Przegląd tunelu

Tunnelr

 • cennik

  Od 5,00 $
  / miesiąc

Aktualizacja: ta usługa VPN nie działa.

ProPrivacy.com Wynik
6,8 z 10

streszczenie

Aktualizacja: ta usługa VPN nie działa.

Tunnelr to amerykańska usługa VPN obsługiwana przez Cloudsy.com. Firma utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy i bardzo trudno jest znaleźć jakiekolwiek informacje na jej temat. Tożsamość właścicieli serwisu jest tylko jednym z aspektów usługi, którego nie może odkryć zwykły użytkownik witryny - ceny są również utrzymywane w tajemnicy.

W tej recenzji dokładamy wszelkich starań, aby odkryć wszystkie istotne dane dotyczące Tunnelr, aby pomóc Ci zdecydować, czy chcesz skorzystać z tej usługi VPN.

PROS

 • Możliwy zwrot pieniędzy
 • Wchodzi do Netflix USA
 • OpenVPN, L2TP, SSH Tunnel i PPTP
 • Limit pięciu równoczesnych połączeń
 • Bezpłatna wersja próbna trwająca dwie i pół godziny

CONS

 • Serwery tylko w pięciu krajach
 • Brak przełącznika zabijania

Ceny i plany tunelu

Tunnelr ma jeden pakiet, ale oferuje go w trzech okresach subskrypcji. Cena usługi jest tańsza miesięcznie, jeśli zarejestrujesz się na dłuższy okres. Musisz jednak zapłacić za cały okres subskrypcji z góry.

Firma oferuje bezpłatny okres próbny, który jest nieunikniony. Nie możesz zapłacić za usługę, dopóki nie zarejestrujesz się na bezpłatny okres próbny, który trwa tylko dwie i pół godziny.

Płatności są obsługiwane przez firmę zewnętrzną o nazwie stripe.com. Oznacza to, że Tunnelr nie musi przechowywać żadnych danych osobowych klientów na swoich komputerach. System akceptuje płatności za pomocą kart kredytowych i PayPal. Szczegóły promocyjne dotyczące VPN deklarują, że możesz zapłacić za pomocą Bitcoin. Jednak ta opcja nie pojawia się, gdy faktycznie subskrybujesz.

Dostajesz limit pięciu równoczesnych połączeń. Udostępnianie konta jest jednak niedozwolone.

Funkcje tunelu

Funkcje pakietu firmy to:

 • Bezpłatna wersja próbna trwająca dwie i pół godziny
 • Limit pięciu równoczesnych połączeń
 • Protokoły OpenVPN, L2TP, SSH Tunnel i PPTP
 • Brak dzienników
 • Akceptuje PayPal, a także karty kredytowe
 • Brak ograniczeń przepustowości danych
 • P2P dozwolone
 • Działa w systemach Windows, Mac OS X, macOS, iOS, Android i Linux
 • Można zainstalować na routerach i przystawkach STB

Lokalizacje serwerów usługi obejmują tylko obecność w pięciu krajach. W Stanach Zjednoczonych jest sześć lokalizacji serwerów: Atlanta, Dallas, Newark, Nowy Jork (który faktycznie znajduje się w New Jersey), Seattle i San Francisco. Istnieją dwie lokalizacje w Wielkiej Brytanii.

Zaskakujący jest brak niektórych głównych narodów na tej liście, takich jak Kanada, Francja i Japonia.

Tunnelr Security

Tunnelr twierdzi, że jest światem "główny dostawca OpenSSH." Jednak protokół SSH nie jest tak bezpieczny jak SSL. Ponadto metoda implementacji systemu za pośrednictwem Tunnelr jest skomplikowana i nie zapewnia łatwego w użyciu interfejsu. Dlatego lepiej jest używać OpenVPN z tym dostawcą. OpenVPN używa OpenSSL do swoich operacji bezpieczeństwa. SSL działa na niższym poziomie niż SSH, co oznacza, że ​​trudniej go oszukać - na komputerze jest mniej poziomów usług, które mogłyby zostać przejęte między kartą sieciową a aplikacją zabezpieczającą. Implementacja Tunnelr w L2TP jest w rzeczywistości bezpieczniejsza niż jego usługa OpenVPN.

