i PayPal jako opcji. Cieszyłem się również z możliwości płatności w Bitcoinach. Oznacza to, że można uzyskać dodatkowy stopień anonimowości.

Prywatność i ochrona

OpenVPN jest domyślnym protokołem. Zapewnia to najwyższe bezpieczeństwo użytkownikom. TigerVPN daje również użytkownikom możliwość przejścia na L2TP. TigerVPN wykorzystuje standardowe w branży szyfrowanie AES-256-CBC z domyślnie ustawionym protokołem OpenVPN. Niestety, TigerVPN nie obsługuje Perfect Forward Secrecy, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie jest bezpieczny od NSA. TigerVPN wyraźnie stwierdza, że ​​nie są przechowywane żadne dzienniki użytkowania. Jednak niektóre szczegóły połączenia, w tym znaczniki czasu i przepustowość, są "tymczasowo przechowywane".

Biorąc pod uwagę, że Słowacja nie ma obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych, jest to frustrujące. Osoby o wysokich wymaganiach związanych z prywatnością prawdopodobnie spojrzą na dzienniki połączeń i powinny szukać gdzie indziej. Jednak dla zdecydowanej większości osób dzienniki połączeń nie powinny stanowić problemu. TigerVPN pozwala na udostępnianie plików i ma zoptymalizowane do tego serwery. TigerVPN pozwala na torrentowanie P2P na większości serwerów, chociaż proszą one o powstrzymanie się od tej aktywności na swoich serwerach w USA. Podsumowując, TigerVPN wykorzystuje całkiem przyzwoite szyfrowanie, chociaż wciąż nie osiąga poziomu ExpressVPN,
na przykład.

Końcowe przemyślenia

TigerVPN to OK VPN, którego cena jest podobna do wielu innych VPN na rynku (jeśli płacisz rocznie). Warto jednak zauważyć, że można uzyskać VPN z zerowymi logami, która odblokowuje Netflix US za mniej. VPN działa dobrze na wszystkich popularnych platformach i ma całkiem przyzwoitą obsługę klienta. Niestety, nie ma obsługi czatu na żywo, jak wiele VPN w swoim przedziale cenowym. TigerVPN twierdzi, że odblokował US Netflix, ale w moich testach nie udało się.

Jednak udało się odblokować iPlayera w momencie pisania. Z niektórymi dziennikami połączeń, brakiem Perfect Forward Secrecy w pakiecie szyfrowania i brakiem killwitcha - ta sieć VPN jest daleka od bycia na szczycie prywatności VPN. Niepokojące są również powolne prędkości, a konsumenci narzekają na różne prędkości na serwerach. Biorąc to wszystko pod uwagę, muszę stwierdzić, że ta VPN jest zawyżona. Szukaj gdzie indziej.

Odwiedź TigerVPN »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me