Przegląd VPNac

VPNac

 • cennik

  Od 4,80 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • Odblokowuje:


  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com Wynik
9.4 z 10

streszczenie

VPN.ac to rumuński dostawca VPN, który rozpoczął działalność w 2012 roku. Od tego czasu ProPrivacy.com sprawdza ponownie usługę, aby monitorować jej postępy. Wirtualna sieć prywatna (VPN) stale się rozwija, a teraz ma własną natywną aplikację kliencką - system używany do korzystania z ogólnego klienta GUI OpenVPN. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ważnych zmianach na VPN.ac.

Ta firma ma siedzibę w Rumunii, która dzięki ochronie prywatności danych nadanej przez jej Sąd Najwyższy jest doskonałą lokalizacją dla VPN. Usługa obejmuje zaszyfrowany system proxy, który pomaga ominąć regionalne ograniczenia.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  Rumunia
 • Jednoczesne połączenia
  6
 • Kraje
  20

cechy

Torrenting
Jednoczesne połączenia 6
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Czystego metalu
Obsługa routera
Obsługiwane routery Asus / AsusWRT, DD-WRT, OpenWRT, pfSense, Tomato / Advanced Tomato
Przekierowanie portów
Wybór portu
Wszystkich serwerów 150
Kraje 20

Wszystkie plany mają następujące funkcje:

 • 79 serwerów VPN w 21 krajach
 • Serwery proxy w 32 krajach
 • Limit sześciu równoczesnych połączeń
 • P2P / torrenty dozwolone
 • Aplikacje VPN na Windows, Mac OS, iOS i Android
 • OpenVPN over Transmission Control Protocol (TCP) i User Datagram Protocol (UDP), Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP) / Internet Protocol Security (IPSec) oraz Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP)
 • Ręczna konfiguracja systemu Linux, routerów i dekoderów
 • Zaszyfrowane rozszerzenia przeglądarki proxy dla Chrome, Opera i Firefox
 • Silne 4096-bitowe szyfrowanie ustanawiania sesji RSA
 • Test prędkości serwera online i sprawdzenie pojemności
 • Wyłącznik awaryjny
 • Rozdzielczość zaszyfrowanego DNS
 • Prywatny serwer DNS
 • Zapobieganie wyciekom adresów IP
 • Usługa współdzielonego adresu IP

Sieć serwerów firmy nie jest tak duża, jak konkurencyjne rumuńskie usługi VPN CyberGhost i ibVPN. Sieć serwerów rośnie jednak z roku na rok. Następnym razem, gdy ProPrivacy.com skontaktuje się z firmą, może istnieć więcej niż obecna sieć 79 serwerów w 21 krajach.

Testy te przeprowadzono z Nottingham w Wielkiej Brytanii, korzystając z serwisu internetowego Virgin Media. Testy prędkości przeprowadzono na stronie testmy.net. Każda z kategorii wyników widocznych na wykresach testowych pobierania i wysyłania została skompilowana z pięciu testów.

Prędkości pobierania i wysyłania zostały przetestowane bez połączenia VPN z linią. Następnie przeprowadzono testy połączenia z serwerem VPN.ac w Coventry, który jest najbliższym serwerem firmy w stosunku do lokalizacji testowej. Drugi test lokalizacji sprawdził prędkości po połączeniu przez serwer VPN.ac w Paryżu. VPN.ac ma zoptymalizowane serwery do pobierania P2P. W Wielkiej Brytanii nie ma serwerów P2P. Dlatego ten paryski serwer jest najbliższym miejscem zoptymalizowanym pod kątem P2P w stosunku do lokalizacji testowej.

Zobaczysz również wyniki połączenia z Miami z Wielkiej Brytanii, zarówno bez połączenia VPN zastosowanego do połączenia, jak i połączenia za pośrednictwem serwera VPN.ac Miami. We wszystkich testach VPN ustawiłem aplikację do pracy z OpenVPN przez UDP, używając szyfrowania AES z kluczem 256-bitowym.

