Przegląd VPNGate

VPNGate


ProPrivacy.com Wynik
6 z 10

streszczenie

VPNGate to sieć VPN prowadzona przez wolontariuszy. Został zaprojektowany do badania „dobrego rozproszonego systemu VPN” i jest pobocznym projektem SoftEther VPN. Jest to darmowe i otwarte oprogramowanie wieloprotokołowe, opracowane przez Uniwersytet Tsukuba w Japonii. Użytkownicy VPN Gate mogą łączyć się przy użyciu protokołu SoftEther VPN lub przy użyciu bardziej konwencjonalnych protokołów VPN.

cechy

Użytkownicy mogą swobodnie łączyć się z dowolnym z tysięcy serwerów obsługiwanych przez wolontariuszy na całym świecie. Gdy piszę to, istnieje 9111 zarejestrowanych publicznych serwerów przekazywania VPN, z których 96 jest online. Liczba ta będzie się nieco różnić z dnia na dzień, ale zawsze będzie ich wiele do wyboru.

Lista serwerów

Serwery znajdują się prawie wszędzie! Pełna i aktualna lista serwerów jest zawsze dostępna.

Oprogramowanie serwera SoftEther używane przez serwery VPN Gate Gate VPN może akceptować połączenia przy użyciu protokołu SoftEther VPN (patrz poniżej), OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP i innych.

W praktyce SoftEther i OpenVPN to najlepiej obsługiwane protokoły VPN.

SoftEther

SoftEther to darmowa i otwarta alternatywna platforma VPN. Protokół SoftEther VPN jest również nazywany SSL-VPN. Wynika to z tego, że jest oparty na HTTPS i dlatego wykorzystuje szyfrowanie SSL / TLS i port TCP 443.

To sprawia, że ​​ruch SoftEther VPN jest praktycznie nie do odróżnienia od zwykłego bezpiecznego ruchu HTTPS. Dlatego zapory ogniowe są bardzo trudne do zablokowania. Protokół SoftEther SSL-VPN jest zatem świetny do pokonywania różnych form bloków VPN.

SoftEther

Oprócz korzystania z własnego protokołu VPN, oprogramowanie SoftEther VPN Server można połączyć z szeregiem innych protokołów VPN.

SoftEther VPN jest dostępny dla systemów Windows, Linux, Mac, FreeBSD i Solaris. Inne urządzenia mogą łączyć się z serwerami SoftEther VPN przy użyciu innego obsługiwanego protokołu. Dotyczy to Androida, iOS i innych urządzeń.

Jego twórcy twierdzą, że SoftEther jest szybszy niż OpenVPN.

Szybkość i wydajność

Każdy serwer VPN Gate jest prowadzony prywatnie przez wolontariusza, co oznacza, że ​​nie można oczekiwać spójności między serwerami. I to jeszcze zanim weźmiesz pod uwagę takie czynniki, jak odległość geograficzna od ciebie.

Wyniki te należy zatem traktować wyłącznie jako przybliżone wskazanie rodzajów prędkości, których można oczekiwać podczas korzystania z VPN Gate. Serwery wybrano mniej więcej losowo na podstawie lokalizacji i reklamowanych wskaźników wydajności.

Pamiętaj, że nie byłem w stanie połączyć się z mniej więcej połową wszystkich serwerów, z którymi próbowałem się połączyć. Testowane przeze mnie serwery to:

  • Japonia (prędkość linii 207,7 Mb / s, Ping 21,21)
  • Stany Zjednoczone (prędkość linii 32,7, Mbps Ping 11,11)
  • UK (prędkość linii 16,1, Ping Mb / s -, -)

Prędkości pobieraniaPrędkości przesyłania

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów.

Te wyniki raczej nie utrzymają żadnej komercyjnej sieci VPN w nocy! W rzeczywistości w moich testach wszystkie serwery VPN Gate działały znacznie wolniej niż przy użyciu sieci Tor. Prędkości pobierania często spadały do ​​zaledwie kilku Kb / s!

Należy jednak zauważyć, że najszybsze serwery znajdują się w Azji Wschodniej. Więc jeśli jesteś geograficznie bliżej miejsc takich jak Japonia i Korea Południowa, wydajność może być znacznie lepsza.

Testy szczelności IP

Nie wykryłem wycieków DNS IPv4 ani wycieków WebRTC podczas korzystania z SoftEther VPN. Pamiętaj, że mój dostawca usług internetowych (Virgin Media UK) nie obsługuje IPv6, więc nie mogę testować pod kątem wycieków IPv6.

Jeśli łączysz się przez OpenVPN, możesz pobrać pliki .ovpn, które określają odpowiedni serwer DNS, aby zapobiec wyciekowi DNS.

