Recenzja Box.com

Box.com

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

Począwszy od projektu uniwersyteckiego Aarona Leviego, Boxa
jest jednym z oryginalnych rozwiązań do przechowywania w chmurze dostępnych do użytku komercyjnego. Od tego czasu rośnie wykładniczo, obsługując ponad 41 milionów osób i 92 000 organizacji, więc przyjrzyjmy się, dlaczego jest tak popularny.

Lubi

 • Pierwsze 10 GB przestrzeni dyskowej jest bezpłatne
 • Dobre środki bezpieczeństwa
 • Przyjazny użytkownikowi
 • Częściowe uwierzytelnianie 2-czynnikowe
 • Udostępnianie plików

Nie lubi

 • USA jest członkiem Five Eyes
 • Niektóre zauważalne błędy i brakujące funkcje
 • Aplikacje nie są typu open source
 • Brak obsługi systemu Linux

cennik

Box pozwala „osobom fizycznym” wypróbować, zanim kupią z 10 GB miejsca całkowicie bezpłatnie, jednak warto zauważyć, że przesyłanie jest ograniczone do zaledwie 250 MB na plik. Można to zwiększyć, płacąc 10 USD miesięcznie za pakiet Personal Pro, przyznając 100 GB przestrzeni dyskowej i limit przesyłania 5 GB na plik.

Biznes to miejsce, w którym Box naprawdę się wyróżnia, z szeregiem poziomów przeznaczonych dla zespołów ludzi. Wszystkie pakiety Starter, Business i Business Plus wymagają co najmniej trzech użytkowników, którzy kosztują odpowiednio 5 USD, 15 USD i 25 USD na użytkownika. Większe firmy mogą korzystać z planów Enterprise z lub bez zarządzania, ale muszą skontaktować się bezpośrednio z Box, aby negocjować ceny.

Funkcje oferowane przez Box Enterprise

Warto zwrócić uwagę na to, co oferuje każda warstwa, ponieważ istnieją między nimi rozbieżności, w tym wielkość pamięci, wywołanie interfejsu API i dostosowanie funkcji. Na szczęście, jak widać powyżej, Box ma przewodnik porównawczy dla potencjalnych klientów, aby porównać, jakie funkcje są zawarte w konkretnych pakietach i co można załatwić za dodatkową opłatą.

cechy

 • Oglądanie offline
 • Uwagi do pudełka
 • Integracja aplikacji innych firm
 • Ograniczona wersja plików
 • Obsługa udostępniania plików
 • Integracja z systemem operacyjnym
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Przeglądanie offline & Redagowanie

Box Notes umożliwia tworzenie przepływu pracy poprzez udostępnianie kalendarzy, planów i dokumentów, ale jest to dalekie od kompleksowych pakietów oferowanych przez Google i Microsoft. Na szczęście Box zapewnia również integrację z popularnymi aplikacjami, takimi jak Dokumenty Google, Adobe Sign oraz wersje online i offline pakietu Microsoft Office Suite.

Użycie któregokolwiek z nich po raz pierwszy spowoduje pytanie, czy jest to domyślna platforma podczas edycji tego określonego typu pliku i ostrzeżenie, że korzystanie z aplikacji zewnętrznych oznacza, że ​​zgadzasz się na warunki świadczenia usług tej strony trzeciej. Domyślne ustawienia można łatwo zmienić, przechodząc do Ustawień konta i klikając sekcję „Integracje”.

Narzędzia do edycji oparte na przeglądarce pojawią się automatycznie w nowym oknie, któremu czasem można zapobiec za pomocą programów blokujących reklamy. W moim przypadku sam Firefox zatrzymał otwieranie okna, ale można to łatwo naprawić, klikając „Opcje” i zezwalając na wyskakujące okienka z app.box.com.

Po edycji pliku dokument zostanie automatycznie zapisany, a oryginalne okno Box wyświetli monit o odświeżenie strony z powiadomieniem, że dostępna jest nowa wersja. Na podstawie numeru w lewym górnym rogu możesz powiedzieć, na jakiej wersji pliku obecnie się znajdujesz, a „V3” oznacza wersję 3.

