Przeglądarka Cake Web Browser

Przeglądarka ciastek

Cake Web Browser to mobilna przeglądarka alternatywna dla Chrome, Firefox lub Safari, która twierdzi, że została zaprojektowana od podstaw z myślą o prywatności. Po raz pierwszy został wydany w 2016 roku przez deweloperów z USA.

ProPrivacy.com Wynik
7.5 z 10

streszczenie

W przeciwieństwie do wyszukiwarek opartych na prywatności, które działają w istniejącej przeglądarce - Cake zapewnia autonomiczny interfejs, który został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikom dodatkową funkcjonalność i w pełni zintegrowaną prywatność.

Przeglądarka ciastek jest interesującą propozycją, ponieważ eksperci wcześniej zgłaszali obawy dotyczące możliwości wysłania przez Google danych telemetrycznych z powrotem do Google - nawet gdy użytkownicy unikają wyszukiwarki Google.

Mając to na uwadze, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej przeglądarce, aby sprawdzić, czy jej funkcje są warte porzucenia innych popularnych przeglądarek.

Przeglądarka ciast

Przeglądarka ciast - przegląd

Twoja przeglądarka internetowa jest punktem wejścia do Internetu. Z tego powodu sposób, w jaki przeglądarka zachowuje się i traktuje dane, może mieć ogromny wpływ na ogólną prywatność.

Z założenia przeglądarki internetowe przechowują Twoją historię przeglądania, abyś mógł łatwo wrócić do strony, którą wcześniej odwiedziłeś. Pozwalają również firmom na pozostawienie plików cookie, aby mogły Cię śledzić, jeśli wrócisz na ich stronę.

Cake Web Browser celuje w przestrzeń mobilną, łącząc istniejące i nowatorskie funkcje

Tego rodzaju funkcje przeglądarki zapewniają dodatkową funkcjonalność i łatwość użytkowania. Mają jednak również poważne wady prywatności - dlatego wielu konsumentów korzysta z rozszerzeń takich jak Privacy Badger, Ghoster i Adblock Plus, aby zapobiec niechcianym skryptom, blokować śledzenie i pliki cookie oraz zapobiegać wyświetlaniu reklam.

Zaletą tego rodzaju blokowania jest nie tylko lepsza prywatność, ale także płynniejsze działanie. W końcu blokowanie mnóstwa treści, które Cię nie interesują, może skrócić czas ładowania strony i uporządkować ekran.

Wcześniej Firefox był najpopularniejszą przeglądarką zapewniającą lepszą prywatność w Internecie. Teraz jednak Cake Web Browser celuje w przestrzeń mobilną, łącząc istniejące i nowatorskie funkcje, próbując dać użytkownikom większą kontrolę nad swoimi danymi i lepsze przeglądanie.

Aplikacja mobilna Cake Browser

cechy

 • Aplikacje na iOS i Androida
 • Anonimowe przeglądanie
 • HTTPS wszędzie
 • Wbudowane funkcje śledzenia i blokowania reklam
 • Funkcja „Nie śledź” informuje strony internetowe, że nie chcesz być śledzony
 • Ochrona hasłem - włącz ochronę hasłem w przeglądarce
 • Prywatna bomba zegarowa - automatycznie zamykaj prywatne karty po upływie określonego czasu lub po zamknięciu przeglądarki
 • Wyszukiwanie grupowe - automatycznie przeglądaj wyniki z wielu usług wyszukiwania online
 • Subskrybuj i śledź strony internetowe z poziomu przeglądarki Cake
 • Przewiń wyniki wyszukiwania, aby odwiedzić każdą stronę i bezpośrednio ocenić wyniki wyszukiwania
 • Ciemny motyw, jasny motyw lub auto, które przełączają się między nimi w zależności od pory dnia
 • Wybierz z różnych wyszukiwarek, w tym DuckDuckGo

Ustawiać

Pobieranie i instalacja Cake to pestka. Wymaga nieco ponad 10 MB miejsca, co oznacza, że ​​nie pozostawi dużego śladu na twoim urządzeniu. Po zainstalowaniu aplikacja zawiera krótki przewodnik, dzięki któremu można zapoznać się z ofertą.