Prędkości pobierania VPNac

Wykres pokazuje najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów.

Usługa internetowa Virgin Media zapewniała szeroki zakres prędkości, od 23 Mb / s do 41,8 Mb / s podczas testu pobierania. Wyniki europejskich serwerów VPN.ac były konsekwentnie w tym zakresie, więc zastosowanie VPN do linii nie spowalniało połączeń. Jednak niezwykłą informacją, która wyszła z tych europejskich testów pobierania, jest różnica, którą optymalizacja pod kątem określonych zadań może wpłynąć na wydajność serwera VPN. Serwer w Paryżu konsekwentnie dostarczał prędkości, które były na najwyższym poziomie w stosunku do podstawowych możliwości usługi internetowej, mimo że lokalizacja serwera powodowała, że ​​każdy pakiet podróżował dalej po przekierowanej trasie, która zapętlała się za granicę. W testach wysyłania zarówno serwery Coventry, jak i paryskie dały przyzwoitą wydajność.

Wydajność VPN.ac na transatlantyckim połączeniu była inną historią. Średnia prędkość w pięciu testach z VPN była niższa niż najwolniejsza prędkość napotkana w amerykańskim połączeniu bez VPN. W testach przesyłania VPN.ac nie mógł osiągnąć najniższych prędkości, jakie wytworzyło połączenie Virgin Media bez VPN.

Testy szczelności

Wykryto wyciek IPv4?
Wykryto wyciek WebRTC?
Limity danych
Ograniczenia przepustowości

Testy ProPrivacy.com pod kątem wycieków IP mają na celu sprawdzenie wydajności maskowania adresów IP zarówno dla adresów IPv4, jak i IPv6. Niestety Virgin Media nie wykorzystuje adresów IPv6, więc nie byłem w stanie sprawdzić, czy usługa VPN.ac może maskować ten typ adresu. Testowałem pod kątem wycieków IPv4, korzystając z usług ipleak.net i doileak.net. Uzyskałem dostęp do tych serwerów, gdy miałem połączenie OpenVPN z Londynem za pośrednictwem serwera VPN.ac Coventry. Usługa przeszła wszystkie testy.

Cena £

12 miesięcy

4,80 USD
na miesiąc

6 miesiąc

6,00 $
na miesiąc

3 miesiące

8,00 $
na miesiąc

1 miesiąc

9,00 $
na miesiąc

VPN.ac ma jeden pakiet subskrypcji. Możesz go kupić na różne okresy, a dłuższy czas przyniesie niższe ceny. Miesięczna stawka rocznej subskrypcji jest tańsza niż w przypadku płatności tylko za jeden miesiąc. Jednak za cały rok trzeba zapłacić z góry.

Otrzymujesz siedmiodniową gwarancję zwrotu pieniędzy dzięki wszystkim tym opcjom subskrypcji.

Ceny VPNac

Wszystkie te plany zapewniają sześć jednoczesnych połączeń. Firma oferuje również tygodniowy okres próbny za 2 USD. W tym planie otrzymujesz tylko trzy jednoczesne połączenia.

We wszystkich przypadkach subskrypcja VPN zapewnia również dostęp do usługi SecureProxy VPN.ac. VPN działa poprzez i aplikację. SecureProxy jest zaimplementowany jako rozszerzenie przeglądarki Chrome, Firefox i Opera - żadne wersje nie są dostępne dla Microsoft Edge i Internet Explorer. Ta opinia skupi się na możliwościach usługi VPN firmy.

Oprócz akceptowania kart kredytowych i debetowych firma umożliwia klientom dokonywanie płatności za pomocą szerokiej gamy systemów przetwarzania płatności, w tym PayPal, UnionPay, iDeal, WebMoney i Alipay. Jeśli chcesz anonimowości, możesz zapłacić za pomocą Bitcoin lub kartami podarunkowymi. Możesz również zapłacić przelewem bankowym SEPA.

