Przegląd TorVPN

TorVPN


 • cennik

  Od 0,67 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
7 z 10

streszczenie

TorVPN to brytyjska usługa VPN, która jest tania i ma kilka interesujących funkcji. Strona robi dobre wrażenie i daje kupującemu pewność. Usługa ma jednak szereg wad technicznych. Ponadto TorVPN nie zawiera niestandardowej aplikacji, więc istnieje kilka funkcji bezpieczeństwa VPN, których nie jest w stanie zaoferować. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  26,3 Mbps
 • Jurysdykcja
  UK
 • Jednoczesne połączenia
  20
 • Kraje
  8

cechy

 • Siedmiodniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Darmowa wersja (ważna przez 7 dni)
 • 11 serwerów w ośmiu krajach (po dwa serwery na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych).
 • Zewnętrzna aplikacja OpenVPN dla systemów Windows, Mac OS X, macOS, iOS, Android, Linux i routerów
 • Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP) do ręcznej konfiguracji w systemach Windows, Mac OS X, iOS, Android, Linux i routerach
 • Tunel Secure Shell (SSH) dla systemu Windows i Linux
 • Brak dzienników aktywności
 • Limit do 20 jednoczesnych połączeń
 • Brak limitów przepustowości danych w niektórych płatnych planach
 • P2P dozwolone na kontach Premium
 • Wielojęzyczna strona internetowa
 • Aplikacja wielojęzyczna

Szybkość i wydajność

Przeprowadziłem testy prędkości z protokołem ustawionym na OpenVPN przy użyciu protokołu UDP (User Datagram Protocol). W każdym przypadku przeprowadziłem pięć testów przy użyciu testmy.net w Wielkiej Brytanii (z domowym serwisem internetowym Virgin Media). Korzystałem z IPLocation.net, aby sprawdzić lokalizację serwerów TorVPN. Serwer w Paryżu znajdował się w Roubaix, niedaleko Lille - dość daleko od Paryża. Serwer w Londynie znajdował się w Whitstable w hrabstwie Kent, niedaleko Londynu. Serwer Miami był w Miami.

Testowałem serwery w Londynie i Paryżu na serwerze testowym w Londynie. Porównałem również prędkości połączenia z Londynem bez VPN. Test serwera w Miami został przeprowadzony na serwerze testowym w Miami i porównany z testami na tym samym serwerze bez VPN. Serwer w Wielkiej Brytanii wypadł najlepiej, zapewniając prędkość 37 Mb / s. Francja osiągała znacznie wolniejsze uśrednianie przy około 20 Mb / s.

Bez VPN moje połączenie internetowe 50 Mbps zostało zredukowane do 32 Mbps na serwerze testowym Miami. Z VPN, który spadł do 12 Mbps. Chociaż jest to dość duży spadek, 12 Mb / s pozwoliłoby użytkownikom na przesyłanie strumieniowe wszystkiego oprócz najwyższej jakości HD.

Przeprowadziłem testy szczelności za pomocą ipleak.net. Niestety odkryłem wyciek DNS, który ujawnił moją prawdziwą lokalizację. Mój dostawca usług internetowych nie używa adresów IPv6, więc nie mogłem testować pod kątem tych wycieków. Nie wykryto żadnych innych wycieków IP ani wycieków WebRTC, ale wyciek DNS oznacza, że ​​muszę wykluczyć VPN dla celów prywatności.

cennik

1 miesiąc

0,67 USD
na miesiąc

TorVPN zapewnia najbardziej zróżnicowaną i unikalną strukturę cenową, jaką kiedykolwiek spotkałem. Darmowy plan jest przydatny do uzyskania degustatora usługi, ale jest ograniczony tylko do jednego serwera (twojego wyboru). Opcja Niestandardowa sieć VPN umożliwia użytkownikom dostosowanie funkcji usługi w celu dostosowania usługi do własnych potrzeb.

Główne abonamenty kosztują 1,90 £ za 30-dniową subskrypcję, która pozwala na dwa jednoczesne połączenia i 50 GB ruchu na wybranych dwóch serwerach. 5,50 £, aby uzyskać 90 dni z 3 jednoczesnymi połączeniami na wszystkich "podstawowy" serwery - z limitem pobierania 100 GB.

GoldVPN jest ważny przez rok, zapewnia 4 jednoczesne połączenia, dostęp do wszystkich serwerów i nieograniczony ruch. To bardzo niska cena za to, co dostajesz, i jestem pod wielkim wrażeniem struktury cen.

Abonenci mogą płacić za usługę za pomocą PayPal, Bitcoin oraz kart kredytowych lub debetowych przetwarzanych przez PayPal.

Prywatność i ochrona

TorVPN jest brytyjskim dostawcą, który prowadzi dzienniki połączeń. Dzienniki połączeń w Wielkiej Brytanii są niepokojące, ponieważ można je wykorzystać do przeprowadzenia ataku korelacji czasowej. Dlatego nie zalecamy korzystania z tej sieci VPN w celu zachowania prywatności lub torrentowania.

TorVPN nie ma własnej aplikacji. Zamiast tego musisz pobrać klienta OpenVPN innej firmy. Protokół PPTP jest dostępny, ale nie jest bezpieczny i należy go skonfigurować ręcznie, dlatego zalecamy trzymanie się z dala od niego.

OpenVPN jest implementowany z solidnym szyfrem AES-256. Autoryzacja danych odbywa się za pomocą bezpiecznego HMAC SHA1, a uścisk dłoni jest bezpieczny RSA-4096. VPN zapewnia również Perfect Forward Secrecy poprzez DHE-4096. Najsłabszą częścią protokołu jest autoryzacja SHA1, ale nadal jest to uważane za bezpieczne, co oznacza, że ​​ta sieć VPN jest dobra do celów prywatności.

Również dobra wiadomość: zewnętrzna aplikacja OpenVPN zawiera teraz przełącznik killswitch i ochronę przed wyciekiem DNS, dzięki czemu będziesz bezpieczny przy użyciu tej aplikacji do łączenia.

Końcowe przemyślenia

TorVPN to niesamowicie tani VPN. Będąc w Wielkiej Brytanii i prowadząc dzienniki połączeń, wykluczam to ze względu na prywatność i odradzam używanie go do torrentowania. Jednak ze względu na fakt, że serwer Miami pozwolił mi oglądać US Netflix - jest to interesująca propozycja - szczególnie za jedyne 26 USD rocznie. Powiedziawszy to, TorVPN nie odblokowuje BBC iPlayer.

Bezpłatna usługa to świetny sposób na wypróbowanie TorVPN. Prawdopodobnie dość szybko przejrzysz limit danych 2 GB. Obsługa klienta na czacie na żywo byłaby wspaniałą funkcją - gdyby kiedykolwiek była obecna. Okazało się, że odpowiedzi na e-maile dotyczące zgłoszeń do pomocy są wolne i ich rozpatrzenie zajmuje kilka dni. Ogólnie rzecz biorąc, dobra sieć VPN w jeszcze lepszej cenie, która może być warta uruchomienia testowego w zależności od osobistych potrzeb.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me