Wersjonowanie plików

Oprócz śledzenia, którą wersję pliku przeglądasz obecnie; Pole umożliwia ręczne przesyłanie nowszych wersji plików i sprawdzanie historii wersji. Niestety funkcja historii wersji była ciągle spotykana z „błędem serwera” podczas moich testów, co poinformowało mnie, że „wersji plików nie można odzyskać” pomimo zmieniania liczb iteracyjnych w lewym górnym rogu.

Otrzymasz wybaczenie, że Microsoft Word i Dokumenty Google mogą cię tutaj uratować, ponieważ oba mają wbudowane wersje plików. Niestety integracja Boxa usuwa wiele z tych funkcji, pozostawiając zależność od usługi pamięci masowej; na dobre i na złe.

Obsługa udostępniania plików

Box sprawia, że ​​udostępnianie plików jest niezwykle łatwe, dając członkom możliwość zapraszania użytkowników za pośrednictwem poczty elektronicznej lub linku. Podczas gdy goście będą musieli utworzyć konto w Box, aby akceptować zaproszenia e-mail, osoby z linkiem mogą uzyskiwać dostęp do folderów współdzielonych i plików bez takich samych ograniczeń, chociaż linki mogą być ograniczone do tych wcześniej zaproszonych.

Administratorzy mogą nakładać szereg ograniczeń podczas zapraszania innych osób. Na przykład zapraszanie innego edytora musi odbywać się za pośrednictwem poczty elektronicznej, umożliwiając mu przesyłanie, pobieranie, podgląd, udostępnianie i edytowanie wszystkiego, do czego mają dostęp. Alternatywnie, zaproszeni e-maile mogą ograniczyć się do pobierania, przeglądania i udostępniania, jeśli dołączą jako przeglądający. Linki działają nieco inaczej, pozwalając tylko na przeglądanie lub przeglądanie i pobieranie plików.

Szczególnie podoba mi się w Boxie możliwość blokowania plików jednym kliknięciem. Po zablokowaniu pliku inni edytorzy nie będą mogli wprowadzać zmian w dokumentach, dopóki nie zostanie odblokowany, co daje pełną kontrolę nad współpracą.

Międzyplatformowy

Dostęp do Boxa można uzyskać na większości platform za pośrednictwem przeglądarki. Zaleca się korzystanie z przeglądarki Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge lub Internet Explorer, zachowując dowolność, jaką wybierzesz. Należy zauważyć, że chociaż Microsoft Edge pozwala edytować dokumenty za pomocą oprogramowania chmurowego, obecnie nie obsługuje Box Tools do edycji plików za pomocą aplikacji komputerowych.

Aplikację Box Sync można pobrać na dowolną wersję Androida wydaną w ciągu ostatnich trzech lat oraz dwie ostatnie wersje systemu macOS i iOS. Windows 7, 8, 8.1 i 10 obsługują Box Sync, jednak nie obsługuje deduplikacji danych NTFS.

Integracja systemu operacyjnego

Osoby pobierające aplikację Box Sync zauważą integrację z chmurą na poziomie systemu operacyjnego.

Na pulpicie Box pojawi się po lewej stronie Eksploratora Windows i Mac Findera, umożliwiając przeglądanie plików pod warunkiem, że masz połączenie z Internetem. Pole pojawia się również w zasobniku Windows, do którego można uzyskać dostęp naciskając jednocześnie Ctrl, Alt, Shift i B. Kliknięcie pliku prawym przyciskiem myszy w Eksploratorze i Finderze spowoduje wyświetlenie nowych opcji, w tym skrótu do strony internetowej oraz możliwości blokowania i udostępniania plików. Nie należy tego mylić z opcjami udostępniania OneDrive w systemie Windows, które pojawiają się w dalszej części.

