Przegląd VPNTunnel

VPNTunnel

 • cennik

  Od 2,99 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
4 z 10

streszczenie

VPNTunnel to szybko rozwijająca się szwedzka usługa Virtual Private Network (VPN) z siedzibą na Seszelach. Firma ma szczególnie silną obecność w Europie. Jednak lista serwerów obejmuje również lokalizacje w Ameryce Łacińskiej. To sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych usług dla tego regionu, który często jest pomijany przez przemysł VPN.

Ta usługa VPN oferuje szereg opcji dostępu. Obejmują one wybór niestandardowej aplikacji dla urządzeń z systemem Windows, Android i iOS lub standardowego klienta OpenVPN dla dłuższej listy systemów operacyjnych. Aby uzyskać informacje o tym, jak uzyskać bezpłatny dostęp do tej sieci VPN, przeczytaj naszą recenzję.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  Seszele (z siedzibą w Szwecji)
 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Kraje
  32

Zalety VPNTunnel

 • Siedmiodniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Tajny trzydniowy bezpłatny okres próbny
 • Aplikacja niestandardowa dla systemów Windows, Android i iOS
 • Zewnętrzna aplikacja OpenVPN dla systemów Windows, Mac OS X, macOS i Linux
 • Limit pięciu równoczesnych połączeń
 • Brak dzienników

Wady VPNTunnel

 • Aplikacja niestandardowa niedostępna na komputery Mac
 • Brak przełącznika zabijania
 • Udostępnianie plików jest niedozwolone

Odwiedź VPNTunnel »

Ceny i plany

VPNTunnel to jedna z najtańszych sieci VPN w branży. Roczna stopa dyskontowa jest szczególnie tania, gdy jest obliczana miesięcznie. Dostępny jest również trzymiesięczny okres subskrypcji, choć nie tak mocno dyskontowany jak plan roczny.

Każdy okres subskrypcji jest objęty siedmiodniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Subskrypcja uprawnia do podłączenia do pięciu urządzeń jednocześnie. Udostępnianie konta jest jednak zabronione.

Firma akceptuje szeroką gamę metod płatności, w tym karty kredytowe, PayPal, Bitcoin i przelew bankowy.

Witryna VPNTunnel nie powie Ci, ale ProPrivacy.com to: możesz uzyskać trzydniową bezpłatną wersję próbną VPNTunnel, jeśli napiszesz do zespołu pomocy technicznej za pośrednictwem strony Kontakt w witrynie.

cechy

Funkcje pakietu firmy to:

 • Ponad 800 serwerów w 31 krajach
 • Zastrzeżona aplikacja na system Windows, Android i iOS
 • Wielojęzyczna aplikacja dla OpenVPN
 • Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP), Secure Socket Tunneling Protocol (SSTP) i Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP) dostępne do ręcznej konfiguracji
 • Brak dzienników aktywności
 • Limit pięciu równoczesnych połączeń
 • Brak ograniczeń przepustowości danych
 • Wielojęzyczna strona internetowa

Sieć serwerów jest silnie obecna w Europie. Ma także świetne lokalizacje w Ameryce Łacińskiej, w tym w Brazylii, Argentynie i Panamie.

Odwiedź VPNTunnel »

Bezpieczeństwo

VPNTunnel oferuje PPTP, SSTP i L2TP / Internet Protocol Security (IPSec) do ręcznej konfiguracji. Właściciele komputerów macOS powinni pamiętać, że system operacyjny nie obsługuje PPTP. Witryna VPNTunnel stwierdza, że ​​OpenVPN nie jest dostępny dla urządzeń z systemem iOS i Android. Zamiast tego podaje instrukcje ręcznej konfiguracji VPN dla tych systemów operacyjnych. Istnieje jednak interfejs GUI OpenVPN dostępny bezpłatnie dla tych systemów operacyjnych. Dlatego powinieneś przynajmniej spróbować zainstalować tę wersję na swoim smartfonie lub tablecie.

Co dziwne, kiedy zasubskrybowałem tę usługę, odkryłem, że w rzeczywistości dostępna jest niestandardowa aplikacja dla systemów Windows, Android i iOS. Wygląda na to, że stwierdzenia na stronie często zadawanych pytań są bardzo nieaktualne.