Szyfrowanie tunelowe

W ProPrivacy.com preferujemy system OpenVPN. Jednak OpenVPN jest biblioteką procedur i zapewnia wiele różnych opcji szyfrowania. Preferowanym szyfrem szyfrującym dla OpenVPN jest AES, który został zamówiony przez rząd USA i jest najczęściej stosowanym szyfrem w branży VPN. Tunnelr używa szyfrowania AES dla swoich połączeń L2TP VPN i używa go z kluczem 256-bitowym. Zapewnia to bardzo dobry poziom bezpieczeństwa i jest to system szyfrowania wybrany przez najlepsze usługi VPN do ich implementacji OpenVPN.

Tunnelr nie używa AES w OpenVPN. Zamiast tego używa Blowfish. Niektóre osoby są podejrzane o AES, ponieważ został stworzony dla rządu USA. Martwią się, że AES może mieć tajny backdoor, który umożliwia tajnym służbom dostęp do wszystkich zaszyfrowanych wiadomości. Blowfish to dobry alternatywny szyfr dla tych, którzy wolą unikać AES.

Blowfish jest w porządku. Jednak nie jest tak dobrze, jak AES. Główna funkcja bezpieczeństwa każdego szyfru szyfrującego polega na długości jego klucza szyfrującego. Im dłuższy klucz, tym trudniej jest przełamać program uruchamiający każdą możliwą kombinację klawiszy. Niektórzy twierdzą, że klucz 128-bitowy jest wystarczająco długi i złamanie go w locie zajęłoby zbyt wiele czasu. Nominalnie Tunnelr używa 128-bitowego klucza dla Blowfish w swoim systemie OpenVPN. Wątpliwości budzą jednak pliki dziennika połączeń usługi. Te komunikaty ostrzegawcze o problemach, które pojawiają się podczas procedury połączenia. Ostrzeżenia te wskazują, że klucz mniejszy niż 128 bitów jest niepewny. Sugerują, że Tunnelr używa klucza 64-bitowego. Jest to bardzo niepewne i znacznie poniżej poziomu bezpieczeństwa oferowanego przez prawie każdą inną usługę VPN na świecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat szyfrowania VPN, zapoznaj się z Przewodnikiem szyfrowania VPN.

Zarówno Blowfish, jak i AES używają tego samego klucza do szyfrowania i deszyfrowania wiadomości. Oznacza to, że zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą mieć ten sam klucz. Koordynacja kluczy szyfrowania jest potencjalną słabością zabezpieczeń, ponieważ wiadomości, które dostarczają klucze, nie mogą być szyfrowane przez szyfr. Z tego powodu OpenVPN używa systemu o nazwie Transport Layer Security do ochrony dystrybucji kluczy szyfrowania danych. TLS pomaga również nawiązywać połączenia i uwierzytelnia tożsamość każdego komputera w połączeniu.

TLS działa z systemem szyfrowania klucza publicznego, zwanym RSA. W przypadku RSA klucz odszyfrowujący dane jest inny niż klucz, który je szyfruje. Nie można wyprowadzić klucza odszyfrowującego po prostu znając klucz szyfrujący. Klucz szyfrowania można upublicznić, ponieważ wszystkie osoby trzecie byłyby w stanie z nim zrobić, to szyfrować wiadomość, którą tylko właściciel klucza prywatnego mógłby kiedykolwiek odszyfrować.

Po raz kolejny siła szyfru RSA leży w długości jego kluczy. RSA potrzebuje znacznie dłuższych kluczy niż AES i Blowfish. Zazwyczaj sieci VPN wykorzystują klucze RSA 1024, 2048 lub 4096 bitów. 1048-bitowy klucz RSA nie zapewnia wystarczającej ochrony. Większość sieci VPN korzysta z 2048-bitowego klucza do szyfrowania RSA. Tunnelr należy do tej kategorii. Najlepsze sieci VPN na świecie wykorzystują 4098-bitowe szyfrowanie RSA.

Tunnelr nie zapewnia własnej aplikacji. Oznacza to, że traci szansę na zapewnienie dodatkowych środków bezpieczeństwa, które obejmują najlepsze sieci VPN. Najważniejsze z tych brakujących funkcji to automatyczna ochrona Wi-Fi i wyłącznik awaryjny.

