Recenzja BlackVPN

BlackVPN

 • cennik

  Od 5,11 USD
  / miesiąc

BlackVPN działa od 2009 roku. Pierwotnie miał siedzibę w Stanach Zjednoczonych, jednak od tego czasu przeniósł się do Hongkongu. Jest to ogromna poprawa, ponieważ amerykańskie firmy mogą być przedmiotem nakazów i rozkazów.

Black VPN oferuje różne plany subskrypcji dostosowane do strumieniowego przesyłania wideo, prywatności i torrentowania. Jest to usługa VPN bez dzienników z dobrze zaimplementowanym szyfrowaniem, co oznacza, że ​​jest bezpieczna. Zapewnia także rozsądne prędkości i pozwala na pobieranie peer-to-peer (P2P) na większość serwerów (nie w USA i Wielkiej Brytanii).

ProPrivacy.com Wynik
7.1 z 10

streszczenie

Do niedawna BlackVPN nie miał niestandardowych klientów, co oznaczało, że brakowało niektórych funkcji (takich jak wyłącznik bezpieczeństwa). BlackVPN opracował niestandardowe klienty dla systemów Windows, Android i iOS. Niestety, ci klienci beta są pełni błędów i nie mogą się połączyć z wieloma serwerami. Nawet klientowi z Androidem - który nie jest w wersji beta - brakuje wyłącznika bezpieczeństwa i nie można połączyć się z wieloma serwerami. Przyjrzyjmy się bliżej ...

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  Hongkong
 • Jednoczesne połączenia
  7
 • Kraje
  18
 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  0 Mb / s

Ceny i plany

Firma oferuje trzy różne pakiety dla abonentów do wyboru. Pierwszy to "Prywatność" pakiet, który zapewnia dostęp do serwerów w 16 krajach i umożliwia pobieranie P2P. Ten plan jest dobry - ale brakuje serwerów w USA i Wielkiej Brytanii - co prawdopodobnie wyklucza go dla wielu osób.

The "telewizja" Pakiet zapewnia abonentom dostęp do serwerów tylko w USA i Wielkiej Brytanii. Koszt 75 USD jest dość drogi, ponieważ serwer w Wielkiej Brytanii i USA nadal nie może być używany do torrentowania. Jednak dla osób zainteresowanych przesyłaniem strumieniowym treści z tych miejsc może być to interesujące.

Pakiet globalny łączy pakiety telewizyjne i prywatności - i jest w zasadzie dokładnie taki sam jak domyślny plan z większością innych sieci VPN na rynku. Z tego powodu w tym przeglądzie skoncentrujemy się na planie globalnym.

Ceny BlackVPN

Wszystkie pakiety można kupić miesięcznie, 3 miesiące lub raz w roku. Globalny plan wynosi 11,60 USD na jeden miesiąc, 33,02 USD na trzy miesiące i 121,08 USD na rok (równowartość 10 USD na miesiąc). Ceny te są dość drogie w porównaniu z innymi najlepszymi VPNami, które mają do wyboru ponad 60 krajów.

Aby zobaczyć te opcje, kliknij wybierz w obszarze Globalny (lub jeden z innych planów, jeśli wolisz). Następnie otrzymasz opcję wyboru długości subskrypcji. Dziwnie, BlackVPN podaje ceny tylko w euro. Próbowałem połączyć się z amerykańskim serwerem VPN, aby zobaczyć ceny w dolarach, ale wciąż było to w euro, co jest dość niekonwencjonalne. (Dla Twojej recenzji sam przeliczyłem ceny na dolary).Globalne pakiety cenowe BlackVPN

Pamiętaj, że chociaż pakiet globalny obejmuje wszystkie serwery firmy, nadal nie pozwala na torrentowanie po podłączeniu do Wielkiej Brytanii lub USA.

Użytkownicy mogą uzyskać trzydniową bezpłatną wersję próbną pakietu globalnego, jeśli zainstalują aplikację na Androida lub nowego klienta VPN na iOS beta. Niestety, nie ma bezpłatnego okresu próbnego w systemie Windows lub OS X. Jednak BlackVPN oferuje pełną 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy: dzięki czemu możesz przetestować usługę bez ryzyka.