Udostępnianie pliku na pudełku z menedżera plików systemu Windows

Obecnie nie ma oficjalnej obsługi systemu Linux, ale są dostępne aplikacje na urządzenia z Androidem i iOS. Oprócz programu uruchamiającego zapewniającego dostęp do chmury na urządzeniach mobilnych, Box pojawi się również podczas próby bezpośredniego udostępniania zdjęć i plików, umożliwiając natychmiastowe przesyłanie.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Podczas gdy wolelibyśmy uniwersalny 2-czynnikowy (U2F) za pomocą fizycznych kluczy USB, standard, który jest już obsługiwany przez większe firmy, Box zawiera uwierzytelnianie 2-czynnikowe za pośrednictwem wiadomości SMS, aby dodatkowo chronić konta. Przy pierwszym logowaniu do nowego urządzenia konieczne będzie wprowadzenie kodu. Po zarejestrowaniu tego urządzenia zaloguje się ono bez monitowania o weryfikację 2-czynnikową. Jest to wygodne, ale wymaga dodatkowej dbałości o urządzenia używane do uzyskania dostępu do Boxa, ponieważ nie ma sposobu na wymuszenie 2-czynnikowego przy każdym logowaniu.

Prywatność i ochrona

Jurysdykcja

Box ma siedzibę w Redwood City w Kalifornii, co oznacza, że ​​musi przestrzegać wątpliwej polityki prywatności USA i jej szpiegowskiego sojuszu Five Eyes prowadzonego przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa (NSA). Firma nie do końca znalazła się w nagłówkach takich jak Google i Microsoft, ale uzasadnione jest założenie, że NSA i inni urzędnicy próbują zarządzać.

Zero wiedzy

Kiedy w 2013 r. Były kontrahent ds. Bezpieczeństwa NSA i CIA, Edward Snowden, rzucił światło na masową inwigilację, Box zaczął konceptualizować sposoby uniknięcia ingerencji rządu. Ponieważ Box nadal rejestruje działania, nie do końca spełnia obietnice polityki zerowej wiedzy, ale implementuje własne protokoły z Box KeySafe.

Bezpieczeństwo techniczne

Szyfrowanie Boxa uderza w większość tych samych notatek, co jego więksi konkurenci, z szyfrowaniem SSL w transporcie, 256-bitowym szyfrowaniem AES w spoczynku, a nawet uzbrojonymi ochroniarzami chroniącymi fizyczne serwery. Jednak opcje zabezpieczeń stają się bardziej rygorystyczne, im więcej płacisz, dzięki funkcji zapobiegania utracie danych (DLP) dostępnej od pakietów biznesowych w górę i Box KeySafe za dodatkową opłatą oprócz warstw Business Plus lub Enterprise.

Box KeySafe to rodzaj usługi zarządzania kluczami (KMS), która stara się zapewnić ci kontrolę nad własną prywatnością bez zwykłego kosztu wygody. Zapewnia to sprzętowe moduły bezpieczeństwa (HSM), aby zapewnić firmom większą kontrolę nad zarządzaniem kluczami szyfrującymi, ale nadal są one przechowywane w usługach internetowych Amazon (AWS). Niezmienny dziennik kontroli śledzi, kto uzyskał dostęp do serwera, wysyła e-maile do administratorów, gdy ktoś nie zostanie rozpoznany, i zawiera przełącznik „zabójstwa” w ostateczności, ale nadal wymaga zaufania do firmy za pomocą kluczy. Ta funkcja również nie jest zawarta w żadnym pakiecie podstawowym i jest dostępna za dodatkową opłatą.

Problemy

Kryptografia przeglądarki

Sieć często opiera się na odmianach JavaScript w celu mieszania, weryfikacji i szyfrowania treści, co jest uważane za jeden z najgorszych języków programowania ze względu na fragmentaryczny i niestabilny interfejs użytkownika. Nie pomaga temu fakt, że użytkownicy nie mają wpływu na kod przekazywany podczas aktualizacji lub środków weryfikacji, aby upewnić się, że intencją jest to, co twierdzi deweloper.

Zamknięte źródło

Każda wersja Boxa ma zamknięte źródło, co oznacza, że ​​nie ma sposobu na niezależne sprawdzenie, czy pliki są odpowiednio zaszyfrowane lub czy firma nie pompuje złośliwego lub samoobsługowego kodu do swoich usług. Chociaż nie ma powodu, aby myśleć źle o intencjach firmy, zawsze wolelibyśmy możliwość sprawdzenia się, niż po prostu polegać na zaufaniu.

Łatwość użycia

Głównym celem Boxa jest wygoda, sprowadzanie rzeczy do prostego i łatwego w użyciu interfejsu na wszystkich oficjalnie obsługiwanych platformach. Jest to widoczne pod względem estetycznym, ale z pewnością nie jest tak intuicyjne, jak jego główne nurty, ponieważ pomija niektóre proste opcje i jest wątpliwie niewiarygodne.