US Netflix nie zablokował mnie podczas korzystania z testowanego serwera amerykańskiego, chociaż prędkość połączenia była tak niska, że ​​odtwarzanie wideo było niemożliwe w praktyce. Jeśli jesteś w stanie znaleźć serwer amerykański, który jest wystarczająco szybki, aby przesyłać strumieniowo treści wideo, prawdopodobnie będziesz mógł to zrobić za pomocą VPN Gate.

Cena £

1 miesiąc

0,00 $
na miesiąc

„VPN Gate NIGDY nie będzie usługą płatną w przyszłości.”

Podobnie jak sieć Tor, wszystkie serwery VPN Gate są obsługiwane przez wolontariuszy. Oznacza to, że VPN Gate jest całkowicie darmowy.

„Ponadto japońskie prawo telekomunikacyjne wymaga, aby każda„ płatna usługa sieciowa ”była zarejestrowana w rządzie i była zgodna z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i komunikacji. Jeśli więc VPN Gate stanie się usługą płatną, zostaniemy zakłóceni przez rząd Japonii. Aby tego uniknąć, nie chcemy być usługą płatną. Fakt, że VPN Gate składa się z wielu ochotników na całym świecie, powinien utrudnić sytuację, by stać się płatną usługą. ”

Tak więc „wolny” naprawdę oznacza wolny! To jest ulubiona cena każdego. Tak!

Łatwość użycia

Logować się

Dane rejestracyjne ani dane osobowe nie są wymagane. Dostępne serwery są wymienione na stronie Lista serwerów VPN. Każdy serwer zawiera przewodnik i odpowiednie pliki konfiguracyjne niezbędne do połączenia się z nim za pośrednictwem dowolnego obsługiwanego protokołu.

Statystyki serwera

Lista serwerów zawiera podsumowanie statystyk, takich jak czas pingowania serwera przepustowości, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni serwer.

Klient Windows SoftEther VPN

Najłatwiejszym sposobem korzystania z VPN Gate jest Ściągnij i zainstaluj specjalną wersję klienta VPN SoftEther. To ma "Wtyczka klienta bramy VPN" wstępnie skonfigurowany. Umożliwia to łączenie się z serwerami VPN Gate przy użyciu protokołu VPN SoftEther.

Menedżer Klienta

Po zainstalowaniu wybierz „VPN Gate Public VPN Relay Servers”…

Publiczne serwery przekaźnikowe VPN

I zostanie wyświetlona lista serwerów! Dostępne są różne statystyki, a serwery można sortować w zależności od priorytetów.

Status połączenia

Po podjęciu decyzji kliknij dwukrotnie wpis serwera, aby się z nim połączyć

Najnowsze serwery

Podczas pracy można uzyskać dostęp do wielu kluczowych funkcji SoftEther VPN, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę powiadomienia

Zauważyłem jeden problem, że kiedy rozłączyłem się z serwerem VPN, moje ustawienia DNS nie przywróciły poprzednich ustawień domyślnych. Dlatego musiałem zresetuj je ręcznie za każdym razem w celu uzyskania dostępu do Internetu.

Strona internetowa

VPN Gate to poboczny projekt SoftEther VPN, opracowany przez University of Tsukuba w Japonii. Nic więc dziwnego, że strona internetowa (i powiązana strona internetowa SoftEther VPN) jest pełna przydatnych informacji technicznych. W końcu chłopaki z Tsukuba University bardzo chcą pochwalić się swoją technologią!

Informacje są dobrze zorganizowane, a kluczowe pojęcia są dobrze wyjaśnione. Infografiki i zrzuty ekranu są hojnie wykorzystywane do zilustrowania zdobytych punktów.

Mimo że czasami używany angielski słabnie, to nigdy nie miałem problemu ze zrozumieniem tego, co zostało powiedziane.

Wsparcie

VPN Gate nie jest usługą komercyjną. Nie ma więc zespołu dyżurującego, który mógłby pomóc w razie problemów. Istnieje jednak forum użytkowników bramy VPN, na którym można zamieszczać pytania.

Jest to dość aktywne i wydaje się, że najbardziej sensowne (niebędące spamem) pytania otrzymują odpowiedź. Pamiętaj jednak, że wszelka pomoc ze strony członków forum jest dobrowolna.

Prywatność i ochrona

Prywatność

Najważniejszą rzeczą do zrozumienia o bramie VPN jest to, że jest ona prowadzona przez wolontariuszy. Oznacza to, że każdy może zgłosić się do obsługi serwera VPN Gate. Każdy wolontariusz może zatem szpiegować Twoją aktywność w Internecie (chyba że jest ona ukryta przez HTTPS).

Na stronie Lista serwerów VPN każdy wpis jasno określa zasady rejestrowania serwera.

Polityka rejestrowania

W praktyce trwa to zwykle dwa tygodnie. Nie ma jednak sposobu zagwarantowania przestrzegania tej zasady rejestrowania i jest całkiem możliwe, że niektóre serwery działają jak honeypots.