SecureProxy

Bonusem usługi VPN.ac jest bezpłatna usługa SecureProxy. Firma obsługuje serwery proxy w większej liczbie krajów w celu obsługi szyfrowanej usługi proxy niż w przypadku sieci VPN. SecureProxy używa protokołu HTTPS do szyfrowania zawartości połączenia i przekierowuje połączenia za pośrednictwem serwera pośredniczącego. Te sztuczki są wykonywane w celu oszukania regionalnych ograniczeń dotyczących usług przesyłania strumieniowego. Teoria leżąca u podstaw tego systemu polega na tym, że nie potrzebujesz pełnej prywatności, aby obejść regionalne ograniczenia. Jednak fakt, że ruch jest przekierowywany na serwer proxy, oznacza, że ​​wszystkie żądania do serwerów przesyłania strumieniowego będą przedstawiane w Twoim imieniu przez serwer proxy. Wygląda na to, że przebywasz w kraju wymaganym do uzyskania dostępu do treści wideo.

Serwer proxy przesyła dalej odpowiedź z serwera przesyłania strumieniowego, dzięki czemu można oglądać wybrany program w przeglądarce.

Testowałem usługę VPN.ac VPN z Netflix i BBC iPlayer. Przetestowałem również VPN.ac SecureProxy z tymi dwiema witrynami medialnymi. Obie usługi doprowadziły mnie do regionalnych ograniczeń Netflix i BBC iPlayer.

Łatwość użycia

Windows
System operacyjny Mac
Android
Linux
iOS
telefon Windows

Na głównej stronie witryny VPN.ac znajduje się mapa świata pokazująca lokalizacje serwerów VPN firmy. Menu główne znajduje się na pasku menu w drugim wierszu strony głównej. Powyżej zobaczysz pasek z serią skrótów do usług na stronie, w tym dostęp do strefy klienta.

Po przewinięciu w dół menu główne przeskakuje w górę, aby wymienić pasek skrótów i pozostaje widoczne przez cały czas. U dołu strony znajduje się sekcja szybkich linków. Obszar klienta zawiera łącza do pobierania plików, przewodników i informacji o biletach pomocy technicznej.

Wsparcie

Bezpłatny okres próbny Nie
Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 7

Możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej, klikając "Wsparcie" w menu obszaru klienta, a następnie wybierając "Otwarty bilet" z menu rozwijanego. Możesz też kliknąć przycisk "Otwórz nowy bilet" przycisk na głównym ekranie obszaru roboczego.

Tam jest "Skontaktuj się z pomocą techniczną" link w aplikacji. Spowoduje to otwarcie strony w domyślnej przeglądarce internetowej w celu uzyskania dostępu do centrum pomocy technicznej. The "Prześlij bilet" przycisk na tym ekranie to kolejna droga do formularza zgłoszenia do pomocy technicznej.

Jak tylko naciśniesz przycisk Prześlij w formularzu wsparcia, otrzymasz automatyczną odpowiedź na wiadomość e-mail z potwierdzeniem otrzymania pytania. Otrzymasz również wiadomość e-mail, gdy członek personelu odpowie na Twoje pytanie. Możesz zobaczyć aktualny status wszystkich zapytań skierowanych do zespołu wsparcia, wybierając Bilety z menu wsparcia w obszarze klienta lub przewijając w dół do sekcji wsparcia na głównym ekranie szczegółów konta.

Proces

Jeśli chcesz wypróbować tygodniowy okres próbny za 2 USD, musisz przejść do strony z najczęściej zadawanymi pytaniami i kliknąć link w wyjaśnieniu dotyczącym konta próbnego.