Komputer stacjonarny (Windows i macOS)

Pobranie aplikacji na Windowsa i Maca powoduje, że usługa ta jest umieszczana bezpośrednio w Eksploratorze i Finderze. Każdy klient ma wbudowaną automatyczną synchronizację, dzięki czemu Twoje pliki są dostępne gdziekolwiek jesteś, ale wymuszona synchronizacja to dziwny sposób. Możesz poprosić wersję przeglądarki, aby zsynchronizowała się z urządzeniem, na którym się znajdujesz, ale ta opcja nie występuje odwrotnie. Podobnie mylące, nie można udostępniać pojedynczych plików w trybie offline. Zamiast tego musisz utworzyć podfolder, umieścić plik w środku i przełączyć folder w tryb offline.

Synchronizacja skrzynki z systemem Windows

Miałem także wiele problemów z integracją systemu operacyjnego w Windows, kiedy wyłączyłem program podczas uruchamiania. Zrozumiałe jest, że jeśli program nie może się uruchomić, nie może zsynchronizować się z chmurą i dlatego uniemożliwia dostęp w Eksploratorze, ale nawet po ręcznym uruchomieniu aplikacji, Box pozostał offline. Zostało to częściowo rozwiązane poprzez ponowne włączenie Boxa podczas uruchamiania, ale niektóre problemy nadal występowały.

Mobile (Android i iOS)

Aplikacje na Androida i iOS są znacznie bardziej eleganckie, z wyraźnie określonymi opcjami. Kliknięcie symbolu plus umożliwia wybór różnych opcji, od tworzenia nowych folderów, dokumentów i notatek po robienie zdjęć i przesyłanie bezpośrednio do chmury.

W przeciwieństwie do wersji na komputery stacjonarne możesz udostępniać pojedyncze pliki offline, a nawet otrzymywać powiadomienia za pomocą powiadomienia wypychanego, że plik został pomyślnie przesłany, chociaż przesyłanie więcej niż jednego na raz może spowodować awarię i wyświetlenie, że „przygotowuje się” pomimo ukończenia przesyłanie minut wcześniej.

Najbardziej rozczarowującym aspektem aplikacji mobilnej Box jest niemożność przesyłania i synchronizowania całych folderów, zamiast konieczności tworzenia nowego folderu w chmurze i ręcznego wybierania wielu plików.

Przeglądarka

Jak zwykle portal internetowy wydaje się być najbardziej ostateczną wersją Boxa. Jest w pełni funkcjonalny z przejrzystym interfejsem, zapewniając opcje, których nie widać nigdzie indziej. W przeglądarce możesz śledzić, kto aktywnie współpracuje, dostosowywać informacje w swoim profilu, a nawet korzystać z szybkiej obsługi klienta Box.

jak Box wygląda w przeglądarce

Końcowe przemyślenia

Box jest niewątpliwie jedną z bardziej eleganckich usług w chmurze z godnym pochwały naciskiem na zrównoważenie bezpieczeństwa i wygody. Ceny są raczej rozdrobnione i potencjalnie niechętne dla osób fizycznych w porównaniu z konkurencją, ale powinno to idealnie odpowiadać firmom, umożliwiając im dostosowanie dokładnie tego, czego chcą.

Obsługa klienta była absolutną radością w kontaktach, szybko odpowiadając na pytania z biegłością i poziomem profesjonalizmu, które powinny sprawić, że jej uczestnicy usiądą i zauważą. Niestety czkawka, której doświadczyliśmy po drodze, nie jest czymś, czego można oczekiwać od dostawcy premium. Nie możemy nie myśleć, że amerykańska baza operacyjna to problem bez polityki zerowej wiedzy, nawet jeśli BoxSafe firmy Box próbuje złagodzić cios dla tych, którzy nie mają nic przeciwko dodatkowym opłatom.

Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie warto szukać gdzie indziej, jeśli ilość jest Twoim priorytetem lub szukasz prawdziwej synchronizacji. Jednak jako firma Box może być dokładnie tym, czego szukasz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me