Implementacja OpenVPN wykorzystuje szyfrowanie Blowfish z kluczem 128-bitowym. Większość sieci VPN używa 256-bitowego klucza z szyfrowaniem Advanced Encryption Standard (AES). AES został wymyślony dla rządu USA. Jest to najbezpieczniejszy system szyfrowania na świecie. Jednak niektórzy nie ufają temu z powodu zaangażowania rządu USA w jego tworzenie. Blowfish to poważna alternatywa. Nikt nigdy tego nie złamał.

Dłuższy klucz szyfrowania utrudnia złamanie szyfrowania. Program komputerowy może po prostu przepracować każdą możliwą kombinację klawiszy w próbie brutalnej siły, aby odkryć klucz. Jednak im dłuższy klucz, tym dłużej zajęłoby uzyskanie klucza tą metodą. Dlatego złamanie klucza 256-bitowego zajęłoby znacznie więcej czasu niż klucz 128-bitowy. Zwolennicy 128-bitowych kluczy zwracają uwagę, że Blowfish z 128-bitowym kluczem nigdy nie został złamany. Użycie 256-bitowego klucza stwarza wiele dodatkowego przetwarzania, zużywa moc procesora i powoduje długie opóźnienia w procesie komunikacji. Jest to niepotrzebny element nadmiernej inżynierii, gdy celem jest ulepszenie systemu, którego już nie można naprawić.

Szyfrowanie OpenVPN

 • Szyfr: Blowfish-128
 • Uwierzytelnianie danych: HMAC SHA1
 • Uścisk dłoni: RSA-2048
 • Autoryzacja kontroli: HMAC SHA1
 • Przekaż tajemnicę: DHE-2048

Kłody & Prawny

 • Połączenie: brak
 • Ruch drogowy: brak
 • Kraj: Ok

Te klucze szyfrujące Blowfish muszą być dystrybuowane, ponieważ ten sam klucz szyfruje i odszyfrowuje wiadomość, więc obie strony połączenia muszą posiadać ten sam klucz. Zadanie dystrybucji klucza szyfrowania danych jest potencjalnie słabym punktem w dowolnym systemie bezpieczeństwa. OpenVPN używa systemu klucza publicznego dla tej fazy. W tym scenariuszu inny klucz odszyfrowuje wiadomość i nie można odgadnąć klucza odszyfrowującego, jeśli masz klucz szyfrujący. Oznacza to, że właściciel klucza może ustawić klucz szyfrowania jako publiczny. Ten klucz publiczny jest zapisany na certyfikacie bezpieczeństwa, który działa również jako metoda uwierzytelnienia.

Certyfikat bezpieczeństwa jest przechowywany na osobnym serwerze. Pierwszą rzeczą, którą klient zrobi podczas łączenia się z serwerem, jest szyfrowanie wiadomości przy użyciu klucza publicznego zapisanego na certyfikacie. Jeśli serwer może odszyfrować tę wiadomość i odpowiedzieć na nią, udowodnił swoją tożsamość. Haker przechwytujący wiadomość nie będzie w stanie odszyfrować wiadomości.

Szyfr RSA używany przez VPNTunnel ma 2048-bitowy klucz. Jest to standard w branży VPN. Jednak najwyższa ranga firm postanowiła przejść do klucza 4096-bitowego, po prostu dla bezpieczeństwa.

Dużym problemem związanym ze stosowaniem standardowego bezpłatnego interfejsu GUI OpenVPN jest to, że VPNTunnel nie jest w stanie uwzględnić dodatkowych funkcji bezpieczeństwa. Dostawcy VPN z własnymi aplikacjami zwykle zapisują je w swoim niestandardowym oprogramowaniu. Głównym środkiem bezpieczeństwa, który naprawdę poprawia standardową implementację OpenVPN, jest wyłącznik awaryjny (aby zablokować internet, jeśli połączenie z VPN zostanie przerwane). Inną miłą w obsłudze funkcją bezpieczeństwa jest automatyczna ochrona WiFi. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń mobilnych.