Automatyczna ochrona Wi-Fi zapobiegnie łączeniu się urządzenia z hotspotami Wi-Fi bez Twojej wiedzy. Każda sieć VPN ochroni Cię przed szpiegami i fałszywymi hotspotami Wi-Fi po włączeniu sieci VPN. Jednak hakerzy konfigurują otwarte punkty dostępu, które nie wymagają hasła, a Twoje urządzenie może łączyć się z nimi automatycznie bez Twojej wiedzy. Ponieważ sieć VPN potrzebuje stałego połączenia, aby była skuteczna, przejście przez ślad kilku hotspotów podczas spaceru po mieście oznacza, że ​​połączenie VPN zostanie zerwane po wyjściu z domu.

Przełącznik zabicia działałby również jako automatyczna ochrona Wi-Fi, ponieważ blokuje dostęp do Internetu na twoim urządzeniu, gdy VPN nie jest aktywny. Ta funkcja jest również przydatna w scenariuszach, w których połączenie internetowe na krótko się kończy. Aplikacje będą nadal próbowały uzyskiwać odpowiedzi na swoje wiadomości, więc jeśli przerwa w łączeniu się nie utrzyma, ostatecznie przejdą przez nie wiadomości. Jeśli internet spadnie wystarczająco długo, utracisz połączenie VPN, więc aplikacje, które wznowią komunikację internetową, będą wysyłać wiadomości z Twoim prawdziwym adresem IP, tym samym osłabiając twoją ochronę. Tak więc przełącznik zabicia byłby bardzo przydatną funkcją, która uczyniłaby Tunnelr bardziej bezpiecznym.

Prywatność Tunnelr

Tunnelr wydaje się mieć bardzo dobre środki ochrony prywatności. Jednak strona internetowa nie jest całkowicie jasna, jakie dokładnie informacje są przechowywane. Jedną z dobrze komunikowanych rzeczy jest fakt, że Tunnelr nie przechowuje szczegółów płatności. Wszystkie płatności są przetwarzane przez inną firmę, więc wszystkie informacje znajdujące się na koncie bankowym, takie jak adres, nie trafiają do Tunnelr. To zamyka jeden kanał, z którego prokuratorzy mogliby wyśledzić cię do twoich drzwi.

Witryna nie stwierdza wprost, że usługa nie rejestruje twojego adresu IP i nie zapisuje go jako identyfikatora w swoich logach. Jeśli służba prowadzi takie dzienniki, wówczas wezwanie do ich akt zapewnia prokuratorom drogę do odnalezienia cię. Wynika to z faktu, że Twój adres IP naprawdę należy do Twojego dostawcy usług internetowych, a ta firma zrezygnuje z rejestrowania tego, kto używał którego adresu IP w danym momencie, wraz z nazwą i adresem klienta.

Siła polityki prywatności jest w dużej mierze egzekwowana przez Warunki usługi VPN. Jest to obietnica prawna, więc firmy zwykle piszą ją, aby skonsultować się z prawnikiem. Tunnelr na swojej stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami zawiera kilka stwierdzeń dotyczących Warunków świadczenia usług. Rzeczywisty dokument jest dostępny tylko poprzez mały link do wydruku na dole formularza rejestracji. Polityka prywatności zawarta w tym oświadczeniu jest krótka i niejasna.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat szyfrowania VPN, sprawdź Ultimate Privacy Guide.

Nigdzie na stronie nie ma wzmianki o tym, czy pobieranie P2P jest dozwolone. Jednak oświadczenie FAQ dotyczące prywatności oświadcza, że ​​firma nie stosuje głębokiej inspekcji pakietów. DPI byłoby potrzebne, aby firma mogła ustalić, czy klienci używają protokołu BitTorrent. Jeśli więc usługa nie ma metody wykrywania działań związanych z udostępnianiem plików, nie ma możliwości jej zablokowania.