Abonenci mogą zdecydować się na płatność kartą kredytową, PayPal, Bitcoin i UnionPay. A także przelewem bankowym i kartami podarunkowymi.

Warto pamiętać, że płacenie przez Bitcoin zwiększy twoją prywatność - ale nie sprawi, że będziesz anonimowy, ponieważ VPN nadal ma możliwość poznania twojego prawdziwego adresu IP za każdym razem, gdy się łączysz (w czasie rzeczywistym), nawet jeśli nie jest logowany raz sesja się kończy. Dotyczy to wszystkich sieci VPN bez dzienników (i prowadzenia dzienników).

cechy

Funkcje BlackVPN obejmują:

 • Serwery w 18 krajach (w planie globalnym)
 • 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Zero dzienników zasad
 • P2P dozwolone na większości serwerów (nie w Wielkiej Brytanii ani w USA)
 • Opcje szyfrowania OpenVPN, L2TP i PPTP
 • Zezwolenie na siedem jednoczesnych połączeń
 • Brak wykorzystania danych i limitów przepustowości
 • Ochrona przed rozproszoną odmową usługi (DDoS)

Sieć serwerów BlackVPN jest dość mała w porównaniu do innych VPN o podobnej cenie (a nawet tańszych). Pakiet globalny ma serwery w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Brazylii, Kanadzie, Czechach, Estonii, Francji, Niemczech, Japonii, Litwie, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Rumunii, Hiszpanii, Szwajcarii i na Ukrainie.

Szczerze mówiąc, jest to bardzo fajny zestaw serwerów, z którego większość ludzi będzie zadowolona.

Bezpieczeństwo

Subskrybenci mogą wybierać spośród trzech różnych protokołów VPN podczas korzystania z BlackVPN. Są to PPTP, L2TP / Internet Protocol Security (IPSec) i OpenVPN. Spośród nich zalecamy OpenVPN, ponieważ jest on najbezpieczniejszy. Ponadto ogólnie zalecamy użytkownikom unikanie PPTP, który jest przestarzałym i niepewnym protokołem.

Z przyjemnością informujemy, że standardy implementacji BlackVPN dla OpenVPN są jednymi z najsilniejszych w branży. Wykorzystuje szyfrowanie Advanced Encryption Standard (AES) z kluczem 256-bitowym. Wprowadza 4096-bitowy uścisk dłoni RSA - co jest wyjątkowo bezpieczne. Zarówno kanały danych, jak i kanały kontrolne mają wyjątkowo wysoki standard, co oznacza, że bezpieczeństwo jest zapewnione dzięki tej sieci VPN.

Prywatność

BlackVPN ma zasady braku dzienników. Firma usuwa wszystkie rekordy sesji, gdy tylko użytkownik się wyloguje. Nie przechowuje dzienników aktywności ani dzienników połączeń. BlackVPN przeniósł się również ze Stanów Zjednoczonych do Hongkongu, aby uniknąć nakazów i rozkazów kneblowania, które mogłyby wywierać na niego presję, aby zapewnić dostęp do kont w czasie rzeczywistym (a nawet rozpocząć tajne prowadzenie dzienników). To naprawdę dobra wiadomość. Z polisy:

Warunki usługi BlackVPN

Jedno ważne pytanie dotyczy niedozwolenia P2P przez BlackVPN na jego serwerach w Wielkiej Brytanii i USA. Jeśli nie przechowuje absolutnie żadnych dzienników, wydaje się, że BlackVPN nie ma sposobu, aby wiedzieć, czy użytkownicy rzeczywiście łamią te reguły. Rozmawiałem z agentem BlackVPN, który powiedział mi, co następuje:

"Zamiast przechowywać dzienniki połączeń w celu zapobiegania nadużyciom, będziemy polegać na reagowaniu na przychodzące zgłoszenia nadużyć poprzez tymczasowe blokowanie dostępu do witryn i usług, które są nadużywane.