Witamy w przeglądarce ciastek

Po wprowadzeniu użytkowników wita ekran główny. W przeciwieństwie do innych przeglądarek, które po prostu ładują preferowaną stronę główną, otrzymujesz coś, co najlepiej można opisać jako kawałek ciasta.

Przeglądarka ciastek Pahe

U góry ekranu znajduje się dostosowywalny obraz, który można zmienić, klikając ikonę ustawień w prawym górnym rogu. Tutaj możesz również skonfigurować wszystkie ważne funkcje prywatności i bezpieczeństwa, takie jak ochrona hasłem. Jak widać, strona główna jest żywa, a estetyka przypomina nam połączenie pomiędzy Safari a Chrome.

Użytkownicy Androida mają coś w Cake, co daje poczucie wyrafinowania, a to może spodobać się pragnieniu wrażeń przypominających iOS.

Następnie klikamy tryb ustawień w prawym górnym rogu, aby skonfigurować podstawowe funkcje prywatności.

Ustawienia przeglądarki Cake

Najpierw ustawiamy Cake tylko na HTTPS. Po włączeniu tej opcji przeglądarka odmawia otwierania witryn niechronionych HTTPS. Jest to świetne, szczególnie dla osób, które często wyszukują losowo strony i robią zakupy - co może spowodować, że natkniesz się na podejrzane witryny.

Następnie ustalamy hasło. Aby to zrobić, po prostu wpisz dwukrotnie kod PIN. Od tego momentu będziesz potrzebować hasła, aby otworzyć aplikację. Uniemożliwia to każdemu dostęp do Twojej historii, zapisanych kont i haseł. Jest to przydatna i unikalna funkcja bezpieczeństwa, z której zalecamy korzystać - na wypadek, gdyby Twoje urządzenie wpadło w niepowołane ręce.

Blokowanie wyskakujących okienek i blokowanie reklam są domyślnie włączone i zalecamy pozostawienie ich włączonych, aby uzyskać najlepszą jakość. To samo dotyczy funkcji Nie śledź.

Kliknięcie „VPN” wyświetla reklamę dostawcy VPN TunnelBear, który w naszej recenzji uzyskał ocenę 8,5 na 10. Jednak nie jest to najlepsze pod żadnym względem wyobraźni i warto zauważyć, że Cake będzie działać z każdą siecią VPN. TunnelBear po prostu zyskuje na znaczeniu dzięki umowie marketingowej z programistami.

Kliknięcie Wyszukiwarki pozwala wybrać ulubioną wyszukiwarkę. Wśród opcji są Google, Yahoo (DDC) i Bing. Ponieważ zależy nam na prywatności - zdecydowaliśmy się na DuckDuckGo.

Opcja wyszukiwarki

Dla tych, którzy chcą zapisać dane w planie telefonu komórkowego, istnieje możliwość powstrzymania Cake'a przed wstępnym ładowaniem stron internetowych w tle. Jest to świetny sposób, aby upewnić się, że pobierasz tylko te dane, których naprawdę potrzebujesz. Wprawdzie to nieco spowolni działanie, co oznacza, że ​​osoby mające obawy związane z danymi mogą lepiej trzymać się tradycyjnej przeglądarki.

Z drugiej strony zintegrowane blokowanie reklam ograniczy niepotrzebne dane - więc istnieje argument zarówno za, jak i przeciw. Postanowiliśmy ustawić Użycie danych ustawienie „tylko Wi-Fi”, aby zapewnić jak najbardziej przyjazną dla danych obsługę.

Łatwość użycia

Przeglądarka ciastek rewolucjonizuje sposób wyszukiwania, umożliwiając błyskawiczne przeglądanie wyników wyszukiwania w Internecie bez konieczności przeszukiwania wyników wyszukiwania. To, czy przemawia do Ciebie, jest sprawą osobistą - i zależy w dużej mierze od tego, czy lubisz tradycyjną metodę skanowania wyników wyszukiwania i wybranie strony samodzielnie, co jest opcją.

