Recenzja BolehVPN

BolehVPN

 • cennik

  Od 3,70 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • Odblokowuje:


  • Netflix

ProPrivacy.com Wynik
8.5 z 10

streszczenie

Przy całym naturalnym pięknie i kulturze Azji Południowo-Wschodniej cenzura witryn internetowych takich jak Facebook, Youtube i Google jest rządami regionu. Niezależnie od tego, czy jest to Singapur, Wietnam czy Malezja, kraje tego regionu są znane z ograniczania dostępu do Internetu. To tutaj pojawia się BolehVPN z Seszeli, oferujący doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w pełni odblokować Internet. Czytaj dalej tę recenzję BolehVPN, aby się przekonać!

Szybkie statystyki

 • Kraje
  12
 • Jednoczesne połączenia
  2)
 • Jurysdykcja
  Seszele

cechy

Torrenting
Wszystkich serwerów 35
Kraje 12
Jednoczesne połączenia 2)
Obsługa routera
Przekierowanie portów
Wybór portu
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Połączenie
Obsługiwane routery Routery Asus-WRT-Merlin, Routery SabaiTech, Routery DD-WRT OpenVPN

BolehVPN jest spółką zarejestrowaną na Seszelach, która cieszy się wolnością od wszelkich obowiązkowych dzienników przechowywania danych. Mają biura w Hongkongu i Malezji, chociaż jest to wyłącznie w celach biznesowych i nie wpływa na ich zasady dotyczące rejestrowania. BolehVPN ma tę zaletę, że jest firmą lokalną w regionie S.E Asia, a założyciele i liderzy firmy są obecni w zespole wsparcia, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Mają prawie 10-letnie doświadczenie w branży, założone w 2007 roku. BolehVPN posiada serwery w 13 krajach na całym świecie, a ich najpopularniejszymi lokalizacjami są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Szwajcaria. Zapewniają również hosting serwerów gier w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Podczas korzystania z BolehVPN możesz mieć do dwóch jednoczesnych połączeń na jednym adresie IP. Nie jest to tak imponujące jak IPVanish (do pięciu) lub ExpressVPN (trzy), ale powinno wystarczyć dla typowego użytkownika. BolehVPN ma sześć różnych konfiguracji dla swojego klienta VPN, z konfiguracjami Proxied, Fully Routed i Streaming, niektóre z dostępnych opcji. Użytkownicy Tora docenią także wsparcie BolehVPN dla VPN przez Tora, oferując zwiększoną anonimowość i prywatność.

Odwiedź BolehVPN »

Szybkość i wydajność

Aby lepiej zrozumieć działanie BolehVPN, przeprowadziliśmy kilka prostych testów prędkości na ich serwerach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

Prędkość BolehVPN

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów. Jak widać, osiągnięte przez nas prędkości były dość solidne, z wyjątkiem ich brytyjskich serwerów, gdzie uzyskaliśmy całkiem słabe wyniki. Byliśmy jednak pod wrażeniem wydajności ich lokalizacji w Niemczech. Wycieki DNS i IPv6 (sprawdź tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat tych warunków) również się nie pojawiły, ale nie zapomnij sprawdzić tego samodzielnie przez ipleak.net.

Testy szczelności

Wykryto wyciek IPv4?
Wykryto wyciek WebRTC?
Limity danych
Ograniczenia przepustowości

Cena £

7 dni

3,70 USD
na miesiąc

12 miesięcy

6,66 USD
na miesiąc

6 miesiąc

7,50 USD
na miesiąc

2 miesiące

8,50 USD
na miesiąc

1 miesiąc

9,99 USD
na miesiąc

BolehVPN oferuje jeden plan, którego ceny zaczynają się od 3,70 USD za siedmiodniowy okres próbny. Dalsze ceny zaczynają się od 9,99 USD miesięcznie, a zakupy raz w roku obniżają jedną trzecią ceny do zaledwie 6,67 USD miesięcznie.