"Możemy również monitorować połączenia z adresami IP, które są nadużywane, w celu zlokalizowania i zablokowania sprawcy. Monitorowanie utrzymamy do momentu ustania nadużycia, zwykle tylko kilka dni."

Aby uzyskać więcej informacji na temat zasad BlackVPN dotyczących braku dzienników, kliknij tutaj.

Strona internetowa

Witryna BlackVPN jest całkiem fajna, z niesamowitym animowanym tłem po wejściu na stronę główną. Przewijanie strony daje mnóstwo informacji o głównych funkcjach usługi. Zawiera nawet wzmiankę o serwerach typu bare metal i fakt, że nie ma "wirtualny" Lokalizacje VPN, jest to wysoki poziom szczegółowości.

Witryna jest teraz również chroniona przez Cloudflare po tym, jak doznała ataku DDoS w 2016 r. Jest to dobre i oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby witryna padła ofiarą kolejnego ataku, który mógłby zablokować użytkowników. Oznacza to, że od czasu do czasu możesz zostać poproszony o wypełnienie ujęcia.

Witryna BlackVPN ma pasujący czarny nagłówek menu. To menu pozostaje widoczne podczas przewijania strony, co jest przydatne. Witryna faktycznie ma kilka stron, ale dzieje się tak, ponieważ większość informacji o sprzedaży znajduje się na stronie głównej.

Zrzut ekranu witryny BlackVPN

Link do bloga firmy prowadzi do Medium - gdzie hostuje swojego bloga. Blog zawiera wiele interesujących artykułów, ale nie jest regularnie aktualizowany. Zamiast tego wydaje się, że BlackVPN wydaje ogłoszenia o dodaniu nowego serwera lub funkcji do swojej usługi i wyjaśnia funkcje, które już posiada. Niektóre sieci VPN dostarczają również wiadomości na temat problemów związanych z prywatnością cyfrową - BlackVPN nie przejmuje się tym.

Wpis na blogu BlackVPN

Stopka strony BlackVPN zawiera również linki do różnych części mapy witryny. Różne pakiety można znaleźć tutaj, aby przejrzeć i uzyskać więcej informacji. Warunki usługi, zasady zwrotu pieniędzy i sekcja o nazwie "Twoje prawa" można również znaleźć tutaj. The "Skontaktuj się z nami" link można również znaleźć w stopce.

Wreszcie jest link do "Czytaj i pal" bezpłatne narzędzie online obsługiwane przez BlackVPN, które pozwala ludziom wysłać jednorazową prywatną wiadomość, która automatycznie się niszczy po uzyskaniu dostępu.

Stopka strony BlackVPN

Na pierwszy rzut oka byłem rozczarowany, że warunki korzystania z usługi zostały uwzględnione w stopce, ale nie polityka prywatności VPN. Jednak po kliknięciu ToS znalazłem, że zawiera on Politykę prywatności, w tym ważne szczegóły dotyczące jej zasady zerowych dzienników.

Wsparcie

Strona pomocy technicznej witryny BlackVPN zawiera łącza do strony FAQ i formularza tworzenia zgłoszenia do pomocy technicznej. Możesz uzyskać do nich dostęp, klikając Pomoc w górnym menu.

Obsługa czatu na żywo BlackVPN

Baza wiedzy przeniesie Cię na stronę FAQ. Niestety sekcja FAQ jest raczej pusta. Musisz więc otworzyć bilet, aby uzyskać odpowiednią pomoc w przypadku większości problemów.

Na stronie znajduje się funkcja czatu na żywo, a agent czatu na żywo powiedział mi, że jest to 24/7. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że ​​zwykle jest obsługiwany przez około 16 do 18 godzin dziennie. To wciąż całkiem niezłe.

Obsługa czatu na żywo BlackVPN

Jeśli pole czatu w prawym dolnym rogu ekranu mówi, że pomoc na żywo jest online, kliknij ją, aby uzyskać dostęp do agenta czatu na żywo. Musisz wpisać swoje imię i pytanie, aby rozpocząć rozmowę.