Jedną z rzeczy, o których warto pamiętać, jest to, że jest to przeglądarka tylko na urządzenia mobilne, a wrażenia są skierowane do użytkowników mobilnych.

Przetestowaliśmy Cake na Androidzie i iOS, a to z pewnością zmienia sposób przeglądania. Cake prezentuje wyniki wyszukiwania we w pełni załadowanym formacie karty, dzięki czemu masz bezpośredni dostęp do odpowiednich wyników. Ponadto trwale ładuje dwa kolejne wyniki w tle, dzięki czemu można je szybko przesuwać. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią przeglądać wyniki, aby sprawdzić, czy strony są trafne. Jednak może to nie być najlepsza rzecz dla prywatności (więcej na ten temat później).

Warto też pamiętać, że Cake ma na celu uprzywilejowanie stron o szybszym czasie ładowania. W rezultacie Cake nieznacznie wypacza wyniki wyszukiwarek udostępniane przez roboty Google. Może to potencjalnie wpłynąć na jakość stron ładowanych jako pierwsze, co może nie wszystkim odpowiadać.

Ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie było dobre, a Cake wydaje się być odpowiednia do przeglądania Internetu podczas zakupów - lub w celach rozrywkowych. Jednak dla każdego, kto prowadzi poważniejsze badania, tradycyjna przeglądarka może pozostać korzystna.

Kuracja treści

Cake wyróżnia się sposobem, w jaki selekcjonuje zawartość i pozwala dostosowywać wyniki. Ciasto zostało zaprojektowane tak, aby zaspokoić Twoje osobiste potrzeby, ale także dać ci wskazówki, co możesz chcieć zobaczyć.

Na przykład po uruchomieniu aplikacji wyświetla listę pięciu najpopularniejszych wyszukiwań w ciągu dnia. To, czy ci się to spodoba, zależy od tego, czy lubisz monitorować trendy.

śledź zawartość stron internetowych

Funkcja śledzenia witryny umożliwia dodawanie stron do strony głównej, a to z pewnością dodaje warstwę dostosowywania, która powinna podobać się wszystkim. Jedyną potencjalną wadą jest to, że możesz utknąć w niszy utworzonej z własnej woli i może być mniej prawdopodobne, że natkniesz się na nowe rzeczy. Trzeba przyznać, że funkcja trendów może się przydać.

Podczas wyszukiwania można dostosować strony internetowe, które są wyświetlane jako pierwsze. Na przykład, jeśli wolisz, aby wyniki wyszukiwania były najpierw wyświetlane w serwisie eBay, a nie w serwisie Amazon - możesz to zmienić w wynikach przesuwania w dół po wyszukiwaniu i odtąd będzie się ono trzymać.

Grupy

Funkcja wyszukiwania grup jest podobna do kart dostępnych w wyszukiwarce Google, umożliwiając grupowanie wyszukiwań, aby uzyskać wyniki, takie jak filmy, obrazy lub zakupy. To grupowanie w połączeniu z funkcją przesuwania zapewnia spokojne poczucie kontroli. W rezultacie każdy, kto spędza dużo czasu na wyszukiwaniu określonych rodzajów treści, może spróbować wypróbować Cake.

zapisz grupy treści

Następujący

Od momentu wyszukiwania rozpoczyna się przesuwanie. Przeciągnięcie w lewo ujawnia pierwszy wynik wyszukiwania. Jeśli ten wynik nie jest tym, czego potrzebujesz, po prostu przesuwaj w lewo.

Gdy natrafisz na interesującą Cię stronę internetową, możesz kliknąć opcję Follow, aby dodać ją do swojej strony głównej. Podoba nam się fakt, że strony internetowe, które pojawiły się przed i po, są wymienione na górze strony, ponieważ pozwala to śledzić strony internetowe podczas ich przeglądania.

przycisk, aby śledzić grupę treści

Kategorie

Po powrocie na stronę główną klikanie kategorii umożliwia wyszukiwanie stron internetowych za pomocą nagłówków grup. Są one podzielone na osiem kategorii, na które składają się: aktualności, technika, sport, gry, śmieszne, filmy, telewizja i muzyka, moda i styl oraz podróże.