Prywatność

Polityka prywatności VPNTunnel jest jedną z najlepszych w branży. Nie przechowuje żadnych dzienników. Mówią tak prawie wszystkie sieci VPN, ale drobny druk zdradza fakt, że faktycznie prowadzą dzienniki. VPNTunnel nie tylko nie prowadzi dzienników aktywności, ale także nie prowadzi żadnych dzienników połączeń. Problem z dziennikiem połączeń jest aspektem, na którym wiele firm VPN nie działa.

Drobny druk VPNTunnel mówi z pewnością o swoich serwerach w Szwecji. Firma rozpoczęła działalność w Szwecji. Właściciele i operatorzy nadal wykazują duże zainteresowanie tym krajem, mimo że baza operacyjna usługi znajduje się obecnie na Seszelach.

Siły policyjne mogą łatwo uzyskać orzeczenia sądowe zmuszające firmy VPN do przekazania ich rejestrów. Obecność dzienników połączeń, zawierających Twój adres IP i znaczniki czasu pokazujące, kiedy byłeś aktywny, wystarczy, aby prokuratorzy mogli cię wyśledzić. Zatem brak dzienników połączeń w VPNTunnel jest bardzo, bardzo dobry.

Niestety firma następnie stwierdza, że ​​ta doskonała polityka dotyczy tylko serwerów w Szwecji. Oświadczenie o polityce prywatności na stronie często zadawanych pytań na stronie VPNTunnel odsyła czytelnika do warunków usługi i dokumentu polityki prywatności firmy w zakresie procedur logowania na serwerach w innych krajach. Żadna z tych stron nie opisuje jednak szczegółowo zasad rejestrowania w krajach innych niż Szwecja. Polityka prywatności oświadcza, że ​​firma nie gromadzi danych osobowych swoich klientów. Nie ma jednak żadnej konkretnej wzmianki o traktowaniu adresów IP użytkowników VPNTunnel.

Niestety warunki usługi wyraźnie zakazują pobierania plików chronionych prawem autorskim. Dlatego nie powinieneś subskrybować tej usługi, jeśli potrzebujesz ochrony przed torrentami.

Wsparcie

Do zespołu obsługi klienta można dotrzeć za pośrednictwem usługi czatu na żywo na stronie internetowej. Usługa nie zawsze jest obsługiwana. Powiadomienie o tym, czy ktoś uczestniczy w czacie na żywo, jest wyświetlane w prawym dolnym rogu strony.

Jeśli nie ma nikogo w dziale pomocy, możesz zostawić wiadomość, klikając powiadomienie lub przechodząc do strony kontaktowej witryny.

Możesz również skontaktować się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Strona FAQ to kolejny kanał wsparcia. Informacje te są jednak skierowane bardziej do potencjalnych klientów, niż stanowią pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Proces

Logować się

Kiedy będziesz gotowy do subskrypcji, kliknij Zamówienie na górnym pasku menu witryny. Kliknij okres subskrypcji, który chcesz kupić, i wprowadź swój adres e-mail. Nie wpisuj fałszywego adresu e-mail. Potrzebujesz dostępu do konta e-mail wprowadzonego w tym polu, ponieważ zostanie do niego wysłany e-mail weryfikacyjny. Nie możesz korzystać z usługi, dopóki nie zweryfikujesz swojego adresu e-mail. Jeśli jesteś zły, że ten wymóg zagraża Twojej anonimowości, po prostu utwórz konto internetowe dla palnika do komunikacji z VPNTunnel.

Masz wiele opcji płatności. Sekcja płatności na ekranie dostosowuje się do wybranego rodzaju płatności. Poszedłem do PayPal.

Upewnij się, że odznaczyłeś "Włącz subskrypcję" opcja. W przeciwnym razie kończy się umowa wielokrotnego rozliczenia.

Jako użytkownik PayPal zostałem poproszony o zalogowanie się na swoje konto i zatwierdzenie zakupu. Opłata ta jest wyceniana w dolarach amerykańskich. Mam pieniądze na koncie PayPal, więc transakcja była prosta. Jeśli nie masz dolarów, pieniądze zostaną pobrane z dowolnej waluty na koncie PayPal i automatycznie przeliczone na dolary. W przypadku anulowania subskrypcji PayPal uznaje zwrot za usunięcie transakcji. Dlatego jeśli zapłaciłeś z konta w innej walucie, otrzymasz dokładnie taką samą kwotę. Odnosi się to nawet, jeśli kurs wymiany dolara zmienił się między opłaceniem usługi a zwrotem pieniędzy.