Ceny BolehVPN

Dostępny jest bezpłatny, jednodniowy okres próbny w celu przetestowania usługi BolehVPN, chociaż wymaga to (nieco irytujące) rejestracji i wysłania wiadomości e-mail do zespołu sprzedaży, aby rozpocząć. Nie oferują zwrotów ani gwarancji zwrotu pieniędzy za swoje usługi, więc upewnij się, aby w pełni skorzystać z ich prób przed zarejestrowaniem długoterminowej. BolehVPN akceptuje płatności mobilne Bitcoin i Dash oprócz zwykłych płatności kartą kredytową i debetową. Bitcoin jest również pożądaną opcją dla osób szukających zwiększonej anonimowości w Internecie. BolehVPN robi nie zalecane używanie kart przedpłaconych z pewnymi ograniczeniami krajowymi, ponieważ mogą się pojawić problemy podczas rejestracji.

Łatwość użycia

Windows
System operacyjny Mac
Android
Linux
iOS
telefon Windows

Logować się

Rejestracja w serwisie BolehVPN jest szybka i łatwa, a jednocześnie nie wymaga żadnych informacji o płatności podczas rejestracji. Aby się zarejestrować, będziesz potrzebować działającego adresu e-mail i nazwiska, a także zachęty do polecania. Po rejestracji wysyłają wiadomość e-mail z numerem konta i nazwą użytkownika, które są niezbędne do zarejestrowania się w jednodniowym bezpłatnym okresie próbnym. Po skonfigurowaniu konta możesz pobrać aplikację na określoną platformę.

Klient Windows

Po utworzeniu konta możesz pobrać klienta BolehVPN na swoją platformę. Rozmiar pliku klienta Windows to tylko 6,9 MB, co umożliwia szybkie pobieranie nawet przy wolnych połączeniach. Klient systemu Windows jest dość standardowy w porównaniu do innych sieci VPN, ponieważ jest w dużej mierze łatwy w użyciu i konfiguracji w zależności od potrzeb. Główny pulpit umożliwia zarządzanie połączeniami, przeglądanie dziennych i miesięcznych statystyk przepustowości oraz przeglądanie bieżących szczegółów połączenia.

Klient jest również wyposażony w funkcje, takie jak automatyczne ponowne łączenie, ochrona przed wyciekiem DNS i przełącznik zabicia VPN, który może znacznie ułatwić Ci życie. Możesz również wyświetlić szczegółowy dziennik połączeń VPN z głównego interfejsu. Ustawieniami proxy można również zarządzać z oddzielnej części klienta, jednak należy pamiętać, że wszelkie konfiguracje proxy wymagają skonfigurowania określonego oprogramowania przed połączeniem.

Inne platformy

BolehVPN obsługuje iOS dla OpenVPN Connect, oprócz standardowych systemów operacyjnych Windows / Mac / Linux. Użytkownicy Androida mają dostęp do nieco niestandardowej wersji Androida VPN BolehVPN. Przetestowaliśmy Boleh VPN na iPhonie, aby zobaczyć, jak szybko możemy skonfigurować nasze urządzenie. Konfiguracja usługi za pośrednictwem OpenVPN Connect była stosunkowo łatwa, chociaż wymagała od nas osobnego pobrania i przesłania plików konfiguracyjnych BolehVPN. Użytkownicy DD-WRT otrzymują również wyjątkowy przewodnik i wsparcie dla konfiguracji BolehVPN na routerze DD-WRT.

Inne usługi

Oprócz usług VPN BolehVPN oferuje również hosting gier dla popularnych gier online, takich jak Counter-Strike i Minecraft. Jest trochę wzmianki o tym na ich stronie internetowej, więc wydaje się, że hosting serwerów gier nie wydaje się dla nich priorytetem. Użytkownicy Tora docenią także wsparcie BolehVPN dla VPN przez Tora, co zapewnia dodatkową anonimowość i prywatność twojej aktywności w Internecie. Należy jednak pamiętać, że spowoduje to dalszy spadek prędkości połączeń. Ci, którzy chcą odblokować Youtube i usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, będą mogli korzystać z serwerów BolehGEO (Azja, Wielka Brytania i Kanada), które są również oferowane. Działają one podobnie do usługi SmartDNS, znacznie ułatwiając omijanie głupich ograniczeń geograficznych.