Wyszukaj strony internetowe według grupy treści

Na pierwszy rzut oka ta funkcja wydaje się przydatna. Jednak podsekcji nie można przeszukiwać pojedynczo, a to, co się tam znajduje, może wcale ci się nie podobać - więc jest to kompletne szczęście.

Z drugiej strony, po kilkudniowym korzystaniu z Cake, mamy wrażenie, że im częściej korzystasz z przeglądarki i zapoznajesz się z nią, tym bardziej prawdopodobne jest, że skorzystasz z niej.

Prywatność

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej funkcjom prywatności, aby zobaczyć, czy możemy je łatwo zauważyć w działaniu. Odwiedziliśmy kilka witryn, które znamy, aby wyświetlać wiele reklam, i uzyskaliśmy doświadczenie bez reklam. Artykuły Forbesa, które zwykle są pełne reklam, nie miały żadnych.

Następnie udaliśmy się na popularną witrynę do przesyłania strumieniowego, a Cake zablokowała wszystkie wyskakujące okienka, które są zwykle wyświetlane. Mimo tej wygody niektóre strumienie nie ładują się, ponieważ nie będą działać przy włączonych blokadach reklam. Jest to niewielka wada, której doświadczysz, jeśli będziesz surfować po sieci z włączonymi wszystkimi funkcjami prywatności Cake'a.

To samo dotyczy witryn, które nie mają certyfikatu SSL; Wymuś HTTPS zatrzyma ładowanie tych stron. Jeśli ufasz witrynie, która nie jest HTTPS, zawsze możesz ją chwilowo wyłączyć. Zalecamy jednak pozostawienie tej opcji włączonej, ponieważ zapobiegnie ona narażeniu danych na ataki typu Man-in-the-Middle i powstrzyma użytkownika przed natknięciem się na potencjalnie złośliwe lub zainfekowane witryny.

Dla każdego, kto chce przeglądać prywatnie, dostępny jest odpowiednik Google Incognito. Aby otworzyć prywatne okno przeglądania, kliknij Zakładki w prawym dolnym rogu strony głównej. Dzięki temu wszelkie odwiedzane strony nie zostaną dodane do Twojej historii. Ponadto możesz ustawić „bombę zegarową” na prywatnej karcie, aby automatycznie się zamykała, jeśli pozostawisz aplikację nieaktywną przez trzy minuty.

Tryb prywatny

Funkcja Do Not Track (DNT) jest dobra i dobra w teorii, ale warto zauważyć, że podczas gdy niektóre duże strony internetowe (na przykład Reddit, Twitter, Pinterest) są zobowiązane do respektowania żądań DNT, większość reklamodawców całkowicie je ignoruje. Jest to ogromne ograniczenie DNT, co oznacza, że ​​nie będzie działało tak skutecznie, jak rozszerzenia zapobiegające śledzeniu, takie jak Privacy Badger (który jest dostępny w przeglądarce Firefox dla Androida).

Na wiele sposobów DNT daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ tak naprawdę nie powstrzymuje śledzenia. Ponadto ta funkcja nie jest niczym specjalnym. Zarówno Chrome, jak i Firefox mają DNT, co oznacza, że ​​tak naprawdę nie jest to chwalenie się.

Przechodząc dalej, sprawdziliśmy politykę prywatności Cake, aby zobaczyć, co firma twierdzi, że robi z danymi. Ogólnie rzecz biorąc, polityka wydaje się dobra, nawet jeśli chodzi o ostrzeganie klientów przed korzystaniem z VPN, jeśli chcą oddzielić swoje adresy IP od wysyłanych zapytań.