Twoje dane są podatne na zajęcie, gdziekolwiek są przechowywane. Tunnelr stwierdza, że ​​na swoich serwerach VPN nie są przechowywane żadne dzienniki połączeń ani informacje o użytkownikach. Jednak firma gromadzi informacje w centrali w celu zapewnienia jakości usług. Umowa prawna musi zawierać nazwy zaangażowanych stron. Oświadczenia na stronie internetowej mogą być interpretowane jako prawnie wiążące obietnice. Jednak na stronie nie ma śladu adresu ani nawet nazwy firmy, więc nikt nie stoi za tymi obietnicami. Warunki świadczenia usług stanowią, że jurysdykcją dla umowy jest ta, w której zamieszkują właściciele Tunnelr. Nie określa jednak, kim są ci ludzie ani gdzie są.

Powiadomienie o prawach autorskich na dole strony Tunnelr stwierdza, że ​​strona jest własnością Cloudsy.com. Adres Cloudsy zawiera witrynę z jedną stroną, która właśnie mówi "(Często) budujemy różne rzeczy." Sprawdzenie rejestracji nazwy domeny dla obu stron pokazuje, że są one własnością Kayli Selans z Apopka na Florydzie. Witryny są zarejestrowane pod adresem zamieszkania. Oznacza to, że usługa może zostać wyczerpana z wolnego pokoju, co oznacza, że ​​dostawca prawdopodobnie nie będzie miał własnego działu prawnego.

USA to zła lokalizacja dla usługi ochrony prywatności, szczególnie w odniesieniu do udostępniania plików. Pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim bez pozwolenia jest nielegalne w Stanach Zjednoczonych i może być ścigane za przestępstwo. Operacja jednego przedsiębiorcy raczej nie wytrzyma presji ze strony organów ścigania lub prawników zajmujących się prawami autorskimi, w przypadku wywierania presji. Dlatego lepiej mieć nadzieję, że firma nie zarejestruje adresów IP w swoich rejestrach.

Wsparcie Tunnelr

Nie musisz być subskrybentem, aby przejść do strony z często zadawanymi pytaniami na stronie.

System FAQ zawiera wiele informacji, ale pomija niektóre ważne fakty, takie jak to, czy pobieranie P2P jest dozwolone lub długość klucza szyfrowania dla Blowfish.

Strona z samouczkami jest indeksowana według systemu operacyjnego. Jednak fakt, że nie ma kategorii dla systemu Windows 10, pokazuje, że witryna nie jest aktualizowana bardzo często.

Przewodniki instalacji nie obejmują całego procesu konfiguracji. Na przykład nie ma informacji, jak uzyskać wszystkie pliki OVPN dla systemu OpenVPN w odpowiednim folderze na komputerze. Zrezygnowałem z próby zainstalowania Viscosity, ponieważ nie było instrukcji, jak pobrać pliki konfiguracyjne do systemu.

Nie musisz być subskrybentem, aby wysłać wiadomość do zespołu obsługi klienta. W stopce strony znajduje się link do ekranu biletu. Po skonfigurowaniu konta możesz uzyskać dostęp do formularza kontaktowego z pulpitu nawigacyjnego.

Po wysłaniu żądania otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem jego przesłania. Możesz sprawdzić status swojego biletu, klikając link w wiadomości e-mail. Jednak dostęp do rekordu jest nieco skomplikowany. Musisz podać swój adres e-mail i numer biletu, a następnie poprosić o przesłanie linku dostępowego.

Następnie otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do biletu.

Nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na powyższe pytanie. W rzeczywistości nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na żadne z moich zgłoszeń do pomocy technicznej, mimo że czekałem trzy tygodnie przed ukończeniem tej recenzji.

Proces

Logować się

Nawet jeśli zdecydowałeś się zarejestrować płatną subskrypcję, musisz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Kliknij jeden z bezpłatnych przycisków próbnych w witrynie, aby założyć konto.

Po wypełnieniu tego formularza nastąpi przejście do pulpitu nawigacyjnego konta. Nazwa użytkownika i hasło, które utworzyłeś w formularzu rejestracji, są Twoim loginem do Dashboardu i aplikacji VPN. Gdy po raz pierwszy przejdziesz do pulpitu nawigacyjnego, zostaniesz powiadomiony o wygaśnięciu bezpłatnego okresu próbnego - potrwa to dwie i pół godziny.

Gdy będziesz gotowy do zakupu, musisz przejść do "Dokonać płatności" strona, do której można uzyskać dostęp poprzez link w "Dane do faktury & Płatności" menu.