Gdy operator pomocy technicznej stanie się dostępny, rozpocznie się rozmowa.

Proces

Logować się

Rejestracja w BlackVPN jest łatwa. Kliknij "Kup Teraz" a następnie w prawym górnym rogu ekranu "Wybierz" pod pakietem, który Cię interesuje. Chciałem przetestować premię "światowy" konto - więc zdecydowałem się na to.

Zdecydowałem się zapłacić Paypal za łatwość użycia i faktycznie użyłem fałszywego konta e-mail, aby móc zrobić tajemnicze zakupy, jeśli chodzi o otwarcie biletu pomocy technicznej.

Następnie musisz zdecydować o metodzie płatności. Korzystałem z PayPal dla ułatwienia użytkowania. Możesz wybrać Bitcoiny lub kartę sklepu, aby zwiększyć prywatność, jeśli wolisz.

Subskrybenci proszeni są o potwierdzenie "zgadzają się NIE pobierać ani nie udostępniać żadnych materiałów chronionych prawem autorskim przy użyciu serwerów VPN w USA lub Wielkiej Brytanii." Następne kliknięcie "Przejdź do płatności". Po wypełnieniu wymaganych danych uwierzytelniających i wyczyszczeniu płatności w przeglądarce pojawi się ekran potwierdzenia.

Następnie otrzymasz dwa e-maile od BlackVPN. Pierwszy zawiera twoją nazwę użytkownika i hasło. Drugi zawiera linki do przewodników instalacji i strony pobierania aplikacji.

Klient VPN VPN BlackVPN

BlackVPN służył tylko do działania przy użyciu zewnętrznego klienta GUI OpenVPN. Użytkownicy mogą nadal korzystać z tego klienta (i będzie musiał to zrobić, aby połączyć się z określonymi serwerami).

Dobra wiadomość jest taka, że ​​BlackVPN ma teraz niestandardowego klienta VPN dla Windows, który jest w fazie beta. Możesz uzyskać do niego dostęp klikając "VPNSetup" w menu topnav. Wybranie systemu Windows spowoduje przejście do szeregu opcji. Oto ten, którego chcesz:

Aplikacja BlackVPN

Po pobraniu i zainstalowaniu oprogramowania uruchamia się ono automatycznie. Klient wygląda świetnie, jest to zabawny i atrakcyjny klient, który wydaje się być pełen funkcji.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wpisać swoje poświadczenia w prawym górnym rogu. Są to w pierwszym e-mailu powitalnym.

Ustawienia aplikacji BlackVPN

Kliknięcie globu u góry powoduje przejście do opcji serwera. VPN jest domyślnie ustawiony na Niderlandy. Przetestowałem kilka serwerów i stwierdziłem, że ten klient beta nie łączy się z żadnym serwerem w USA, Kanadą, Brazylią, Australią, Hiszpanią, Czechami, Norwegią ani Japonią. Wszystkie pozostałe serwery europejskie działały jednak dobrze na kliencie beta.

Z tego powodu, nadal będziesz musiał korzystać z klienta GUI OpenVPN połączyć się z wieloma ważnymi serwerami (podczas gdy ten klient beta jest wciąż w fazie rozwoju).

Wybierz serwer BlackVPN

Serce po prawej obecnie nic nie robi.

W ustawieniach możesz przełączyć kilka opcji szyfrowania OpenVPN. Domyślnie jest ustawiony na UDP 443 i AES-256-CBC. Te ustawienia są odpowiednie dla większości ludzi, więc nie trzeba ich aktualizować. Obecnie nie są oferowane żadne inne protokoły. Ponieważ jednak OpenVPN jest najlepszy, nie stanowi to problemu.