Aby przejść do strony rejestracji w celu uzyskania zwykłej subskrypcji, kliknij jedną z opcji "Zapisz się teraz" przyciski, które pojawiają się w regularnych odstępach czasu w całej witrynie lub przejdź do strony Ceny. Następnie kliknij "Zdobądź to teraz" przycisk pod abonamentem, który chcesz kupić.

Logować się

Najpierw musisz utworzyć konto użytkownika w usłudze, zanim przejdziesz przez etap przetwarzania płatności. Poniżej możesz zobaczyć stronę rejestracji na tygodniowy okres próbny. Firma wymaga tylko adresu e-mail i lokalizacji. Musisz mieć możliwy do zweryfikowania adres, aby wyczyścić wymagania wybranej przez ciebie firmy przetwarzającej płatności. Jeśli jednak chcesz być całkowicie anonimowy, możesz skonfigurować konto poczty internetowej, aby obsługiwać VPN i płacić Bitcoinem lub kartą podarunkową w sklepie.

Po zakończeniu procesu rejestracji otrzymasz trzy e-maile od VPN.ac. E-mail z tematem "Aktywacja VPN" zawiera dane logowania potrzebne do uruchomienia klienta VPN. Adres e-mail podany na stronie rejestracji to nazwa użytkownika dla obszaru klienta. Hasło ustawione podczas tworzenia konta będzie działać tylko w obszarze klienta, a nie w sieci VPN.

Po powrocie do strony zakończenie płatności spowoduje wyświetlenie strony z potwierdzeniem zamówienia. Kliknij łącze do obszaru roboczego na tej stronie, aby przejść do pulpitu nawigacyjnego. Łącza do pobrania oprogramowania VPN są dostępne w sekcji szybkich łączy w obszarze klienta.

Klient VPN VPN systemu Windows.ac

Musisz podać nazwę użytkownika i hasło do klienta VPN przy pierwszym użyciu. Upewnij się, że zostawiasz "Zapisz hasło" zaznaczone, abyś nie musiał powracać do wiadomości powitalnej za każdym razem, gdy chcesz korzystać z VPN.

Proces korzystania z VPN jest bardzo prosty. Wybierz lokalizację serwera z listy rozwijanej i wybierz protokół VPN, którego chcesz użyć. Następnie możesz zdecydować, czy chcesz uruchomić połączenie przez UDP, czy TCP. Różnica między tymi dwiema opcjami polega na tym, że TCP ustanawia sesję, podczas gdy UDP to "bezpołączeniowy" metodologia. UDP jest preferowany dla aplikacji interaktywnych i strumieniowych.

Po uporządkowaniu ustawień kliknij przycisk Połącz, aby włączyć VPN.

Karta Zaawansowane aplikacji zawiera szereg ustawień zabezpieczeń. Najważniejsze z nich to przełącznik zabijania i flaga użytkownika w Chinach. Przełącznik zabijania uniemożliwia aplikacjom na twoim komputerze łączenie się z Internetem, jeśli VPN nie jest włączony. Jest to ważna funkcja, jeśli znajdujesz się w miejscu, w którym odkrycie Twojej działalności w Internecie może mieć konsekwencje prawne.

The "cenzurowany kraj" Flaga zapewnia dodatkową ochronę przed wykryciem, gdy jesteś w Chinach lub innym represyjnym kraju.

Jeśli zminimalizujesz aplikację, sieć VPN będzie działać nadal i będzie dostępna za pośrednictwem ikony w zasobniku systemowym na pulpicie, w prawym dolnym rogu ekranu blisko daty. Nie musisz przywracać aplikacji, aby kontrolować VPN. Elementy sterujące systemu są dostępne jako wyskakujące menu tej ikony.

Kliknij ikonę, aby wyświetlić menu sterowania VPN.ac. Opcja menu Połączenia zapewnia pełną listę dostępnych serwerów. Twoje aktualne połączenie na żywo jest wytłuszczone. Aby przejść na inny serwer, po prostu kliknij nazwę nowej lokalizacji.