Wybierz okres subskrypcji i naciśnij przycisk Dalej. Następnie wprowadź dane płatności. Możesz zapłacić kartą kredytową lub przez PayPal.

Po przetworzeniu płatności otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, a zapłacona faktura stanie się widoczna w polu "Zobacz płatne faktury" sekcja deski rozdzielczej. Jeśli zgodziłeś się na cykliczną umowę płatniczą, jest to widoczne w "zarządzanie subskrypcjami" sekcja deski rozdzielczej.

Klient Tunnelr Windows VPN

Dostajesz wybór aplikacji, którymi są GUI OpenVPN i Lepkość. Lepkość jest bezpłatna przez 30 dni, ale musisz ją kupić za 9 USD. Chociaż Viscosity ma lepszy wygląd i działanie niż program GUI OpenVPN, konfiguracja nie jest tak łatwa. GUI OpenVPN również nie jest tak łatwe do skonfigurowania.

Podążasz za linkiem na pulpicie nawigacyjnym do strony FAQ, która wyjaśnia proces instalacji. Zawiera kilka linków do pobrania programu GUI OpenVPN. Najlepszą opcją jest kliknięcie pierwszego z tych łączy.

Ten link prowadzi do strony w witrynie organizacji OpenVPN. Kliknij plik .exe w tabeli pokazanej w dolnej części tej strony. Spowoduje to pobranie pliku instalatora.

Kliknij pobrany plik, aby zainstalować program. Kliknij kreator instalacji, aby zakończyć.

Wróć do pulpitu nawigacyjnego i kliknij "Pobierz pakiet." Rozpocznie się pobieranie. Kliknij pobrany plik, aby otworzyć folder zip zawierający ustawienia połączenia OpenVPN. Wyodrębnij cztery pliki, które zaczynają się od "tunel" do folderu C: \ Program Files \ OpenVPN \ config.

Instalator powinien utworzyć skrót OpenVPN na pulpicie.

Kliknij na to, aby uruchomić aplikację. Nie zobaczysz aplikacji otwartej w oknie na pulpicie. Zamiast tego aplikacja działa w trybie zminimalizowanym. W zasobniku systemowym zobaczysz w dół według godziny i daty ikonę, która wygląda jak ekran komputera z kłódką. Jeśli go nie widzisz, kliknij strzałkę w górę na pasku zadań, aby wyświetlić ukryte ikony.

Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu aplikacji.

Nie zobaczysz listy lokalizacji serwerów, ponieważ w tym momencie pobrałeś tylko plik konfiguracyjny dla jednego serwera. Ten pierwszy plik konfiguracyjny łączy Cię z serwerem Tunnelr w Nowym Jorku, który jest domyślny.

Kliknij Connect, aby uruchomić VPN. Pojawi się okno, w którym należy wprowadzić nazwę użytkownika i hasło określone podczas tworzenia konta.

Jeśli chcesz wybrać połączenie z innym serwerem, rada witryny Tunnelr polega na edycji pliku OVPN, który skopiowałeś do katalogu OpenVPN \ config podczas wypakowywania go z pobranego pliku zip. Przewodnik zaleca, aby spojrzeć na stronę stanu serwera, aby uzyskać nazwę serwera i adres IP, zastępując te szczegóły w pliku OVPN. Przejdziesz do pliku, wybierając "Edytuj konfigurację" z menu aplikacji.

Dwie informacje, które kierują serwerem do połączenia, są wyróżnione powyżej. W rzeczywistości wystarczy zmienić nazwę serwera, który na powyższym obrazku to nyc.tunnelr.com.

Otrzymujesz nową nazwę serwera ze strony Statusu serwera w Strefie Klienta w witrynie internetowej Tunnelr.

To nie jest bardzo praktyczne rozwiązanie i może być czasochłonnym procesem, który spowalnia proces przełączania serwerów.

Istnieją dwie lepsze metody tworzenia osobnych plików, aby wszystkie serwery były wymienione w menu GUI OpenVPN.