Auto-Connect to dobry dodatek, zwłaszcza jeśli jest przystosowany do pracy w połączeniu z przełącznikiem zabójstwa. Dobrą wiadomością jest to, że klient beta ma ochronę przed wyciekiem DNS i przełącznik zabicia. Tych funkcji nie można wyłączyć: są one włączone przez cały czas po ustanowieniu połączenia. Obie chmury zmienią kolor na zielony po ustanowieniu połączenia. P2P jest oznaczony na czerwono, ponieważ byłem podłączony do serwera w Wielkiej Brytanii.

Przełącznik zabijania BlackVPN

Przetestowałem przełącznik „zabijanie”, odłączając internet, a następnie łącząc się ponownie i stwierdziłem, że nie miałem internetu, dopóki połączenie VPN nie zostanie ponownie ustanowione. Wydawało mi się więc, że działa dobrze. Jednak BlackVPN przyznał, że funkcja killswitch nie jest "w pełni wdrożony jeszcze" w wersji beta systemu Windows. Więc może nadal być trochę wadliwy.

Celowo również zawiesiłem VPN, aby sprawdzić przełącznik „zabicia” i odkryłem, że jest to funkcja oparta na aplikacji, która nie będzie działać, jeśli VPN z jakiegoś powodu ulegnie awarii. Jednak prowadziłem wersję beta BlackVPN przez 16 godzin i nigdy się nie zawiesił.

Wreszcie, użytkownicy mają możliwość włączenia maskowania VPN za pomocą Stunnel. Jest to doskonała funkcja, która pozwoli ludziom ominąć zapory ogniowe w miejscach takich jak Chiny, Egipt i Iran (gdzie korzystanie z VPN jest ograniczane przez dostawców usług internetowych). Działa poprzez ukrywanie ruchu VPN, dzięki czemu jest niewykrywalny.

Wydajność (testy prędkości, DNS, WebRTC i IPv6)

Testowałem BlackVPN przy użyciu naszej naukowej metodologii testów szybkości opartej na serwerze. Użyliśmy plików konfiguracyjnych OpenVPN do sprawdzenia prędkości przy użyciu naszego zalecanego protokołu.

Prędkości pobierania BlackVPN

Jak widać, w porównaniu z czterema innymi popularnymi usługami VPN, BlackVPn ma się bardzo dobrze. Średnia prędkość pobierania wynosi 30,3 Mb / s, przy maksymalnej prędkości 71,7 Mb / s. Te wyniki pokazują, że ta sieć VPN jest zdecydowanie wystarczająco szybka, aby przesyłać strumieniowo w jakości HD.

Czas wyszukiwania DNS BlackVPN

Niestety czasy wyszukiwania DNS były gorsze. Czasy te mogą mieć realny wpływ na czas ładowania strony, a jak widać BlackVPN zarejestrował najniższe prędkości 5 konkurencyjnych firm VPN.

Jeśli chodzi o czasy połączeń VPN, BlackVPN radził sobie całkiem nieźle. Średni czas połączenia wynosił 3,3 sekundy. Jednak doświadczyłem znacznie dłuższych czasów połączenia, gdy korzystałem z ich klientów Beta. wyniki te zostały osiągnięte przy użyciu plików konfiguracyjnych OpenVPN, więc są reprezentatywne dla tego, czego można oczekiwać przy użyciu zewnętrznego klienta GUI OpenVPN.

Ogólnie rzecz biorąc, te wyniki testu prędkości nie są straszne. Jednak za to, co płacisz, nie są tak szybkie, jak niektórzy konkurenci na rynku.

Następnie wykonałem testy szczelności adresu IP i DNS za pomocą ipleak.net, gdy jestem podłączony do serwera BlackVPN w Londynie, sprawdziłem także błąd WebRTC. Nie znalazłem żadnego wycieku IP ani wycieków DNS. Witryna testowa pokazała tylko adres IP VPN i serwer DNS. Witryna zgłosiła wycieki komunikacji w czasie rzeczywistym (WebRTC), które nie miały żadnego związku z moją faktyczną lokalizacją, więc było to również zielone światło. Testy te zostały przeprowadzone przy użyciu klienta beta systemu Windows - co oznacza, że ​​korzystanie z klienta jest bezpieczne w celu zachowania prywatności.