Po zakończeniu procesu płatności wyświetliła się strona z podziękowaniami.

Wiadomość na tej stronie martwiła mnie, ponieważ mówiła, że ​​mogę anulować umowę powtarzania faktur. Jednak zaznaczyłem opcję "Włącz subskrypcję" , więc na moim koncie nie powinno się nakładać powtarzającego się obciążenia. Sprawdziłem na swoim koncie PayPal. Nie było wpisu płatności cyklicznej dla Online Sales Solution, czyli nazwy rozliczeniowej używanej przez VPNTunnel.

Kliknij przycisk na ekranie Dziękujemy, aby założyć konto i pobrać oprogramowanie VPN. Po utworzeniu nazwy użytkownika i hasła uzyskasz dostęp do obszaru klienta witryny. Tutaj możesz pobrać aplikację.

Irytujące jest to, że proces instalacji aplikacji wymaga ponownego uruchomienia komputera.

Otrzymasz trzy wiadomości e-mail dotyczące subskrypcji. Pierwszy dotyczy twojego konta i zawiera przycisk sprawdzania poprawności. Musisz zweryfikować swój adres e-mail, zanim usługa będzie działać. Drugi e-mail to tylko podziękowanie. Trzeci to pokwitowanie od twojego procesora płatności.

Klient VPN VPN systemu Windows VPN

Proces instalacji powinien utworzyć skrót na pulpicie. Kliknij na nią, aby otworzyć aplikację VPNTunnel.

Twoja nazwa użytkownika i hasło do aplikacji są poświadczeniami, które skonfigurowałeś zaraz po opłaceniu usługi. Musisz je wprowadzić tylko przy pierwszym uruchomieniu aplikacji. Następnie system automatycznie Cię zaloguje.

Aplikacja jest dobrze zaprojektowana i nie musisz być ekspertem, aby z niej korzystać. U góry ekranu pokazuje swoją aktualną lokalizację. Następnie masz rozwijaną listę, która daje opcje protokołu VPN. Jest to świetna funkcja, ale najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie tego ustawienia domyślnego, którym jest OpenVPN zamiast User Datagram Protocol (UDP). Twoim jedynym zadaniem jest wybranie lokalizacji i naciśnięcie Połącz.

Opcje ustawień aplikacji są ograniczone. Byłoby naprawdę miło zobaczyć przełącznik zabijania i automatyczną ochronę WiFi. Jednak poprzez aktywację "Uruchom program w systemie Windows" i "Automatyczne ponowne połączenie, jeśli połączenie zostanie zerwane," możesz zbliżyć się do tych dwóch wymagań.

Możesz także zmienić ustawienia językowe aplikacji. Dostępne są opcje dla języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i szwedzkiego.

W dalszej części ekranu znajdują się opcje określające port, do którego prowadzą połączenia. Jednak prawdopodobnie powinieneś zostawić je w spokoju, chyba że jesteś specjalistą ds. Sieci.

Wydajność (testy prędkości, DNS, WebRTC i IPv6)

Przeprowadziłem testy prędkości w usłudze VPNTunnel przy użyciu OpenVPN przez UDP.

W każdym przypadku przeprowadziłem pięć testów z testmy.net z lokalizacji na Karaibach. Połączenia z USA zostały nawiązane z serwerem w Miami. Testy w Wielkiej Brytanii przeszły na serwer w Londynie.

Użyłem IPLocation.net, aby przetestować rzeczywistą lokalizację serwerów VPNTunnel, do których uzyskałem dostęp. Najpierw wybrałem serwer VPN w Nowym Jorku. Aplikacja zgłosiła moją nową lokalizację jako Parsippany, New Jersey. To nie jest dokładnie Nowy Jork, ale jest wystarczająco blisko. IPLocation zbiera wyniki z pięciu systemów geolokalizacji. Dwa z nich zgłosiły moją prawdziwą lokalizację w Parsippany, New Jersey, jeden stwierdził, że jestem w Newark, New Jersey, drugi powiedział, że jestem w Garwood, New Jersey, a ostatnia myśl, że jestem w Nowym Jorku.