Jest to ważne, ponieważ żądania można prześledzić do adresu IP użytkownika, nawet podczas wyszukiwania w trybie prywatnym. Co więcej, chociaż Twoja lokalna historia nie przechowuje żadnych stron odwiedzonych w trybie prywatnym - Twój dostawca usług internetowych może nadal śledzić wszystkie odwiedzane strony.

W rzeczywistości, o ile nie korzystasz z VPN, Cake może nieco zaszkodzić Twojej prywatności: Zazwyczaj, gdy korzystasz z wyszukiwarki, twój ISP nie widzi poszczególnych wyszukiwań, które wykonałeś z powodu szyfrowania HTTPS na stronie. Ponieważ jednak przeglądarka Cake automatycznie ładuje trzy strony jednocześnie podczas wyszukiwania, zapewnia to dostawcy usług internetowych więcej danych niż zwykle; który może posłużyć do określenia twoich wyszukiwań podczas ich wyszukiwania.

Zauważyliśmy również, że Cake przyznaje się do dostosowywania reklam przy użyciu wyszukiwanych haseł w trybie normalnym:

„W normalnym trybie przeglądania Cake może wysłać wyszukiwane hasła do partnera, który zwraca odpowiednie sponsorowane wyniki (Cake nie wysyła tego żądania w trybie prywatnym).”

Cake ujawnia, że ​​Twój adres IP może zostać przekazany wyszukiwarkom, z których korzystasz. Dlatego chociaż Cake cię nie śledzi, nie zastępuje twoich żądań wyszukiwania - co oznacza, że ​​Google może nadal tworzyć bazę twoich wyszukiwań obok twojego adresu IP:

„Nawet jeśli jesteśmy zobowiązani do przekazania adresu IP użytkownika w żądaniach internetowych odwiedzanych witryn lub wybranych wyszukiwarkach (adres IP jest niezbędnym elementem technicznym witryn i wyszukiwarek), nigdy nie łączymy tego adresu IP z żadnym wyszukiwaniem lub historii przeglądania i nigdy nie kojarzymy jej z Twoim imieniem i nazwiskiem, adresem e-mail ani innymi danymi osobowymi bez Twojej wiedzy i zgody. ”

W rezultacie będziesz musiał korzystać z prywatnej wyszukiwarki oprócz Cake Browser, aby uzyskać wodoszczelność.

Wniosek

Chociaż Cake z pewnością zapewnia inne wrażenia, pomysł, że jest on bardziej prywatny niż inne przeglądarki, wydaje się błędny. Większość funkcji prywatności dostępnych w Cake jest dostępna w przeglądarce Firefox. Tak więc, chyba że podoba Ci się ochrona hasłem lub funkcja „Time Bomb”, nie ma tu nic do zwrócenia uwagi.

Wbudowane blokowanie reklam i blokowanie wyskakujących okienek jest dobre, ale funkcje te można łatwo dodać do przeglądarki Firefox lub Chrome za pomocą rozszerzeń, które zapewniają jeszcze lepsze wyniki. Chociaż, co prawda, całkowicie wolne od reklam doświadczenie z ciastem od razu jest lepsze niż to, co można znaleźć w poszczególnych wyszukiwarkach - a to zdecydowanie sprawia, że ​​warto dać Cake szansę.

Wadą jest to, że obecnie nie można dodawać rozszerzeń prywatności, takich jak Privacy Badger, Ghostery lub uBlock Origin do Cake - co oznacza, że ​​nie można blokować skryptów ani całkowicie blokować śledzenia.

Ta przeglądarka jest lepsza dla tych, którzy nie lubią ciągle przeskakiwać między stronami internetowymi i wynikami wyszukiwania. A dla osób, które używają swojej przeglądarki przede wszystkim do zakupów i rozrywki - ta przeglądarka zapewni przyjemne wrażenia z urządzeń mobilnych.

Podsumowując, Cake będzie bardzo osobistym wyborem w zależności od tego, czego szukasz w przeglądarce. Jeśli jednak zależy Ci na wodoszczelności i bezpieczeństwie w Internecie, lepiej trzymać się przeglądarki Firefox z szerokim wyborem rozszerzeń.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me