Mój dostawca usług internetowych (ISP) nie używa adresów IPv6, więc nie mogłem przetestować pod kątem wycieków IPv6.

Usługi przesyłania strumieniowego

Podczas moich testów próbowałem połączyć się z serwerami wschodnim i kanadyjskim w USA, aby sprawdzić, czy mogę uzyskać dostęp do Netflix. Odkryłem, że aplikacja beta systemu Windows nie łączy się ze Stanami Zjednoczonymi ani Kanadą. Z tego powodu przeniosłem się do GUI OpenVPN, który pobrałem ze strony BlackVPN (zawiera fabrycznie zainstalowane serwery). Zarówno Netflix US, jak i Netflix Canada zablokowały mnie.

Skontaktowałem się z BlackVPN i powiedzieli mi, żebym użył serwera USA West, aby uzyskać dostęp do Netflix US. Niestety, w kliencie Windows dla systemu Windows ponownie nie mogłem połączyć się z serwerem West w USA (powiedział, że łączy się bezterminowo). Z tego powodu jeszcze raz zwróciłem się do klienta GUI OpenVPN w celu przetestowania.

Dobra wiadomość jest taka Mogłem oglądać US Netflix na serwerze TV-USA-West za pomocą aplikacji GUI OpenVPN.

Korzystając z serwera US-East (wciąż na OpenVPN GUI) mogłem uzyskać dostęp do programu na CBC. TVA była również dostępna. ABC.com z drugiej strony zauważyło, że VPN jest w użyciu i nie pozwala mi oglądać żadnych strumieni. NBC.com zostało pomyślnie odblokowane przy użyciu VPN.

Serwer w Wielkiej Brytanii działał dobrze w kliencie Windows beta - ale nie mógł oszukać systemu wykrywania proxy Netflix w Wielkiej Brytanii. BBC iPlayer - który jest dobry w blokowaniu VPN - pozwolił mi oglądać. Tak było również w przypadku ITV Hub i Channel 4, które były dostępne za pomocą klienta beta systemu Windows.

Inne platformy

Możesz zainstalować klienta BlackVPN w systemach Windows, Mac OS X, macOS i Android. BlackVPN również zakończył teraz opracowywanie swojego klienta iOS VPN i przesłał go do Apple App Store. Jednak obecnie oczekuje na zatwierdzenie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nadal możesz korzystać z wersji beta, kontaktując się bezpośrednio z BlackVPN.

Klient Mac VPN to po prostu zmieniona wersja Tunnelblick. Ponadto wersja Tunnelblick, którą dostarcza BlackVPN, nie jest nawet najnowszą wersją. Najnowsza wersja Tunnelblick ma killswitch, więc zaleciłbym pobranie go i ręczne dodanie plików konfiguracyjnych .ovpn.

Możliwe jest również skonfigurowanie BlackVPN w systemach Linux i routerach DD-WRT, pfSense i OpenWRT. BlackVPN zapewnia pliki konfiguracyjne .ovpn, dzięki czemu użytkownicy dowolnej platformy mogą polegać na oficjalnym kliencie OpenVPN innej firmy, jeśli chcą.

Klient VPN systemu Android jest jedynym klientem, który jest rzeczywistym niestandardowym klientem niebędącym wersją beta. Jest dostępny w sklepie Google Play. Klient pozwala ludziom wybierać pomiędzy OpenVPN UDP i TCP na porcie 443. Posiada również funkcję automatycznego łączenia z możliwością wyboru, czy ma łączyć się w nieznanych i znanych publicznych hotspotach WiFi.

Automatyczne połączenie BlackVPN

Ponownie klient Androida nie ma przełącznika „zabicia”. Ponadto nie pozwoli mi połączyć się z żadnym serwerem w USA, Kanadą, Brazylią, Australią, Hiszpanią, Czechami, Norwegią ani Japonią. To jest dokładnie ten sam problem, którego doświadczyłem na platformie beta Windows. Bardzo rozczarowujący.