Ponadto, w ramach polityki przeciwdziałania nadużyciom, Uniwersytet Tsukuba prowadzi dzienniki połączeń (nie dzienniki użytkowania) przez „trzy miesiące lub dłużej”. Dzienniki te obejmują:

  • Data i godzina
  • Identyfikator, adres IP i nazwa hosta docelowego serwera VPN
  • Rodzaj akcji (podłącz lub rozłącz)
  • Surowy adres IP i nazwa hosta źródłowego komputera klienckiego VPN
  • Typ protokołów VPN (SSL-VPN, L2TP, OpenVPN lub SSTP)
  • Nazwa oprogramowania klienckiego VPN, wersja i identyfikator (jeśli są dostępne)
  • Liczba pakietów i bajtów podczas połączenia VPN oraz informacje o debugowaniu błędów komunikacji

Informacje te są automatycznie przesyłane do uniwersyteckiego serwera rejestrującego przez każdy serwer VPN Gate.

„Analiza dziennika połączeń VPN jest pomocna w zbadaniu jego źródłowego globalnego adresu IP. Ujawnimy Dzienniki połączeń VPN policjantowi, prokuratorowi, prawnikowi lub sądowi, który jest upoważniony na podstawie obowiązującego prawa. ”

VPN Gate nie jest zatem odpowiedni dla osób pragnących prywatności (nie mówiąc już o „anonimowości!). Jeśli chcesz prywatności, skorzystaj z dobrej komercyjnej usługi VPN bez logów lub Tora. Aby uzyskać całkowitą prywatność, zalecamy korzystanie z usługi Tor VPN. Szczerze mówiąc, prywatność nie jest tym, do czego służy VPN Gate. Zamiast tego powinno to być postrzegane jako narzędzie do cenzury i publicznego hakowania WiFi.

Bezpieczeństwo techniczne

SoftEtherVPN akceptuje różne opcje szyfrowania.

Metody szyfrowania

Każdy operator serwera VPN Gate może dowolnie wybrać opcje szyfrowania, które będą używane na jego serwerze.

Selektor szyfrowania

Aż do 256-bitowego szyfru AES z szyfrowaniem RSA 4096-bitowym, obsługiwane jest uwierzytelnianie hash SHA-1 HMAC z Perfect Forward Secrecy (różne grupy Diffie Hellman).

Trudno jednak powiedzieć, jakiego szyfrowania używa każdy serwer w praktyce. Dla tego, co warto, pobrałem i sprawdziłem wiele plików konfiguracyjnych OpenVPN z losowych serwerów VPN Gate. We wszystkich przypadkach zastosowano uwierzytelnianie AES-128 z SHA-1 HMAC.

Teoretycznie serwery VPN Gate mogą używać bardzo silnego szyfrowania. Jednak w praktyce najbezpieczniej jest założyć, że nie. Biorąc pod uwagę, że VPN Gate tak naprawdę nie dotyczy prywatności, nie jest to prawdopodobnie poważny problem dla większości użytkowników.

Lustra

Jednym z najlepszych zastosowań VPN Gate jest narzędzie anty-cenzurujące. Ponieważ zapory niektórych rządów (np. W Chinach, Korei Północnej, Iranie i Syrii) blokują dostęp do strony VPN Gate, szereg witryny lustrzane są dostępne (patrz także tutaj).

W szczególności Chiny regularnie blokują adresy IP znanych serwerów VPN Gate. Widocznie każdy serwer, który był w trybie online przez więcej niż kilka godzin, prawdopodobnie zostanie zablokowany. Dlatego zaleca się użytkownikom w Chinach Zapisz się do codziennych powiadomień e-mail zawierających listę dublowanych adresów URL (przy użyciu międzynarodowej usługi e-mail).

Serwery dublowane

Torrenting

To, czy pobieranie torrentów P2P jest dozwolone, wydaje się być szarą strefą (sądząc z forów witryny). System na to pozwala, ale doświadczeni technicznie operatorzy węzłów mogą blokować go za pomocą oprogramowania innych firm.

Torrentowanie przy użyciu serwerów, na których pobieranie P2P jest nielegalne, może wpędzić operatorów w kłopoty i dlatego wydaje się bardzo niegrzeczne. Operatorzy najprawdopodobniej przekażą obrażające adresy IP organom odpowiedzialnym za egzekwowanie praw autorskich, jeśli otrzymają DMCA lub podobne powiadomienia. Pobieranie przy użyciu serwerów w krajach, w których jest to legalne, może być jednak w porządku.

Końcowe przemyślenia

Jako bezpłatne, prowadzone przez ochotników narzędzie przeciw cenzurze, VPN Gate jest trudny do przebicia. Tak więc szanuj twórców VPN Gate na Uniwersytecie Tsukuba i wszystkich wolontariuszy serwerów VPN Gate. Niestety, w praktyce uważam, że VPN Gate jest zbyt wolny, aby kiedykolwiek był wart mojej pracy.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me