Inne platformy

Aplikacja VPN.ac jest dostępna na urządzenia z systemem Windows, Mac OS X, iOS i Android. Witryna VPN.ac zawiera instrukcje dotyczące konfiguracji usługi na routerach z DD-WRT, Tomato, pfSense i AsusWRT. VPN można również zainstalować ręcznie na komputerach z systemem Linux i urządzeniach Kodi.

Prywatność i ochrona

Obfuscation (podstęp)
Samoobsługowy / proxy DNS tak
Ochrona przed wyciekiem IPv4
Ochrona przed wyciekiem IPv6
Ochrona przed wyciekiem WebRTC
Wyłącznik awaryjny

Rumunia jest dobrą lokalizacją dla usług VPN i jest domem dla trzech najlepszych - CyberGhost, ibVPN i VPN.ac. Sąd Najwyższy tego kraju wyrzucił rządowe przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Przepisy te zostały wprowadzone w życie pod przymusem dyrektywy UE. W rezultacie Rumunia nie nakłada wymogów dotyczących zatrzymywania i ujawniania danych, które nakładają inne narody UE.

Wymagania operacyjne VPN wymagają mapowania między adresem IP klienta a adresem zastępczym, który serwer VPN przydziela temu klientowi na sesję. Dlatego wszystkie sieci VPN muszą prowadzić rejestr działań użytkownika podczas sesji. Kluczową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze VPN, jest to, czy firma przechowuje te informacje w pliku po rozłączeniu sesji. VPN.ac nie prowadzi żadnych dzienników aktywności. Jednak firma prowadzi dzienniki połączeń w celu monitorowania złośliwych działań.

Protokoły szyfrowania

IKEv2
OpenVPN
Inne protokoły proxy przez HTTPS
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP

Użytkownicy niestandardowej aplikacji dla systemów Windows, Mac OS X i Android mogą wybrać preferowany protokół VPN z poziomu interfejsu. Daje to wybór OpenVPN, PPTP i L2TP z IPSec. Klienci, którzy chcą korzystać z VPN na urządzeniu z systemem iOS, muszą pobrać standardowego klienta OpenVPN, który jest dostępny bezpłatnie ze strony internetowej organizacji obsługującej protokół OpenVPN. Aplikacja iOS VPN.ac ma implementację protokołu IKEv2.

W aplikacji masz do wyboru poziomy bezpieczeństwa dla implementacji OpenVPN. Zalecamy wybranie 256-bitowej wersji klucza. Wykorzystuje to system szyfrowania Advanced Encryption Standard (AES). Możesz wybrać krótszy klucz. Jest to mniej bezpieczne, ale zmniejsza zużycie baterii, jeśli używasz systemu na smartfonie.

Szyfrowanie RSA z 4096-bitowym kluczem oferuje bardzo silne szyfrowanie, które obecnie oferują tylko najbardziej świadome sieci VPN. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy chcą VPN w Chinach, gdzie według plotek władze pracują nad złamaniem szyfrowania ustanawiania sesji systemów VPN.

Końcowe przemyślenia

VPN.ac poprawił swoją usługę od samego początku i jest coraz lepszy. Wysoka wydajność sieci serwerów w Europie sprawia, że ​​jest to świetna sieć VPN dla tego kontynentu. Prędkości do USA zostały nieco osłabione przez VPN. Jeśli jednak chcesz ominąć regionalne ograniczenia dotyczące amerykańskich usług przesyłania strumieniowego, rozszerzenie przeglądarki SecureProxy może przenieść Cię do wybranej witryny bez spowalniania połączeń.

Rumunia ma trzy świetne VPN: CyberGhost, ibVPN i VPN.ac. Chociaż chciałbym teraz umieścić tę VPN na trzecim miejscu, ciągłe udoskonalanie usługi VPN.ac oznacza, że ​​ta firma jest w drodze na pierwsze miejsce.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me