Na plus, od Androida Nougat 7+, system operacyjny Android jest wyposażony w dedykowany przełącznik sieciowy VPN, który będzie działał dla wszystkich aplikacji VPN. Dzięki temu będziesz mógł chronić połączenia z Androidem za pomocą tej funkcji, jeśli masz Nougat 7+ lub nowszy. Jeśli jednak chcesz korzystać ze wszystkich serwerów VPN, musisz uzyskać zewnętrznego klienta OpenVPN dla Androida.

Recenzja BlackVPN: Podsumowanie

BlackVPN to usługa uważana za bezpieczną ze względu na silne wdrożenie szyfrowania i zasadę zerowego dziennika. Prędkości są rozsądne, a ponieważ zezwalają na P2P na większości swoich serwerów, ogólnie uważa się je za dobre do torrentowania. Jednak brak niestandardowych klientów z wyłącznikiem bezpieczeństwa jest czymś, co zniechęcało ludzi w przeszłości (i może nadal tak robić). Z pewnością żaden killswitch nie jest daleki od ideału do torrentowania.

Dobrą wiadomością jest to, że BlackVPN ma w swojej pracy niestandardowych klientów, chociaż na razie klienci z systemami iOS i Windows są nadal w fazie beta i są bardzo wadliwi. Niestety wersja beta systemu Windows miała problemy z połączeniem się z wieloma serwerami. Ponadto zespół wsparcia poinformował mnie, że przełącznik zabijania nie jest jeszcze w pełni wdrożony. Z tego powodu nalegam na odrobinę ostrożności.

Klient Androida jest w pełni funkcjonalny - ale nadal nie ma przełącznika zabójstwa. Ponadto nie łączy się z wieloma ważnymi serwerami. Dlatego prawdopodobnie lepiej trzymać się klienta OpenVPN innej firmy. Jedną z zalet jest to, że użytkownicy mogą wybierać między OpenVPN UDP i TCP - świetne, jeśli nie trzeba używać żadnego z serwerów, które nie mogą się połączyć.

Nie ma wątpliwości, że niestandardowi klienci z wyłącznikiem bezpieczeństwa będą przydatni po ich udoskonaleniu, ale na razie może się okazać, że musisz użyć kombinacji klienta OpenVPN innej firmy i klientów beta, aby uzyskać najwięcej z usługi.

Lubiłam:

 • Dobrze zaprojektowana strona internetowa
 • 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Silna polityka prywatności bez dzienników
 • Prywatny DNS i żadnych wycieków
 • Zezwolenie na siedem jednoczesnych połączeń
 • Działa na routerach i ma instrukcje konfiguracji
 • Odblokowuje Netflix US na serwerze USA West (za pomocą GUI OpenVPN)
 • Odblokowuje iPlayera (nawet w wersji beta)

Nie byłam tak pewna co do:

 • Klient Mac to tylko Tunnelblick i nie ma przełącznika „zabicia”
 • Obsługa czatu na żywo jest niedostępna 24/7
 • Prędkości mogą być szybsze
 • Udostępnianie konta jest niedozwolone
 • Killswitch w wersji beta Windows nadal jest trochę wadliwy
 • Brak Killswitch na kliencie z Androidem

Nienawidziłem:

 • Klient Androida nie łączy się z wieloma serwerami
 • Klient Beta Windows nie łączy się z wieloma serwerami

BlackVPN to dobra sieć VPN dla osób, które nie mają nic przeciwko korzystaniu z zewnętrznego klienta OpenVPN. Jednak biorąc pod uwagę cenę, wydaje się, że brakuje jej trochę w porównaniu z innymi usługami VPN z najwyższej półki.

Życzę BlackVPN powodzenia w zakończeniu wdrażania jego klientów w wersji beta i nie mogę się doczekać ponownej oceny usługi, gdy uda jej się rozwiązać niektóre z jej komplikacji. Dobra sieć VPN, która ma duży potencjał.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me