Pierwszym z nich jest przejście do pliku zip i rozpakowanie pliku OVPN w nowym folderze. Zmień nazwę oryginalnego pliku na tunnelr-nyc.ovpn. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz "otwierać z" z menu kontekstowego i wybierz Notatnik. Zamień nazwę i adres IP serwera w pliku na te pokazane na stronie Stan serwera dla innego serwera. Kliknij Menu, a następnie "Zapisz jako," nadając nową nazwę, która zastępuje "nyc" z identyfikatorem nowej lokalizacji serwera. Upewnij się, że ustawiłeś typ pliku na "Wszystkie pliki." Powtarzaj ten proces, aż będziesz mieć plik OVPN dla każdego serwera. Następnie musisz przenieść te 11 plików do folderu OpenVPN \ config w katalogu Program Files.

Możesz też poprosić witrynę Tunnelr o przepisanie wszystkich plików OVPN. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego i wybierz lokalizację serwera z pola powyżej sekcji pobierania.

Wybierz serwer i naciśnij "Pobierz pakiet" przycisk. Kliknij pobrany plik zip i rozpakuj plik OVPN do folderu tymczasowego. Zmień nazwę tego pliku, aby miał nazwę lokalizacji serwera. Powtórz ten proces dla wszystkich lokalizacji. Skończysz z dużą ilością plików zip w folderze Pobrane. Można je jednak usunąć po wyodrębnieniu pliku OVPN z każdego z nich. Skopiuj wszystkie pliki OVPN do katalogu OpenVPN \ config.

Ten proces jest poważną szkodą dla usługi. Inne firmy VPN, które wykorzystują interfejs GUI OpenVPN jako interfejs, zawierają osobne pliki OVPN dla każdego ze swoich serwerów. Mogą one być łatwo utworzone przez Tunnelr i zawarte razem w pakiecie konfiguracyjnym, który udostępniają na stronie Dashboard w swojej witrynie.

Gdy masz wiele plików OVPN, menu OpenVPN wygląda inaczej. Zawiera pozycje menu dla wszystkich lokalizacji serwera z kontrolkami VPN dostępnymi w podmenu.

Szybkość tunelu (testy DNS, WebRTC i IPv6)

Przeprowadziłem testy prędkości Tunnelr VPN przy użyciu OpenVPN. Użyłem IPLocation.net, aby wykryć fizyczną lokalizację serwerów, do których uzyskano dostęp do testu. IPLokalizacja poinformowała, że ​​serwer VPN w Nowym Jorku znajduje się w North Bergen, na północ od Union City w New Jersey, po drugiej stronie rzeki Hudson z Nowego Jorku. Potwierdzono, że serwer Atlanta znajduje się w Atlancie. Wszystkie testy w Ameryce Północnej zostały zmierzone przy połączeniu z Dominikany do serwera testowego w Miami. Test prowadzony do Miami bez aktywnego VPN zapewnił podstawę dla wydajności VPN.

W celu przetestowania wydajności transatlantyckiej podłączyłem się do serwera testowego w Londynie. Po przeprowadzeniu testów w celu znalezienia średniej prędkości na połączeniu bez VPN przetestowałem prędkości na połączeniu przebiegającym przez serwer Tunnelr w Londynie, o którym IPLokalizacja poinformowała, że ​​jest w Londynie.

W każdym przypadku przeprowadzono pięć testów z testmy.net.

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji.

Tunnelr spisał się bardzo dobrze. W testach w Ameryce Północnej prędkości zostały zmniejszone o zaledwie około dziesięć procent. Podczas testu transatlantyckiego do Londynu połączenie chronione VPN było mniej niż pięć procent wolniejsze niż połączenie niezabezpieczone.

Witryny testowe ipleak.net i doileak.com są dobrymi narzędziami do sprawdzania, czy sieć VPN zmieniła adres IP użytkownika. Pokazują również serwery DNS, z których widzi się twój komputer. Jest to ważne, ponieważ informacje te powinny również ulec zmianie po włączeniu sieci VPN.

IPLeak poinformował, że mój adres IP zmienił się po połączeniu z londyńskim serwerem usługi VPN. Niestety pokazało to, że mój komputer nadal ma dostęp do tego samego serwera DNS. Łączenie się z serwerem w Nowym Jorku z Wielkiej Brytanii z powodzeniem zmieniło mój adres IP na jeden z tej lokalizacji. Jednak IPLeak nadal wykrył dostęp do mojego zwykłego serwera DNS w Wielkiej Brytanii i brak połączeń z dowolnym serwerem DNS w Stanach Zjednoczonych. DoILeak potwierdził wszystkie te wyniki, a także zauważył, że strefa czasowa mojego komputera była niezgodna ze strefą czasową mojej zgłoszonej lokalizacji.