Odłączyłem się od serwera i ponownie nawiązałem połączenie. Tym razem aplikacja powiedziała mi, że jestem w Nowym Jorku. IPLokalizacja zgłosiła moją lokalizację jako New York Garden City (dwa głosy), Westbury w Nowym Jorku, Lingwood, Teksas i City of London w Wielkiej Brytanii.

W przypadku drugiego północnoamerykańskiego serwera VPN chciałem wypróbować lokalizację w Kanadzie. W ten sposób uzyskałem dostęp do serwera VPNTunnel w Toronto. Jednak połączenie nie powiodło się. Zamiast tego spróbowałem lokalizacji VPNTunnel w Montrealu. Tylko jeden członek panelu IPLocation zgłosił tę lokalizację jako Montreal. Trzech myślało, że jestem w Saint Quentin w Nowym Brunszwiku, a jeden oświadczył, że jestem w Carvel w Albercie.

Prędkości zgłaszane dla mojej lokalizacji w Montrealu były tak wolne, że wydawały się nierealne, więc rozłączyłem się i spróbowałem ponownie. IPLocation przyniósł dokładnie takie same wyniki. Prędkości były wciąż niemożliwie wolne. Podjąłem wszelkie możliwe kroki, aby dać VPNTunnel uczciwą szansę i wykluczyć możliwość niesprawiedliwego pogorszenia wyników przez inne czynniki. Jednak testy prędkości kanadyjskiego serwera były okropne za każdym razem.

VPNTunnel ma trzy serwery w Wielkiej Brytanii. Jeden z nich jest dostrojony do BBC iPlayer. Ponieważ chciałem przetestować możliwości usługi w zakresie dostępu do usług strumieniowego przesyłania wideo z zagranicy, wybrałem tę opcję. Wyniki IPLocation, gdy byłem podłączony do tego serwera, były dosłownie na całej mapie. Jedna z pięciu leżących u podstaw służb wykrywania wykryła, że ​​jestem w Johannesburgu w Południowej Afryce. Jedna usługa detekcji powiedziała mi, że jestem w Maidenhead, a inna powiedziała, że ​​jestem w Bromley - dwóch lokalizacjach w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii. Pozostałe dwie służby widziały, że jestem w Wielkiej Brytanii, ale nie mogłem podać mojej dokładnej lokalizacji.

Niestety prędkości oferowane przez ten serwer były zdecydowanie zbyt niskie, aby przesyłać strumieniowo wideo.

Nie mogłem nawiązać połączenia z serwerem VPNTunnel w Londynie, więc podłączyłem się do serwera Coventry. Pięć usług IPLocation umieściło ten serwer w Coventry lub Rugby, który jest tuż obok.

Prędkości pobierania VPNTunnel

Prędkości przesyłania VPNTunnel

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji.

Serwery New York i Coventry zapewniały znaczną szybkość zarówno w przypadku pobierania, jak i wysyłania.

Przeprowadziłem więcej testów z ipleak.net, kiedy byłem podłączony do serwera VPNTunnel w Nowym Jorku, aby sprawdzić wycieki systemu nazw domenowych (DNS) i błąd komunikacji w czasie rzeczywistym w sieci Web (WebRTC). Ta strona zgłosiła moją lokalizację jako Parsippany, New Jersey i napotkała połączenia tylko z dwoma serwerami DNS. Jeden z nich był w Arizonie, a drugi w Szwecji. To jest niezwykłe. Jednak żadne nie ujawniło mojej prawdziwej lokalizacji na Dominikanie.

Podczas połączenia z serwerem w Nowym Jorku uzyskałem dostęp do strony testowej doileak.net. Wykryło to również moją lokalizację jako w USA. W tej witrynie testowej nie znaleziono niezgodności WebRTC ani wycieków DNS.

Mój dostawca usług internetowych nie używa adresów protokołu internetowego w wersji 6 (IPv6), więc nie mogłem przetestować pod kątem wycieków IPv6.