Obsługa klienta

Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Bezpłatny okres próbny Tak - 1 dzień

Zarówno nowicjusze, jak i weterani sieci VPN rozumieją, jak ważne może być wsparcie. BolehVPN poważnie podchodzi do obsługi klienta, a założyciele i liderzy firmy są dostępni, aby odpowiedzieć na twoje pytania. Możesz przesłać bilet przez system wsparcia Zendesk lub wysłać go pocztą elektroniczną bezpośrednio na adres [chroniony pocztą e-mail]. BolehVPN był nieco rozczarowany brakiem funkcji czatu na żywo lub pomocy telefonicznej, ponieważ mogą one uratować życie, gdy powstaje pilna kwestia. Podczas rejestracji bezpłatnego okresu próbnego BolehVPN skontaktowaliśmy się z jego działem handlowym, aby poprosić o okres próbny po rejestracji. Chociaż czasy odpowiedzi na wiadomości e-mail mogą być bardzo długie, z przyjemnością otrzymaliśmy odpowiedź na nasz e-mail w nieco ponad godzinę. Bardzo imponujące.

BolehVPN ma również profil na Twitterze i Facebooku, co może skutkować szybszą odpowiedzią. Pomocne artykuły i przewodniki dotyczące VPN są również publikowane codziennie w tych sieciach.

Bezpieczeństwo i prywatność

Obfuscation (podstęp)
Ochrona przed wyciekiem IPv4
Ochrona przed wyciekiem IPv6
Wyłącznik awaryjny
Samoobsługowy / proxy DNS Nie

Użytkownicy BolehVPN mają możliwość wyboru pomiędzy użyciem protokołu OpenVPN lub L2TP (zalecamy OpenVPN!). Połączenia P2P i serwery proxy (HTTPS i SOCKS) są również dostępne w razie potrzeby.

Protokoły szyfrowania

IKEv2
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
OpenVPN

Jak już wspomniano, BolehVPN jest zarejestrowany na Seszelach, ale działa poza Malezją. Oznacza to, że podlegają one przepisom Seszeli dotyczącym przechowywania i rejestrowania danych. Na szczęście oznacza to, że są zwolnieni z głupiej amerykańskiej ustawy Patriot Act lub prawa UE dotyczącego zatrzymywania danych. Zaangażowanie BolehVPN w ochronę prywatności jest wzmocnione przez zastosowanie 256-bitowego (128-bitowego dla serwerów surfowania / przesyłania strumieniowego) szyfrowania AES OpenVPN z szyfrowaniem uzgadniania RSA-2048 i uwierzytelniania mieszającego SHA-512. Idealną tajemnicę przekazywania zapewnia wymiana kluczy Diffie-Hellman-4096.

Jeśli nie rozumiesz, co to wszystko oznacza, sprawdź Szyfrowanie VPN: Kompletny przewodnik (TL: DR BolehVPN używa bardzo silnego szyfrowania OpenVPN). Ma też fajny "xCloak" funkcja, która dodatkowo szyfruje ruch internetowy, aby jeszcze trudniej było rozpoznawać ruch VPN przez dostawców usług internetowych.

Chociaż obowiązują zasady braku rejestrowania, Boleh oświadcza, że ​​może tymczasowo użyć rejestrowania do zidentyfikowania nietypowej aktywności na swoich serwerach (duża przepustowość, nadmierna liczba połączeń itp.). Chociaż nie jest to zbyt niepokojące, osobom szukającym całkowitej anonimowości lepiej byłoby szukać gdzie indziej. Ci, którzy chcą zaangażować się w jakąkolwiek działalność P2P, z przyjemnością zobaczą, że BolehVPN oferuje pełne wsparcie dla połączeń P2P, z nieograniczoną przepustowością również dla dużych pobrań.

Końcowe przemyślenia

Mówiąc wprost, BolehVPN jest jedną z najlepszych dostępnych usług VPN. Nie zbierają dzienników, używają niesamowitego szyfrowania i wielu dodatkowych funkcji bez opróżniania konta bankowego. VPN przez Tora, BolehGEO i ich imponujące oprogramowanie stanowią świetne dodatki. Prędkości (szczególnie na ich serwerach w Wielkiej Brytanii) dają powód do niepokoju, ale inne testowane lokalizacje były dość standardowe. Ruszaj dalej
i skorzystaj z ich jednodniowej bezpłatnej wersji próbnej dla siebie!

Odwiedź BolehVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me