Mój dostawca usług internetowych nie używa adresów IPv6, więc nie mogłem przetestować pod kątem wycieków IPv6.

Usługi przesyłania strumieniowego

Po połączeniu z londyńskim serwerem Tunnelr sprawdziłem, czy usługi strumieniowego przesyłania wideo z ograniczeniami geograficznymi pozwolą mi oglądać zawartość. BBC iPlayer nie pozwala mi oglądać żadnych filmów. Jednak po przejściu z przeglądarki na Kodi mogłem oglądać BBC iPlayer za pośrednictwem dodatku Live Hub. Zarówno ITV, jak i Channel 4 pozwalają mi oglądać filmy, ale nie miałem szczęścia z Netflix UK.

Po przejściu na serwer VPN w Nowym Jorku próbowałem uzyskać dostęp do filmów w witrynach w USA. Mogłem oglądać filmy w Netflix USA, ale nie w ABC. NBC i CBS pozwalają mi oglądać rozrywkę na ich stronach.

Inne platformy

Dużą zaletą braku natywnej aplikacji jest to, że Tunnelr można zainstalować na prawie każdym systemie operacyjnym. Protokół PPTP nie jest obsługiwany w systemie macOS ani w wersjach iOS po wydaniu 10. Można jednak ręcznie skonfigurować połączenie PPTP w systemie Mac OS X, Windows, iOS przed wersją 10, Android, Linux, dekoderach i routerach flashowanych. L2TP można skonfigurować ręcznie w systemach Windows, Mac OS X, macOS, iOS, Android i Linux.

Możesz używać OpenVPN poprzez GUI OpenVPN i aplikacje Viscosity w systemie Windows. Możesz także użyć Viscosity na Macach lub wybrać Tunnelblick. Właściciele systemu Linux mogą zainstalować interfejs GUI OpenVPN. OpenVPN Connect działa na urządzeniach z iOS, a także możesz pobrać wersję aplikacji OpenVPN z Google Play na urządzenia z Androidem. Możesz używać OpenSSH na komputerach z systemem Windows i Mac.

Wnioski z przeglądu tunelu

Chociaż nie ma "O nas" Kayla Selans, właściciel serwisu, ma stronę about.me na stronie Tunnelr. Wyjaśnia tam, że w 2010 r. Zrezygnowała z pracy przy komputerze, aby skoncentrować się na swojej karierze fotograficznej, a po urodzeniu dziecka w 2012 r. Miała jeszcze mniej czasu na IT. Ponieważ VPN może się skończyć z domu, prawdopodobnie nie ma wielu pracowników. To może wyjaśniać, dlaczego blog, kanał na Twitterze i strona na Facebooku są bardzo rzadko aktualizowane. Wyjaśnia to również, dlaczego strony pomocy w witrynie nie zostały zaktualizowane do systemu Windows 10 i dlaczego bilety pomocy technicznej nigdy nie są odbierane.

lubiłam

 • Limit pięciu równoczesnych połączeń
 • Krótki bezpłatny okres próbny
 • Akceptuje PayPal
 • Anonimowość konta
 • Brak dzienników
 • Wchodzi do Netflix USA

Nie byłam tego taka pewna

 • Lokalizacja w USA

nienawidziłem

 • Brak przełącznika zabijania
 • Trudne w instalacji
 • Niekompletne instrukcje
 • Brak odpowiedzi od pomocy technicznej

Tunnelr ma rozsądną cenę, ale nie byłby odpowiedni dla tych w krajach takich jak Francja, Hiszpania, Kanada lub Australia, jeśli chcieliby dostać się do telewizji domowej za granicą. Biorąc pod uwagę lokalizację bazy operacyjnej VPN i pozornie niewielką załogę, która ją obsługuje, nie byłoby dużej ochrony dla tych, którzy chcą pobierać za pomocą torrentów.

Większa sieć serwerów, niestandardowa aplikacja i właściciel lokalu sprawiłyby, że ta usługa VPN byłaby znacznie bardziej atrakcyjna.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me