Usługi przesyłania strumieniowego

Testowałem dostęp do wielu usług przesyłania strumieniowego wideo, aby sprawdzić, czy VPNTunnel może obejść ich zagraniczne bloki dostępu. Podczas połączenia z serwerem w Nowym Jorku nie mogłem załadować strony internetowej Netflix. Błąd zwrócony przez moją przeglądarkę stwierdził, że strona zajęła zbyt dużo czasu na odpowiedź. Jednocześnie jednak bez problemu mogłem uzyskać dostęp do Yahoo i Facebooka. ABC zauważył VPN i odmówił dostarczenia wideo. Nie mogłem też oglądać wideo w NBC, co jest złe, ponieważ system wykrywania VPN tej witryny ma bardzo niski pasek.

Połączyłem się z serwerem VPNTunnel przeznaczonym do dostępu do BBC iPlayer. Jednak BBC zauważyło VPN i nie pozwoliło mi obejrzeć wideo. Netflix UK również odmówił dostarczenia mi wideo. Kanał 4 pozwolił mi oglądać. Jednak prędkości przesyłania były zbyt wolne i odtwarzanie zostało wstrzymane na długie okresy.

Serwer Coventry miał znacznie lepsze prędkości, więc mogłem wygodnie oglądać wideo ze strony Channel 4. Jednak Netflix UK i BBC iPlayer nadal nie pozwalają mi oglądać.

Inne platformy

Niestandardowa aplikacja VPNTunnel jest dostępna na urządzenia z systemem Windows, Android i iOS.

VPNTunnel może być używany z interfejsem GUI OpenVPN w systemach Windows, Mac OS X, macOS i Linux. Firma twierdzi, że system OpenVPN nie jest dostępny dla użytkowników urządzeń mobilnych. Istnieją jednak interfejsy OpenVPN dostępne za darmo dla systemów operacyjnych iOS i Android. Te interfejsy OpenVPN wykorzystują pliki OVPN do konfigurowania połączeń z serwerami. Pliki OVPN dostarczane przez VPNTunnel powinny być kompatybilne z dowolnym niezastrzeżonym interfejsem OpenVPN typu open source.

VPNTunnel obsługuje serwery PPTP, SSTP i L2TP, z którymi klienci mogą się łączyć, konfigurując VPN ręcznie w swoich systemach operacyjnych. PPTP nie jest obsługiwany w systemie macOS, ale można go używać w systemach Windows, Mac OS X, iOS, Android i Linux. SSTP i L2TP mogą być używane we wszystkich systemach operacyjnych, a także na macOS.

Przegląd VPNTunnel: Podsumowanie

VPNTunnel bardzo potrzebuje zaktualizować swoją stronę internetową, ponieważ nie wspomina o swojej niestandardowej aplikacji nigdzie na stronach sprzedaży. Obecność tej aplikacji jest widoczna dopiero po rejestracji. Właściciele urządzeń mobilnych nie zawracają sobie głowy subskrybowaniem tej usługi, ponieważ witryna informuje ich, że są dla nich dostępne tylko PPTP i L2TP, i będą musieli skonfigurować VPN ręcznie, co nie jest prawdą.

Należy unikać VPNTunnel, jeśli chcesz pobierać pliki za pomocą torrentów, ponieważ warunki usługi zakazują korzystania z sieci do tego działania. VPN również nie ma sensu próbować dostać się do usług przesyłania strumieniowego z zagranicy.

Lubiłam:

 • Siedmiodniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Wielojęzyczna strona i aplikacja
 • Akceptuje PayPal i Bitcoin
 • Nieograniczone dane
 • Czat online dla wsparcia

Nie byłam tak pewna co do:

 • Czat online rzadko obsługiwany

Nienawidziłem:

 • Zakaz pobierania peer-to-peer (P2P)
 • Niektóre serwery są niedostępne
 • Niektóre serwery bardzo wolno
 • Nie mogę uzyskać dostępu do wielu usług przesyłania strumieniowego wideo

To dziwne, że VPNTunnel oferuje trzydniowy bezpłatny okres próbny, ale udostępnia te informacje klientom dopiero po zapłaceniu. Być może firma nie chce, aby potencjalni klienci ujawnili słabą wydajność wielu swoich serwerów.

Odwiedź VPNTunnel »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me